Skocz do zawartości

Muzyka reggae


Rekomendowane odpowiedzi

  • 9 miesięcy później...
  • Odpowiedzi 72
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

podbijam

 

na festiwalu folkowym w Krotoszynie 7 sierpnia

wystąpi niewątpliwa legenda jamajskiego brzmienia

THE HEPTONES

 

muzycy, którzy z rock-steady (płytą Night Food) przeskoczyli do reggae

na fesiwalu wystąpią razem z rewelacyjnymi holendrami High Notes &The Rude Rich

 

 

a no i za free

 

 

a tu Burning Spear z dedykacja dla wielada ;\

Edytowane przez ogicool
Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...
podbijam

 

na festiwalu folkowym w Krotoszynie 7 sierpnia

wystąpi niewątpliwa legenda jamajskiego brzmienia

THE HEPTONES

 

muzycy, którzy z rock-steady (płytą Night Food) przeskoczyli do reggae

na fesiwalu wystąpią razem z rewelacyjnymi holendrami High Notes &The Rude Rich

 

 

a no i za free

 

 

a tu Burning Spear z dedykacja dla wielada ;\

 

ha nawet nie wiedziałem ze taki temat istnieje :)

 

rege słucham od jakiś 6lat, zgodzę się z niektórymi ze czasem jest monotonne i zazwyczaj leci na jednym riddimie, ale ta muzyka daje mi taki wewnętrzny spokój, wy tez tak macie ze jak zapuścicie sobie coś z ragi i rege to od razu uśmiech pojawia się na waszych gębach a optymizm ogarnia wasze serca?

 

burning Spear niezły, nie słyszałem go jeszcze :)

 

moim "odkryciem roku" jest gorgon massive koles z Holandii i wymiata nieźle :)

http://www.gorgonmassive.com/AudioVideo.html

polecam przesłuchać te piosenki :) wyczaiłem go na jakimś koncercie.

 

 

Peace Good People! Jah rastafarii, one love!

 

pozdrawia wielad

Odnośnik do komentarza

Słucham reggae już sporo jedynie ciężko przesłuchiwało się te liczne albumy sizzla :P Dredów nie mam bo się ogoliłem wiec została tylko muzyka (i palenie MJ okresowo) choć słucha się tej muzy świetnie to nie zaliczam się do rastafari, za dużo gadam, i jestem ateistą hehe

 

Muszę się zgodzić z opinią Milana, nie lubię polskich składów reggae, ska, dub itp

przed koncertem Gentlemana jak wylazło na scenę East West Rockers to nawet niczym nie trafili,było nudno i czekałem tylko kiedy zejdą, indos jest lipne, a gutek to cieć IMO

 

Na szczęście muzyka ta nie umiera i zawsze jest coś nowego do przesłuchania, w sumie to powinienem napisać, że muzyka ta właśnie teraz przeżywa rozkwit i drugą młodość bo coraz więcej ludzi interesuje się reggae, niektórzy jednak nigdy nie powinni się za nią zabierać bo prowadzi to do zeszmacenia się całego gatunku no ale teraz każdy może robić co chce ...

 

http://danielmarley.wrzuta.pl/audio/5VWarb...taking_over_mix

 

Odnośnik do komentarza
Słucham reggae już sporo jedynie ciężko przesłuchiwało się te liczne albumy sizzla :P Dredów nie mam bo się ogoliłem wiec została tylko muzyka (i palenie MJ okresowo) choć słucha się tej muzy świetnie to nie zaliczam się do rastafari, za dużo gadam, i jestem ateistą hehe

 

Muszę się zgodzić z opinią Milana, nie lubię polskich składów reggae, ska, dub itp

przed koncertem Gentlemana jak wylazło na scenę East West Rockers to nawet niczym nie trafili,było nudno i czekałem tylko kiedy zejdą, indos jest lipne, a gutek to cieć IMO

 

Na szczęście muzyka ta nie umiera i zawsze jest coś nowego do przesłuchania, w sumie to powinienem napisać, że muzyka ta właśnie teraz przeżywa rozkwit i drugą młodość bo coraz więcej ludzi interesuje się reggae, niektórzy jednak nigdy nie powinni się za nią zabierać bo prowadzi to do zeszmacenia się całego gatunku no ale teraz każdy może robić co chce ...

 

http://danielmarley.wrzuta.pl/audio/5VWarb...taking_over_mix

dla mnie Gentelman to juz tez chyba za dużo nawet nie żałowałam że przez pogode spóźniłam sie na jego koncert

w Bielawie, zdążyłam za to na The Skatelites i gites ;)

co do East West Rockers to musze przyznać, że momentami fajnie graja, ale osłabiaja mnie tekstami

chce sie wyjść z kina

 

Odnośnik do komentarza
Słucham reggae już sporo jedynie ciężko przesłuchiwało się te liczne albumy sizzla :P Dredów nie mam bo się ogoliłem wiec została tylko muzyka (i palenie MJ okresowo) choć słucha się tej muzy świetnie to nie zaliczam się do rastafari, za dużo gadam, i jestem ateistą hehe

 

Muszę się zgodzić z opinią Milana, nie lubię polskich składów reggae, ska, dub itp

przed koncertem Gentlemana jak wylazło na scenę East West Rockers to nawet niczym nie trafili,było nudno i czekałem tylko kiedy zejdą, indos jest lipne, a gutek to cieć IMO

 

Na szczęście muzyka ta nie umiera i zawsze jest coś nowego do przesłuchania, w sumie to powinienem napisać, że muzyka ta właśnie teraz przeżywa rozkwit i drugą młodość bo coraz więcej ludzi interesuje się reggae, niektórzy jednak nigdy nie powinni się za nią zabierać bo prowadzi to do zeszmacenia się całego gatunku no ale teraz każdy może robić co chce ...

