Skocz do zawartości

Piractwo konsolowe - cienie i blaski


Rekomendowane odpowiedzi

W jaki sposob maja do Ciebie wejsc, skoro nie beda wiedzieli, ze cos sciagales ? Zazwyczaj lapia tych co udostepniaja, skanujac sieci P2P.

Poza tym, jak wejda do Ciebie to zawsze znajda cos innego - nielegalnego windowsa, oprogramowanie antywirusowe i spokojnie postawia jakis zarzut, ale musza miec mocne podstawy (np. kupiles komputer w sklepie, ktory sam nagrywal nieoryginalne oprogramowanie - sprawy nie zakoncza, do poki nie trafia do wszytskich) Tak to mniej wiecej dziala.

 

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza
Nie bede sie na ten temat rozpisywa, bo nie moge, ale uwierz mi, ze w dzisiejszych czasach ustalenie o ktorej godzinie cos sciagales, jak zachodzi takie podejrzenie jest dla odpowiednich wladz dziecinnie proste.

Puści się przez PRIVOXY-Vidalia-Tor live i niebiescy pozamiatani

Edytowane przez stabik
Odnośnik do komentarza

Trochę bezsens, powiedzmy, że mam oryginalną grę, nie chcę na niej grać, robię sobie KOPIĘ ZAPASOWĄ i jak mam w to zagrać? To że ma się przerobioną konsolę, nie oznacza, że będzie się kogoś okradało. Ale w końcu żyjemy w Demokratycznym, stricte Post-Komunistycznym pańtwie, w którym bliżej mamy do komunizmu.

Odnośnik do komentarza
Nie bede sie na ten temat rozpisywa, bo nie moge, ale uwierz mi, ze w dzisiejszych czasach ustalenie o ktorej godzinie cos sciagales, jak zachodzi takie podejrzenie jest dla odpowiednich wladz dziecinnie proste.

Puści się przez PRIVOXY-Vidalia-Tor live i niebiescy pozamiatani

Heh, wierzysz w to?

Nie - wierzy, że tymi sprawami w Policji zajmuje się jego dzielnicowy, przeganiający codziennie pijaczków sprzed budki z piwem.

 

Trochę bezsens, powiedzmy, że mam oryginalną grę, nie chcę na niej grać, robię sobie KOPIĘ ZAPASOWĄ i jak mam w to zagrać?

Kopię zapasową to sobie możesz zrobić jak ci licencja (autor pozwoli). A jak ci nie pozwala to przeczytaj sobie art. 75 ust. 2 pkt 1 prawa autorskiego i mocno zastanów się nad słowem "niezbędny" i jak byś to wytłumaczył w sądzie :D

Odnośnik do komentarza

Policja ma swoje oddzielne wydzialy do walki z przestepczoscia internetowa. Nie jest to jakikolwiek policjant, ktory nie wie co to adres IP u Ciebie na komisariacie. I nie slyszalem jescze o przypadku, zeby ktos zostal skazany, za to, ze ma kopie, majac jednoczesnie oryginal.

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza
Policja ma swoje oddzielne wydzialy do walki z przestepczoscia internetowa. Nie jest to jakikolwiek policjant, ktory nie wie co to adres IP u Ciebie na komisariacie.

Nie jestem pewien czy odpowiadasz na mój post ale u mnie była to ironia.

 

I nie slyszalem jescze o przypadku, zeby ktos zostal skazany, za to, ze ma kopie, majac jednoczesnie oryginal.

Ja piszę o zapisach w prawie a ty o jego egzekwowaniu - tak patrząc to olejmy sobie całą dyskusję, bo w Polsce mało kogo skazano za kradzież własności intelektualnej :blush:

Odnośnik do komentarza
czytaliscie pewnie artykuł na wp

http://tech.wp.pl/kat,1009789,title,Do-wie...,wiadomosc.html

 

trochę naciągany spewnoscią miał służyć jako straszak :E ,ale i trochę prawdy jest .

 

Swoją drogą to dość dziwne. Nakładanie barier regionalnych znacząco godzi w wolność konsumencką - np. pojadę do rodziny w USa, kupię tam sobie grę na konsolę i nie mogę w nią zagrać u siebie ? Co za bzdura.

Czy nadal tak jest z filmami ? Czy już regiony DVD należą do przeszłości ?

Odnośnik do komentarza

mam takie pytanko do forumowiczów, a mianowicie mój znajomy ma przerobioną konsolę w wersji Arcade, która ostatnio świeci trzema czerwonymi diodami.Konsole kupił niedawno i ma niby jeszcze na nia gwarancję, no ale konsola jest przerobiona.Gość, który prerabiał mu konsole założył mu tam jakąś niby plombe (srebrna z czarnym napisem microsoft), po konsoli nie widać żeby była otwierana ani nic.No i tu rodzi sie pytanko - czy przerobiona konsola z plombą i bez żadnych śladów jej otwierania ma szanse przejść przez gwarancję microsoftu?Zna ktos może takie przypadki? ;)

Odnośnik do komentarza
mam takie pytanko do forumowiczów, a mianowicie mój znajomy ma przerobioną konsolę w wersji Arcade, która ostatnio świeci trzema czerwonymi diodami.Konsole kupił niedawno i ma niby jeszcze na nia gwarancję, no ale konsola jest przerobiona.Gość, który prerabiał mu konsole założył mu tam jakąś niby plombe (srebrna z czarnym napisem microsoft), po konsoli nie widać żeby była otwierana ani nic.No i tu rodzi sie pytanko - czy przerobiona konsola z plombą i bez żadnych śladów jej otwierania ma szanse przejść przez gwarancję microsoftu?Zna ktos może takie przypadki? ;)

 

Znam, przeszla bez problemu - nikt nie wie jednak jak dokladnie dziala serwis i jakie maja procedury wiec dla pewnosci lepiej przywrocic ja do poczatkowego stanu; moze sprawdzaja losowo, moze teraz kazda...

