Skocz do zawartości

Uncharted 2: Among Thieves


CELL7777

Rekomendowane odpowiedzi

no ja co do GTA IV bym sie nie zgodzil. gra moim zdaniem kapitalna, zaslugujaca na miano gry 2008 roku. coz, wszyscy mamy rozne zdania, ale na ten temat nie nalezy sie sprzeczac.

jest kapitalna ,zresztą nawet to napisałem ale kurcze przecież GTA3 ,Vice City czy San Andreas w chwili wydania były lepsze-bardziej rozbudowane,oferowały więcej atrakcji i były bardziej przełomowe. GTA4 jest świetne i się bardzo dobrze bawiłem ale to zdecydowanie najgorsza część serii od lat.

GTA 4 to powrót do rozwiązań znanych z trójki. Tak więc grając w nią zapominamy o klimacie Miami z Vice City czy skokach spadochronowych i Homies z San Andreas. Jeżeli ktoś tego nie rozumie to jego sprawa. Ale pisze nieprawdę deklasując czwórkę do roli najgorszej części ever. Jest najlepsza, kwintesencja GTA bez zapychaczy w stylu tuningu czy rowerka na siłce.

A Un2 to kompletnie inny typ gry. Trudno ją porównywać. Być może prowadzenie ognia i cover system jest podobny, animacja postaci... reszta to dwa różne światy. Un2 to najwyższy etap zarówno doznań graficznych jak i prowadzenia rozgrywki w tej generacji konsol. Od teraz będziemy się już tylko zbliżać do rozwiązań, które będą możliwe na mocniejszych sprzętach, następnej generacji konsol. A nawet jeżeli jest możliwe stworzenie czegoś ładniejszego (trzeci silnik twórców Crysisa), to nie będzie to już taki skok jak w przypadku Uncharted 2.

Odnośnik do komentarza

Ja też należę do grupy osób które nie przeszły GTAIV (jak dla mnie zbyt monotonne misje, za duży natłok postaci). Moim (skromnym) zdaniem najlepszą częścią serii było VC - klimat, miasto, humor, misje, postacie, wszystko to składało się na idealną całość.

 

A co do U2. Uważam że gra jest świetna, jej filmowość powala na kolana itd. itp. ale część osób przegina wychwalając ją pod niebiosa i stawiając na każdym kroku kapliczki. Może zasługuje na miano GOTY (chociaż ja wybrałbym inną grę) ale na pewno nie nazwałbym jej najlepszą grą ever... to już zdecydowane przegięcie. I skończcie już z tym GTA, to jest topic o U2 (tak wiem, też nawiązałem do GTA bla bla bla -_-)

Odnośnik do komentarza

też jestem ciekaw co niby w chwili obecnej bardziej zasługuje na miano GOTY niż U2.O ile jeszcze jestem skłonny przyznać rację osobom ,które nie uważają,że to najlepsza gra single player tej generacji bo był min genialnie grywalny i cudownie klimatyczny Bioshock itp to po prostu do końca tego roku nie widzę nawet pretendenta do równej walki(jedynie MW2 sprzeda się genialnie ale nie wierzę,że będzie lepszy,baa nie wierzę ,że pobije CoD4)

Edytowane przez Ficuś
Odnośnik do komentarza

też jestem ciekaw co niby w chwili obecnej bardziej zasługuje na miano GOTY niż U2.O ile jeszcze jestem skłonny przyznać rację osobom ,które nie uważają,że to najlepsza gra single player tej generacji bo był min genialnie grywalny i cudownie klimatyczny Bioshock itp to po prostu do końca tego roku nie widzę nawet pretendenta do równej walki(jedynie MW2 sprzeda się genialnie ale nie wierzę,że będzie lepszy,baa nie wierzę ,że pobije CoD4)

 

ja po cichu licze na Dragon's Age (graficznie to napewno nie ta liga ale fabula, bohaterowie liczba questow i wyborow moze sprawic ze dostaniemy cos naprawde pieknego)

 

U2 to swietna kontynuacja jedynki i sam czekam z nieciepliwoscia na U3 coby postawic sobie ta piekna trylogie obok Falloutow i Baldursow jako topowe tytuly elektronicznej rozgrywki

Odnośnik do komentarza

A co do U2. Uważam że gra jest świetna, ale część osób przegina wychwalając ją pod niebiosa i stawiając na każdym kroku kapliczki. Może zasługuje na miano GOTY (chociaż ja wybrałbym inną grę) ale na pewno nie nazwałbym jej najlepszą grą ever... to już zdecydowane przegięcie.

