Skocz do zawartości

Patapon 2: Donchaka


CoATI

Rekomendowane odpowiedzi

PATAPON 2 !

patapon2_2.jpgpatapon2_4.jpg

 

Jak juz pewnie wszyscy wiecie zapowiedziano nowe patapony... czym nas zaskoczą? nie mam pojecia.. .z pewnych informacji to nowe jednostki/bossowie/swiaty... ale cos czuje, ze te wszystkie "nowe" to przemodelowane "stare"

 

zobaczymy ;)

 

mam tylko nadzieje, ze multiplayer do 4 graczy bedzie w pelni grywalny i miodny, a nie chaotyczny i frustrujący ;].

 

trailer: http://www.gametrailers.com/player/36559.html

 

patapon2_5.jpgpatapon2_1.jpg

Edytowane przez Coati
Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 145
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 3 tygodnie później...
Japońskie czasopismo Famitsu przeprowadziło wywiad z projektantem gry Patapon 2 - Hiroyuki Kotani. Jak się w trakcie okazało Patapon nie będzie w całości nową grą. W drugiej części ma zawitać cała zawartość z pierwszej części jak i nowa o podobnej ilości. Dodatkowo wszystko wzbogacone o nowe funkcje jak bohaterowie, którzy będą posiadać nowe zdolności czy też tryb co-op dla czterech graczy.
psp-team

 

Za(pipi)ista wiadomość, żeby tylko save z jedynki działał. Chociaz w sumie nie musi, ja tam chętnie zaczne od nowa

Odnośnik do komentarza

Nie wiem, może część druga mnie zainteresuje, bo jak na razie po kilku planszach w jedynce mnie ta gra nuży. Może nie czuję tego klimatu, może nie poświęcam temu za dużo czasu, może nie zaszedłem jeszcze do ciekawej części gry, ale jakoś słabo mnie to interesuje...

 

A że dwójka będzie jedynką deluxe to z jednej strony dobrze dla mnie, bo może w końcu to przejdę, z drugiej jak save'y nie będą działać z jedynki, to będzie to już wyciąganie kasy IMO.

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Już w przyszłym miesiącu (27.11.08) nastąpi premiera tytułu „Patapon 2 Donchaka”, wraz z limitowanym zestawem PSP oficjalnie nazwanym "Winter Gift Pack". Ruszyła także oficjalna strona gry, na której (na razie) możemy jedynie posłuchać motywu muzycznego z drugiej części gry, trochę bardziej złożonego niż to było w przypadku pierwowzoru. W skrócie Patapon 2 odziedziczy większość z poprzedniej cześć plus drugie tyle. Co dokładnie? O tym już w rozwinięciu.

 

Zacznijmy od fabuły! Ta w Patapon 2 Donchaka rozegra się krótko po wydarzeniach w pierwszej cześć, czyli wojnie przeciwko Zigaton'om. Nasi Patapon'owie postanowili zbudować statek i zwiedzić morze wzdłuż i wszerz. Jakkolwiek nieznane siły podczas podróży roztrzaskały ich statek, a oni wylądowali na obcej zmieni, oddzieleni od swojego rodzimego plemienia.

 

W grze znajdziemy nowe rodzaje Patapon'ow. Jednostki powietrzne, Magików czy też Robo Pataponów. Oczywiście nie zabraknie też tych standardowych z pierwszej części gry. Do tego wszystkiego, przybędzie nam jednostka specjalna, zwana bohaterem, której będziemy mogli dowolnie modyfikować zbroje, umiejętności i zastosowanie. Dodatkowo nasz bohater będzie mógł uzyskać ruchy specjalne przy każdym wywołanym "Fever mode".

