Skocz do zawartości

Street Fighter IV


Action

Rekomendowane odpowiedzi

No wlasnie apropo pada i krzyżaka.. Nie ma opcji sterowania analogiem?

 

I powiedzcie tak szczerze - czy Gracz po prostu lubiący grac w bitki, mający za sobą troszke ostrzejszego grania w TK5 (moj skill okreslilbym na 5/10) no o ktory strasznie zagrywał sie za dzieciaka w SFII i jakis czas temu troszke w SFIII ale nie ma jakiegos wielkiego skilla itd ale jest bardzo napalony na powrot do serii SF - powinien kupic sobie SFIV? Czy moze taki Gracz stwierdzi ze to jednak gra nie dla niego, bedzie dostawał lanie w 9/10 meczach online i nie bedzie mógł przejsc ponoc przesadzonego Setha na normalu?

Odnośnik do komentarza

Dobra, znalazłem sklep gdzie można zamówić oficjalnego sticka http://www.redcoon.pl/index.php/cmd/shop/a...er_Fightstick/# tylko teraz nie wiem czy to faktycznie jest wersja Tournament Edition, bo ponoć wyszedł jeszcze jeden i to jest ten http://www.redcoon.pl/index.php/cmd/shop/a..._IV_Fightstick/ on jest na ponoć na gorszych częściach no i jak widać jest tańszy.Rozmawiałem z pewnym użytkownikiem z forum PE i powiedział że ten tańszy się nazywa Fightstick a ten droższy to jest Tournament Stick czy tam edition, chodzi o to, że one oba są podpisane jako Fightsticki, chociaż na dole przy tym droższym jest napisane edycja tournament, i teraz już zgłupiałem bo nie wiem co zrobić.Chcę kupić Sticka Tournament Edition a teraz to już nie wiem czy to ten czy nie ten.One są oba na razie niedostępne, ale jeśli mi ktoś coś jeszcze doradzi to jutro tam dzwonie i składam preodera.Co myślicie?

Odnośnik do komentarza
Naprawdę w grze Matta widać ogromny zapal ... Sagat ... smutne to troszkę bo gdybym ja sam miał w połowie takiego manuala i wyczucie timingu na pewno nie kaleczył bym Balroga tak jak robie to teraz gdzie na tym (pipi)ym padzie combosy to z lekka random

Po prostu wie co dobre, w dodatku szybko wyczuwa grę więc nie (pipi)i się z leserami pokroju Dana.

Odnośnik do komentarza
Gość GaScAn

@Ukyo

Bokser i Dyktator to też nie są low tiery ^_^ Zwłaszcza Bokser. Bokser tylko dlatego nie jest w S bo jest trudniejszy manualnie niż Sagat. A jak wiadomo tiery to też to jak szybko postać opanujemy. Na boksera większości postaci gra się ciężej niż na Sagata. Sagat jest S Tierem ale przez myśl mi nie przeszło że jest przegięty czy coś takiego.

SFIV jest zbalansowany najlepiej ze wszystkich SF. To jest fakt.

W 3S pomiędzy Chun Li, a Seanem jest 70 punktów różnicy w oficjalnych japońskich tier listach z match'upami. W SF4 między Sagatem i Vegą jest tylko 31 punktów różnicy na 100.

Edytowane przez GaScAn
Odnośnik do komentarza
Wyszlo tak przegralem tylko dzis z Ukyo ktory ma takie postacie ze nawet z nimi na turnieju w sf2 nigdy nie gralem.Chociaz i tak jest lepszy ode mnie.Bokser jest strasznie silny a sagat ma cos z tekkenowego wanga

 

Ornit jutro bedziesz na ps3 mogl grac?

Nie, nie gram w SF4 bo strasznie się na tej grze zawiodłem (co nie przeszkadza mi oczywiście bruździć w topicach). Ostatnio nawet jak graliśmy z Zero, to po kilku walkach przełączyliśmy na SF3 bo przy 3s można się przynajmniej pośmiać :lol:

 

@Krok w tył i to spory. W CFJ Japończycy też grali do SBO (SF4 wróżę dłuższe życie, wiadomo czemu). I przyznaję, "C" pojechało po najmniejszej linii oporu. Kulka, błysk na cały ekran, szlaczek, czar i wszyscy zadowoleni bo o niczym innym nie trzeba już myśleć.

Odnośnik do komentarza
Gość GaScAn

No Ryan jest nawet niezły w 3S. I tak jak ornit pisał zlał Daigo na jakimś Evo.

 

@Armis

nie gram Sakurą i jej nie czaję. Pewnie inni to samo. Tu jest jakaś dyskusja na temat komba sakury

gość się pyta co zrobić po j. hk -> c.hp -> light Tatsu -> lk [. . .] czyli po lk, to brzmi podobnie jakt to o co pytasz więc obczaj:

http://forums.shoryuken.com/showthread.php?t=181573

Odnośnik do komentarza

Ok pierwsze fighty online za mną więc.

 

Komfort gry - poezja, już na 3 kreskach gra sie jak offline (odpalcie sobie dla porownania 3 kreski w Sc4) - tutaj nie ma, ze boli - jest mocarnie. Raz mi zalagowało, na nieszczęscie na moją niekorzyść ;p(po trafionym hp gdy krecilem shoryu i dupa zbita wyszła). Delay? Jaki delay lol. Kod online jest rewelacyjny i tutaj się doczepić praktycznie nie można.