 

brawo dla tego Pana piwa mu dajcie. dokladnie o tym samym mowie od poczatku podajac na to przyklady co niektorzy odebrali jako start kampani mw2>u2 czy ze gra mi sie nie podobala oraz ze z takim przekonaniem jestem sam przeciw calemu netowi co tylko dowodzi jakie klapki na nosza na oczach oraz kto komu fanatycznie chce co narzucic. 

 

 

 

 

ktos pytal jakiej grze bym dal 10/10 moja odpowiedz: zadnej. 10/10 oznacza perfekcje, gre ktorej nic nie brakuje, niczego nie daloby sie naprawic czy ulepszyc. taka gra jeszcze nie powstala i nie powstanie. jestem tez przeciwny przyznawaniu ocen bo jest to zbyt dalece bezsensowny system by zwracac na niego uwage

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Gość =-FEISAR-=

ktos pytal jakiej grze bym dal 10/10 moja odpowiedz: zadnej. 10/10 oznacza perfekcje, gre ktorej nic nie brakuje, niczego nie daloby sie naprawic czy ulepszyc. taka gra jeszcze nie powstala i nie powstanie. jestem tez przeciwny przyznawaniu ocen bo jest to zbyt dalece bezsensowny system by zwracac na niego uwage

 

To chyba źle wybrałeś swoje hobby. Ja uważam że istnieją gry zasługujące na 10. Jeżeli ktoś nie potrafi ocenić jaka gra zasługuje na 10 (nawet wymyślając ją) to przykro mi, ale nie może wypowiadać się czy dany tytuł (w tym przypadku U2) powinien dostać dyszkę czy nie. Dlatego że nie wie tak naprawdę jaka gra zasługuje na 10. Tyle w temacie.

Odnośnik do komentarza

Zgadzam się też co do matchmakingu. W 80-90% przypadków byłem w teamie gdzie levele kształtowały się na poziomie 4,6,1,10,15 gdzie w przeciwnej drużynie było to 35, 26, 18, 16, 6 (i wcale nie przesadzam)

No to jest z deka chore ale te rangi wcale nie odzwierciedlają tego jak kto gra tylko raczej ile gra :)

 

Chyba ze grasz w profesjonalnym trybie, tam levele ("te małe niebieskie cyferki) za przegrany mecz spadają.

Zauważyłem że nie spadają, możesz rosnąć tylko w górę kiedy przegrasz mecz stoisz w miejscu. Może jestem na niskim poziomie (11), ale do tej pory nic nie spadało. Co do matchmakingu to w tym trybie raczej jest to zrównoważone. Natomiast główny level, bez problemu mozna szybko nabić w coop i nie odpowiada to umięjętnościom graczy, jedynie daje dopałki.

 

Jak ktoś chętny na wyższy poziom coop to zapraszam.

 

dziś pierwszy raz w WLG odjęło mi punkty stało się to po osiągnięciu 15 poziomu.

 

Z kim mogę się z was umówić na przejście coop na "wymagającym", zawsze trafię na max "normalny". A nawet nie marzę o "miażdżącym".

 

skin (multi) jaki dostajemy po platynie jest zayebisty

 

Co do ilości map, może i jest za mało, ale na pewno będzie dlc. Natomiast ilość trybów rozgrywki jak dla mnie oszałamiająca. To prawda że jeśli traficie na super ekipę to taką reakcję łańcuchową możecie sami wygrać w 40 sekund. Ludzie nie wiedzą jeszcze jak podchodzić do danych trybów, tylko polują na fragi.

 

DO czego liczy się kasa na końcu coopa, zwykle mam około 40000 - 60000 natomiast dostaję tylko 12000-18000?

Edytowane przez ziemia1
Odnośnik do komentarza

ktos pytal jakiej grze bym dal 10/10 moja odpowiedz: zadnej. 10/10 oznacza perfekcje, gre ktorej nic nie brakuje, niczego nie daloby sie naprawic czy ulepszyc. taka gra jeszcze nie powstala i nie powstanie. jestem tez przeciwny przyznawaniu ocen bo jest to zbyt dalece bezsensowny system by zwracac na niego uwage

no fajnie, zgadzam sie

ale odpowiedz lepiej na to pytanie

 

