Skocz do zawartości

Motory i motóry


Rekomendowane odpowiedzi

Owiewki były malowane bo Honda miałą szlifa. Kupiłem ją od znajomego, więc nie przeszkadzało mi to. Widać po pasowaniu plastyków, że była przygoda, ale tym się zajmę :)

 

Co do tras to nie robiłem dłuższych wypadów. Ostatnio polatalem po mieście i okolicy solo. Napewno sprzęt jest wygodniejszy od typowych sportów - znajomy, który ma gixxera k5 twierdzi, że siedzi się cudownie. Osiągów nie mam do czego porównać, jeździłem wcześniej Jawą 350 :P Spalania nie mierzyłem. Silnik wydaję się być elastyczny, do pewnego zakresu obr. jest potulny jak baranek, wyżej już trochę pokazuje pazur.

Odnośnik do komentarza

HAHAHAHA !

 

A ja właśnie wróciłem z piękną CBR F4i :D Malowanie czerwono - granatowe z akcentem ... yyy (pipi) szarym? :P

 

Piękna :)

 

2003 rok. Z Anglii. 2 lata stała w Polsce bo koleś stracił prawo jazdy. Sporadycznie śmignął. 14 000 przebiegu. Pełny oryginał. Aż jestem zaskoczony :) Tylko laciek tylny do zmiany i pełny serwis bo moto nie używane było ostatnio ;/ Jechaliśmy po nią 470 km ! W ciemno :D Pierwsze moto jakie oglądnęliśmy i ogień.

Jutro wrzucę fotę :)

Odnośnik do komentarza

póki co jedyne co jechałem to jakiś 1 km żeby zobaczyć czy biegi wchodzą :) było mokro i zimno a jak przyspieszałem to mi się palce prostowały z zimna :P

 

W sumie koleś wszystkie dokumenty przygotował. Skarbówka załatwiona, tłumaczenia też. Tylko przegląd i moge rejestrować. Muszę tylko uciec jakoś od podatku od wzbogacenia bo to będzie ze 300 zł :( Ni chuja nie dam im :)

 

Ja kiedyś byłem się przejechać i R6 i F4 ... ale wtedy był tylko Fazi :) Chociaż F4 ( na gaźnikach ) mnie wtedy urzekła :D Dlatego ją kupiłem :)

 

Czekam na pogodę.

 

 

-----------------------------------------edit-----------------------------------------

 

Obiecałem foty :D

 

08032009003k.jpg

 

08032009002.jpg

Edytowane przez MeL
Odnośnik do komentarza

Widzę MeL że szybki chłopak jesteś, szast prast i bryka w garażu ale masz rację szkoda każdego dnia. Jak sprzedałem moja Hondę CB750 to w okresie maj-czerwiec byłem bez moto, chyba możecie wyobrazić jak wtedy odbiera się każdy ryk motocykla na ulicy. CBR'ka prezentuje się świetnie.

 

EDIT :

 

Jeżeli ktoś z was słucha rocka to polecam ściągnąć to demo kapeli "Go Naked" - kapela powstała po rzuceniu pomysłu na forum.motocyklstow.pl

 

http://forum.motocyklistow.pl/index.php?showtopic=111450

 

Dla ludzi smigających na moto pozycja obowiązkowa ! Świetna muza i teksty, za(pipi)iście się słucha.

Odnośnik do komentarza

Mel gratki nowej maszyny, jest cudna :)

 

PS. Dowiedzialem sie, że w L-ce do której uczęszczam podobno posiadają honde cbf 250 , będzie to mój pierwszy motór za którego kierownice zasiąde od 10 lat :P , a do Was kieruje małe pytanko czy obowiązkiem ośrodka jest wyjeżdzenie 10 godzin na placu jak i 10 na zwykłych drogach , czy mogą mieć własny program dzięki któremu ani razu nie wyjade na droge ??

Edytowane przez Nightmare90
Odnośnik do komentarza

Udało mi się naprawić problem z nieodbijającą dźwignią biegów : ) Wystarczyło troszeczkę pogrzebać przy cięgnach, nasmarować i jest zaje.biście, jeździ się teraz rewelacyjnie - biegi mogę zmieniać podświadomie. Zamówiłem klocki Nissin, zdecydowałem się na zwykłe niesinterowe, ale myślę, że i tak będą się sprawowały dobrze. W intermotors miałem już zaklepane ferrodo ST, ale towar zaginął na magazynie. Po wypłacie wreszcie zmienie olej z filtrem i mam nadzieję, że to konieć wydatków do przygotowania motocykla na sezon. Pod koniec tego/na początku przyszłego wymienię napęd i przednią oponę.

