Skocz do zawartości

Motory i motóry


Rekomendowane odpowiedzi

Faktycznie trochę pokręcona sprawa była z tymi malowaniami :) Jeździsz coś na CBR ? Czekam na jakieś porównanie do Fazera

 

W USA widziałem jeszcze ładne malowanie granatowo czarne :) albo jeszcze Czarno czerwone.

O takie:

cbr600f4i.jpg

 

CBR600F4i_large_01_40655.jpg

 

Póki co dupa :D Zawiozłem do mechanika... a potem odebrałem :) Raz se odkręciłem. Trudno coś powiedzieć. Myślę se : ale zap****dala ! Ale w końcu nie jeździłem na moto od października. Sporo przerwy więc dla mnie to wszystko teraz zapierdziela :) Trzeba jednak przyznać że jak wykręciłem mu 3bi bieg do końca do doleciało do prawie 190 ... Fazer potrzebował +1 bieg do góry. Czuć że biegi są dłuższe. Jedynki nie wykręcałem ale wydaje mi się że lekko ponad 100 pokaże. FZ6 kończył się przy ~90.

 

Póki co na pewno jestem zadowolony zegarami. Normalny analogowy obrotomierz czego brakowało w FZ6. Tam wpakowali badziewny wyświetlacz na którym nic było za wiele widać. Ale brakuje mi stanu paliwa. Dziwne, że Honda tego nie dała. Jest tylko stan rezerwy :) Dziwne. Baaaardzo dziwne.

 

Co do samego prowadzenia. Czuć że to jednak sport. Ale wygodny sport. Pozycja leżąca ale nie męcząca ( zobaczymy jak będzie po 200 km :P ) Pierwsze na co zwróciłem uwagę to zawiecha. Sztywniejsza, a jest na średnich ustawieniach. Chyba na podróż z pasażerem to zluzuję trochę bo nas wytelepie :)

 

Nie mogę się doczekać aż go wyrwę w ładny dzień pod Gliwice i wymęczę na zakrętach. Fazer tam dostawał w dupę ostro. Nie mogę się doczekać aż połknę zakręt :) FZ6 był jednak zbyt turystyczny na zakręt. Prosta pozycja i dość wysoka. CeBRynka aż się prosi o złożenie. Ba, nawet składa się sama :)

 

Odnośnik do komentarza

Ładną pogodę to mamy od kilku dni (przynajmniej u mnie), więc nie wiem na co czekasz : ) Zegray faktycznie są czytelne. ale z rezerwą uważaj, ja już pchałem CBR.

Nie wiem jak na innych motongach, ale tutaj pozycja faktycznie mi pasuje. Zawiecha fajnie sprawdza się w trasie, muszę tylko sprawdzić przód, wydaje mi się, że mam teraz miękkie ustawienie. Ogólnie to myślałem nad wymianą oleju w przednich lagach na gęstszy, ale póki mam dobre uszczelniacze to nie będe tego ruszał.

 

 

Odnośnik do komentarza

Panowie szukam spodni tekstylnych.. na każdą pogodę (są takie?)

- na zimne dni (muszą mieć podpinkę)

- na ciepłe/upalne ( czyli jakaś porządna 'wentylacja' )

 

W sensie żeby z jednej strony dało się wyskoczyć w nich na uczelnie (czy kiepsko?), a z drugiej strony, żeby nadawały się na dalszą trasę..

 

Czy może lepiej kupić jeansy na moto (na miasto) i osobno spodnie tekstylne (na chłodniejsze dni i dalsze trasy)?

Tylko że wtedy to będzie trochę droższa opcja..

 

PS. Czemu większość spodni jest koloru czarnego? Niepraktyczny kolor na lato:P

Odnośnik do komentarza

Ja mam i jeansy i tekstylne. Tekstylne zakladam tylko jak pogoda ma być kiepska czyli zimno, w ogole nie lubie textylnych spodni. Dla mnie sa w ogole niepraktyczne, a juz o tym zeby w nich gdzies pochodzic to zapomnij. Najczesciej jezdze w jeansach firmy Mottowear, do tego w plecaku mam spodnie przeciwdeszczowe i taki zestaw mi wystarcza, jak jest zimno to zakladam pod spod kalesony ale teraz kupie zestaw bielizny z windstoperem.