 

też jestem ciekaw co niby w chwili obecnej bardziej zasługuje na miano GOTY niż U2.O ile jeszcze jestem skłonny przyznać rację osobom ,które nie uważają,że to najlepsza gra single player tej generacji bo był min genialnie grywalny i cudownie klimatyczny Bioshock itp to po prostu do końca tego roku nie widzę nawet pretendenta do równej walki(jedynie MW2 sprzeda się genialnie ale nie wierzę,że będzie lepszy,baa nie wierzę ,że pobije CoD4)

bo to nie dyskutujemy na temat czy sie powinno przyznawac grom maksymalne oceny

tylko czy u2 zasluzylo na maksymalna ocene biorac pod uwage, ze mnostwo gier ta maksymalna ocene dostalo mimo, ze bylo slabsze od u2(bierzemy pod uwage przy ocenianiu czas wydania gry)

i tak, "naszym" zdaniem

naszym zdaniem zasluguje, naszym zdaniem tamte gry byly slabsze

 

przedstaw nam swoje zdanie

 

 

tak btw, wali mnie czy dostalo 10, 10- czy 9

gre skonczylem przed ukazaniem sie recenzji i nie zmienila ona faktu, ze jest to chyba gra ktora na ps3 dala mi najwiecej radosci (pomijam rb nie bedacego gra w takim scislym growym znaczeniu)

z nazywaniem u2 gra wszechczasow sie nie wyglupiam

Odnośnik do komentarza

Ile ludzi tyle opinii. Ja stawiam na równi GTA IV i U2. Skończmy gadkę o gustach.

 

Gra fenomenalna. Ale brakuje mi jednego, miałem cichą nadzieję, że chmury na niebie w drugiej części będą majestatycznie sunąć a tu znów bitmapa, aż się prosi o dopełnienie tego z pierwszej części. Czepiam się.

 

Nie czepiasz się, ja zwracam uwagę na to czy niebo jest statyczne czy nie w kazdej grze, ot taki mój fetysz, dobrze wiedziec ze nie jestem sam :)

Odnośnik do komentarza

tylko czy u2 zasluzylo na maksymalna ocene biorac pod uwage, ze mnostwo gier ta maksymalna ocene dostalo mimo, ze bylo slabsze od u2

wlasnie dlatego nie lupie skali ocenowej. mowisz ze recenzenci musza dac 10 bo wczesniej dali jakies innej i w ten sposob przyznane wczesniej oceny liczbowe wymuszaja jakie oceny przyznamy grom w przyszlosci bo "jak to ze tamta gra dostala wiecej skoro ta jest lepsza". durne kolo. co wg mnie bardziej zasluguje na miano goty? to sie jeszcze okaze. moze mw2, moze ac2 moze nawet ratchet, kazda z tych gier ma potencjal by byc lepsza od u2, okaze sie po zagraniu. na chwile obecna dalbym batmanowi (sorki fani demon souls ale jeszcze w to nie gralem) u2 stawiam na rowno z kz2 z lekkim nastawieniem na kz2 za lepsze multi. na liscie wszechczasow u2 umiescilbym znacznie dalej niz 5 miejsce. (swoja droga bardzo to milo ze uwazacie mnie za tak wazna osobe ze koniecznie chce znac moje zdanie ;))

 

 

 

 

Dawno nie grałem w tak dobrą grę. Minus jest taki, że przechodziłem na normalu, lecz ostatni boss napsuł mi krwi i zmieniłem na poziom bardzo łatwy. Po przejściu zaliczyło mi, że całą grę przeszedłem na poziomie bardzo łatwym ;)

 

jesli sie nie myle to gra zaliczyla ci ze przeszedles ostatni chapter na bardzo latwym a pozostale chaptery na normalu. mozesz to sprawdzic w chapter select. jak zaliczysz ostatni jeszcze raz na normal to ci wpadnie trophy.

 

 

 

 

 

@ feisar. wlasnie dlatego ze potrafie ocenic kiedy gra zasluguje na 10 nie przyznaje jej zadnej. wez sobie dowolna gre ktora dostala 10/10, wyobraz sobie ze znikaja z niej wszystkie mozliwe bledy jakie w niej byly. i jak ja wtedy ocenic? 11/10 ktore by dowodzilo zlego doboru skali? i nie wiem czemu moje zniechecenie do systemu ocen jakim sie posluguja recenzenci mialoby mi przeszkadzac w moim hobby grania w gry na konsoli. wyjasnisz to prosze?