 

No spoko, niech próbuje ją wysłać, ciekawe jeszcze co microsoft zrobiłby w przypadku jak dowiedzieliby się, że konsola którą naprawiaja jest przerobiona...Może chcieliby zwrotu za kosztów wysysłki, ciekawe...

Odnośnik do komentarza
tak, odrazu do wiezienia i 1k kary... nic by ci nie zrobili, no sorka zbanowali by ja i tyle, aa JJ wydaje mi sie ze konsole z napedem LiteOn nie da sie przywrocic do pierwotnego stanu =o

 

może i masz racje, z tego co czytałem to LiteOn'ów nie da się ''odbanować'' bo to jest jedyny napęd, który wymaga lutowania, pozostałe (samsung, benQ, toshiba) mozna odbanować podobno.

Odnośnik do komentarza
tak, odrazu do wiezienia i 1k kary... nic by ci nie zrobili, no sorka zbanowali by ja i tyle, aa JJ wydaje mi sie ze konsole z napedem LiteOn nie da sie przywrocic do pierwotnego stanu =o

 

może i masz racje, z tego co czytałem to LiteOn'ów nie da się ''odbanować'' bo to jest jedyny napęd, który wymaga lutowania, pozostałe (samsung, benQ, toshiba) mozna odbanować podobno.

 

Ale co to znaczy "odbanowac"? Zdjac bana na konsole? O co kaman? O_o

 

Juchy - wypowiedz sie prosze, da sie grzebanie po lite-onie zrobic pozniej tak, zeby sie serwisant nie polapal, ze cos bylo grzebane?

 

Ja nie pisalem nic o odbanowywaniu, typ zle skumal i podal dalej... mi chodzilo o wgranie orginalnego firmware bo w starych sie da a w litq nie ;<

i mozna wyslac ryzyk fizyk ale wiadomo jednemu sie uda a drugiemu nie =]

Odnośnik do komentarza
tak, odrazu do wiezienia i 1k kary... nic by ci nie zrobili, no sorka zbanowali by ja i tyle, aa JJ wydaje mi sie ze konsole z napedem LiteOn nie da sie przywrocic do pierwotnego stanu =o

 

może i masz racje, z tego co czytałem to LiteOn'ów nie da się ''odbanować'' bo to jest jedyny napęd, który wymaga lutowania, pozostałe (samsung, benQ, toshiba) mozna odbanować podobno.

 

Ale co to znaczy "odbanowac"? Zdjac bana na konsole? O co kaman? O_o

 

Juchy - wypowiedz sie prosze, da sie grzebanie po lite-onie zrobic pozniej tak, zeby sie serwisant nie polapal, ze cos bylo grzebane?

 

Ja nie pisalem nic o odbanowywaniu, typ zle skumal i podal dalej... mi chodzilo o wgranie orginalnego firmware bo w starych sie da a w litq nie ;<

i mozna wyslac ryzyk fizyk ale wiadomo jednemu sie uda a drugiemu nie =]

 

no mi też o to dokładnie chodziło.No właśnie, ciekawe co się dzieje w momencie, kiedy temu ''drugiemu'' się nie udaje...? :P

Odnośnik do komentarza

Ktos w tym temacie pisal ze wyslal konsole i dostal zbanowana i nie naprawiona z kartka ktorej info wskazywalo na to iz jakis serwisant odkryl ze ktos do tej konsoli sie dobieral! Jak widac tylko zbanowanie i brak naprawy, a dla kogos kto i tak nie gra po sieci oplaca sie wyslac bo moze sie uda, a jak nie to i tak nic sie nie stalo ;p

Odnośnik do komentarza
Juchy - wypowiedz sie prosze, da sie grzebanie po lite-onie zrobic pozniej tak, zeby sie serwisant nie polapal, ze cos bylo grzebane?

nie ma metody ogolnodostepnej odczytywania flasha z liteona i nikt nigdzie tez takowego nie udostepnil

tym samym nie ma zadnej mozliwosci by wgrac do liteona jak juz sie skasowalo oryginalny flash to co tam bylo oryginalnie bo tego po prostu nikt nie ma (jedynie Ci co rozpracowali ten naped ale nic wiecej nie upublicznili niz te zmeinione ixtreme)

 

nie wiem na jakiej zasadzie oni rozpoznaja konsole ze byla przerabiana ale wszystkie ktore wracaja maja nieruszane plomby, wiec robia to bez rozkrecania i bez znaczenia na sama jakosc plomby bo wracaja z plombami idelanymi...

Odnośnik do komentarza
filmy zawsze maja regiony i nie tylko DVD ale i nowe BD

 

a to ze plyty maja regiony to sobie moga miec, wazny jest odtwarzacz bo to on ich przestrzega badz nie...

 

Właśnie o to chodzi - tak jak bez odpowiedniego odtwarzacza nie obejrzysz filmu z USa, tak w grę NTSC nie pograsz na konsoli kupionej w Europie. (a niektóre wyszły tylko w NTSC - np. z psxa Chrono Cross). I po co to komu ?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...