 

Co do czarnych ubran to na motobazarze idzie sie zrzygac jak widze 100 bud z ubranami i wszedzie czarne texy. Tak przy okazji to dzis kupilem na allegro :

 

kurtkax.th.jpg

 

Mam nadzieje ze w nia wejde, bo jak nie to bede musial szukac dalej. A ta mi sie bardzo podoba. No i jeszcze rolki pod stojak do moto kupilem, bedzie komplet do crashpadow :

 

http://www.allegro.pl/item590949014_rolki_...36_zzr_pwl.html

 

Szukam teraz nowych zebatek, na tyl daje o dwa zeby wieksza a na przod o jeden mniej. Bedzie ogien z dupy he he.

Odnośnik do komentarza

Mam do Was pytanko, jeśli jakieś targi motocyklowe są organizowane przez 2 dni to, czy w tym drugim dniu jest dokładnie to samo czy może część wystawców sie zbiera do domciu???. Chciałbym jechać na takie targi do katowic-chorzowa, ale niewiem czy dam rade w sobote a nie chciałbym dużo stracić z pokazu. (może się ktoś wybiera?? jak nie, to wrzuce w niedziele jakieś fotki jak życie pozwoli)

 

 

PS. Mój instruktor zapytany o ćwiczenia związane z przeciwskrętem, odpowiedział mi "co to wogóle jest" :D

 

Pozdro

Edytowane przez Nightmare90
Odnośnik do komentarza
PS. Mój instruktor zapytany o ćwiczenia związane z przeciwskrętem, odpowiedział mi "co to wogóle jest" :D

Zmień instruktora póki możesz ;D.

 

Filmik z dnia dzisiejszego, było ciepełko i nakrecilem 187 km, praktycznie po miescie hehe :

 

 

W tym sezonie nakulałem juz 1200 km, dobrze jest.

Odnośnik do komentarza
-co to za droga jest? DK7?

-ile km/h miales na liczniku w szczytowym punkcie tego przejazdu, bo na moje oko wygladalo na 2,30 zlotego :D

Droga to E7 z Mławy na Warszawę, na zegarze około 230, bywało tam więcej ale niestety światła postawili wiec trzeba zaraz heblować.

 

Cerb - coś tam namieszał ze sprzęgłem przy 00:25 sek ?

Pociągnąłem do odcinki, później wbijałem 4 ale że zmieniam bez sprzęgła i przy odcince mi nie weszła i znów odkręciłem. Błąd w sztuce.

Odnośnik do komentarza

Ja dzisiaj zarejestrowałem i czekam na pogodę. Dzisiaj lało z rana więc trochę mokro jest. Ale do jutra uschnie i pośmigam jutro :)

 

Już go testowałem jak jechałem na przegląd. Musiałem wjechać na A4 i zjechać na następnym zjeździe. Na 5tym biegu wskazał 250 :D:wub::woot:

Pociągnę go na 6tym i zobaczymy co będzie :)

 

Ale różnica jest jeżeli chodzi o FZ6. Czuć że to maszyna przygotowana do ostrego katowania. Heble.... siekera straszna. Myślałem że mnie wy(pipi)ie w kosmos jak przyhamowywałem przed zjazdem. Takie heblowanie ze 180 :D Kocham ten motocykl :D

Odnośnik do komentarza

Dziś oficjalnie rozpocząłem sezon. Na zarejestrowanym moto :) Zrobiłem z kumplem ponad 100 kmów.

 

Pojawił się problem bo rzyga mi olejem i nie wiem skąd. Wygląda na te wężyki od nadmiaru. Może być że na serwisie wlali mi za dużo oleju i jak mu dowalę ( na A4 :P ) to rzyga?

 

Tu z mały postój na kawkę

 

31032009001.jpg

 

 

I mój dzidung :D

 

31032009003.jpg

Odnośnik do komentarza

Niewiele pamiętam. Jechałem za samochodem, na skrzyżowaniu koleś się zatrzymał i ja wjechałem na niego. Podczas hamowania, CBRa poszła na przednie koło. Uderzyłem głową w samochód. Obudziłem się w szpitalu. Wypadek był chyba 2 dni temu. Miałem wstrząs mózgu, wybity palec prawej dłoni. Czuje się już lepiej, ale boli mnie głowa, miednica, słabo chodzę, tracę co jakiś czas pamięc, ale to podobno normalne. Ja się zrosnę, ale w motocykl trzeba wpompować wagon pieniędzy, których zwyczajnie nie mam.Wszyscy mówią, że powinienem się cieszyć, że żyje. Jakoś nie potrafię...jedynie mogę stanąć i wyć.

Edytowane przez Pajda
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...