 

 

Odnośnik do komentarza

W ogóle to mnie dziwi, że tak dużej grupie graczy podoba się to, że gry co raz bardziej przypominają filmy. Co jak co, ale jak mam ochotę na film to oglądam film, jak chcę zagrać w grę to gram w grę - proste to jak konstrukcja cepa. Dlatego dla mnie na miano GOTY zasługuje jedynie Demon's Souls. Patrząc czysto pod kątem gameplayu, Uncharted 2 to tylko strzelanie, skakanie i rozwiązywanie zagadek, czyli elementy które na pewno nie zasługują na miano przełomowych. Całościowo jest to wspaniałe dzieło. Świetnie poprowadzona historia, charyzmatyczne postacie, twisty fabularne i oczywiście jest świetnie od strony techniczne, lecz są to cechy których używa się przy opisywaniu filmów, więc ta gra jest przełomowa tylko w tym, że tak bardzo zbliżyła do siebie hollywood z rynkiem gier. Sam się świetnie bawiłem grając, lecz była to przygoda na dwa razy, bo jak znam już historię i widziałem wszystkie scenki zostaje strzelanie, skakanie i... to wszystko(no multi jeszcze jest ale to inna bajka) bo zagadek też nie trzeba dwa razy rozwiązywać ;) Gdzie w Demon's Souls mimo że jest jeden filmik i może 5 minut dialogów, mam już 60h i nie mam tej gry dość.

Edytowane przez Siarex
Odnośnik do komentarza
Gość =-FEISAR-=

Kwestia gustu bo dla mnie Demon's Souls jest tak cholernie archaiczny że zupełnie nie mam ochoty w to grać. Gameplay jest z ery PSX'a. Zupełnie nijak można ten tytuł porównać do Uncharted 2 pod względem grywalności.

 

@ feisar. wlasnie dlatego ze potrafie ocenic kiedy gra zasluguje na 10 nie przyznaje jej zadnej. wez sobie dowolna gre ktora dostala 10/10, wyobraz sobie ze znikaja z niej wszystkie mozliwe bledy jakie w niej byly. i jak ja wtedy ocenic? 11/10 ktore by dowodzilo zlego doboru skali? i nie wiem czemu moje zniechecenie do systemu ocen jakim sie posluguja recenzenci mialoby mi przeszkadzac w moim hobby grania w gry na konsoli. wyjasnisz to prosze?

 

Twój problem polega na tym że Ty żyjesz w jakimś wyimaginowanym świecie gier. Ja jestem realistą i doskonale zdaję sobie sprawę z tego że NIGDY nie powstanie gra bez błędów i dlatego unikanie oceny 10 jest idiotyzmem. Na szczęście zdają sobie z tego sprawę też recenzenci i przyznają dyszki.

Odnośnik do komentarza

Właśnie dlatego o gustach się nie dyskutuje... Gdy mówiłem wcześniej że przyznałbym tytuł GOTY innej grze, też miałem na myśli Demon's Souls. To że ludzi są w stanie przechodzić go po paręnaście razy z rzędu musi o czymś świadczyć. Tyle że to nie jest gra dla każdego, wiele osób zrazi się do niej przez "cholernie archaiczny" gameplay i wyśrubowany poziom trudności. Z kolei U2 jest grą dla każdego (w dobrym tego słowa znaczeniu). Zresztą ciężko te dwie gry porównać, należą do zupełnie różnych gatunków. Co kto lubi, ale to jak już powiedziałem, jest kwestia gustu.

Odnośnik do komentarza

Skoro juz offtopujecie w kierunku Demon's Soul to ja tez dodam dwa grosze od siebie. Gameplay w DS nie jest W OGOLE ARCHAICZNY. Gameplay'owo to jedna z najbardziej rozbudowanych gier na PS3 i przebija pod tym wzgledem U2.

 

Archaiczne conajwyzej moze sie komus wydawac rozwiazanie w ktorym za zgon jest sie tak bardzo karanym (ale to w sumie jest na wyrost, bo tak na dobra sprawe 'przeszkadza' jedynie na poczatku gry, gdy sie nei ma zadnego ekwipunku i totalnie nie ma pojecia jak grac). Ale na pewno gameplay nie jest archaiczny.

 

Anyway, ja dalej nie moge uwierzyc ze ktokolwiek jeszcze rozmawia nt 10/10 czy tez nie 10/10, jest to tak niesamowicie nudne ze az obrzydzilo mi Uncharted 2. Naprawde, to cale wasze biadolenie i przekrzykiwanie sie nawzajem jest na tyle przykro, ze zniechecilo mnie do ponownego siegniecia po U2. Czy naprawde nie mozna skonczyc juz o tym mowic? Ja wiem ze to temat na topie, bo gra ma 5 miejsce w rankingu gamerankings itd itp, ale na litosc boska :S Ilez mozna?

