Skocz do zawartości

TRANSFERY


Rekomendowane odpowiedzi

No Immobile i Belotti praktycznie ten sam gracz mdr, sprawa jasna. Proponuję jeszcze bardziej konkretne kategorie, np. przykłady nieudanych transferów graczy z fajnym wąsikiem, albo blondynów.

 

 

Młodzi nie mają doświadczenia, a starzy mogą stracić tempo, no jak na polskim rynku pracy, ni ma kogo zatrudniać.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

No to napisałem że ja uwielbiam, nie mówię że to słuszne podejście :v. Ale w zasadzie podobni byli, tak samo w wieku 24 lat zaliczyli sezon życia w Torino... ale wiadomo że takie porównania nie mają sensu, to tylko mój nawyk czasami je.bnąć coś w tym stylu. Przypomniał mi się też Alessio Cerci jak już przy wspaniałych Włochach z Torino jesteśmy.

 

Ale ogólny przekaz był taki że Morata to jednak bardziej pewny transfer niż Bellotti i temu nie da się zaprzeczyć.

Edytowane przez c0r
Odnośnik do komentarza

 

Ale ogólny przekaz był taki że Morata to jednak bardziej pewny transfer niż Bellotti i temu nie da się zaprzeczyć.

 

 

Opiniom się nigdy nie da zaprzeczyć. Dla przykładu Diego Costa 3 lata temu to był transfer bardzo śmieszny dla ludzi, lol jakiś niepewny koleś co to w Atletico specyficznym jeden sezon pograł dobrze, (pipi) w ogóle jak gra, widzę z Wikipedii że beka dawać na niego miliony, może za moją babcię jest tak samo sprawdzona XDD. Nie minęły 3 lata, a 3 mecze jakie faktycznie zagrał, kiedy nagle był zwrot w internecie i wszyscy "no zawsze mówiłem że ten napastnik to wszystko czego potrzebujemy, wiadomo powszechnie że lepszy od Falcao sir". No dokonuj tu transferów naprawdę, gdy musisz mieć w głowie faktycznie opinię za 3 lata, a nie tego dnia.

 

Za to wszyscy wtedy chwalili super cenę za Balotellego w Liverpoolu. Niesamowity deal, na tle tego szalonego rynku (ceny transferów zawsze są "szalone" od kiedy pamiętam, jak Inter kupował Vieriego, ale wiem że wcześniej też były), wielkie osiągnięcie Reds. Były dyskusje kto lepszy, czy Balo czy Lukaku, raczej Balo - mówiła większość. (Nota bene przyszedł awaryjnie po tym, jak nie wypalił z powodów medycznych wyczekiwany transfer Loica Remy'ego. Heh, perspektywa kilku lat i inne są oceny, co nie?).

 

 

 

Belotti ma wszystko, by w lepszym klubie tylko więcej zachwycać, co jest niewiarygodne, biorąc pod uwagę, jak gra już w Torino. Jako widz chciałbym, by poszedł do klubu, który ktoś ogląda, i pokazał. Ale aż tak mu nie zależy póki co. Gada z nim Milan, ale na razie niechętny wydawać fortunę na jednego gracza, idą w głębię składu. Romy nie stać, a do stylu Juve średnio pasuje (oraz ich nie stać). Trudno.

 

 

Gregoire Defrel - ma być nowym napastnikiem Romy, jest w Rzymie, załatwia ostatnie szczegóły. W sumie w pewnym sensie podobny napastnik, na mniejszą skalę. Dużo robi, zapieprza... tylko gorszym jest napastnikiem. Sporo trzeba było dać kasy Sassuolo, bo też nie chcieli oddać. Póki co pewnie zacznie na ławce, za Dżeko, który miał boski sezon. Mam wrażenie, że to też typ gracza, który w wielkim klubie może naprawdę błyszczeć, ale zobaczymy.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza
Gość ragus

Zabawne było prognozowanie deszczu czerwonych kartek dla Costy, gdzie jedyne czerwone jakie widział, to u przeciwników, których sprowokował.

 

Niesamowity facet. Na zawsze w moim serduszku. Głupi, bo głupi, ale charakterny. Prawdziwa ludzka fasolka.

Odnośnik do komentarza

Dzisiaj nikt, reggie hehe. W dniu transferu? Główny temat na każdym większym forum (również fanów Chelsea) to była gadka o tym, że koleś będzie kolejną wtopą, w argumentacji mniej więcej jak opisana, że przecież nawet nie gra w Anglii, a grał dobrze tylko w klubie w którym grał iks de z czym do ludzi. Jako przykład wspomnijmy pierwszy przykład z Google'a, ogłoszenie na WP.PL i najbardziej zaplusowane komentarze tam to kolejno:

 

"Koles absolutnie nie wart tej ceny"

 

"Przeciez on jest słaby, na mundialu gra jak brzoza."

