Skocz do zawartości

Resistance 2


dusza24

Rekomendowane odpowiedzi

Jak pokazal Resistance 1 grafika nie jest najwazniejsza.

 

Wiec darujcie sobie ja jako glowny wyznacznik.

 

Najwazniejsze w grze stworzonej mimo wszystko do Multi, jest GAMEPLAY MULTI.

 

A narazie jest on noobowski.

 

1. Za szybko sie ginie. Nie ma mozliwosci polozyc kolesia ktory zacznie Ci strzelac w plecy. No wiem ze bardzie realistycznie ale albo jest to 1strzal 1 kill albo jest to mozliwe do przeskoczenia. A nie wyposrodkowane. Ani nie jest realistycznie ani nie jest do obejsia

 

2.nie ma zadnej roznicy miedziy odbieraniem energii strzelajac w glowe (co wymaga wiekszych umiejetnosci) a strzelaniem w cialo (mniej umiiejetnosci) Kolejny krok w strone slabszych graczy ktorzy w R1 nawet jak zaczeli strzelac w placy to dobry gracz odwroci sie i ich zjedzie po glowie. w R2 nawet nie zdazy sie odwrocic

 

Gra przestala byc gra typu biegnij i zastrzel a zostala gra Przykucjnij a ktos sie nawinie. Znowu uklon w strone slabych

 

Magazynek jest za maly. Nie ma mozliwosci polozenia 2 kolesi na 1 magazynku. Musisz przeladowac a przeladowanie = smierc. Znowu uklon w strone slabszych

Dobry gracz w res1 strzealjacy w glowe na jednym magazynku kladl 2 gosci. Przez co m krytycznej sytuacji jesli byl wystarczajaco dobry to uniknal smierci walczac nawet przeciwko 2 gosciom

 

Najwiekszy zarzut. NIE MA ROZNICY W SKILLU. NIE JEST ON WAZNY DLA ZABICIA Goscia

 

No to można uznać za takie podsumowanie bety R2. No chyba, że ktoś skupiał sie na czyms innym.

 

Niestety, ale Resistance 2 zblizyli do masowej gry dla masy ludzi. Jest on teraz bardziej CODowaty niz RESISowy co moze sie wydawac glupie, ale tak jest.

 

Wełna nie wspomniales jeszcze o tym, ze mamy teraz jedna bron glowna+magnum... Kolejny uklon w strone noobow. Teraz 50% graczy bedzie biegalo z karabinem, a druga polowa (ci wieksi kamperzy) ze snajperka... O Berserku i dodatkowych funkcjach, ktore trzeba sobie wybrac i (chyba) bedzie sie odblokowywalo wiecej...

Nie rozumiem czemu tworcy wyrzucili respawny broni (bardzo udane zreszta) z R1 na korzysc takiego gó*na co mamy tutaj... Szkoda poprostu innych broni (pracy tworcow).

 

Respawny to mam nadzieje wina bety.

 

 

Pisalem juz wczesniej o 2 broniowym systemie. Karabin + magnum zabijasz 1 goscia z karabinu i zabierasz mu marksman (nooby tylko z tym biegaja)

 

O berserkach tez pisalem. Bez sens gosc z ironhead jest nie do ruszenia.

 

Klon COD a nie Res2

 

Odnośnik do komentarza
a czy myslisz ze dzieki tej becie cos zmienia w ostatecznym produkcie? Ja mysle ze nie bo plyty z gra sie juz tlocza, jedyna nadzieja w patchach

Jasne płyty pewnie już się tłoczą, ale jak samo piszesz, nic nie stoi na przeszkodzie, aby w dniu premiery lub jakis czas po przywitał cię komunikat o koniecznosci pobrani łatki.

 

Naprawdę sądzicie, że Insomniac jest na tyle głupie, że nie słucha graczy? Przypomina mi się sytuacja z Halo2, na początku też ludzie narzekali, później poprawiono kilka rzeczy za pomocą patcha.

 

karol885 - i jak, odpowiada ktoś z Insomaników na te narzekania? Wyniki ankiety jak i takie głosy dadzą im do myślenia. Jestem w 100% pewny, że poprawią największe bugi.

Edytowane przez YETI
Odnośnik do komentarza
Edit: Aha, i mnie osobiście denerwuje, że grafika w RES2 wcale nie jest jakaś ekstra (jak tu niektórzy wcześniej pisali, oglądając filmiki), bo po zagraniu w betę, jestem zdania, że mamy do czynienia z identyczną grafiką z jedynki, ale wzbogaconą o lepsze shadery i ogień. Kiepskie tekstury i animacje pozostały dokładnie takie same.

