Skocz do zawartości

FreeMCBoot i ESR


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 79
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

I naprawdę wierzysz, że ludzie są tym softem zainteresowani do odpalania kopii programów które mają w oryginale i homebrew? No bez jajec

 

To do czego ludzie uzyją tego softu to ich sprawa, oba programy powstały w innym celu.

 

Generalnie masz rację, pytanie tylko czy dla tych kilku legalnych korzyści dla kilku procent osób warto dostarczać narzędzi zwykłym złodziejom?

 

Odnośnik do komentarza
Generalnie masz rację, pytanie tylko czy dla tych kilku legalnych korzyści dla kilku procent osób warto dostarczać narzędzi zwykłym złodziejom?

 

Jeżeli chodzi ci o osoby grające na pirackich kopiach, to dużo sie nie zminiło w czasach chipów i swapów. Natomiast (tu mówie co ja myśle ,a nie tworcy esr/fmcb) te programy były odpowiedzią na memor32 które z założenia było komercyjnym projektem, a esr jest dla wszystkich, wiec jezeli już było takie coś (memor) to czemu nie napisać darmowej wersji (i to dużo lepszej)?

 

Wiesz to troche tak jakby nie napisać wspomnianego wcześniej open office'a bo ktos go może sprzedać.

Edytowane przez marvin
Odnośnik do komentarza
(...)

Na koniec mały apel: zgłaszajcie aukcje internetowe gdzie oferują "magiczne karty pamięci" typu MC_Mod itp. To zwykła kradziesz programu homebrew (który kiedy opuści stadium beta wejdzie na GNU/GPL). Nie pozwólnie, aby Ci kretyni zarabiali kupę pieniędzy (125-200zł!) na darmowych programach, które nie są ich własnością.

 

Ale ubaw, gościu napisał narzędzie do piracenia gier (bo chyba nikt nie wierzy, że jest inaczej) a ma gula, że ktoś piraci jego soft - HAHAHAHAHA!

 

Jak już moi przedmówcy napisali: ESR służy do uruchamiania kopii swoich oryginalnych gier (oryginalne też uruchamia). Mnie naprawdę ch*j obchodzi, że Zenek z bramy obok używa tego do piracenia - jego sumienie. Narzędzia są 4Community, a nie dla piratów... Tym bardziej, że zarówno FMCB jak i ESR są oparte o scenowe biblioteki itp. Nie ma w nich krztyny Sony'owskich modułów, libów, nic nie jest hijackowane, nawet to nie jest exploit. Aplikacja jest w pełni LEGALNA, czego nie można powiedzieć o Memor32 czy Memory Plus...

 

FMCB może być nielegalny jeśli użytkownik przy instalacji dorzuci DVDPLx z czyjegoś EROMu lub DVDPlayer (ten dorzucany sto lat temu do SCPH-10000), aby zwolnić nieco miejsca na memorce. No ale to jest wybór już użytkownika i raczej mało kto o tym wie... //readme nikt nie czyta ;] Mnie osobiście nie przeszkadza 1.5MB na memorce (dla multi-version), a specjalnie dumpować bios, rozgrzebywać go żeby wyjąć ten plik i potem jeszcze raz wgrywać exploit uważam za stratę czasu.

 

 

Widzę, że nie rozumiesz pojęcia scena.

 

Może faktycznie lepiej, żeby scena przybrała swoją pierwotną formę, czyli zamknięte FTPy, "podziemne IRCi" i wtedy żaden z was by tego nie zobaczył na oczy... :closedeyes:

 

Jak czytam takie brednie, to jest mi wstyd że w Polsce mamy tak świadome społeczeństwo... Powiem więcej: odechciewa się człowiekowi cokolwiek robić np. stricte dla Polaków.

Odnośnik do komentarza

A ja mam pytanie. Zamieniłem tego wadliwego sms-a (najnowsza wersja) na v. 2.5 Rev3 i teraz wszystko chodzi ok, z tym że nie chce się sam bootować z MC. Uruchamiany z uLachELF działa ok. Dodam, że usunąłem tylko plik BOOT1.elf i wrzuciłem plik o takiej samej nazwie ze starszą wersją SMS-a. CO może być tego przyczyną?

Odnośnik do komentarza

Ghost493 o ile dobrze pamietam napisałes ze filmy oglądasz tylko z pendrive'a ,zrób tak:

 

Zmien nazwe smsa na RESCUE.ELF wrzuć go na pendrive'a (tylko do roota a nie do folderu) i odpal konsole z włożonym pendrivem, sms powinien sie odpalić. Nie wiem czemu tak jest ,ale tak wlaśnie musze uruchamiać np. starsze ulelfy.

 

Oczywiście przy włączaniu nie musisz trzymac żadnego przycisku.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

To właśnie jest jedna z tych złodziejskich aukcji na których jest sprzedawany FMCB+ESR. Jak nie masz nikogo z konsola z modchipem, swapem itp. to za drobną opłatą możesz mi wysłać swoją memorkę, to wgram co trzeba (+ dodatkowe progsy jak będziesz chciał - ale tylko freeware'owe sorry). Oni wgrywają wersję 1.5, która nie ma loga i stary ESR (ten bez GUI i ten mało kompatybilny bo też bez loga ;]).

 

@Burgund

Nie każda memorka. Tylko oryginalne lub podróbki/non-licensed z obsługą Magic Gate i najlepiej taką samą specyfikacją techniczną (wiele kart ma inną wielkość ilości bloków i stron). Stare podróbki kart wymiękają z miejsca, z nowymi czasem są dziwne problemy i trzeba np. wgrać kilka MB jakiś danych i dopiero instalator pójdzie.

Odnośnik do komentarza
Nie każda memorka. Tylko oryginalne lub podróbki/non-licensed z obsługą Magic Gate i najlepiej taką samą specyfikacją techniczną (wiele kart ma inną wielkość ilości bloków i stron). Stare podróbki kart wymiękają z miejsca, z nowymi czasem są dziwne problemy i trzeba np. wgrać kilka MB jakiś danych i dopiero instalator pójdzie.

 

Może i masz rację, w każdym razie ja nie miałem jeszcze takiego "szczęścia" spotkać niekompatybilnej memorki.

Mi wszystko działa bez problemu i na oryginalnych, i na podróbkach... Nawet jedną kartę "Max Memory" bez problemu obdarowałem FreeMCB. Zero problemów i stresów :D

Odnośnik do komentarza

I stało się, począwszy od FMCB v1.7:

 

The first rule says that you'll never try to make profit on any part

of Free McBoot in any possible way. You may under no circumstances charge

money or require any kind of fee or compensation in exchange for

installing, using, distributing or copying any part of Free McBoot. You

must not solicit, offer or accept any kind of donation in exchange for

installing, using, distributing or copying any part of Free McBoot. The

only acceptable thing is the usual $5 charge for "sending back the memory

card". By breaking the rule 1 you violate this license and hence you'll be

sued.

 

Czyli na dobrą sprawę wszystkie te mc_mody i inne kretynizmy są można by rzec nie tylko sprzeczne z etyką, ale i nielegalne.

 

Do 1.6 można pobierać opłaty. Taki los czeka też ESR za jakiś czas. ;]

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...