Skocz do zawartości

Tom Clancy: Endwar


wendiego

Rekomendowane odpowiedzi

Nie zauważyłem żeby ktokolwiek coś pisał o tym tytule, a przecież premiara ma być już w tym miesiącu!!

 

Na PSS pojawiły się dwa filmiki. Jeden przedstawia jednostki jakie mamy do dyspozycji, drugi opisuje sposób dowodzenia głosowego.

 

Po zapoznaniu się z nimi stwierdzam, że gra będzie za(pipi)ista i dołącza do moich październikowo-listopadowych zakupów na PS3. :o

Jeżeli ten system sterowania się dobrze sprawdzi to będziemy mieć chyba niezłą rewolucję w grach RTS.

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 56
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Może z tym nowym PSP co ma mikrofonik będzie można wydawać komendy ;]

 

Ogólnie ta gra to parodia RTS, grafika ładna, ale wydawanie komend głosem jest nieco chybione, tym bardziej że w grze nie ma jako takiej swobody, możesz się poruszać tylko i wyłącznie po wcześniej ustalonych (przez program lub użytkownika) punktach więc dla mnie odpada, choć zagram z ciekawości.

 

No i wersja na PS3 ma dostać polskie komendy - zobaczymy co z tego wyjdzie ;]

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

"That was not understood." Hahaha. :-D

 

Nie no, gra wygląda fajnie, ale tolerancja różnic w akcentach zdecydowanie za mała. Ciekaw jestem jak będą w to grać Szkoci/Australijczycy/Południowcy. Z tego co usłyszałem, to akcent sugerowany jest typowo jankeski... Ale mimo wszystko wygląda ciekawie, jeżeli singleplayer będzie trwał ponad 20 godzin, to się skuszę.

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem radzi sobie ok. Mam cholernie mocny akcent i gdy komendy wymawiam z przerwa Unit .... 2... move to... alpha to nie ma szans by system nie rozpoznal. Dopiero ja zreszta na filmiku widac, gdy sie zagalopuje to system ma problemy. Ale wina lezy po mojej stronie. To samo mam jak np. dzwonie na infolinie i mam najpierw przebrnac przez system glosowy. Zazwyczaj musze powtarzac pare razy.

 

Jak gralem w durne Brain Age na DS to system czesto nie rozpoznawal jak wymawialem liczby i tam to bylo zwalone tutaj nawet niezle to wyglada.

 

Odnośnik do komentarza

A ty kupisz w ciemno - bo ci ktos powiedzial ze jest QOOL :P

 

Przeciez nawet nie wiesz o co chodzi w grze ale zobaczyles/uslyszales gdzies ze jest super, sterowanie dzwiekiem to szpan, grafa jest ok - wiec biore ^_^

 

Teraz jakby ktos ci dal bron i powiedzial zabijaj ruskich - polecialbys i zabijal. Ja bym spytal - po co? Wojna jest? Dlaczego?

 

Taka aluzja - wątpię abyś ją zjarzył

Odnośnik do komentarza
A ty kupisz w ciemno - bo ci ktos powiedzial ze jest QOOL :P

 

Przeciez nawet nie wiesz o co chodzi w grze ale zobaczyles/uslyszales gdzies ze jest super, sterowanie dzwiekiem to szpan, grafa jest ok - wiec biore ^_^

 

Teraz jakby ktos ci dal bron i powiedzial zabijaj ruskich - polecialbys i zabijal. Ja bym spytal - po co? Wojna jest? Dlaczego?

 

Taka aluzja - wątpię abyś ją zjarzył

 

tak czytam Twoje komentarze i do mnie jesteś forumowiczem tygodnia z miejsca :P.Pytanie tylko czy powinieneś się cieszyć z tego tytułu....

 

PS.te 83 w nicku to aby na pewno wiek?bo niektóre Twoje komentarze są przesączone stylem gimnazjalno/podstawówkowym

Odnośnik do komentarza
A ty kupisz w ciemno - bo ci ktos powiedzial ze jest QOOL :P

 

Przeciez nawet nie wiesz o co chodzi w grze ale zobaczyles/uslyszales gdzies ze jest super, sterowanie dzwiekiem to szpan, grafa jest ok - wiec biore ^_^

 

Teraz jakby ktos ci dal bron i powiedzial zabijaj ruskich - polecialbys i zabijal. Ja bym spytal - po co? Wojna jest? Dlaczego?

 

Taka aluzja - wątpię abyś ją zjarzył

 

 

A gdzie ja napisałem że kupie tą gre, hę ??

