Skocz do zawartości

Piractwo konsolowe - cienie i blaski


Rekomendowane odpowiedzi

Z tym narzekaniem na drogie DLe to nie jest smieszne :D One naprawde są drogie i nie mówie tu odrazu o nagrywaniu gier na X'a tylko w ogóle o ich cenie :P 8zł za płyte to skandal :) A Ty wielad nie przesadzaj trochę z tym obchodzeniem się z Twoim piractwem. Ogólnie to 99% postów z tego tematu powinno zostać vyiebane bo chyba nikt nie zrozumiał nazwy tematu. Przedstawiajce cienie i blaski piractwa a nie prowadzicie jakąś wojnę o chooj wie co. Temat powinien się zamknąć na jednym poście:

Wady:

-możliwość dostania bana

-postępowanie wbrew prawa

Zalety:

-oszczędność na grach

 

I tyle. Nie ma co się rozpisywać.

Howgh!

Odnośnik do komentarza

Zawsze powtarzam - trzeba być głupim, by kraść ale trzeba być skretyniałym idiotą, by chwalić się tym na publicznym forum.

 

No cóż wielad po twojej laurce, jaką sam sobie wystawiasz na tym forum, wieszczę ci wspaniałą przyszłość w tym (jak to napisałeś) błogosławionym kraju - wieczne bezrobocie, "fuchy" przy kopaniu rowów lub w drogownictwie za 600 - 700 zł/mies., drobne kombinacje, radość jak zarobisz więcej niż 1000zł. No może utrzymanie przez rodziców do 40tki, dalsze obmacywanie koleżanek, które elokwencją nie grzeszą. Po postach widzę, że z wykształceniem też nie jest najlepiej ale po co? Byleby czas na te twoje "setki" gierek się znalazł. I nie są to wnioski z tego, że tak jak średnio rozgarnięty sześciolatek kradniesz gry, lecz z twojej mentalności "mendy społecznej".

Odnośnik do komentarza
nigdy nie uwazalem ze piractwo to powod do dumy, wrecz przeciwnie, ale zawsze traktowalem to jako alternatywe dla tych co nie chca wydawac duzych pieniedzy na gry.

To trzeba sobie znaleźć inne zajęcie /sprzedać konsolę/... albo lepszą pracę.

widzisz ja nie uwazam w przeciwienstwie do wszystkich tutaj ze jesli mnie nie stac to nie graj, czemu przez to ze nie moge kupowac orginalow mam nie grac? moge grac na piratach przeciez. mam gleboko w D jakiego developera ktory przezemnie nie zarobi tych 2$ czy tam 5$ na grze, czemu mam sie nim przejmowac jak mam mase swoich wlasnych problemow.

Jakbyśmy my /kupujący oryginały/, "nienormalni w tym kraju", ludzie również kradli, to Ty byś mógł sobie co najwyżej powiesić taką płytę na lusterku swojego kradzionego malucha - co by zaszpanować Twoim koleżankom, że masz płytę za 8 zł. No wybacz człowieku, ale śmieszysz mnie swoim debilizmem. Masz własne problemy to się nimi zajmij, a nie zapominasz o problemach uciekając do wypalania kolejnej DLki i spędzając kolejne godziny wlepiając gały w monitor - to żadne rozwiązanie problemu.

 

8 zł za płytę to skandal? To już w ogóle totalnym biedakiem musisz być, piraciku :whistling:

Edytowane przez Fisiu
Odnośnik do komentarza
Zawsze powtarzam - trzeba być głupim, by kraść ale trzeba być skretyniałym idiotą, by chwalić się tym na publicznym forum.

 

No cóż wielad po twojej laurce, jaką sam sobie wystawiasz na tym forum, wieszczę ci wspaniałą przyszłość w tym (jak to napisałeś) błogosławionym kraju - wieczne bezrobocie, "fuchy" przy kopaniu rowów lub w drogownictwie za 600 - 700 zł/mies., drobne kombinacje, radość jak zarobisz więcej niż 1000zł. No może utrzymanie przez rodziców do 40tki, dalsze obmacywanie koleżanek, które elokwencją nie grzeszą. Po postach widzę, że z wykształceniem też nie jest najlepiej ale po co? Byleby czas na te twoje "setki" gierek się znalazł. I nie są to wnioski z tego, że tak jak średnio rozgarnięty sześciolatek kradniesz gry, lecz z twojej mentalności "mendy społecznej".

