Skocz do zawartości

NBA


Rekomendowane odpowiedzi

Hehe właśnie to jest dobre, że nie są w stanie zmianami w CBA zablokować takich transferów, że taki Paul zechce zarabiać połowe pensji, byleby tylko grać z innymi najlepszymi w lidze. Co jest zupełnie logiczne ze sportowego punktu widzenia. Nie każdy jest Samuelem Eto'o i poszedłby do np.Timberwolves, bo ci dają maxymalny kontrakt ;)

Odnośnik do komentarza

Taa, NBA wyświadczyła Hornetsom niedźwiedzią przysługę... Oczywiście nie cieszyłbym się gdyby CP3 założył koszulkę innego klubu, ale skoro nie chce grać dla Szerszeni, to po co odwlekać nieuniknione. Po sezonie odejdzie za darmo, a NO zostanie z niczym. Super.

 

I jeszcze coś. Pewnikiem Paul przejdzie sezon byle tylko nie złapać kontuzji, po co się ścierać, skoro za kilka miesięcy zacznie pisać nowy rozdział w swojej karierze. Odom zaś już się dąsa, co w sumie dziwne nie jest. Hmm, może wymusi transfer? Ciekawe jak zareagowali pozostali zawodnicy, którzy byli wciągnięci do wymiany.

 

Brawo Panie Stern, brawo.

Edytowane przez triboy
Odnośnik do komentarza

Tyson Chandler podpiszę kontrakt z Knicks, jak tylko Ci zwolnią Billupsa dzięki amnestii. Ponoć Cząsi się w(pipi)il, że go tak Knicks załatwili, ciekawe gdzie trafi, bo na pewno chętnych nie zabraknie. Mark Cuban ze względów finansowych nie zdecyduję się przedłużyć umowy z Chandlerem ( 4 lata 58 miliony dostanie od NYK ) chyba pozbawiając Mavs szans na obrone tytulu, chyba ze znow zadziwi nas jakas mega wymiana. Może to rzeczywiście lepsza opcja dla Knicks, niż wymieniać znów picki w drafcie na najblizsze 10 lat i pol skladu za CP3 ?

Z innych aren Celtics i Magic wymienili się Glenem Davisem i Brandonem Bassem, Magic zwolnili Arenasa, Suns zwolnili Cartera i zaoferowali roczny kontrakt Hillowi, oddali Pietrusa do Raptors i zaoferowali kontrakt Shannonowi Brownowi.

Odnośnik do komentarza

Sroga sprawa. Ogromna strata dla Mavericks.

 

Dodatkowo: Glen Davis w Magic. Hm... w Celtach bywał przydatny w czasach kontuzji.

 

Chuck Hayes poszedł do... Sacramento.

 

Tracy McGrady podpisał kontrakt z Hawks.

 

Lakers zatrudnili Jasona Kapono.

 

T.J. Ford wzmocnił Spurs.

 

 

Oficjalnie potwierdzono, że prowadzone są rozmowy Dwighta Howarda z Lakersami, Nets oraz... Mavericks. Kogo po utracie Chandlera chce oferować Dallas, nie wiem. Agent Howarda zaznaczył, że to tylko rozmowy, a nie prośba o trade, ale sytuacja jest oczywista - nikt nie chce skończyć, jak Cavaliers czy Raptors.

 

Co ciekawe, CP3 przed zablokowanym transferem rozmawiał, oprócz klub z LA, także z... Golden State Warriors. Coś nagle poczuł miętę do zachodniego wybrzeża. Coraz więcej wskazuje na to, że najlepszy center i rozgrywający ligi jednak zmienią klub już w tym roku.

 

 

P.S. Dallas ma pozyskać Lamara Odoma, co oznaczałoby, że prawdopodobnie to Lakers będą mieli największe szanse na Howarda. Trade z udziałem CP3 chyba jednak został odpuszczony przez Jeziorowców.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Kobe się wkurzył na trade Odoma, bo oddali go za nic. Więc teraz muszą dokoptować jakąś gwiazdę do składu.

