Skocz do zawartości

NBA


Rekomendowane odpowiedzi

Hmm, a dlaczego? Ostatnio znalazłem artykuł na temat całej historii:

 

Gortat no longer an option in Big D as Orlando matches offer

Jul 13, 2009

Posted by Art Garcia, NBA.com

 

 

Another theory being floated is that Orlando plans to move Gortat, but he can’t be traded until Dec. 15.

 

Nie znam się na tych przepisach, więc jeżeli ktoś wie coś więcej, to proszę o opinię. Dziękuję;)

 

 

Odnośnik do komentarza

Gortatomania mnie rozwala. Ludzie, którzy nie interesowali się nigdy zasadami NBA, nagle zaczynają przejmować się tym, czy jeden zawodnik będzie rezerwowym, czy będzie grał w podstawowym składzie. Ja rozumiem, że tak zawsze jest, ale dajcie spokój. To jest koszykówka, a nie jakieś skoki narciarskie czy F1. To nie jest sport, w którym jedynym ciekawym aspektem jest to, że jakiś Polak umie go wykonywać.

Odnośnik do komentarza

@oggozo, nie oceniaj ludzi jeśli ich dobrze nie znasz, stwierdziłeś, że przynajmniej większość z ludzi wypowiadających się w tym temacie interesuję się koszykówką, bo Gortat pojawił się wiadomościach sportowych o 20.00. Ciebie to nie frapuję, że człowiek z wielkim potencjałem będzie tylko rezerwowym, a mógł mieć o wieele więcej? Na razie nie ma jakiś ciekawych rzeczy w NBA, oprócz transferów kilku zawodników i ligi letniej, której chyba (włączając mnie) nikt nie ogląda, może ktoś zda relację z tych zawodów? Kto pokazał coś dobrego oprócz Griffina i Jenningsa?

Gortatomania cię rozwala a o niczym więcej i ty nie piszesz.

Odnośnik do komentarza

O jeny, znowu się zacznie "bo ja to oglądałem nba jak już wypadłem z kołyski, zaraz po chrzcie polski w 966!", na tym polega, że jest jakaś "xxxxxx-mania" i się wtedy jaramy tym sportem. Co nie wolno?

Edytowane przez Oran
Odnośnik do komentarza

Wszystko wolno, no ale jeśli to jest jakiś prawdziwy sport, a nie skoki na nartach, to chyba oczywiste, że uznam to za zabawne.

 

Kto pokazał coś dobrego oprócz Griffina i Jenningsa?

Anthony Randolph ostatnio rzucił 42 punkty i generalnie dominował pod koszami. Wszystkim się przypomniało, że w sumie Lamar Odom mówił, że Randolph to zawodnik o potencjale Hall of Fame i będzie lepszy, niż on, i że w sumie Randolph miał dobrą końcówkę sezonu, więc może faktycznie ma talent. Ogólnie to Warriors całkiem nieźle wyglądają, mając jednego z bardziej obiecujących skrzydłowych i rozgrywających wśród młodzieży w NBA. Jednakże liga letnia o niczym nie świadczy, to jest jak gra sparingowa.

 

Wygląda na to, że Utah Jazz już na bank pozbywają się Boozera i zatrzymują Millsapa. W przypadku Carlosa mówiło się o przejściu do Bulls, ale ostatnio bardzo się o niego stara również... Miami Heat. Które nie ma kasy, ale bardzo chce zbudować dobry team, żeby Wade za rok nie odszedł. Zobaczymy. Może się skończyć tak, że Boozer zostanie w klubie, którego nie chce, i klub też go nie będzie chciał, a to by było chyba najgorsze wyjście.

Odnośnik do komentarza
Ok, złożyli, wyrównali kontrakt od Mavs. Gortat był zastrzeżony, ok. Teraz jest w Magic, ale o co chodzi z tą datą "15 grudnia"?

 

Wszyscy mogą wtedy trejdować, tylko nie Mavs, bo w myśl zasad drużyna która została "wyrównana" przy próbie kupna ma rok przerwy na złożenie ponownej oferty z udziałem tego zawodnika.

 

A to wszystko napisali panowie wyżej ja tylko powtarzam :D

Odnośnik do komentarza

Ogqozo, Twój post o rozwalniu Cię przez Gortatomanię znalazł się bezpośrednio pod moim, więc myślę, że odnosisz się min do mnie. Może tak: Małyszomania mnie nie dotknęła, podobnie jak Kubicomania, jemu kibicowałem już w WSbR. Samą F1 też oglądałem już dużo wcześniej. Wracając do Gortata, nie widzę nic złego w tym, że ludzie się nim interesują, wręcz przeciwnie.

 

Odnośnie zasad rządzących transferami w NBA. Nigdy się nimi nie interesowałem, bez powodu, tak po prostu.

 

Dzięki Oran za odpowiedź. Racja, alienator już o tym pisał, sorka, ale przeoczyłem;) Jego post + post diesvindu = wszystko jasne;)

 

Dzięki Panowie.

