Skocz do zawartości

Driver 2 i jego ocena


volken

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki był Driver 2, każdy wie. Miało być tak super, ale chyba nie do końca wyszło. Założyłem ten temat, ponieważ chciałbym poruszyć sprawę jego oceny w dwóch czasopismach. Z oceną zamieszczoną w PE się całkowicie zgadzam-werdykt 7/10, grafika-4. W innej gazecie, mianowicie w OPSM, Driver 2 otrzymał 10 (!), grafika 9. Pierwszy raz spotkałem się z taką rozbieżnością ocen. Co jest grane?

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 18
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

mianowicie w OPSM

 

sam sobie odpowiedziałeś na to pytanie :) . Dla mnie D2 był kapitalny , klimat zabijał na miejscu , model jazdy , wielkość miast także (jak na PSXa) , więc grafikę mu przebaczyłem :) . Trudny jak cholera ... grywalność wysoka . Mniam ...

BTW. Dzisiaj niestety nie dam rady już w to zagrać właśnie ze względu na grafikę ,a raczej płynność animacji :/ . Strasznie wnerwiająca sprawa ... D1 jest lepszy pod tym wzgledem

Odnośnik do komentarza

Jeśli chodzi o "OPSM", to bardzo ceniłem to pismo za specyficzne, brytyjskie poczucie humoru (przynajmniej w tych recenzjach, które były na żywca tłumaczone) oraz świetne działy dodatkowe ("typowy typ", "moje osobiste piekiełko", "krwawy teatrzyk siostry Pain"...). Jednak po czasie, kiedy odszedł Rafał Belke (zrezygnował z funkcji red. nacza.), pismo zeszło na przysłowiowe psy. Wtedy bowiem redaktorem został niejaki "Baron Jack"...Nie będę się o tej sprawie zbytnio rozpisywał, zainteresowani wiedzą o co chodzi. O ile HOT, który działał w listach miał specyficzne, ale "swojskie" poczucie humoru i ratował dział, tak recenzje pisane i tłumaczone przez "BJ" kończyły się często BARDZO dziwnymi ocenami. Przykład "Drivera 2" jest oczywisty, z mniej znanych (i zapamietanych przeze mnie) wymienię m. in. bodajże 8 dla "DN:Land of the Babes" (grałem, gra znacznie gorsza od "TTK", ocena w "PE" jak najbardziej słuszna), kolejne 10 dla KAŻDEJ części "Tomb Raidera", same 9 dla FIFek itp. Wyglądałoby na to, że "OPSM" faworyzował gry SONY jak i gry mocno hypowane - w tym kontekście dziwi jednak słaba ocena dla "Legend of Dragon" (nie pamiętam do końca tytułu), który miał być mocnym tytułem ze stajni SONY...

Nie wiem co się działo, gdy pismo dogorywało - przestałem je kupować, gdy zaczęto powtarzać dema na cover CD...

 

PS: Ten sam Rafał Belke pisze dla jednej z gazet typu "Dziennik" or sth mini-recenzja gier ;).

Edytowane przez kulak4
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Przy Driverze 2 spędziłem mnóstwo czasu. Lokacje były prześlicznie zrobione, tryb multiplayer, i najważniejszy tryb undercover. Pamiętam jak z wujkiem się zmieniałem padem po wygranej/przegranej misji w tamtych czasach gry nie przeszedłem, ale gdy dorwałem oryginała którego specjalnie z sentymentu to przeszedłem ją raptem w kilka dni ^_^ Polecam!

Odnośnik do komentarza
Przy Driverze 2 spędziłem mnóstwo czasu.

Ja również spędziłem mnóstwo czasu choć gierka była gorsza od części pierwszej. Gorsza grafika, gorszy model jazdy to tylko niektóre z minusów.

 

 

Lokacje były prześlicznie zrobione.

Prześliczne to w tym zdaniu za duże słowo. Obiektywnie patrząc były słabe.

 

 

w tamtych czasach gry nie przeszedłem ^_^ Polecam!

 

Ja też nie przeszedłem żadnego z PSX-owych DRIVER-ów. Ostatnie misje miały bardzo wyśrubowany poziom trudności.

Wszystkie te minusy nie zmieniają jednak faktu, że Driver 2 to dobra gra i też ją polecam :)

Odnośnik do komentarza
Ja też nie przeszedłem żadnego z PSX-owych DRIVER-ów. Ostatnie misje miały bardzo wyśrubowany poziom trudności.

Początkowo grając w tą grę też tak myślałem, ale jak już zabrałem się za to drugi raz to niestety poziom już był jakiś taki niższy :(

Największy problem (za tym drugim razem) miałem z misją "Chase The Gunman" w Rio de Janeiro.