 

Tymczasem David West ma na 2 lata trafić do Pacers, a Knicks podpiszą Mike'a Bibbyego ( pewnie za groszę, co może nie być najgorsze, bo piłka jest tylko jedna, a Bibby lepiej rzuca niż rozgrywa ), Jeffriesa z powrotem i 2 swoich rookie

Odnośnik do komentarza

West już oficjalnie w Pacers. CP3 prawdopodobnie wyląduje w Clippers, co sprawi, że - ja wiem, pierwszy raz w historii? - Clippers będą chyba oceniani jako sileniejsza ekipa od Lakers. Jeśli nie na ten sezon, to na pewno na najbliższe lata. Hornets dostają Chrisa Kamana oraz młodzież: Bledsoe oraz Aminu. Jeśli wysupłają kasę na utrzymanie DeAndre Jordana (ma ofertę z Warrios), to ich pierwsza piątka wygląda kosmicznie.

 

Kontrakt Kamana za rok spada. Hornets mieliby więc jakieś 30-33 mln dolców obciążenia następnego lata: oprócz ww. młodzieży tylko Okafor, Ariza i Jarrett Jack. Jest to jakaś okazja do nowego startu... czy raczej konieczność. Ciekawe, czy Stern dzisiaj klepnie ten transfer, czy znowu odrzuci.

 

Kurt Thomas podpisał kontrakt z Portland. Najstarszy gracz ligi jest w lepszym zdrowiu, niż Greg Oden, więc może się przydać. Trochę ryzyko Bulls, jeśli nikogo nie wprowadzą na ławkę.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Grał bardzo dobrze. Łącznie rozegrał 82 mecze w ciągu czterech lat od draftu. Ostatnio widział parkiet pod koniec 2009 roku, gdy zaliczył 21 spotkań, po czym się uszkodził. Grał średnio 24 minuty i notował: 11 pkt (60% z gry), 8,5 zbiórki oraz 2,3 bloku. Gdyby się nie łamał, byłby bez wątpienia czołowym centrem ligi, ale gdybać to można. Wiele wskazuje na to, że w tym sezonie też nie zagra, więc doprawdy trudno przewidzieć, czemu Blazers podarowali mu 8 mln dolców.

Odnośnik do komentarza

Ja wiem... powiedziałbym, że na równi. No ale nie pisałem o tym, czy byli silniejsi faktycznie, tylko jak ich postrzegano. Za Larry'ego Browna, jak zawsze, wchodzili do playoffów raczej jako underdog. Zresztą odpadali w pierwszej rundzie tak samo, jak Lakers. Większy sukces już w 2005-06, druga runda, ale też niespodzianka, a nie że przed sezonem wszyscy mówią: kurde, Clippers mają mocniejszy skład od Lakers.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Jedyny problem w transferze Paula jest taki, że Hornets chcą też Erica Gordona, z drugiej strony Clippers mają Carona Butlera, więc myślę, że jeszcze dziś ten transfer dojdzie do skutku. Hornets pewnie puszczą w lutym Kamana, a jako, że przyszłoroczny draft zapowiada się imponująco pick z top5 który dostaną może im dać kolejną gwiazdę już w przyszłym sezonie.

Odnośnik do komentarza

Stern nie pracuje w Clippers. Nie sądzę, żeby się w to generalnie mieszał. Jeśli Clippers nie chcieli oddać trzech dobrych młodych graczy i Chrisa Kamana w zamian za Paula, to mają do tego prawo.

 

Niektórzy trochę za bardzo się martwią tym Paulem. Jeszcze rok temu jakoś nie było takiej wielkiej troski o to, by czołowi gracze ligi odchodzili gdzie chcą, kiedy chcą. Wymiana z Lakers i Rockets była bardzo obciążająca finansowo, a ta z Clippers nie podobała się Clippers. Gdyby był to dobry deal, to by go sami nie odwoływali, widać nie był. Bywa.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza
Ruszył dział League Pass na oficjalnej stronie NBA. Każdy kto się tam zarejestruje będzie mógł bez żadnych opłat oglądać wszystkie mecze w dniach 25 grudnia - 9 stycznia. Później, za usługę ILP trzeba już jednak zapłacić.

Dzięki za info, zarejestrowane :D

 

Green zasłynął głównie dunkowanem w skarpetkach i zdmuchiwaniem świeczek z obręczy podczas Slum Dunk Contest i tyle. Drugi to rookie, całkiem niezły, ale ciezko powiedziec co bedzie prezentowal.