 

 

bo oglądali filmiki z singla a ten prezentuje sie dużo lepiej graficznie od multii ! także nie ma co z bety robić wyznacznika grafiki tej gry..

Odnośnik do komentarza
a czy myslisz ze dzieki tej becie cos zmienia w ostatecznym produkcie? Ja mysle ze nie bo plyty z gra sie juz tlocza, jedyna nadzieja w patchach

Jasne płyty pewnie już się tłoczą, ale jak samo piszesz, nic nie stoi na przeszkodzie, aby w dniu premiery lub jakis czas po przywitał cię komunikat o koniecznosci pobrani łatki.

 

Naprawdę sądzicie, że Insomniac jest na tyle głupie, że nie słucha graczy? Przypomina mi się sytuacja z Halo2, na początku też ludzie narzekali, później poprawiono kilka rzeczy za pomocą patcha.

 

karol885 - i jak, odpowiada ktoś z Insomaników na te narzekania? Wyniki ankiety jak i takie głosy dadzą im do myślenia. Jestem w 100% pewny, że poprawią największe bugi.

Odpowiadaja troche, pisza ze widza jak wiele osob jest niezadowolonych i robia wszsytko aby zbalansowac ta gre.

 

Niech ja przyspiesza powroca profity z walenia po glowie i bedzie niezle

Odnośnik do komentarza
Edit: Aha, i mnie osobiście denerwuje, że grafika w RES2 wcale nie jest jakaś ekstra (jak tu niektórzy wcześniej pisali, oglądając filmiki), bo po zagraniu w betę, jestem zdania, że mamy do czynienia z identyczną grafiką z jedynki, ale wzbogaconą o lepsze shadery i ogień. Kiepskie tekstury i animacje pozostały dokładnie takie same.

Sorry, ale jeśli twierdzisz że tekstury są tak słabe jak w R1 to znaczy że nie grałeś w R2. Zobacz ten screen:

http://farm4.static.flickr.com/3203/296936...7c75334b0_o.jpg

Podłoże jest pełne detali, nierówności, szczegółowe. Nie mam teraz innego screena na którym byłoby widać tekstury ścian z bliska, ale tak jest wszędzie - jakość tekstur poprawiła się drastycznie, teraz są na poziomie najlepszych gier tej generacji.

Odnośnik do komentarza

Zastanawiałem się, czy zmieszać cię z błotem za nazywanie mnie kłamcą, ale się powstrzymam. Dodaj może moje ID i zobacz czy czasem nie pogrywam w R2. I owszem, multi to multi, ale silnik pozostaje ten sam. Poza tym, to moja opinia, i możesz się z nią nie zgadzać - mnie to lata. Zresztą nie jestem odosobniony w moich odczuciach.

 

jakość tekstur poprawiła się drastycznie, teraz są na poziomie najlepszych gier tej generacji.

 

haha? :rolleyes:

 

Powiem tak, jakość tekstur może i trochę się poprawiła, ale na poziomie najlepszych gier tej generacji może będą, jak będziesz patrzył na 20 calowy TV z 5 metrów.

 

Odpaliłem sobie Dooma 3 (grę z 2004 roku) i jestem zdania, że RES2 nie ma lepszych tekstur. A co to jest Doom 3...

 

Screen, który podałeś, tylko obnaża RES2 :).

 

Zaznaczę ci coś punktami:

296936599317c75334b0oso6.jpg

w1280.png

 

1. Mówisz o tej fantastycznej trawie w 2d rodem z PS2? :P O przenikaniu nie wspomnę.

 

2. Fantastycznie przenikająca ręka.

 

3. Rozpikselowana chimera, jak Big Daddy bez patcha w Bioshocku.

 

4. Tekstura podłoża to dla mnie jakiś śmiech. Rozmyta tekstura z bump mappingiem - stosowane od lat w setkach gier.

 

Nie wiem gdzie ty tu widzisz tekstury na poziomie tych najlepszych z tej generacji. Ja tu widzę grę, na poziomie najlepszych gier 2005 roku, no może, z biedą ujdzie 2006.

 

Zacząłeś popadać w skrajność to ja też :). I tyle.

 

 

Ale dobra, nie ma sensu się sprzeczać, bo czy chcesz czy nie, flame się tu zrobi. Najlepiej zostawmy ten temat.

