Skocz do zawartości

Tony Jaa (Ong Bak,Tom Yum Goong...)


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 35
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dla mnie film kozacki, ale nie będę go na razie oceniał pod względem fabuły, bo historia nie została dokończona. Ong-Bak 3 ma wyjść pod koniec roku, to sie zobaczy co z tego wyjdzie ;) Walki bardzo dobre, fakt, że jest ich trochę mniej, ale jak już się jakaś trafi to jest ostro :P Zamiast narzekać, docenilibyście to, że Tony i Panna w każdym filmie chcą pokazać coś nowego. To, że nie robi to już takiego wrażenia jak Tom czy pierwszy Ong to wynik tego, że poprzeczka została bardzo wysoko zawieszona i ciężko będzie przebić tamte filmy.

Odnośnik do komentarza

Sama koncowka (sekwencja walk) w ong bak 2 niszczy. Sam fillm też był dobry, bo Tom Yum Goong to dla mnie była porażka. W OB też są słonie, ale nie są żadnym żenującym elementem fabuły.

 

Nawet ten OB2 miejcami Apocalypto przypominał;]

 

 

Odnośnik do komentarza

Niestety OB 2 okazał się słabszy zarówno od pierwszej części, jak również od TYG, ale po kolei:

 

1. Walki, czyli to co miało masakrować, jak w poprzednich filmach. Niestety ten najważniejszy element nie wypadł rewelacyjnie. Widać, że chcieli oprócz zmiany tła akcji, urozmaicić również same mordoklepki i to im nie wyszło, bo o ile Tony jest świetny w Tajskim boksie, to już przeciętnie prezentuje się jego kung-fu. Były też krótkie sekwencje ju-jitsu, ale było ich zbyt mało, żeby je ocenić. Ciężko być mistrzem w kilku stylach i to było widać. Zmniejszyli efektowność, czyli mniej akrobatyki również zaliczam na minus. Technicznie też bez polotu. Siła uderzenia często nie zgadzała się z fizyką obrażeń. Dużo ciosów nie dochodziło do przeciwnika i było to niestety widać gołym okiem. Brakowało też finezji w choreografii. Jakby sekwencje były pisane na szybkiego. No i jeszcze do tego zbyt długie przerwy pomiędzy scenami akcji wybijały mnie z rytmu.

 

2. Fabuła przynajmniej okazała się ciekawsza niż w dwóch poprzednikach. Mroczniejszy klimat i dobre zdjęcia ( chociaż czasami nieadekwatnie efektowne ) na plus. Oczywiście dalej nie jest dobrze, ale na pewno mniej tandetnie.

 

Ogólnie jako całość wypada poprawnie, ale nie przechodziły mnie już dreszcze, jak w genialnym TYG. Po Tonym spodziewałem się więcej. Zobaczymy jak wyjdzie im bezpośrednia kontynuacja. SPOJLER -> Podobno Tony ma mieć zmiażdżone kości po wydarzeniach z drugiej części i wymyślają specjalny styl dla takiego stanu. Mam nadzieję, że nie będzie to wyglądało zbyt komicznie. Chłopaki kombinują przynajmniej żeby zaskoczyć widzów. Tylko żeby nie przekombinowali.

 

 

Odnośnik do komentarza

Zgodzę się kuruku. Fabuła, jak i klimat sporo lepsze niż w OB i TYG, co dużo trudności nie nastręczało. Nie podobały mi się motywy mistyki itp. po co to komu w takim filmie ? Niektóre walki były na poziomie tych z OB i TYG, nie przesadzałbym z tym brakiem finezji (zwłaszcza pod koniec). Zmienił się styl i faktycznie często odnosiłem wrażenie, że walka jest bardziej pokazowa niż realistyczna. Po trailerze byłem pewien, że będzie tragedia, a wyszła całkiem niezła papka z gatunku mordoklepki

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...