 

Gorzej wygląda sprawa z ciuszkami, kurtkę kupiłem, kask mam, ale lipny (przydałoby się coś z pinlockiem), potrzebuję teraz spodnie(jeansy mottowerar - zachwalane przez Cerba),letnie rękawice i buty. Po przekopaniu internetu doszedłem do wniosku, że nie ma sensu wywalania kasy na buty niskiej klasy kosztujące <400zł. Podobno rozpadają się po sezonie, płaci się jedynie za motocyklowy wygląd. Teraz jeżdzę w trepach Bundeswehry, są za(pipi)iście wygodne, ale czuć, że nie zostały stworzone do moto. Tak więc chyba będe oszczędzał na jakies SIDI albo Alpinestars.

 

 

p.s a zapomniałem wspomnieć, że pojeżdziłem sobie po okolicy, było jak zwykle fajnie, nie licząc powalonego w poprzek drogi drzewa i autobusu, który postanowił sobie zawrócić. Pełno skutermanów, naliczyłem z 7 - żaden nie odmachał i 1 motocyklista - oczywiście pozdrowił.

Edytowane przez Pajda
Odnośnik do komentarza
Gorzej wygląda sprawa z ciuszkami, kurtkę kupiłem, kask mam, ale lipny (przydałoby się coś z pinlockiem), potrzebuję teraz spodnie(jeansy mottowerar - zachwalane przez Cerba),letnie rękawice i buty. Po przekopaniu internetu doszedłem do wniosku, że nie ma sensu wywalania kasy na buty niskiej klasy kosztujące <400zł. Podobno rozpadają się po sezonie, płaci się jedynie za motocyklowy wygląd. Teraz jeżdzę w trepach Bundeswehry, są za(pipi)iście wygodne, ale czuć, że nie zostały stworzone do moto. Tak więc chyba będe oszczędzał na jakies SIDI albo Alpinestars.

Nie oszczedzaj na ciuchach, naprawde nie warto. Butow mialem ze 4 pary i kazde to byl kibel w porownaniu z Alpinestars a roznica w cenie 250 zl. Rekawice radze kupic normalne a nie letnie. Nawet ja ktory w lato z motocykla praktycznie nie zsiadam i bardzo duzo jezde po miescie nie narzekam na pocenie sie rak. Uniwersalne rekawice maja zawsze jakies wywietrzyniki, dziurki i to styknie. Jezeli nie chesz zeby byly zbyt gorace to wez dobrej firmy ale zeby byly bez wysciółki.

 

Dziś bylem na Motobazarze w Wawie (ludzi doslownie od zaj.ebania) miałem kupic kurtke Ixona ale po przymiarce stwierdzielm ze jest do dupy. Wyglada gorzej niz na zdjeciach i wykonanie nizebyt dobre, fakt ze to tania kurtka ale troche sie zawiodlem bo firma ok. Przymierzałem tez kaski Shoei i juz wiem co sprawie sobie na imieniny :D , XR-1000 to jest cudo, rozmiar M wazy 1350 gram, leciutki jak piorko, wykonanie prefekcja, malowanie takie ze malo sie nie zmoczylem, wyposazenie jak w zadnej innej firmie. Pelen odlot. Tylko cena powala, ale od czego jest allegro. Nie wiem na ktore malowanie sie zdecydowac, prawie kazde jest piekne, nawet te dla lasek z motylem. A jak ten kask lezy na glowie, no poezja doslownie, dopasowany jakby byl odlewany na mojej czaszce. Nie chce innego kasku :P .

 

Ostatnio mialem male klopoty z moto, elektryka czyli dla mnie czarna magia. Za pierwszym razem uwalilem przerywacz ledowy do kierunkow (to juz wymienione), a kilka dni temu skrzynke, bezpiecznikow i przekaźniki od swiatel. Moto mialo tylko postojowki. Zrobilem zwarcie gdzies w lampie a ze zamiast bezpiecznika 10A byla zalozona 30 to zjarala sie cala plytka w skrzynce z bezpiecznikami i upalily nozki od przekźnikow. Na szczescie na motobazarze kupilem druga za 70 zl :) . I po sprawie, dobrze ze mam kumpla ktory jest magikiem jezeli idzie o elektryke bo tak to bym latal z moto po roznych oszolomach i by darli ze mnie kase. Szkoda tylko ze nie posmigalem w weekend a pogoda byla bajeczna.