Odnośnik do komentarza

Orlando Magic wzmocnili ławkę po raz kolejny, pozyskując Matta Barnesa, który w zeszłym sezonie robił porządną robotę w Phoenix.

 

Cavaliers złożyli ofertę na Jamario Moona - kolejne wzmocnienie obmyślone głównie pod kątem pojedynku z Magic. Jeśli Heat faktycznie poszukują pieniędzy na Boozera, to prawdpodobnie nie będą wyrównywać kontraktu Moona.

Odnośnik do komentarza

Mnie zadziwia postępowanie Clippers, najpierw oddają Randolpha za Quentina. Niby ok, przyda im się niski skrzydłowy dobrze rzucający za 3, ale mija trochę czasu i wymieniają go na Telfaira, Madsena i Smitha. Po jaką cholerę, Baron albo Gordon są do dupy? GM musi ostro ćpać i pić bo nie widzę kompletnie logiki w jego postępowaniu.

Odnośnik do komentarza

Pozbycie się Zacha Randolpha to wielkie wzmocnienie dla każdej drużyny, nieważne, jak słabych zawodników dostaje się w zamian. Mam wrażenie, że Clippers pod wpływem pozyskania jednego z najbardziej obiecujących talentów w NBA w ostatnich latach mogą się odrodzić, może nie od razu wejść do playoffów, ale walczyć o to, by za kilka lat tam być. Tak samo jak z samego dna podnieśli się Cavaliers po zdobyciu Jamesa czy Magic dzięki Howardowi. To oczywiście trochę wishful thinking (kto by nie chciał nowych, wielkich talentów?), ale Griffin ma ogromny potencjał i wszystko wskazuje na to, że stać go na bycie jednym z lepszych nowych graczy NBA w tej dekadzie.

 

A wracając do LeBrona. Oto słynny wsad z obozu Nike LeBron coś tam.

 

http://ebaumnation.com/2009/07/22/jordan-c...on-lebron-james

 

Wsad następuje ok. pół minuty po rozpoczęciu filmiku, na koniec jest jeszcze powtórka w spowolnieniu. LeBron w sumie się nawet nie ruszył tam za bardzo, trudno coś powiedzieć. Mało widać. Na pewno nie zmasakrował go jakoś strasznie.

Odnośnik do komentarza

Nie wiem po co te sceny. Zrobił wsad, a LeBron nieudolnie próbował bronić, bo widać, że tutaj ogólnie na luzie grają wszyscy. Gorzej dla niego wygląda akcja, w której wyprowadza piłkę, bo chyba nie taka jest idea campu, żeby on sobie kozłował, a reszta biegała i nie miała nic z gry. Może akurat chciał się zrewanżować i też nie do końca to wyszło.

 

Gortat > Jordan Crawford > LeBron James.

Edytowane przez Blok
Odnośnik do komentarza

Podobno Clippers po to się wymieniali z Minessottą, żeby teraz mieć kasę na Ramona Sessionsa albo Andre Millera;]. Jeśli się uda, to znaczy, że teoria o Griffinowym odrodzeniu może się sprawdzić.

 

Nota bene Blake Griffin doznał swojej pierwszej w profejsonalnym sporcie kontuzji, wobec czego będzie pauzował przez najbliższy miesiąc.

Odnośnik do komentarza

Ciekawe kto by zastąpił Millera w 76ers.

 

Mnie o wiele bardziej interesuje co się stanie z Iversonem. Podobno nie zależy mu na wysokim kontrakcie, chce tylko grać w pierwszym składzie i podobno Clippers są bliscy podpisania z nim umowy.

 

Boozer nie wiadomo czy pozostanie w Utah, wymiana jest mało prawdopodobna i Booz pewnie będzie musiał się jeszcze ten sezon przemęczyć. Dziwne, to wszystko w tym roku jak cholera. (ale kontraktu dla Varejao długo nic nie pobije)

Odnośnik do komentarza

Przecież oni w tym sezonie zajęli 4. miejsce, więc raczej nie po to pozyskali takiego świetnego zawodnika, żeby walczyć o pozycję 4-6. Blazers od 3 sezonów są w czołówce drużyn, które robią największe postępy i myślę, że zdobycie doświadczonego rozgrywającego może im tylko pomóc. Brandon Roy to gracz, którego coraz łatwiej jest zaliczać do pięciu najlepszych w lidze. A wczoraj obchodził 25. urodziny.

 

Nie ma się jednak co oszukiwać, że zespół ten, jak każdy na Zachodzie, trudno porównywać z Lakers. Na pewno brakuje kogoś na trójkę. Batum to gracz o ogromnym potencjale, ale jeszcze dużo pracy przed nim. No i brakuje siły pod koszem - tutaj naprawdę wiele zależy od tego, czy Oden kiedyś będzie w stanie trenować i grać jak normalny sportowiec. Nie ma wątpliwości, że kiedy jest w formie do grania, to koleś jest potęgą.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...