 

Nowa zawartość w grze zgodnie z obietnicami producentów w większości zostanie podwojona i tak w grze znajdziemy 60 plansz (o 37 więcej), 384 elementów (o 187 więcej), 22 postacie (o 11 więcej) i 7 mini gier (o 5 więcej). Grę za to oszacowano, że starczy na 20 godzin ciągłego grania, gdzie pierwsza część starczała na 10. Oczywiście trzeba doliczyć fakt, że w pierwszej części zdarzały się takie momenty, że nie dało ich się przejść przez parę godzin czy też dni...

 

W grze oprócz zdobywania żarcia, ulepszeń, pokonywania wrogów, będziemy mogli skolekcjonować 30 jajek, porozrzucanych po wszystkich planszach. Z kolei te jajka mogą posłużyć do rozgrywki w trybie gry wieloosobowej. No właśnie multiplayer, dla jego potrzeby stworzono dwa tryby. Pierwszy polegający na przechodzeniu wspólnie ze znajomymi misji, drugi zaś na przeniesieniu wcześniej zdobytego jajka na totem, po czym „odbębnięciu” sekwencji przygotowanej przez programistów.

 

W drugiej części Pataponów "Fever Mode" będzie pełnić funkcje Hero Mode, który jak już wskazuje nazwa, będzie uwalniać do działania naszego bohatera. Ponadto w grze zawitają dwa nowe rytmy muzyczne, także będzie małe urozmaicenie. Ostatnim, ale nie najgorszym dodatkiem, będzie możliwość przeniesienia swojego Save'a z pierwszej części gry do Patapon 2 i kontynuować zabawę (oczywiście wraz z zdobytymi specjalnymi przedmiotami, złotem itp.). Gra również dostanie tryb Game Sharing.

 

 

 

pix_081007_patapon_b04.jpg

 

pix_081007_patapon_b06.jpg

 

pix_081007_patapon_b03.jpg

 

 

info:http://psp-team.pl/newsy/psp/patapon-2-donchaka---nowe-screeny-i-info.html

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Co do poziomu trudności - są 3 do wyboru. Nie wiem czym się różnią.. ;(

Wyjdzie zrozumiała wersja, zagram raz jeszcze;)

Mogę prosić o instrukcje jak zapisać grę? Bo ogólnie japoński mam w małym palcu ale jakoś zapomniałem jak jest save :)

 

Już mam (select> do góry> X)

 

Jeśli jeszcze nie doszedłeś jak to zrobić to: w patawiosce wciskasz select, lewo, krzyżyk i masz;)

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Ogólnie gra wymiata szczególnie system upgradowania pataponów mimo, że na razie wszystko tak jakoś na czuja ale w zrozumiałej wersji mam nadzieję że będzie jaśniej;) O wiele bardziej kolorowe uzbrojone i niebezpieczne małe ludziki. Są jednoski latające i atakujące magią.Momentami naprawdę spora zadyma i wtedy grafika potrafi szarpnąć co mam nadzieję zostanie naprawione w wersji ang.Dla takich produkcji stworzono psp. Wszystko oprawione prześliczną kolorową grafiką i praktycznie zero zwolnień animacji czy też innych problemów graficznych. Mam tylko nadzieję że żadnemu geniuszowi z Japan Studio nie przyjdzie kiedyś w przyszłości przerzucić tej wspaniałej gry w 3D. Jest jakiś online lub ad hoc ale krzaczasty i nie zrozumiały więc na razie nie mam pojęcia jak go ugryźć. MUST HAVE dla każdego fana psp!!!

 

szukam w necie dzwonków na tela z serii patapon ale jeszcze nie znalazłem jak ktoś zna stronkę to może linkę zapuści?

 

 

Odnośnik do komentarza

soundtrack z gry patapon znalazłam gdzieś na forum:

 

http://forums.ffshrine.org/forumdisplay.php?f=72

 

Dzwonków nie widziałam. Same patapony 2 podobają mi się tak samo jak pierwsza część. To samo tylko lepiej. Z demka wywnioskowałam,że oczka mają teraz dodatkowe moce. Oby tylko gra nie miała tych samych bossów. Ileż można ubijać tego samego smoka... >_>

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...