Odnośnik do komentarza
Co do butów - Falco Siriusy kupisz już w granicach ok 500 zł, SIDI też ma jakiś jeden model tańszy. I pozytywne opinie zebrały te buty. Alpinestarsy to niestety trzeba dołożyć do tych ok 700 zł.

Hmm chyba faktycznie zainteresuje się tymi Falco - nie mogę tylko znaleźć jakiegoś solidnego testu. Może znajdę coś na zagranicznych serwisach.

 

Gorzej wygląda sprawa z ciuszkami, kurtkę kupiłem, kask mam, ale lipny (przydałoby się coś z pinlockiem), potrzebuję teraz spodnie(jeansy mottowerar - zachwalane przez Cerba),letnie rękawice i buty. Po przekopaniu internetu doszedłem do wniosku, że nie ma sensu wywalania kasy na buty niskiej klasy kosztujące <400zł. Podobno rozpadają się po sezonie, płaci się jedynie za motocyklowy wygląd. Teraz jeżdzę w trepach Bundeswehry, są za(pipi)iście wygodne, ale czuć, że nie zostały stworzone do moto. Tak więc chyba będe oszczędzał na jakies SIDI albo Alpinestars.

Nie oszczedzaj na ciuchach, naprawde nie warto. Butow mialem ze 4 pary i kazde to byl kibel w porownaniu z Alpinestars a roznica w cenie 250 zl. Rekawice radze kupic normalne a nie letnie. Nawet ja ktory w lato z motocykla praktycznie nie zsiadam i bardzo duzo jezde po miescie nie narzekam na pocenie sie rak. Uniwersalne rekawice maja zawsze jakies wywietrzyniki, dziurki i to styknie. Jezeli nie chesz zeby byly zbyt gorace to wez dobrej firmy ale zeby byly bez wysciółki.

 

Pojadę do sklepu i pomierzę rękawice, teraz mam krótkie i faktycznie trochę podwiewa kurtke. Co do kasku to XR-1000 jest chyba najpopularniejszym kaskiem z wyższej półki. W kolejnych rocznikach wprowadzano jakieś zmiany czy różnią się tylko malowaniem? Kupująć zeszłoroczny model to zawsze jakaś oszczędność.

Odnośnik do komentarza
Co do kasku to XR-1000 jest chyba najpopularniejszym kaskiem z wyższej półki. W kolejnych rocznikach wprowadzano jakieś zmiany czy różnią się tylko malowaniem? Kupująć zeszłoroczny model to zawsze jakaś oszczędność.

No nie różnią się niczym, znaczy tylko malowaniem. Chociaż chyba te z 2008 miały tylko 3 rozmiary skorup a te na 2009 mają już 4. Problem jest jeszcze taki że mi podobają się akurat malowania z 2009 - Camino, Rogue, Diabolic, Voyager :) .

Odnośnik do komentarza

To wstrzymaj się z zakupem do 2010 : ]

 

 

Wymieniłem dzisiaj klocki, miałem założone sinterowe "złote" nissiny, teraz kupiłem zwykłe "niebieskie". Przy okazji wyczyściłem tłoczki, bo były pozapiekane. Teraz hamuje się idealnie, zamówiłem olej w intercarsie - pojutrze wymienię i robię wypad na fajne winkle w okolicy. Jeśli zacznie coś wychodzić to może pochwalę się fotką :)

 

Niestety dał o sobie znać jedyny feler F4i - napinacz rozrządu. Póki co szumi/terkota przy 5tyś obrotów, w sumie to nie jest wymagana wymiana, ale zawsze to jakiś dyskomfort podczas jazdy. Pod koniec maja kupię napinacz nowszej generacji, gdzie ten feler poprawiono. Koszt =250zł za kawałek aluminium, stalowego bolca i sprężyny : /

 

 

edit:

przy okazji - zalazłęm śliczne malowanie CBR, nie wiem czy oryginalne, ale wygląda świetnie

http://www.bikepics.com/pictures/688341/

 

Patriotyczne klimaty

Edytowane przez Pajda
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...