Masz stare informację przy kopaniu rowów można zarobić 2 klocki albo nawet więcej. W obmacywaniu koleżanek też nie widzę nic złego no chyba że jest się pedziem to inna bajka.

 

Wielad nie mówię że, cie popieram, po prostu zwisa mi to czy ktoś gra na piratach czy nie. Tym bardziej nie oceniam, bo grać-gram na orginałach ale filmik czy jakąś mp3 ściągnę z neta. Zresztą sam kiedyś piraciłem na PsOne czy na Ps2 jak nie pracowałem więc nie mam prawa kogoś teraz krytykować-oczerniać.

 

Ale z tym pucowaniem się publicznie na forum że, grasz na piratach to lepiej przyhamuj. Nie chwal się tym, mało jest tu kabli, konfidentów i innych "mend społecznych."

Edytowane przez Slupek88
Odnośnik do komentarza
Zawsze powtarzam - trzeba być głupim, by kraść ale trzeba być skretyniałym idiotą, by chwalić się tym na publicznym forum.

 

No cóż wielad po twojej laurce, jaką sam sobie wystawiasz na tym forum, wieszczę ci wspaniałą przyszłość w tym (jak to napisałeś) błogosławionym kraju - wieczne bezrobocie, "fuchy" przy kopaniu rowów lub w drogownictwie za 600 - 700 zł/mies., drobne kombinacje, radość jak zarobisz więcej niż 1000zł. No może utrzymanie przez rodziców do 40tki, dalsze obmacywanie koleżanek, które elokwencją nie grzeszą. Po postach widzę, że z wykształceniem też nie jest najlepiej ale po co? Byleby czas na te twoje "setki" gierek się znalazł. I nie są to wnioski z tego, że tak jak średnio rozgarnięty sześciolatek kradniesz gry, lecz z twojej mentalności "mendy społecznej".

Masz stare informację przy kopaniu rowów można zarobić 2 klocki albo nawet więcej. W obmacywaniu koleżanek też nie widzę nic złego no chyba że jest się pedziem to inna bajka.

 

Wielad nie mówię że, cie popieram, po prostu zwisa mi to czy ktoś gra na piratach czy nie. Tym bardziej nie oceniam, bo grać-gram na orginałach ale filmik czy jakąś mp3 ściągnę z neta. Zresztą sam kiedyś piraciłem na PsOne czy na Ps2 jak nie pracowałem więc nie mam prawa kogoś teraz krytykować-oczerniać.

 

Ale z tym pucowaniem się publicznie na forum że, grasz na piratach to lepiej przyhamuj. Nie chwal się tym, mało jest tu kabli, konfidentów i innych "mend społecznych."

I dokładnie takie podejście każdy,kto chociaż spiracił 5 piosenek,powinien mieć.

Pozdrawaim

Odnośnik do komentarza
Zawsze powtarzam - trzeba być głupim, by kraść ale trzeba być skretyniałym idiotą, by chwalić się tym na publicznym forum.

 

No cóż wielad po twojej laurce, jaką sam sobie wystawiasz na tym forum, wieszczę ci wspaniałą przyszłość w tym (jak to napisałeś) błogosławionym kraju - wieczne bezrobocie, "fuchy" przy kopaniu rowów lub w drogownictwie za 600 - 700 zł/mies., drobne kombinacje, radość jak zarobisz więcej niż 1000zł. No może utrzymanie przez rodziców do 40tki, dalsze obmacywanie koleżanek, które elokwencją nie grzeszą. Po postach widzę, że z wykształceniem też nie jest najlepiej ale po co? Byleby czas na te twoje "setki" gierek się znalazł. I nie są to wnioski z tego, że tak jak średnio rozgarnięty sześciolatek kradniesz gry, lecz z twojej mentalności "mendy społecznej".

Masz stare informację przy kopaniu rowów można zarobić 2 klocki albo nawet więcej. W obmacywaniu koleżanek też nie widzę nic złego no chyba że jest się pedziem to inna bajka.

 

Wielad nie mówię że, cie popieram, po prostu zwisa mi to czy ktoś gra na piratach czy nie. Tym bardziej nie oceniam, bo grać-gram na orginałach ale filmik czy jakąś mp3 ściągnę z neta. Zresztą sam kiedyś piraciłem na PsOne czy na Ps2 jak nie pracowałem więc nie mam prawa kogoś teraz krytykować-oczerniać.

 

Ale z tym pucowaniem się publicznie na forum że, grasz na piratach to lepiej przyhamuj. Nie chwal się tym, mało jest tu kabli, konfidentów i innych "mend społecznych."