 

"następny Torres, pieniądze wyrzucone w błoto"

 

"Przereklamowany Diego Costa."

 

"wole caprio"

 

"Drewno gorsze niz Rasialdo"

 

"Tyle milionów za zwykłego konia? Przecież w Anglii będą go przestawiać jak chłopba, to nie liga hiszpańska, myśle że gość straci swój główny atut czyli warunki fizyczne bo w Anglii są sami fizole w obronie."

 

"powinni reusa kupić a nie jakiegoś coste"

 

 

No ale jak mówię, dziś to każdy wtedy mówił, że super ruch. Ba, nie skończył się sierpień, a faktycznie tak było, dlatego to pamiętam. Musiał tylko zagrać, nie jak np. Koreańczyk Son, że po miesiącu "debile z Tottenhamu wzięli beznadziejnego gracza, moja babcia by lepiej wydała kasę", po roku że "w sumie niezły ruch", za rok może się okaże, że to był genialny transfer, i oczywiście nikt z nich nie mówił że debile wywalili pieniądze po miesiącu.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

 

 

Ale ogólny przekaz był taki że Morata to jednak bardziej pewny transfer niż Bellotti i temu nie da się zaprzeczyć.

 

Za to wszyscy wtedy chwalili super cenę za Balotellego w Liverpoolu. Niesamowity deal, na tle tego szalonego rynku (ceny transferów zawsze są "szalone" od kiedy pamiętam, jak Inter kupował Vieriego, ale wiem że wcześniej też były), wielkie osiągnięcie Reds. Były dyskusje kto lepszy, czy Balo czy Lukaku, raczej Balo - mówiła większość. (Nota bene przyszedł awaryjnie po tym, jak nie wypalił z powodów medycznych wyczekiwany transfer Loica Remy'ego. Heh, perspektywa kilku lat i inne są oceny, co nie?)

 

16 milionów i tygodniówka rzędu 110k, no nie spotkałem się nigdy z opiniami że była to jakaś kradzież, raczej normalna cena. Tym bardziej biorąc pod uwagę "wliczony w cenę" charakter Balo oraz fakt, że jego pobyt w Milanie wcale nie był jakiś niesamowity, liczby jakieś tam robił, ale sporo z rzutów karnych, ponadto ograniczał trochę ten zespół w ataku swoim stylem gry. To już prędzej Rickie Lambert za te 4 bańki wydawał się niesamowitym dealem, doświadczony, fan Liverpoolu, ograny w Premier League, król Southampton. :reggie:

 

Co do Bellottiego to wiem o co ci chodzi, ale raczej nie ma co drążyć tego co napisałem bo tu naprawdę nie ma filozofii że gość który coś tam pograł na dobrym poziomie w Serie A, La Lidze a ponadto w Lidze Mistrzów i na Euro to w teorii większy pewniak niż król jednej ligi. Logicznie rzecz biorąc typ który sprawdził się na kilku różnych frontach ma większe szanse na sprawdzenie się na kolejnym, po prostu. Nie mówię że Bellotti nie poradziłby sobie w Anglii bo nikt tego nie wie, myślę tylko że Morata ze swoim większym doświadczeniem na najwyższym poziomie ma na to większe szanse, tyle.

Edytowane przez c0r
Odnośnik do komentarza

A propos Włoch, można wspomnieć pro forma, że kilku polskich graczy znowu tam trafia, chociaż Serie A może na razie nie zobaczą.

 

 

Radosław "M mówił że nadzieja Polski" Murawski - wszystko wskazuje na to, że Palermo wpłaci klauzulę miliona euro. To spadkowicze. Możemy więcej nie usłyszeć o tym kolesiu.

 

Paweł Jaroszyński - do Chievo Werona, słaby klub, konkurencji na lewej obronie dużej nie ma. Piłkarz nie wiem jaki.

 

Przemysław Bargiel - do AC Milan. Nastolatek zrobił dobre wrażenie na testach, debiutował też w polskiej lidze jako 16-latek. Piłkarz jakich setki, zobaczymy za 5 lat czy coś kiedyś zagra.