Odnośnik do komentarza

Clippers zadowolili się podpisaniem Chaunceya Billupsa, który rozważał odejście na emeryturę. Wygląda na to, że jednak podpisze jakiś kontrakcik na jakiś czas. To chyba sprawia, że o Chrisa Paula na ten moment starają się tylko Lakers.

 

 

Nets walczą o Dwightwa Howarda. W zamian Orlando dostanie Brooka Lopeza i Geralda Wallace'a. Nets przyjmą ciężkie kontrakty Turkoglu i Duhona, a Portland dostanie jakieś wybory w drafcie (ech, polityka kadrowa Portland...).

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Ponoć Billups zachwycony do końca nie jest, ale pewnie podpiszę :) Piątka Billups, Gordon,Butler, Griffin, Jordan - nie wiem czy nie lepsza ( + ławka ), niż jakby mieli oddać Gordona i 3 rezerwowych za CP3.

 

A Portland chyba się nie nauczyło jeszcze na własnych błędach - ich 2 ostatnie topowe wybory w drafcie albo właśnie kończą karierę ( Roy ), albo w sumie jeszcze dobrze nie zaczęli ( Oden ), obaj przez kontuzję.

Odnośnik do komentarza

Clippers zadowolili się podpisaniem Chaunceya Billupsa, który rozważał odejście na emeryturę. Wygląda na to, że jednak podpisze jakiś kontrakcik na jakiś czas. To chyba sprawia, że o Chrisa Paula na ten moment starają się tylko Lakers.

 

Clippers and Hornets agreed to Chris Paul deal. Gordon, Kaman, Aminu and Minnesota pick.

The deal between the Clippers and Hornets is expected to be approved by the league tonight, sources tell ESPN.

Odnośnik do komentarza

NIech mi ktoś tylko wytłumaczy (njalepiej o'kozo) jaki interes miał paul przenosząc się do lac? Fakt, będzie jaranie ze współpracy z białym latającym murzynem, ale no nie kumam za bardzo tego. Mówiło się o przejściu do klubów które by mu zagwarantowały chociaż udział w playoffach.

 

Ja wiem, że tam w enbieju to zawodnicy akurat mają najmniej do gadania, a stern ma władze absolutną, no ale on tez musial miec cos do gadania a nie hapać to co mu zaproponowali. Fakt, że nyk w sumie nie mieli za kogo paula przehandlować, ale lal mogło już się pokusić. Tyle, że to byłoby wzmacnianie silniejszego zespołu stratą gorzego.

 

Tłumacz jak murzyn murzynowi czarny bracie.

PIS!

Odnośnik do komentarza

NIech mi ktoś tylko wytłumaczy (njalepiej o'kozo) jaki interes miał paul przenosząc się do lac? Fakt, będzie jaranie ze współpracy z białym latającym murzynem, ale no nie kumam za bardzo tego. Mówiło się o przejściu do klubów które by mu zagwarantowały chociaż udział w playoffach.

 

No i tak jest. Clippers, jak pisałem, są na drodze do wyprzedzenia Lakers już niedługo. Różnica 25 zwycięstw może wyglądać obszernie, ale Clippers zaczynali poprzedni sezon grając często piątką o średniej wieku 21,2 roku. To mało.

 

Teraz się to będzie musiało zmienić po odejściu Gordona i Aminu, ale będziemy mieli w Clippers dwóch topowych graczy na swojej pozycji, którzy mają jeszcze dużo grania przed sobą (jeden dopiero dostał nagrodę rookie i cholera wie, co jeszcze nam pokaże w przyszłości). Nie da się tego powiedzieć o LAL. O niewielu klubach da się to powiedzieć.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Troche gupi ten deal bo teraz LAC ma trzech dobrych PG o_O CP3 Mo Williams i Mr BigShot ktory w sumie jest w wieku emerytalnym ... Gordon jak nie byl polamany to byl najwazniejszym graczem LAC bo poza pakowaniem potrafil podac i rzucac za 3 i byl dosc atletyczny teraz co beda grali na 2 PG o_O

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...