 

Co ja robię przed zakupem gry: oglądam gameplaye, czytam opinie np na tym forum, i przedewszystkim czytam recki (tak, tak, w PE) osób którym ufam co do osądów i których upodobania znam, wiem za co dają plusy, wiem za co dają minusy, wiem na co brać poprawkę przy recenzjach Hiva, Kaliego i całej zasłużonej gromadki :). A wiem to wszystko dlatego iż czytam Ich wypociny od pierwszego numeru.

 

I wcale do decyzji o zakupie nie jest mi potrzebne demo, dawałem sobie rade bez dem za czasów 8 bitów, za czasów PSXa, i za czasów PS2 (no czasami się kupiło tę drogą oficjalną hehe gazetkę z demami), wiec jestem pewien że i teraz dam sobie radę.

 

I głębko Ci współczuję że nie masz takiej jak ja umiejętności...

 

 

@Ficuś

 

Tak, tak, zdecydowanie gimbus.

Odnośnik do komentarza

Coż widać że musisz ze 20 gier kupić - współczuję. Bo na tym jak i innych forach zawsze znajdą się ludzie wychwalający pod niebiosa połowę kaszanek. Do tego każdy ma swój gust - no chyba że kierujesz się gustem innych.

 

Np. musisz kupić Chessmaster bo 10/10 dostał, wszyscy fani szachów peją z zachwytu. Nie ważne że szachy cię nie obchodzą^_^ Po to właśnie są dema aby zachęcić "nie fanów gry". Np. mego brata zachęciło demo Soul Calibura 4 (VF5, Tekken 5dr to dla niego nuda). Bez dema by gry nie kupił.

 

Poza tym będzie demo Endwar- widać niedoinformowany jesteś. Poczytaj wiele forów ile osób napisało że gry bez dema nie kupi. Twórcy poszli po rozum do głowy i jednak na PS3 demko będzie - więc to ty jesteś w mniejszości i tobie trzeba współczuć

 

 

Cóż grając w gry pokroju Dynasty Warriors i wiele innych podobnych (wszczególnei większości z ps2 co niektórzy zatracili umiejętność odróżniania tekstów gimnazjalnych od przedstawiania dorosłej i subiektywnej opinii popartej konkretnymi argumentami, ale spoko to norma jak za długo się gra w gry w których nie trzeba używać mózgu :P

 

Co do multi to niewiadomo czy będzie - jak np. połączyć wydawanie rozkazów głosem i mówienie z kumplem przez HS, do tego np. gra SW:FU netu nie ma a wszyscy się tak napalali na duele

Edytowane przez muadib83
Odnośnik do komentarza
Coż widać że musisz ze 20 gier kupić - współczuję. Bo na tym jak i innych forach zawsze znajdą się ludzie wychwalający pod niebiosa połowę kaszanek. Do tego każdy ma swój gust - no chyba że kierujesz się gustem innych.

 

Np. musisz kupić Chessmaster bo 10/10 dostał, wszyscy fani szachów peją z zachwytu. Nie ważne że szachy cię nie obchodzą ^_^ Po to właśnie są dema aby zachęcić "nie fanów gry". Np. mego brata zachęciło demo Soul Calibura 4 (VF5, Tekken 5dr to dla niego nuda). Bez dema by gry nie kupił.

 

Poza tym będzie demo Endwar- widać niedoinformowany jesteś. Poczytaj wiele forów ile osób napisało że gry bez dema nie kupi. Twórcy poszli po rozum do głowy i jednak na PS3 demko będzie - więc to ty jesteś w mniejszości i tobie trzeba współczuć

 

 

Cóż grając w gry pokroju Dynasty Warriors i wiele innych podobnych (wszczególnei większości z ps2 co niektórzy zatracili umiejętność odróżniania tekstów gimnazjalnych od przedstawiania dorosłej i subiektywnej opinii popartej konkretnymi argumentami, ale spoko to norma jak za długo się gra w gry w których nie trzeba używać mózgu :P

 

Co do multi to niewiadomo czy będzie - jak np. połączyć wydawanie rozkazów głosem i mówienie z kumplem przez HS, do tego np. gra SW:FU netu nie ma a wszyscy się tak napalali na duele

 

Nie nie muszę 20 kupić, chcę kupić a to jest różnica (współczujesz?? chyba zazdrościsz, hehe). I gdzie kurna napisałem że muszę grać we wszstkie tytuły które dstały wysokie noty ?? Widzę że znasz mnie lepiej niż ja sam siebie... (Tato to ty ? <ironia&sarkazm mode on>)

 

Zresztą zostawiam już tę i inne z Tobą dyskusję bo szkoda mi mego cennego czasu. Zresztą mama kazała mi głupszym ustępować, a jaki jest muadib83 każdy widzi. Buhahahaha

 

PS

Co do multi to niewiadomo czy będzie - jak np. połączyć wydawanie rozkazów głosem i mówienie z kumplem przez HS

 

Bardzo prosto Misiu o Wyjątkowo Małym Rozumku - załączanie nadawania przez HS pod przyciskiem ?!?!