 

http://danielmarley.wrzuta.pl/audio/5VWarb...taking_over_mix

dla mnie Gentelman to juz tez chyba za dużo nawet nie żałowałam że przez pogode spóźniłam sie na jego koncert

w Bielawie, zdążyłam za to na The Skatelites i gites ;)

co do East West Rockers to musze przyznać, że momentami fajnie graja, ale osłabiaja mnie tekstami

chce sie wyjść z kina

 

w sumie racja ale skłamał bym gdybym nie powiedział ze raz na jakiś czas lubię zapuścić sobie NDK i ponucić :)

tez nie mam dredow i rastafara nie jestem bo jestem deista i nie podpisuje się pod żadną religią, ale pewne wartości mi się podobają.

 

Nie zapominajmy o tym ze muzyka reggae powstała na nienawiści do białych czyli do nas i pierwsze nurty były bardzo rasistowskie, polecam posłuchać petera tosha on jest takim rootsowym ortodoksem :) dopiero za sprawa Boba ukierunkowała się w kierunku bardziej przyswajalnym dla mas i białych.

 

renesans muzyki reggae trochę mnie przeraza, bo zaczynają tego słuchać gimbusy które podniecają się przede wszystkim kawałkami o jaraniu, i jak słyszą słowo rasta od razu kojarzą z marycha co mnie strasznie denerwuje. no ale co poradzić taki jest świat :)

 

 

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Ja lubię reggae ale zgadzam się z opiniami że jamajskie utwory są do siebie podobne. Zresztą w Polsce czasami nie jest lepiej ( najlepszym przykładem jest składanka "Polski Ogień" z 2006 roku , gdzie 6 utworów jest na tym samym riddimie), jednak powiedzenie że po posłuchaniu kilku utworów ma się pojęcie o całym gatunku jest przesadą. Wystarczy porównać że sobą choćby "Daab" z dośc popularnym ostatnio "East west Rockers"

Nie zgodzę się z tym jakoby Reggae miało być tylko o miłości i trawce. Owszem miłość jest często obecna, jednak tematy trawkowe są najczęściej poruszane przez słabsze zespoły które nie są w stanie niczego innego wymyślić bądź też przez grupy "komercyjno-densholowe" ( że tak je sobie określę). Tacy artyści jak Capleton, Buju Banton czy Sizzla poruszali w swoich tekstach wiele innych tematów głownie związanych z ich religią. Sizzla miał swego czasu zakaz grania w kilkunastu krajach za teksty nawołujące do homofobii czy przepełnionych niechęcią do kościoła katolickiego. Nasz rodzimy Bas Tajpan również podejmuje różne tematy w swoich utworach.

Ktoś porównał Reggae do Disco Polo... Tak na Jamajce Reggae jest właśnie takim naszym Disco Polo które ma służyc głównie do zabawy i które jest tamtejszą muzyką ludową. Niech najlepszym przykładem będzie Mavado który śpiewa o niczym a jest obecnie królem jamajskiej muzyki. Oczywiście są wyjątki o których wyżej wspomniałem.

Ja sam słucham niemal tylko polskiej muzyki. Zauważyłem że jako ulubione najczęściej padały : Ewr, vavamuffin, Indios Bravos czy NDK. Ok, fajne zespoły jednak ich muzyka jest hmmm... dość przystosowana do gustu nastolatków dla których reggae to szpan że się pali przysmak scoobiego (no może Indios Bravos jest tu wyjątkiem). Ja od siebie polecam: Le Illjah (zespół w którym zaczynał Miodu, obecnie lider Jamala), Ave Lion, Maleo Reggae Rockers , rewelacyjną grupę Ragana czy nowy album Jr.Stressa.

Ps: tak, też mnie drażni powtarzane w każdej piosence : "jah" "bless" "rastafarai".

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Jest to najbardziej prymitywna i nudna muzyka jaka powstala.

 

Nie to, żebym bronił reggae, bo sam mam często bekę z tej muzyki i ich słuchaczy, ale Twoja konkluzja jest mocno przesadzona. Polecam odpalić TVP Kulturę późnymi godzinami nocnymi - 2-godzinny seans pokazujący gości napierdalających taboretem w pianino i "grających" na gitarze nosem nieźle ryje banię.

Edytowane przez van_guard
Odnośnik do komentarza
  • 5 tygodni później...
  • 1 miesiąc później...
  • 2 miesiące później...
  • 1 miesiąc później...
  • 1 miesiąc później...
Gość Oran

Ja się jaram Junior Stressem ostatnimi czasy (on ma jedną płytkę no i to takie Demo jakby?). Też PabloPavo & Ludziki fajną płytkę dali, ale to nie jest w sumie Reggae tak naprawdę.

 

 

 

 

Poza tym NDK, VavaMuffin (co słabi są? Dobrość i zamknąć mordy, że nie ;D) często się przewija, badam coś nowego do słuchania jak Ras Luta, czy Bas Tajpan, ale nie wsłuchałem się w nich za bardzo.

 

 

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...
  • 1 miesiąc później...
  • 8 miesięcy później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.