Skocz do zawartości

SAW V


MichAelis

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 40
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

widzialem wczoraj. film nawiazuje do poprzednich czesci, dajac odpowiedzi na kilka pytan i robi wstep do finalnej szostki w ktorej juz wszystko powinno sie wyjasnic (

co bylo w pudelku Jill, o czym mowil Jigsaw twierdzac, ze ofiary maja ze soba scisly zwiazek i sa elementami calej ukladanki

). spodziewalem sie czegos gorszego, fajnie ze pojawia sie jeszcze John, ktorego usmiercili chyba zbyt wczesnie. biorac pod uwage, ze jest to juz piata czesc i inny rezyser to nie wypada to zle. rewelacji na miare jedynki nie ma sie co spodziewac, ale jak juz zabrnęlo sie do 4 czesci to i ta warto obejrzec : ).

Odnośnik do komentarza

Producenci po premierze "czwórki".

 

Właśnie wróciłem z seansu. Jestem zadowolony. Ale...

 

 

Niech mi ktoś powie, czym zasłużył sobie na śmierć Strahm oprócz tego, że nie posłuchaj Kramera i Hoffmana?

 

Jeśli cała wina zostanie zrzucona na Petera, co z kasetami, na których jest przecież głos Hoffmana?

 

 

Oby "szóstka" wyjaśniła te kwestie.

Odnośnik do komentarza

Właśnie co wróciłem z kina ,również uważam że film warto obejrzeć ,fajne na wiązania i ogólnie fajnie ją rozkminili ,część wyjaśnili ale nie wszystko.

Nadal nie wiadomo co Hofman wsadził do szuflady Amandzie i o co chodzi z tą kasetą z brzucha "jigsawa". No i znowu się nowości pojawiły o czym wspomniał Kubaa :)

Odnośnik do komentarza

Wydawało mi się, że to była skrzynka :wtf: I na pewno coś chorego :crazy: Film trzyma fason, jest dobry jak poprzednie części, nie rozczarowuje, nie nudzi, no chyba, że powoduje nudności u wrażliwszych odbiorców ;) Koncówka serwuje nam domysły na kolejną część, nie wiem czy to trafny pomysł, bo nie zawsze kontynuacje dorównują oryginałowi :)

Odnośnik do komentarza

Byłem w poniedziałek i co mi się podobało, to rozszerzenie walorów fabularnych, ilości dialogów, a nie, jak w przypadku III i IV. ilości zabójstw. Końcówka fajna, ale wywołała u mnie niemałe zdenerwowanie, gdyż jest to typowy skok na kasę poprzez zostawienie TAK OTWARTEGO zakończenia. Mówię o

tym policjancie, który został ze swoją teczką, o ile dobrze pamiętam, i całym wątku żony Jigsawa i zawartości pudła.

Jeszcze jedną wadą może być zbyt wiele nawiązań do poprzednich części.

 

Sprawy po pięciu częściach mają się następująco: I>II>V>IV>III

 

PS. Nie idźcie na najnowszą część, jeżeli nie widzieliście IV.

Odnośnik do komentarza

jak wiadomo jigsaw gryzie piach, ale pewnie jakoś wcisneli go do filmu w formie flashbacków czy coś - z tym wiąże się moje pytanie. sporo jest go na ekranie? bo gdybym miał oglądać ten film to tylko ze względu na niego, tobin bell to przechu/j. samej fabuły nie chce mi sie rozkminiać kto jest kim, co kiedy się wydarzyło i jak działa cały uber plan, pogubiłem sie na etapie IV. chyba, że ktoś dysponuje sznurem ze streszczeniem historii, może byc po angielsku.

Odnośnik do komentarza

No bo Saw to taki filmowy PB, w pierwszych seriach nawet się kroili piłami :P Szóstka całkiem zjadliwa ale zakończenie przewidywalne od połowy filmu, pod tym względem czwórka była o niebo lepsza. Ciekawi mnie teraz co było w tym pudełku i w jaki sposób wszystkie ofiary Pana Piły są ze sobą powiązane.

Odnośnik do komentarza

Seria zjadla wlasny ogon... ;/

 

Właśnie wróciłem z seansu. Jestem zadowolony. Ale...

 

 

Niech mi ktoś powie, czym zasłużył sobie na śmierć Strahm oprócz tego, że nie posłuchaj Kramera i Hoffmana?

 

Jeśli cała wina zostanie zrzucona na Petera, co z kasetami, na których jest przecież głos Hoffmana?

 

 

Oby "szóstka" wyjaśniła te kwestie.

 

 

- on mial przezyc, zwyczajnie nie posluchal detektywa i zginal. Gdyby go posluchal i wlazl do pudla stalby sie jego nastepca

- Nie ma glosu hoffmana, na tasmach jest jego "przerobiony" glos, taki jak Jigsawa, a nawet jak nie w nast. czesci to zatuszuja - maja rok na to. Oni w ogole wymyslaja fabule przez 1/2 roku a potem kreca drugie pol i jest nowa czesc

 

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
Gość andertejker

SPOILERY

 

co mi się podobało to to, że zamiast jak zwykle fruwających flaków postawili na dość ciekawie skonstruowane pokoje z pułapkami. co mnie zdenerwowało to to, że znowu na siłę wsadzają w przeszłe wydarzenia kolejną po Amandzie postac i próbują to jednocześnie skomplikować i zarazem parę rzeczy wyjaśnić. dosyć wyjaśniania 'fabuły' to ja miałem już w 'czwórce'.

 

1>..............................................2>..............5>..................................................3>...........4

 

 

Saw V daję 5/10

Odnośnik do komentarza

Tylko ja 15 minut przed zakończeniem dobrze wiedziałem co się stanie?

 

Film jest dobry, wyjaśnia dlaczego Hoffman postanowił zostać nowym Jigsawem, oraz parę innych spraw. Warto obejrzeć, ale głównie dla fanów całej serii.

 

BTW: Jak można mówić, że SAW V jest lepszy od III? Moim zdaniem trzecia część jest lepsza od wszystkich (oczywiście poza genialnym pierwszym filmem).

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Oglądałem jakieś 2 dni temu (zaraz po wypuszczeniu dvdripa, aXXo ;* ). Geez ale spalili z tymi zmianami ze jigsaw mial padawana itp. itd. odniesienia do pierwszej czesci.. /juz na poczatku zaczolem sie brechtac z glosu tego policjanta xD A scena koncowa

z tym.. wejdz do tej trudmny to bedziesz cierpial ale przezyjesz. I zaraz za nim wchodzi ten wytrzep i oczywiscie sie bija a ten zamyka drugiego w tej skrzynce i niby to bylo wszystko zaplanowane 0 logiki

a cala serie SAW kocham tylko za wy(pipi)ytną postać JIGSAW :P

Odnośnik do komentarza
  • 9 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...