Skocz do zawartości

Godfather II


Jakim

Rekomendowane odpowiedzi

Gra wyszła ponad rok temu, a tu prawie żadnych opinii... czyżby nikt w to nie grał?

Ja w końcu zdecydowałem się na zakup więc wkrótce zagram. Do zakupu skłoniły mnie:

1. Przystępna cena w sklepie psx extreme (87zł)

2. Demo Mafii 2

- stwierdziłem że jednak bardziej interesują mnie elementy strategiczne i ekonomiczne (Godfather) niż oglądanie filmików (Mafia), poza tym technicznie też nie powinno być jakoś gorzej :P

No i Scarface podobał mi się na PS2, a to wygląda podobnie.

ciekawostka - Gametrailers dało notę 8.4 -> gt review

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 27
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Gra wyszła ponad rok temu, a tu prawie żadnych opinii... czyżby nikt w to nie grał?

Ja w końcu zdecydowałem się na zakup więc wkrótce zagram. Do zakupu skłoniły mnie:

1. Przystępna cena w sklepie psx extreme (87zł)

2. Demo Mafii 2

- stwierdziłem że jednak bardziej interesują mnie elementy strategiczne i ekonomiczne (Godfather) niż oglądanie filmików (Mafia), poza tym technicznie też nie powinno być jakoś gorzej :P

No i Scarface podobał mi się na PS2, a to wygląda podobnie.

ciekawostka - Gametrailers dało notę 8.4 -> gt review

 

To muszę powiedzieć, że chyba dużo dałeś ;]. Ta gra "zaraz" po premierze staniała prawie o połowę hehe.

 

Scarface był lepszy o wiele lepszy niż GF2 a technicznie od Mafii 2 to nawet lepiej nie pisać, nie myśleć ;p.

 

A elementy ekonomiczne zawodzą to znaczy fajny pomysł ale zmarnowany potencjał. Z jednego prostego powodu gra jest cholernie łatwa o ile pierwszy Godfather był w sam raz (niektóre warehouse potrafiły dopiec) tak dwójka jest prościutka. A co za tym idzie ten cały wątek ekonomiczny nie stanowi żadnego wyzwania, nie daje do myślenie nic.

 

A szkoda bo to naprawdę dobry i "świeży" pomysł w takich grach (powiedzmy, że to sandbox przez małe s).

 

Ale mimo wszystko mi się tam podobał drugi Ojciec Chrzestny nawet go zcalakowałem z wielką przyjemnością (choć jedynka lepsza). Oczywiście zdaje sobie sprawę, że to totalny średniak no ale przyjemny nie zobowiązujący.

 

Chodzenie z ekipą, obdarzanie stanowiskami, mimo wszystko wątek ekonomiczny, misje to wszystko na plus.

Minusy to łatwość gry i jej czas.

 

PS. Z filmem to nie ma praktycznie za wiele wspólnego. Jeszcze mniej niż jedynka.

Edytowane przez SłupekPL
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

To muszę powiedzieć, że chyba dużo dałeś ;]. Ta gra "zaraz" po premierze staniała prawie o połowę hehe.

 

No dobra, znalazłem taniej za 59 ;)

Zgadzam się całkowicie z Twoją opinią o grze. Są ciekawe pomysły, ale większość elementów zawodzi.

 

Plusy to:

- wybieranie ludzi do ekipy (szukanie "weteranów"), upgradowanie możliwości swoich ludzi, przydzielanie im umiejętności, wybieranie broni jaką się posługują i nawet stroju w jakim biegają, wysyłanie ich na samodzielne akcje.

- motyw ekonomiczny, zarabianie na przejętych lokalach i obrona ich przed atakami.

- strzelanie, celowanie w stylu RDR, szukanie lepszych broni (poziomy), celownik ;p

 

Minusy:

- Za łatwa, przez co dużo możliwości działania jest pozbawione sensu - np. po co najpierw jeździć po mieście i szukać wskazówek jak wyeliminować członków wrogiej rodziny, później pojedynczo ich eliminować, jeśli można wejść do ich głównego domu i bez problemu wykończyć wszystkich naraz w jednym miejscu :down:

- Fabuła z czasem bardzo naciągana, robiąca z głównego bohatera takiego głupca, że aż głupio nim grać ;)

- Wielkość miast - W Nowym Jorku to nie ma sensu nawet wsiadać do samochodu, bo całe miasto można przebiec wzdłuż i wszerz w 2 minuty.

- Wady techniczne, np. największy popup jaki widziałem na PS3, samochody i ludzie wyrastający spod ziemi za plecami, do tego różne inne bugi.

 

Ogólnie chęci i cierpliwości starczyło mi do odblokowania Kuby, ale nie widziałem już sensu ciągnąć tego dalej...

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...