I dokładnie takie podejście każdy,kto chociaż spiracił 5 piosenek,powinien mieć.

Pozdrawaim

Mam rozumieć, że ktoś kto kradł (a już tego nie robi!) nie może namawiać innych by tego nie robili? Paranoja...

Odnośnik do komentarza
Zawsze powtarzam - trzeba być głupim, by kraść ale trzeba być skretyniałym idiotą, by chwalić się tym na publicznym forum.

 

No cóż wielad po twojej laurce, jaką sam sobie wystawiasz na tym forum, wieszczę ci wspaniałą przyszłość w tym (jak to napisałeś) błogosławionym kraju - wieczne bezrobocie, "fuchy" przy kopaniu rowów lub w drogownictwie za 600 - 700 zł/mies., drobne kombinacje, radość jak zarobisz więcej niż 1000zł. No może utrzymanie przez rodziców do 40tki, dalsze obmacywanie koleżanek, które elokwencją nie grzeszą. Po postach widzę, że z wykształceniem też nie jest najlepiej ale po co? Byleby czas na te twoje "setki" gierek się znalazł. I nie są to wnioski z tego, że tak jak średnio rozgarnięty sześciolatek kradniesz gry, lecz z twojej mentalności "mendy społecznej".

Masz stare informację przy kopaniu rowów można zarobić 2 klocki albo nawet więcej. W obmacywaniu koleżanek też nie widzę nic złego no chyba że jest się pedziem to inna bajka.

 

Wielad nie mówię że, cie popieram, po prostu zwisa mi to czy ktoś gra na piratach czy nie. Tym bardziej nie oceniam, bo grać-gram na orginałach ale filmik czy jakąś mp3 ściągnę z neta. Zresztą sam kiedyś piraciłem na PsOne czy na Ps2 jak nie pracowałem więc nie mam prawa kogoś teraz krytykować-oczerniać.

 

Ale z tym pucowaniem się publicznie na forum że, grasz na piratach to lepiej przyhamuj. Nie chwal się tym, mało jest tu kabli, konfidentów i innych "mend społecznych."

I dokładnie takie podejście każdy,kto chociaż spiracił 5 piosenek,powinien mieć.

Pozdrawaim

Mam rozumieć, że ktoś kto kradł (a już tego nie robi!) nie może namawiać innych by tego nie robili? Paranoja...

 

Nadal żyje w przekonaniu, że nie ma ludzi którzy nie ściągaja MP3 bądź filmów z neta, wiec nie, nie może moim zdaniem.

Odnośnik do komentarza

Nie popieram piractwa bo jeszcze 6 miesięcy temu miałem na półce 14 oryginałów na 360, kryzys za(pipi)ał moją firmę[prawie bo jeszcze dyszę] , ZUS ją dobił a Urz. Skarbowy właśnie idzie z tasakiem, w tym kraju nie można żyć normalnie uczciwie, próbowałem 6 lat a mam pokończone podobno niezłe szkoły i moja żona też ale jak chcesz być uczciwy w

Polsce to jesteś FRAJEREM...i ja byłem dlatego moja półka jest dziś pusta.

A niech każdy kto wyzywa na piratów przypomni sobie czasy szaraka mnie zostały jeszcze 2 oryginalne gry a Wam?

Ile osób grało TYLKO na oryginałach?

Sorry panowie ale dyskusja o piractwie nigdy się nie skończy ..nie w Polsce.

Edytowane przez hayami
Odnośnik do komentarza
Nadal żyje w przekonaniu, że nie ma ludzi którzy nie ściągaja MP3 bądź filmów z neta, wiec nie, nie może moim zdaniem.

 

Ale mnie nie chodzi o filmy /którymi się nie interesuję i totalnie mi powiewają/ ani muzyki - bo to już oddzielna sprawa.

 

Jesteśmy w dziale poświęconemu Xboxowi i tego się trzymajmy. Z waszych "rad" wynika, że macie trzymać gęby na kłódkę, bo kiedyś zdarzyło wam się ukraść grę?

 

@Hayami

Współczuje. Nie w Polsce, ani w żadnym /podejrzewam/ innym kraju, nawet najbogatszym. Jesteś uczciwy więc jesteś frajer? Też złe podejście do sprawy.

