Skocz do zawartości

Burton


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Nie warto zakładać osobnych topicków dla filmów przez niego zrobionych bo zrobi się syf. Nightmare Before Christmas, Edward, Gnijąca, najlepsze Batmany jakie powstały, Beetlejuice... Ma te swoje fajne powykręcane światy, czarny humor i jedne z najlepszych designów postaci jakie widziałem. Lubi w swoich filmach mieć masę partii śpiewanych, co wychodzi im na korzyść. Właśnie, całość dopełnia cudowna muzyka Dannego Elfmana, właśnie z nim i z Deepem najczęściej Tom współpracuje. Baśnie dla dzieci i dorosłych. Jak ekranizacja Discworlda miałaby mieć miejsce to tylko z nim na krzesełku reżysera.

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 86
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

taka baśń w burtonowskim wydaniu, piękny film o marzeniach i odnajdywaniu magii w szarości codziennego dnia. zaraz potem u mnie klasuje się "ed wood" no i ostatni sweeney. poźniej to wiadomo edward, beettlejuice, sleepy hallow...

Odnośnik do komentarza

Vincent jest też chyba na wydaniu DVD Nightmare Before Christmas

 

A graliście w grę Tim Burton's The Nightmare Before Christmas: Oogie's Revenge? Zarąbiasta, dwa razy przelazłem (PS2, Xbox) i ma 666% Burton'owskiego klimatu. Jeśli ma ktoś okazję wciągać bez zastanowienia.

gra: http://www.gametrailers.com/game/850.html

Edytowane przez _Kroolik_
Odnośnik do komentarza

Do wymienionych przez Was filmów można jeszcze dodać (te najważniejsze):

Wielka przygoda Pee-Wee Hermana (komedia, która niesamowicie mi się podobała; główny aktor miażdży :lol: )

Marsjanie atakują (średniak)

Charlie i fabryka czekolady (też średniak, ale Wonka grany przez Burtona mnie urzekł)

Planeta Małp (nie oglądałem pierwowzoru, ale film przypadł mi do gustu; końcówka tylko taka no... dziwna, tzn. dająca możliwość pociągnięcia dalej historii, ale pewnie tak się nie stanie)

Cabin Boy (komedia z niezłą rolą Elliotta)

James and the Giant Peach (animacja; jeszcze nie obejrzałem)

Mogłem coś przeoczyć.

 

Jeśli chodzi o Frankenweenie, to wytwórnia Disney'a po tym filmie rozstała się z Burtonem (coś im się nie podobało, ale wypadło mi z głowy co). A teraz planują oni jeszcze raz zrobić ten film z Burtonem :wink: Premiera w przyszłym roku.

 

A Sickboya widzieliście? świetna animacja w Burtonowskim stylu ofkorz

Można poprosić o link? Czyje to?

Odnośnik do komentarza
Do wymienionych przez Was filmów można jeszcze dodać (te najważniejsze):

Wielka przygoda Pee-Wee Hermana (komedia, która niesamowicie mi się podobała; główny aktor miażdży :lol: )

Ten śmiech śni mi się po nocach :lol2:

Jeśli chodzi o Frankenweenie, to wytwórnia Disney'a po tym filmie rozstała się z Burtonem (coś im się nie podobało, ale wypadło mi z głowy co).

Z tego co pamiętam to film był dla niech trochę zbyt mroczny - te sprawy życia i śmierci, powodujące o widzów Disneya moczenia nocne :rolleyes:

Edytowane przez Humulus XP
Odnośnik do komentarza

Mi też Beetlejuice nie podszedł. Zły nie jest, ale mnie nie zachwycił (choć Keaton zagrał świetnie). Za to jutro pewnie obejrzę po raz kolejny pierwszego Batmana, którego udało mi się znaleźć w Empiku (oczywiście edycja dwupłytowa). To już 10. film na DVD w mojej małej kolekcji Burtona, a po 13.06 będę miał Sweeney Todda :) Brakuje mi chyba tylko Beetlejuice'a i Edwarda Nożycorękiego (ale chcę wersję z dodatkami), żeby mieć komplet jego filmów na DVD wydanych w Polsce.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Gość MasterShake
tak, poczytaj se temat.

 

burton reżyseruje kolejną adaptacje "alicji w krainie czarów" a potem zabiera się za pełnometrażowe "frankenweenie".

tylko mi przypomnialo sie American McGee's Alice?

Odnośnik do komentarza
tak, poczytaj se temat.

 

burton reżyseruje kolejną adaptacje "alicji w krainie czarów" a potem zabiera się za pełnometrażowe "frankenweenie".

tylko mi przypomnialo sie American McGee's Alice?

 

 

no ba ! :D

 

Obejrzałem Frankenweenie na yt, świetne :) Pełnometrażowa wersja będzie killer, a Alicja w połączeniu styli American mcGee i Burton'a zmiażdży klimatem ^^

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...