 

 

Maciej Rybus - etatowy reprezentant Polski trafił już oficjalnie do Lokomotivu Moskwa. A więc ligi, gdzie radził sobie dobrze. We Francji chwilę wyglądał, ale do nowej taktyki nie pasował. Chyba może być nadal dobrym piłkarzem.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Argumenty w sprawie tego, jaka była popularna opinia, to przytoczenie popularnych opinii? No wiem że nieładnie na forumku, gdzie takie rzeczy dyskutuje się po prostu ssając z palca, jak było. Jak wszystko. Niektórzy by uznali, że metoda pokazania że to nieprawda to np. pokazać jakiś arugment przeciw, dotyczący konkretnie tej rzeczy, ale tutaj najlepszy argument to napisać "Jarek debil hehe" i zebrać plusiki. Jak zawsze. 

 

Zresztą już napisałem, no dzisiaj to każdy chwalił transfer Costy. Wiem. Tylko przypomniałem, że w dniu transferu tak nie było. Ot ciekawostka, dla ludzi których ciekawią ciekawostki.

 

(Jak zajrzałem, to na mądrym forum była opinia sceptyczna, były też jednak ze dwie pozytywne. Ogólnie nie za wiele ich znalazłem.)

 

 

 

 

Christan Pasquato - oficjalnie w Legii. Można dać nagłówek: LEGIA KUPUJE Z JUVENTUSU. Sporo się o tym mówi. Na pewno CV zwraca uwagę na tle polskiej ligi, ale jeśli gracze z polskiej ligi idą do Serie A, to czy gracz tułający się tamże powinien być dużo lepszy? Będzie okazja zobaczyć. Podobno ma za sobą bardzo dobry sezon w Rosji. 

 

Javier Hernandez Chicharito - zdaniem "Kickera" trafia do West Hamu. Bardzo specyficzny piłkarz. Dla jednych super, dla innych niewart wystawiania. Ciągle jest przed trzydziestką, choć ostatni sezon raczej mało udany.

 

 

W City ma przyjść Danilo, Mendy, kilka klubów pyta więc o Kolarova (np. Roma). Raczej Serb odejdzie, jeśli ci gracze przyjdą.

 

 

 

Śmieszki oficjalnych kont klubów zachodzą za daleko.

 

 

https://twitter.com/ASRomaEN/status/888020857666375681 

 

 

(Jakby ktoś przegapił, De Rossi ma słynny tatuaż:

 

Daniele-De-Rossi.jpg)

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Monaco odrzuciło ofertę City w wysokości 44 milionów funtów. Powód? 

 

"Jeśli Walker jest wart 50 milionów, to nasz Mendy na pewno jest warty więcej i taniej niż Walkera go nie sprzedamy."

 

8)

 

Dosyć podobna saga do tej z Perisicem i United. Ani Inter ani Monaco nie są za bardzo skorzy do sprzedawania to sobie podbijają cenę.

Edytowane przez c0r
Odnośnik do komentarza

Łeee miał być Aguero.

Szkoda, ale jak sie nie ma co się lubi to się lubi co się ma.

No nie żartuj, że wolałbyś tego szklanego ludka. Co się wyleczy z kontuzji to za chwilę znowu ma.

 

 

 

Ale ogólny przekaz był taki że Morata to jednak bardziej pewny transfer niż Bellotti i temu nie da się zaprzeczyć.

 

kiedy nagle był zwrot w internecie i wszyscy

 

Za to wszyscy wtedy chwalili super cenę

 

 

Belotti ma wszystko, by w lepszym klubie tylko więcej zachwycać, co jest niewiarygodne, biorąc pod uwagę, jak gra już w Torino. Jako widz chciałbym, by poszedł do klubu, który ktoś ogląda, i pokazał. Ale aż tak mu nie zależy póki co. Gada z nim Milan, ale na razie niechętny wydawać fortunę na jednego gracza, idą w głębię składu

To nie ty tak lubisz się czepiać, jak ktoś pisze "wszyscy"? Serio większość głosów w sprawie transferu Costy do Chelsea była na nie? Jakoś inaczej to pamiętam. Co do Belottiego, to jakoś najbardziej widziałbym go w nowym Milanie właśnie.

Odnośnik do komentarza

No to ciekawe co z tym Neymarem będzie, ależ jestem ciekawy, to mógłby być jeden z najbardziej interesujących transferów w historii. Młody Brazylijczyk u szczytu kariery decyduje się opuścić wielką Barcelonę, stworzyć wyrwę w wielkim trio MSN, a o całości zadecydowałaby... jego ambicja bycia głównym punktem drużyny i chęć wyjścia poza strefę komfortu w Barsie. Całości dopełniłaby rekordowa kwota 222 milionów euro, bo tyle wynosi jego klauzula.