Edytowane przez Łebi
Odnośnik do komentarza
Coż widać że musisz ze 20 gier kupić - współczuję. Bo na tym jak i innych forach zawsze znajdą się ludzie wychwalający pod niebiosa połowę kaszanek. Do tego każdy ma swój gust - no chyba że kierujesz się gustem innych.

 

Łebi napisał, że znając gust ludzi recenzujących gry, wybierze do zakupu te tytuły, które Ci recenzujący dali dobre/bardzo dobre oceny. Skąd znowu jakieś pierdoły wyciągasz, że On musi kupować każda grę, która dostanie dobrą note? Gościu, poważnie, uderz się w łeb i przestań głupoty ludziom w usta wciskać.

 

Po to właśnie są dema aby zachęcić "nie fanów gry". Np. mego brata zachęciło demo Soul Calibura 4 (VF5, Tekken 5dr to dla niego nuda). Bez dema by gry nie kupił.

 

Dokładnie, masz rację - dema są po to żeby przyciągnąć do danej gry graczy, którzy za typej tej gry nie przepadają.

Inną sprawą jest to, że niektórzy gracze nie muszą grać w dema żeby się na zakup zdecydować. Wystarczy opinia kilku ludzi o podobnych zainteresowaniach i guście, którym ufasz.

 

dorosłej i subiektywnej opinii popartej konkretnymi argumentami

a poniżej dam przykład Twojej oto dorosłej opinii popartej konkretnymi argumentami:

Nie ma na klocku podanych dem to gier bym nie kupił. Może tylko GoW2 bo to uznana gra, klimat mi podchodzi i pierwsza część była bardzo dobra.

Ja np. w ciemno mogę kupować kolejne gry firmy Blizzard bo wiem że robią super gry.

 

Cytat powyższy przedstawia oto Hipokrytę, który uważa, że gry mogą być kupowane bez wcześniejszego wydania dema tylko i wyłącznie jeżeli On uzna, że będą to gry dobre.

Jeżeli inna osoba będzie chciała kupić grę, która dema nie posiada - będzie ta osoba głupia, z bogatymi rodzicami, nie posiadająca włąsnego zdania i ulegająca opinii innych.

 

Więc powiedz mi drogi Hipokryto - dlaczego tylko Twoje kryteria są odpowiednia, a innych graczy już nie?

Edytowane przez Oblesny
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Demko mnie oczarowało, tylko mam małe problemy z odczytywaniem głosu. Mam nadzieję, że to wina headseta, zobaczę czy na innym będzie lepiej.

 

Moze zle fonetycznie wymawiasz wyrazy. U mnie nie chcialo zrozumiec mojego "deploy". BTW korzystam z PS EyE i moim zdaniem sprawuje sie bardzo dobrze, tylko trzeba glosno wydac komende :)

Odnośnik do komentarza

Też miałem trochę problemów z deploy, poza tym jeszcze średnio wykrywa Air Strike. Dziwie się temu, bo w temacie o endwar na 360 raczej wszyscy chwalili system rozpoznawania głosu. Używałem headsetów Jabra BT 500v i Nokia BH 501, oba są bezprzewodowe, Na drugim komendy były były znacznie lepiej wykrywane.

A co do fonetycznej poprawności to mój angielski jest naprawdę na niezłym poziomie i nie sądzę, żeby w tym był problem :)

 

Ale i tak kupię bo naprawdę mi brakuje RTS na PS3. :)

 

Odnośnik do komentarza

U mnie są problemy ze słowami

 

1 - one (w(pipi)iające co 2 słowo nie wchodzi)

Foxtrot

Deploy

 

Mam Motorolke H500

 

Jak narazie demko jakos mnie nie przekonalo ale tyle czekalem na jakas dobra strategie ze bede je ostro meczyl. najwazniejsze aby dobrze rozpoznawano glos a tak nie jest. Zobaczymy jak bedzie w pelnej wersji po patchu i z oryginalnym hs. Poczekam na recki i opinie

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...