Edytowane przez Fisiu
Odnośnik do komentarza

Jakoś nie bardzo rozumiem czego piratom można zazdrościć, o czym wcześniej pisał wielad, ale nie chce mi się szukać i cytować. Zauważyłem, że ta brać myśli, że normalni uczciwi ludzie zazdroszczą im np. ilości posiadanych pirackich gier. Otóż powiem wam matoły (mówiąc ogólnie i delikatnie do ludzi, którzy wyżej opisane podejście reprezentują), że nie można zazdrościć komuś ignorancji, hipokryzji, aspołecznej i ogólnie żerującej postawy. Nawet nie chce mi się rozwijać mojej myśli bardziej (bo i nie ma specjalnie dla kogo). Myślę, że osoby inteligentne rozumieją jak ja, że te matoły dają świetny przykład jak żyć przyszłym pokoleniom i jeszcze są z tego dumni. Mi to podchodzi delikatnie pod anarchię, ale może jestem przewrażliwiony. W mojej opinii przez takich ludzi jak wielad i ich podejście do tematu piractwa świat i jego moralność schodzi na psy. Tyle.

Edytowane przez KIELiCH
Odnośnik do komentarza

Wiesz Fisiu 200 lat zaborów nauczyło nas wiele więc mentalność jest tak jak historia zapodaje.Nie moja wina ale uczciwy pozostanę.

Kielich mylisz się świat nie schodzi na psy, on już dawno tam jest w bagnie ludzkiej chciwości, może to wielkie słowa ale każdy kto ma trochę oleju w głowie dawno to skumał.

Edytowane przez hayami
Odnośnik do komentarza

No być może masz rację, jednak jestem niepoprawnym optymistą i wieżę, że taki proces da się jeśli nie cofnąć to chociaż spowolnić/zatrzymać a wielad i jemu podobni na pewno w tym nie pomagają, a wręcz przeciwnie... Wbrew pozorom piractwo konsolowe, czy też w innej branży ma o wiele większy negatywny wpływ społeczny niż się takim ograniczonym ignorantom wydaje...

Edytowane przez KIELiCH
Odnośnik do komentarza
Masz stare informację przy kopaniu rowów można zarobić 2 klocki albo nawet więcej.

Nie mam żadnych informacji - strzelałem bo nigdy tam nie pracowałem. A o tej kwocie to już WiśnieR napisał, więc nie powielaj. Tylko żeby takie pieniądze wyciągnąć, to pewnie ze dwanaście godzin dziennie trzeba by machać łopatą - skąd wtedy czas na gry?

 

 

W obmacywaniu koleżanek też nie widzę nic złego no chyba że jest się pedziem to inna bajka.

Czytaj ze zrozumieniem - pisałem o koleżankach, które (napiszę grzecznie) - nie są "wysokich lotów", więc z pedziem tu nie wyskakuj bo przezabawny to nie jesteś.

 

 

sam kiedyś piraciłem na PsOne czy na Ps2 jak nie pracowałem więc nie mam prawa kogoś teraz krytykować-oczerniać.

Pierdzielisz jak potłuczony - najlepszymi terapeutami w AA są byli alkoholicy, najgorszymi "wrogami" palaczy są byli palacze, itp. - więc nie odmawiaj nikomu prawa do wyrażania swoich poglądów

 

 

Nie chwal się tym, mało jest tu kabli, konfidentów i innych "mend społecznych."

Ty masz kłopoty ze zrozumieniem tekstu pisanego? Ktoś cię tu zakablował? W dyskusji? I weź sobie poczytaj w necie kto to jest menda społeczna, bo pojęcia mylisz i stosujesz w niewłaściwych miejscach.

Edytowane przez milekp
Odnośnik do komentarza

Nikomu nie odmawiam prawa do wyrażania swoich poglądów, pisałem o sobie, jeszcze dokładniej mówiąc wyraziłem swój pogląd. W ogóle powycinałeś moje zdania jak ci wygodnie, napisałem wyraźnie nie mam prawa oceniać go, jednocześnie samemu ściągając piracki film czy mp3. Masz problemy czytania ze zrozumieniem?

Kolejna sprawa dalej nie rozumiem co jest złego w macaniu dziewczyn-kobiet o "niskich lotach'. :huh: Chyba że, mówisz o browniarach to inna bajka.

A jeżeli chodzi o zdanie z "mendą społeczną" to było ono kierowane do Wielada. I nie mylę pojęć przynajmniej nie te, doskonale wiem co znaczy właśnie między innymi to co napisałem. Amen.

Edytowane przez Slupek88
Odnośnik do komentarza

I tak większość "oryginał-man" pluje na lewo i prawo jaki to on jest uczciwy a wymienia gry na forum poprzez pocztę, gra za grę. Co ma z tego wydawca, twórcy? o których tak usilnie zabiegacie, nic.

