Skocz do zawartości

Ranking popularności gier na X360


ocelot1

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 132
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Taka jest niestety polska mentalność pielęgnowana latami komunizmu. To samonapędzająca się maszyna. Bo jakby nagle większość piratów w Polsce przerzuciła się na oryginały i przy okazji coś zadziałali w kwestii kuriozalnych cen w sklepach sytuacja byłaby lepsza. Bo stosunek cen do zarobków ma się u nas nijak do tego na zachodzie - nie dość, że tam zarobki większe to i gry tańsze. Dla przykładu kupiłem ostatnio F3:GOTY. Z wysyłką z UK zapłaciłem około 145zł. W Polsce najtańsza oferta to 175 zł na allegro + 15 wysyłka. Za tę różnicę cenową spokojnie w takim sklepie z UK można kupić jeszcze jedną grę, co zrobiłem - Mirrors Edge z wysyłką w sumie za 40zł. U nas nówki w folii najtaniej po 69 + wysyłka ;) A podobno gry w UK są drogie O.o Zastanawiam się po prostu kto tak u nas sobie dolicza profity - dystrybutor czy sprzedawcy detaliczni :/

Odnośnik do komentarza

'potencjalne straty' ?

co to za teoria ?

 

jakby piractwo nie przejawiało się mniejszym zyskiem (=realnymi stratami) dla firm, to nikt by palcem nie kiwnął, żeby coś w tym kierunku zrobić.

 

rozchodzi się pewnie o to że większość tych ludzi gdyby nie miało dostępu do piratów to by gry w orginale nie kupiło dlatego developerzy itd w tym momencie mają "potencjalne straty". Koszt konsoli można przełknąc ale sypanie kasą na gry (które można przejść w 6-8 godz. średnio) to już nie dla każdego jest możliwe. Dlatego w Polsce konsola którą można przerobić cieszy się największą popularnością wystarczy zaobserwować to wśród znajomych. Wielu posiadaczy PS2 przeszło pod banderę Microsoftu z powodu przerabialności X360 / nie przerabialności PS3

Odnośnik do komentarza

uwazam,ze jest jeszcze jedna kwestia - taki pirat,ktory nigdy w zyciu nie kupil orginalnej gry czy programu oraz nie jest obeznany w temacie,mysli,ze gry sa takie drogie,ze trzeba wydawac po 150-200zl na kazda - a to nie jest pradwa - kupujac na rynku wtornym i odsprzedajac gry po przejsciu,traci sie jedynie koszty przeslyki w jedna strone,cena produktu raczej nie spadnie w niewielkim okresie czasu.innymi slowy - jednorazowo inwestujesz powiedzmy 400-500zl,potem za te pieniadze mozesz przejsc z 15 tytulow.czy tutaj koszt jednej gry wynosi te wspomniane 150-200zl?nie bałdzo

Odnośnik do komentarza

jak się chce to się potrafi tylko piratowi łatwiej, szybciej itd ściągnąć grę niż się tak fatygować ( nie mówiąc o wspomnianych 500 zł które trzeba zainwestować jak może zainwestować 20 zł w puste dvd ). Ludziom o których piszesz zależy na branży i robią to dla dobra Polskiej branży chodz czy na pewno ? a może dla swojego poczucia moralności bo przecież oni też okradają developerów z pieniędzy korzystając secend hand ( nie chce oczywiście nikogo obrażać ani wytykać rozchodzi mi się o opinie o secend handach ) . Problem leży tak jak już setki ludzi pisało w mentalności. A że w tym kraju ta mentalność jest taka a nie inna mamy kraj o wysokim piractwie. Aby było lepiej musi minąć jeszcze sporo czasu.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

1. A jak tu się nie zrażać, gdy np. LEFT 4 DEAD 2 w ciągu dwóch miesięcy znalazł około 180 użytkowników. To jest wynik na poziomie gier typu MADAGASCAR 2, czy TRANSFORMERS 2 - w tym przypadku to nawet gorszy. Niestety, jest to gra stworzona do zabawy w sieci, a żeby zagrać trzeba się zalogować na XboxLive. No a jak ktoś ma pirata.....

2. Drugi powód to po prostu awaria komputera. Musiałem kupić nowy. Dane, które zbierałem przez ostatni rok zostały na starym dysku, ale jakoś nie mam ochoty na ich odzyskiwanie.

 

Być może zajmę się notowaniami XBOX LIVE ARCADE. Ale takowe ukazywałyby się co miesiąc. Kontrolnie ściągnę dane z dwóch tygodni i zobaczę czy da się to robić co tydzień. Jakby co, poinformuję o moich postanowieniach.

Edytowane przez ocelot1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...