Odnośnik do komentarza

Po co debatować czy jest hitem czy nie. Kogo to obchodzi- ważne aby dobrze się grało. Dla mnie może być gra ogólnie kaszaną ale jak mi pasuje to jest git (nawet lepiej jeśli nie jest hitem bo jest wtedy tańsza). Najlepiej samemu grę sprawdzić bo recki są od dawna sztucznie podwyższane ze względów wcześniej przeze mnie podanych.

 

Dla jednych gra będzie hitem dla innych kitem;P Imo 9.5 to prawie gra idealna i recka jest przesadzona. Jeśli jest taka super to niech recenzent gra w nią cały rok olewając KZ2, Fallout3, COD Waw i wiele innych. Wkurza mnie to że co druga gra ma ocenę 9.

 

Wystarczy wejść na gametrailers choćby - 90% około gier to 9 i powyżej.

9 = gra wybitna

8= bardzo dobra

7= dobra

6= powyżej średniej

5= średnia

 

Nie widziałem gier które oceniono poniżej 6 tzn. że wszystkie gry na ps3 są dobre? Żal poprostu. Pomimo tego warto oglądać recki na gametrailers bo wszystko jak trzeba mówią - tylko oceny zawyżają

 

Dla mnie jest tak:

 

1. Demko

2. Jak nie ma to gameplay + recka video + recka w Neo+

3. Komentarze na temat gry (rzeczowe a nie jakieś tam qool, spox i inne debilizmy)

4. Tematyka gry (nie wszystki mnie interesuja np. Rachet to dla mnie kicha bo takich gier nei lubię ale w swojej klasie imo jest bardzo dobra)

 

Resistance 2 nie jest grą dla wszystkich - dobrze by było aby beta była udostępniona wszystkich. W ciemno taką grę ciężko kupić kiedy są gry na rynku: LBP, Fallout 3, Dead Space, Endwar, COD Waw

Odnośnik do komentarza

Jacobss, to nie flame tylko dyskusja. Zacznijmy od tego że ja piszę o teksturach, a Ty mi wskazujesz na rozpikselowaną chimerę czy przenikającą rękę. Tak, wiem że są piksele, ale to nie wina chimery tylko efektów renderowanych w niższej rozdzielczości. Tekstury są dobre, lepsze od tych w Doom 3 i dziesiątek innych gier, w tym najnowszych. Włącz planszę z lasem, podejdź do drzew czy domków i spójrz na ścianę. Nie popadam w żadną skrajność, po prostu wiem co jest prawdą a co nie, a pisanie że R2 ma słabe tekstury to kłamstwo. Pokazywałem grę kilku osobom, niektórzy z nich znają się dobrze na grafice w grach, wszyscy w sprawie tekstur się ze mną zgadzają.

 

Jeszcze jedno, plansza Chicago ma faktycznie słabe tekstury, jest wyraźnie gorsza graficznie od lasu, więc w tym wypadku masz rację.

Odnośnik do komentarza

http://www.gameplayer.com.au/gp_documents/...iew.aspx?Page=1

 

recka gameplayer i kolejna wysoka ocena ...9/10

 

Czyli można powiedzieć,że mamy grę minimalnie bardzo dobrą-do mnie to sonowska odpowiedź na Halo pomimo,że nigdy nie była tak reklamowana.I co ważne dla mnie ja ją w takiej formie kupuje- po prostu przemawia do mnie :)

Odnośnik do komentarza
jakby ktoś nie wiedział to jutro kończy się beta R2 ;/

 

