Skocz do zawartości

Street Fighter IV


Action

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem początkującym graczem. Mógłby ktoś mi wytłumaczyc jak zrobic triala z tego filmiku
początek 3:13. Udaje mi się wystrzelic pociskiem, no ale jak wklepac jeszcze to super combo na końcu to nie wiem :(

Doloz szybko po pocisku tyl,przod. Czyli tyl (charge), przod+P, tyl, przod + K . Nie musisz chargeowac calego super comba, bo nawet sie nie da :)

Odnośnik do komentarza

Ludzie juz nie maja co wymyslac hehe :)

 

A teraz troche z innej beczki ale nadal SF :)

Otóż od niedawna zostałem świeżo upieczonym redaktorem serwisu nSports i z tej okazji chciałbym bardzo serdecznie zaprosić wszystkich zainteresowanych nowinkami ze świata Street Fightera do oglądania strony www.nsports.pl, komentowania newsów i czynnego udziału na forum. Dzięki serwisowi istnieje szansa na powstanie polskiej sceny SF'a. Jeśli będziecie chętni do pomocy przy tworzeniu sceny to proszę o zaglądanie na stronkę i czynny udział na forum: opisywanie postaci którą gracie, najciekawsze zagrania jakie ta postać posiada, matchupy itd itp. Im więcej was się będzie wypowiadało tym lepiej , gdyż budowanie sceny polega na współpracy międzyludzkiej i wymianie zdań, doświadczeń i spostrzeżeń.

 

Jeszcze raz serdecznie was zapraszam na stronę nSports

Edytowane przez manieq
Odnośnik do komentarza

http://faylar.files.wordpress.com/2009/03/kenflowchart.jpg ;]]]]

 

Nie no, tak serio, to nie grać na jana, najlepiej odrazu znaleźć jakieś miejsce gdzie dobrze opisany jest system gry (srk i eventhubs jeśli chodzi o sf, dustloop jeśli chodzi o BB). Lepiej też nie grać za dużo z CPU, wchodzą przez to chu.jowe nawyki (ale w sf4 jest dobry online, w bb też pewnie będzie, więc to nie problem). Nie brać się odrazu za wszystkie postacie, lepiej wybrać sobie jedną, dwie które nam sie podobają i którymi da się coś ugrać (akurat w BB chyba każdym sie da). Znajomość frame daty też sie przydaje, ale szczegółowa jej znajomość w 2d nie jest aż tak ważna.

 

No i odrazu zaczynasz na sticku, więc start dobry :)

Odnośnik do komentarza
Może ktoś dać jakieś rady dla totalnego nooba w fightery który dopiero rozpoczyna zabawę (SFIV i BB za miesiąc)? Jest może jakiś idioto-poradnik gdzieś na sieci albo filmiki?

LOL

Wytłumaczysz, czy wół zapomniał jak cielęciem był?

jak woły były cieleciami to nie było neta w oborze

dzis co prawda w kazdej oborze net jest ale zamiast cielat to same barany

 

Znajomość frame daty też sie przydaje, ale szczegółowa jej znajomość w 2d nie jest aż tak ważna.
a to ciekawe, zawazyszy ze framedaty w 2D sa duzo bardziej skomplikoane choc samych ciosow mniej bo dochodza, priorytety i klatki nietykalnosci od i do kolna, techowanie, prorate Edytowane przez kowal
Odnośnik do komentarza

@Castor Krieg - podstawowy poradnik - nie czytaj postow ornita, to taka klasyczna 'stara zrzeda'. podobnie kowal.

zajrzyj to topicu nizej z filmikami - jest tam kilka poradnikow. Gdzie tez ktos dal fajnego linka, ktory z grubsza uczy kazda postacia podstawowych rzeczy, jak znajde zapodam.

Generalnie jak zaczynasz od poczatku, to nie bedziesz mial lekko. Najlepiej znajdz osobe/kumpla, ktory rowniez zaczyna i jara ja ten klimat - granie + obecnie fiolmiki i szybko sie nauczycie:).

Kiedys bez filmikow/replayow itd nauka w kazda gre byla znacznie ciezsza.

 

kowal - jak prehistoryczne woły byly cieleciami, to spac chodzilo sie do jaskini, dzis kazdy spi w domu, ale "same barany". cos w ten desen napisales. jak mnie w(pipi)ia taka licytacja na lata, ja(pipi)e.

I jak maja na mega niszowych w polsce (i nie tylko) 2D fighterach pojawiac sie w XXI wieku nowe osoby, skoro leca takie 'friendly' texty. kowal w stickach jestes mega pro. masz genialna strone o tym. ale tego typu posty? mega kontrast.

Edytowane przez solo/ng
Odnośnik do komentarza

bycie noobem polega na poczatkowej (jak dobrze pojdzie) nieumiejetnosci grania

bycie leniem na nieumiejetnosci szukania i nie ma w tym ani konca ani poczatku to sie po prostu ma i tak zostaje

tutaj mamy doczynienia z leniem a nie noobem

ma neta ma googla, youtube, SRK tony stufu leza na necie do kazdej gry i magiczne zdania "how to play - gra" "tutorial - gra" i co sie wyswietla na probie z 2 grami od razu gotowce i oba na dłuzsza mete uniwersalne dla kazdej bijtyki 2D

temat 87 stron ale po co to przegladac, jemu sie nawet nie chce zajzec do tego co jest strone wczesniej

wybacz

ktos chce (jak sam pisze) poradnika "dla idiotow" ale sugerujesz ze słowo baran moze go obrazic?

Odnośnik do komentarza
bycie noobem polega na poczatkowej (jak dobrze pojdzie) nieumiejetnosci grania

bycie leniem na nieumiejetnosci szukania i nie ma w tym ani konca ani poczatku to sie po prostu ma i tak zostaje

tutaj mamy doczynienia z leniem a nie noobem

ma neta ma googla, youtube, SRK tony stufu leza na necie do kazdej gry i magiczne zdania "how to play - gra" "tutorial - gra" i co sie wyswietla na probie z 2 grami od razu gotowce i oba na dłuzsza mete uniwersalne dla kazdej bijtyki 2D

temat 87 stron ale po co to przegladac, jemu sie nawet nie chce zajzec do tego co jest strone wczesniej

wybacz

Przyznam, że sam nie potrafiłbym tego lepiej wyrazić. Być może edukacji nie powinno się kończyć na podstawówce :lol:

ktos chce (jak sam pisze) poradnika "dla idiotow" ale sugerujesz ze słowo baran moze go obrazic?

W pewnych przypadkach mogłoby to być odebrane jako obraza, ale dla tych zwierząt :lol:

 

Odnośnik do komentarza
Gość Kasandra
Może byś tak się zastanowił,że nie każdy gra Ryu jako mainem .W ogóle to masz taką mentalność osiedlowego mistrza,wszyscy są be tylko ja jestem cacy.Od tego jest forum żeby zadawać pytania kolego i nawet najprostsze pytanie nie jest powodem by naskakiwać na innych.

 

Niestety ta prawda nie dotyczy i nigdy nie dotyczyła forum 2D.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...