 

Co innego gracze - 8/10 szoto, jeden Vega i jedna ChunLi. Szoto w kącie spam hadou, a jak przeskoczysz to shoryu jako anti air - no jak to jest ten słynny streetowy skill to znamy chyba różne definicje tego słowa;p. Z Vegą to w ogóle nie wiedziałem co się dzieje - jakieś odbijanie się od ścian i śmieszny atak, którego nie wiem jak blokować bo raz crossuje, raz nie;p. Próbowałem jechać na to shoryu, ale Sakura ma uppera z podjazdem i jak wyskoczyłem w powietrze to gość był z reguły już za mną;p.

 

Ogólnie nie było źle, aczkolwiek wiele akcji często mi nie siadało (np. ex qcb+3xK, ultra), ale to być może wina ograniczonego movementu lewej dłoni (gips). Tak czy siak, całkiem fajnie się w to gra.

Odnośnik do komentarza
Gość GaScAn

Co do Vegi i jego flying barcelona atack, który może być atakiem na crossup wiele osób głupieje i nie blokuje. Bo jest to random nawet dla mnie celuje w środek głowy i sam niewiem czy to będzie crossup czy nie. Niektórzy wyjadacze próbują się bronić przed tym przyjmując atack na focusa. Ale jak to zauważe to nadal jest zgadywanka bo mogę Vegą sterować w locie i wylądować za plecami, a wtedy wślizgiem zdążę ukarać, ewentulnie gościa w focusie można też złapać w izuna drop ale timing jest hu.jowy. W każdym bądź razie Flying Barcelona atak to zgadywanka. Ale np na dobrego szoto wogóle niepowinno się tego używać tylko toczyć walkę w półdystansie na ziemi poke'ując.

 

Edytowane przez GaScAn
Odnośnik do komentarza

No trochę lepsze rozwiązanie, ale ma swoje wady, czasem go ściągniesz, czasem dostaniesz double hita, a jak vega poleci za wysoko to go nie dosięgniesz i wyłapiesz. Można też łatwo wyłapać, jeżeli skoczysz z HK myśląc, że zrobi tego crossa a on się odbije od ściany z czymś dużo szybszym.

 

TasTer, pisząc double hit mam na myśli trade hits, czyli obrywasz i ty i on.

 

Edytowane przez CheeseOfTheDay
Odnośnik do komentarza
Gość GaScAn
A co ma dobry szoto na to, ciekawi mnie bo sam mam problemy z tym ciosem a jednocześnie zbyt mało czasu żeby sie ograć na to lub chociaż potestować to na practice.

 

Tak jak pisał ukyo też da radę ale na to też ma Vega sposób - można poprostu wcześniej rozwinąć pazury albo wylądować wcześniej w momencie jak przeciwnik wyskakuje. Ale nie ma nic lepszego na to niż shoryuken z dobrym timingiem ale naprawdę dobry timing, a też dół HP chyba działa. Oczywiście Vega może podpuszczać ciągle odbijając się od ściany i wracając na ziemie i przyatakować z nienacka. Wsumie to ten cios jest hujwoy na shoto przez tego shoryukena. W każdym razie ja staram się nie skakać na shoto(chociaż przeważnie i tak nie mogę się powstrzymać)

Mały TIP - EX Shoryuken przebija Ultra Vegi i można go wbic na reakcję po zobaczeniu animacji. Ale za to Ultra Vegi można wbić na reakcję jak szotos strzeli dlatego dobry szoto z dobrym Vegą nie strzela jak Vega ma Ultra naładowane. Oczywiście jak jest hu.jowy Vega to nie zrobi Ultra na reakcję ale raczej jak ktoś już gra pazurem jako mainem to potrafi za każdym razem posadzić ultra. Matchup Pazur vs Shoto jest fajną walką wsumie. Tylko niewiem czy dla szoto ;)

Pazur ssie, gubi przedmioty i wogóle trzeba ich szukać po "planszy".

Vega jest ogólnie low tierem co nie podlega dyskusji ale większośc graczy nie lubi i nie potrafi na niego grać.

Odnośnik do komentarza

Pojawiła się tier lista zawierająca konsolowe postacie

 

strona z tier lista

 

dla tych co nie znaja japonskiego

 

 

149 - Sagat

133 - Blanka

133 - Boxer

131 - Zangief

130 - Ryu

130 - Seth

129 - Chun-Li

127 - Dictator

127 - Akuma

126 - Rufus

123 - Ken

122 - C.Viper

121 - Fei-Long

120 - Gouken

118 - E.Honda

117 - Guile

117 - Abel

116 - Dhalsim

112 - Rose

111 - Cammy

110 - Fuerte

107 - Claw

106 - Gen

099 - Dan

078 - Sakura

 

 

Fuck yeah Guile nie jest juz shit tierem:D. Po za tym miejsce Blanki jest dla mnie wielka niespodzianka.

Odnośnik do komentarza
Gość GaScAn

Bokser podskoczył nadal jest za nisko wg mnie.

O kur.wa Dan nie jest ostatni. Już nim nie gram. Dzięki pojawieniu się postaci konsolowych Vega nie jest na końcu ale nadal jest naj.hujowszy z postaci arcade.

Goukena banują na turniejach a Sagata nie LOL.

Blanka mnie wcale nie dziwi to lamerska postać nie wymagająca manuala coś jak Zangief.

C.Viper niby była poprzednio gdzieś w tier listach na S.

 

Ktoś tu na forum gra Sakurą jako mainem? Szacunek ^_^

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...