 

Sam tak robię i mam w du.pie. Jak zachce mi się spiracić to to zrobię ale nie będę szerzył na forum takich bzdur.

 

"ooo jaa jestem piracik, je.bię na verbatimkach a ty łachudro żyłuj na oryginały po 2 stówki" - dżizas (pipi)a ja pie.rdole. Ochłońcie.

Edytowane przez il capitano
Odnośnik do komentarza

co do tego tematu to zauwazylem jedna tendencje, albo zgadzasz sie z wszystkimi ze piracenie jest zle i trzymasz morde na kludke albo gdy probojesz wypowiadac sie z tej mrocznej strony jestes linczowany, nie zeby mnie to jakos ruszalo, dla mnie jestescie literkami na monitorze ktore nie maja zadnego wplywu na to co robie.

 

piracenie jest zle, to wiadomo od pierwszego postu w tym temacie, ale jaki macie problem z tym ze ja pirace i wypowiadam sie o tym, to moja sprawa czy przyjdzie policja i mnie "zbije", moge tu gadac ze gwalce starsze babcie w parku i sprzedaje heroine pod przedszkolem i na to samo wyjdzie :)

 

a i nigdy nigdy nie powiedzialem ze ten kto gra na orginalach jest frajerem, ani tez nie zalilem sie ze verbatimki sa drogie bo sa tanie jak barszcz. uwazam poprostu ze jak grasz na orginalach to nie ma sie czym chwalic robisz poprostu to co powinienes, tak samo jak nie ma sie czym chwalic ze sie gra na piratach i tu moj blad, faktycznie jak sie rpzeglada te posty to wydaje sie ze proboje wszystkich przekonac do piratow i wysmiewam tych co graja na orginalach a nie to mialem na mysli, albo poprostu nie potrafie przekazac tego o co mi chodzi w taki sposob jaki bym chcial.

 

 

 

Edytowane przez wielad
Odnośnik do komentarza

Skoro mowisz ze czyms dobrym sie rowniez nie nalezy chwalic to co mozna zrobic? Oddam ubrania w ktorych juz nie chodze biednym i gdy to napisze bedzie oznaczalo ze jestem lanser, itp? Staramy sie przemowic ze miec gre oryginala to zaden wstyd w srod kumplipiratow. Nawet gdy sprzedam uzywke i trafi sie jakis fajny tytul, mozna dolozyc 50zl i miec NOWA GRE W FOLI.

 

Zobaczcie jak wyglada rynek PC - wiekszosc gier przejely konsole (bo zazwyczja kazda gra ladowala 2 dni przed premiera,itp), zas wersje PC sa wogole nie robione ew po roku portowane (zapewnie MS wymusza by Windows sie trzymal).

Odnośnik do komentarza

signap: czym tu sie chwalic? ze postepuje sie wlasciwie? to ja sie pochwale teraz! "jezdze przepisowo samochodem! ha!"

a i dodam jeszcze ze nadal utwierdzam sie w przekonaniu ze latwosc przerobki konsoli wplywa znaczaco na jej sprzedaz, PS2, PsOne i xbox i xbox 360 teraz, nawet wii :)

 

a i nie rozumiem czemu mialbys oddac ubrania?

takie porowania mnie najbardziej smiesza w tym temacie zupelnie wyjete z d.upy: idz kradnij samochody idz kradnij bułki.

 

o mam takie dobre: wielu z krzykaczy tutaj obraza sie ze nazywa sie ich zlodziejami a samo piracili ps2 i psone to ja wam dam takie porowanie z d.upy: czy jak kiedys kradles samochody a teraz juz tego nie robisz to nie znaczy ze nie jestes zlodziejem? hmm... a moze wtedy kradliscie tez bulki i spodnie z sklepow? no przeciez jak kreadliscie gry na ps2/psone i scigacie filmy/mp3/seriale to czemu nie kradniecie przy okazji bulek i samochodow?

 

 

czytanie z zrozumiemien z mojej strony sie klania, sorki :)

ale wlasnie mi o to chodzi, czy jak oddasz te ubrania to chodzisz i sie tym chwalisz? bo ja nie, dla mnie to normalne ze to co jest w dobrym stanie oddaje na pck.

 

 

no wlasnie i to moj blad z mojej strony, zle sie wyrazilem i nie chcialem zeby wyszlo ze sie przechwalam, ale najwyrazniej tak zostalem odebrany, dlatego skasowalem posty.

Edytowane przez wielad
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...