To ta misja: http://pl.youtube.com/watch?v=YIHSQhvnlYI

Edytowane przez Gnapek
Odnośnik do komentarza

Jak piraty kupowało się za 6 dych przy oryginalach za 230 w latach 97/98 to pisemko wcale nie było złe za około 25 zeta:) gdyby nie demo issa 98 czy syphon filtera w zyciu moglbym tych gier nie kupic:) oceny z tego co wiem, były żywcem z angli, taki baron jack raczej nie robił nic tam poza tłumaczeniem, zresztą w psx fanie nie był zły:) ale Hot w dziale listy przeginał- listy w stylu "szukam czegoś tam gdzie moge to znalezc" a odp w stylu "szukaj dalej haha". Zresztą potem ich psx fan (chyba najpopularniejsze pismo z początku) upadł. Co do Drivera 2 zastanawiałem się czasem po co można było wyjść z samochodu jak i tak prawie nic nie można było zrobić, grafika była koszmarem, driver 1 to mocniejsza pozycja..

Odnośnik do komentarza
Jak piraty kupowało się za 6 dych przy oryginalach za 230 w latach 97/98 to pisemko wcale nie było złe za około 25 zeta:) gdyby nie demo issa 98 czy syphon filtera w zyciu moglbym tych gier nie kupic:) oceny z tego co wiem, były żywcem z angli, taki baron jack raczej nie robił nic tam poza tłumaczeniem, zresztą w psx fanie nie był zły:) ale Hot w dziale listy przeginał- listy w stylu "szukam czegoś tam gdzie moge to znalezc" a odp w stylu "szukaj dalej haha". Zresztą potem ich psx fan (chyba najpopularniejsze pismo z początku) upadł. Co do Drivera 2 zastanawiałem się czasem po co można było wyjść z samochodu jak i tak prawie nic nie można było zrobić, grafika była koszmarem, driver 1 to mocniejsza pozycja..

 

Jak to nic nie mogles prawie zrobic wychodzac z samochodu?Przydatne było jak cholera w misjach gdzie musiales do goscia dojsc czy gonic za nim, a o zmianie fury nie mowiac podczas wyscigu. Dla tej gry wystarczjaca.

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...
Przy Driverze 2 spędziłem mnóstwo czasu.

Ja również spędziłem mnóstwo czasu choć gierka była gorsza od części pierwszej. Gorsza grafika, gorszy model jazdy to tylko niektóre z minusów.

 

 

Lokacje były prześlicznie zrobione.

Prześliczne to w tym zdaniu za duże słowo. Obiektywnie patrząc były słabe.

 

 

w tamtych czasach gry nie przeszedłem ^_^ Polecam!

 

Ja też nie przeszedłem żadnego z PSX-owych DRIVER-ów. Ostatnie misje miały bardzo wyśrubowany poziom trudności.

Wszystkie te minusy nie zmieniają jednak faktu, że Driver 2 to dobra gra i też ją polecam :)

 

o nie żartuj? ja miałem wtedy raptem 10-12 lat:D i przeszedłem oba drivery bez większych kłopotów, kiedyś pamiętam jeszcze na początku jak nie potrafiłem przejść tej misji 0 w D1 czyli tej w garażu i męczyłem się strasznie a wtedy angielskiego nie znalem za dużo a zawsze brakowało mi do zaliczenia tego garażu tylko reverse 180 czy jakoś tak (ten co jedzie się na wstecznym i gwałtownie skręca, puszczając wsteczny:) ) no i męczyłem się paręnaście dni, aż w końcu (nie uwierzycie pewnie) miałem sen właśnie jak to należy zrobić...naprawdę się zdziwiłem i na następny dzień odpaliłem d1 i ukończyłem ten level garażowy:) ale była wtedy radość:) ech..pamiętam to do dziś:)

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...

Uwielbiam tę serię, klimat po prostu miażdży! Dwójka faktycznie ma tragiczną animację, ale ten filling 70 lat wynagradza wszystko. Jedynka w tej kwestiach technicznych była oczywiście bardziej dopracowana. Nie wiem z czego to wynika, być może wieksze miasta trudniej był upchnąć w pamieci PSXa? Osobiście dwójki jeszcze nie ukończyłem, męczę właśnie misję CHASE THE GUNMAN (na razie masakra, nie daję rady). Grałem także w trójkę i zauważyłem jedną rzecz, która mnie osobiście w(pipi)ia. Robienie z tej gierki klona GTA (jakieś bieganie ze spluwą, co to ma być?!). To gra o pościgach, a nie jakieś szczelanie, bieganie i inne tego typu bzdety. Co do oceny drugiej części, to wystawił bym jej nawet 8 z minusem (klimat i grywalność po prostu mnie masakrują).

Odnośnik do komentarza

Polecam też bardzo podobny , i praktycznie równie dobry co Drivery , tytuł : CHASE THE EXPRESS .

Ma min. mniejszą płynność animacji niż D1 ale jest to rekompensowane mniej poślizgowym (= bardziej realnym) modelem jazdy ; a oprawa A/V i grywalność też na tym samym poziomie .

Chyba tytuly pomyliles, w CTE nie bylo nic poza walka ala RE

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...