 

Bartomeu oczywiście powiedział, że Neymar nie jest na sprzedaż, że jest piłkarzem Barcelony, bla bla bla. Może sobie nie być na sprzedaż, ale po to istnieje coś takiego jak klauzula by nie musiał być. No i coś tam mówił że nie mogą aktywować klauzuli bez naruszenia FFP, ale to raczej wygląda jak chwytanie się brzytwy, bo wiadomo jakie znaczenie ma dzisiaj FFP. No i przede wszystkim to byłoby zmartwienie samego PSG.

 

Oczywiście wszystko zależy od tego czy Neymar chce odejść, ale na razie niczego nie zdementował, siedzi cicho. Zobaczymy.

Odnośnik do komentarza

 jego ambicja bycia głównym punktem drużyny i chęć wyjścia poza strefę komfortu w Barsie. 

Faktycznie nie ma nic bardziej komfortowego niż coroczne oczekiwania, że się wygra wszystko co jest do wygrania. 

Odnośnik do komentarza

Ach ta jedyna Barca, jedyny zespół który wie, jak to jest żyć z ciężarem, że chcą, byś wygrywał, i drugie miejsce to za mało. So edgy. W PSG jest zupełnie inaczej. 

 

Barcę ludzie biorą poważnie. W sumie tyle na razie starczy powiedzieć. Ruch do PSG to by było na pewno wielkie wyzwanie. W sumie może nie ma tyle przykładów, by piłkarze specjalnie kierowali się specjalnie wyzwaniem. Ale już więcej na to, że ludzie lubią więcej zarabiać, być rozpieszczani i być ważni. Konsekwencje są bardzo duże i różne, ale w sumie to ciekawostka dopóki deal nie dojdzie do skutku (ale PSG działa, żeby jakoś obejść FFP. Zobaczymy. Jeśli tak, sympatyzuję z Barcą. To musi być smutne, jak ktoś odchodzi, na kogo liczyłeś).

 

 

 

Po zawodzie Patrika Schicka, Juve załatwia sprawę Bernardeschiego. Podobno już załatwiona sprawa. Fani Fiorentiny już nawet grozili piłkarzowi, więc wszelkie typowe formalności wydają się przygotowane. Podobnie jak Belotti, Bernardeschi w ostatnich dwóch latach zaliczył ogromny skok, czego w sumie oczekuje się w tym wieku. Ale to jest dopiero "niesprawdzony" piłkarz... właściwie nie wiem, co ma z niego być. W systemie Juve zapewne może grać na prawym skrzydle, wymieniając się z Douglasem Costą. W pomocy Juve ma starać się o Emre Cana.

 

Liverpool raczej ściągnie kogoś do pomocy, raczej niczym jak fantazją jest Keita - gdyby faktycznie miał klauzulę, już by ją wiele klubów skonsumowało, może będzie ją mieć za rok. Realnym kandydatem ma być Mex Meyer, acz nie byłem w sumie jakoś pod jego wrażeniem. Jednak Klopp to jego znany fan, i pewnie się lepiej zna. Jak zbokom na widok konsoli do gier, Kloppowi zapalają się oczęta, gdy mówi o Meyerze. Chłopak jest w stanie grać w tempie, którego Klopp wymaga. No i nie przedłużył nadal kontraktu, który kończy się za rok. To byłoby aż dziwne, gdyby nie przeszedł. Tyle że to przecież kolejny gracz ofensywny...

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Sam sobie odpowiedziałeś Jarek: każdy chce, ale od kogo się tego oczekuje (globalnie), to inna rzecz, inna skala ciśnienia.

 

Według Catalunya Radio sprawa jest już prawie domknięta, stary Neymara ma dostać więcej niż za transfer do Barcy (tam było 40 melonów), Barca nie ma ruchu (chyba z wyjątkiem zaproponowania Neyowi kontraktu za tryliard oraz zdegradowania Messiego i Suareza do roli zmienników), bo PSG ma wpłacić te jedyne 222mln. Jaka kontra szejków po tym jak Barca próbowała im wyrwać czołowego zawodnika, ale byli zbyt biedni, żeby go wykupić  :reggie:

 

Trudno powiedzieć, co się stanie w Barcelonie po tym transferze. Zakładam paniczne sprowadzanie byle jakich piłkarzy (tzn. jak na Barce i jej potrzeby) oferując im przy tym poyebane kontrakty. Podobno już złożono ofertę za Coutinho, więc wszystko idzie zgodnie z planem. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...