Odnośnik do komentarza

 

@ feisar. wlasnie dlatego ze potrafie ocenic kiedy gra zasluguje na 10 nie przyznaje jej zadnej. wez sobie dowolna gre ktora dostala 10/10, wyobraz sobie ze znikaja z niej wszystkie mozliwe bledy jakie w niej byly. i jak ja wtedy ocenic? 11/10 ktore by dowodzilo zlego doboru skali? i nie wiem czemu moje zniechecenie do systemu ocen jakim sie posluguja recenzenci mialoby mi przeszkadzac w moim hobby grania w gry na konsoli. wyjasnisz to prosze?

logika podpowiada, ze jesli suma wszystkich minusow danej gry nie jest wystarczajaco silna, by obnizyc ocene tej gry o jedno oczko w dol, to automatycznie usuniecie tych minusow nie spowoduje podniesienia oceny tej gry o oczko w gore <dziekuje za uwage>

 

 

 

przy kolejnych przejsciach gry rzuca sie w oczy, ze jest mnostwo sytuacji typu "jedna osoba skacze nad przepascia a druga ja o wstatniej chwili lapie za reke"

 

jakies porady, gdzie zdobyc medal za pieciu jednym granatem?

Odnośnik do komentarza

 

 

jakies porady, gdzie zdobyc medal za pieciu jednym granatem?

Chapter 6 walka na placu, Po wyczyszczeniu 1 serii wchodzimy po schodach do budynku, Ulica po prawej stronie wjezdza ciezarowka z 5 gosciami na pace. Ciezarowka posiada na wyposarzeniu Dzialko GUN

 

Rzuc w odpowiednim momencie aby nie zdazyli zeskoczyc. Oczywiscie Najlatwiejszy poziom aby ich zabilo,

 

 

Chapter 22,

 

Jedna z pierwszych wierz na ktora musimy sie wdrapac, Pierwszym przeciwnikiem ktorego pokonujemy w tym momencie jest gosc ktorego zrzucamy z polki. Schodzimy pozniej w dol ax wierze sie rozpiepsza i pozostawia nas i Ellene przed mostem. Na gorze gosc z bazooka snajpa za skrzynka.

 

Gdy schodzimy z gory na dole jest spora ekipa gosci, wszyscy chca cie do nas dostac wchodzac drabinal. Wrzucamy granat pod drabine

Odnośnik do komentarza

Jako ze dołączyłęm do grona szczęśliwych ( a co! ) posiadaczy U2 pragnę zamieścić w kilku słowach swoje wrażenia. Otóż, unikając powtarzania wygłoszonych wcześniej opinii postaram sie streścić, po 1sze primo, gra ZABIJA niesamowitą liczbą detali. Moze początkowe pół h gry skłonilo mnie do rozmyslania czy wy tu czasem nie jaracie sie za bardzo tą oprawą, to teraz po jakis 3 h stwierdzam, że wszelkie podniety grafiką są w zupełności uzasadnion, w skrócie - nie widziałem nic lepszego, a kto wie, moze jeszcze ktoś wyciśnie coś wiecej z ps3 [taa, pewnie Uncharted 3 ;)] myśle ze tak sei stanie.

Z ciekawości właczyłęm sobie PL dubbling. ee.. źle nie jest, bruneta chyba najlepiej wypadła. Anyway po odblokowaniu najwyzszego poziomu przejde ją po ang. Wczesniej grałem tylko w Burnout Paradise w pełnej polskiej wersji.... i wiecie co? Drake to dj Atomica z Burnouta :laugh: [nie wiem czy ktos juz o tym pisał wiec piszę] heh, niezbyt mi owy dj przypadł do gustu wiec teraz od razu Drake troche stracił w moich oczach ;) Świetna gra, przyjemna rozrywkowa, dla mnie osobiście nie na 10, ale to ze wzgledu ze po prostu gustuje w nieco innych klimatach. Srednio podchodzi mi bohater dow(pipi)nisio-przystojniaczek jako twardziel, pakowanie kilkunastu naboi w klaty przeciwników i czasami średni humor [ a czasami bardzo trafny

basen na hotelowym dachu przed walką z helikopterem - "ryba bez wody!!" :laugh:

. Na samym początku przytrafily mi sie 2 bugi, ale jak do tej pory jest git. Ktoś tu pisał o niebie-bitmapa, faktycznie troche to odstaje od reszty, chociaż i tak zle nie wygląda, heh, pewnie gdyby o tym nikt tu nie napisał to bym nie zwrócił uwagi. Drodzy państwo, uczcie sie o ND. jo.

Edytowane przez humanno
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...