No i obadalem wkoncu te bete i jak bym mial gre oceniac tylko na jej podstawie to dalbym nie wiecej niz 7. Co ciekawe pierwsze wrazenie bylo bardzo pozytywne. Zaczolem od team deathmatcha na tej lesnej mapce dobrze znanej z wielu filmikow. Pierwsze co mi sie rzucilo w oczy to klimat i rozleglosc mapy plus calkiem ciekawa grafika wszczegolnosci drzew. Warto popatrzec w niebo przez ich galezie widok - robi wrazenie. Troche pogralem i juz cos bylo nie tak w gameplayu. Mialem wrazenie ze wszystko co sie dzieje to jest jakis przypadek. Mozesz walic po headzie czy po nodze obojetne przeciwnik tak czy siak ginol w mniejwiecej tym samy czasie. Mysle sobie kij to wkoncu tylko beta a rozgrywka byla calkiem dynamiczna. Zmiana mapy i ogromy zawod pod kazdym wzgledem. Chicago wyglada koszmarnie wedlug mnie. Tekstury momentami jak z ps2 wlasciwie zero progresu w stosunku do Resi jedynki. No ale wkoncu w multi nie o grafe chodzi ale niestety gameplay okazal sie rownie marny. Wszysto dzieje sie na farta nooby kampią sie na kazdym rogu a snajper wlasciwie nie do skoszenia.. San Francisco juz wogole znudzilo mnie do reszty...Monotonna mapa z usypiającą kolorystyką i kij ze niebo jest za(pipi)iste a wlasciwie ilosc obiektow znajdujaca sie na nim. Po prostu rozgrywka jest do bani i tyle najczesciej wyglada to tak ja do niego a ktos do mnie od tylu..Mysle ze jak ktos ma w upie singla i chce sie pobawic online to lepiej kupic pierwszego Resi za 40 zl niz wydawac w ty momencie 2 stowy.. No ale zobaczymy to tylko beta a moze sie okaze ze gre warto kupic chcoiazby dla porywającego singla...

 

Jak zwykle sorry za styl ale nie chce mi sie wysilac na forum:)

Edytowane przez izon
Odnośnik do komentarza

Wy tu mowicie o grafice,teksturach itp czyli mam rozumiec ze wy nie kupujecie gier jak maja slaba grafike,tekstury i roznego typu bledy?Kupujecie tylko te DOSKONALE,tak?Tez uwazam ze grafika nie jest boska i ze niewszystko jest dopracowane do najdrobniejszego szczegolu ale gre kupie.Sadze ze nie bd zalowal tych 50eurosow ktore wydam na ta gre chodzby dlatego ze ta gra ma wspanialy klimat,multi do 60 osob(czego jeszcze nie bylo i musi byc super grac w tdm 30-30players),co-op i jest kontynuacija jednej z moich ulubionych gier.R:FoM tez nie byl dobra gra ale bardzo mi sie spodobala.Nie grafa ani nic innego tylko granie sprawialo mi przyjemnosc.

Odnośnik do komentarza

Nie, nie. Ja to inaczej postrzegam. FPSów dzisiaj jest masa prawda? Moja półka ugina się od wszelakiej maści FPSów z lat 1995-2008, z konsol Xbox, PS2, X360, PC czy też PS3. Więc, grałem już w tyle FPSów, ba w tyle odgrzewanych kotletów, że przy takim wysypie gier jaki jest od ostatnich lat, po prostu mi się autentycznie RZYGAĆ chce jak widzę kolejnego, takiego samego FPSa, tylko w innej panierce. Jestem graczem głównie singlowym, seria Resistance nie ma dla mnie kompletnie klimatu. Resistance 1 było moją pierwszą grą na PS3 1,5 roku temu. Do dziś nie zapomnę tego rozczarowania po zaliczeniu kilku poziomów. Dla mnie jedynka to był poziom FPsów na PC, z roku 2003 i oklepaną fabułą. 60 Euro za coś takiego? Dziękuję, posiedzę :P. Dla mnie się tylko nadawała jako dodatek do starter paków, albo w kiosku na rogu, za 10 Euro, w serii tania gra.

 

No ale miało być o dwójce. Więc jak wspomniałem, rzygam takimi samymi FPSami. Jest tyle, ale naprawdę tyle dobrych gier z roku 2006, 2007 czy 2008, których nie zaliczyłem, że kolejny taki sam FPS mnie po prostu nudzi. Może gdybym wydawał miesięcznie 400 Euro na gry, to bym był zainteresowany, ale po zagraniu w betę, rezygnuję z zakupu. Wysokie i przehypowane recenzje mnie tylko utwierdziły w przekonaniu, że po raz kolejny mamy do czynienia z grą - wysokie recenzje, chłodne spojrzenie graczy ala GTA IV. Za to z SW: Force Unleashed było na odwrót :).

 

Podsumowując: Ja nie jestem masturbatorem graficznym, ale nie kupuję tytułów, które są po prostu odgrzanym kotletem. Kupuję produkcje, które coś wnoszą, a nie są typowym wydymaniem graczy - najmniej się napracować, najwięcej zarobić. Dla mnie gra musi mieć ciekawą fabułę, bo dla tego gram dalej (zawsze ciekaw co się stanie dalej :D) i coś wnoszącego do gier.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...