Skocz do zawartości

Piractwo konsolowe - cienie i blaski


Rekomendowane odpowiedzi

Powiem tak fajnie jest mieć w domu coś oryginalnego :)

 

Piractwo mnie otacza filmy muzyka etc. Nawet na ps2 się "piratowało" na ostro ;(

 

Mam obecnie 21 lat i po zakupie Xboxa 360 nie przerobię go za nic. Wiem że mógłbym teoretycznie zaoszczędzić na grach ale ale co jak wyłapię bana ? :(

Nie wyobrażam Sobie sytuacji w której nie mogę pograć online gdy mam taką możliwość. Spoko jest to że jak pykasz w Halo3 posłuchać młodocianych hamburgerów jak piszczą dziewiczym głosem "you motherf***" itd itp :) Granie na oryginałach jest spoko i już.

 

U mnie na roku panuje przekonanie że jak gram w oryginały to jestem debilem bo tyle kasy wywalam. Szczerze mam to w d...

Każdy robi jak chce po to ma rozum żeby decydować i już.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

a ja zasmakowałem tych "2 stron lustra", grałem pól roku na oryginałach i teraz od ponad roku męczę piraty, czemu? jakoś tak wyszło, nawet dobrze się grało na tych oryginałach, raz w miesiącu zamieniałem 2 gry na inne i wychodziło mnie to może z 30-50zl miesięcznie ale wiadomo wraz z jedzeniem apetyt rośnie i uległem pokusie przeróbki i zagrania w większa ilość tytułów, nie narzekam jest to w pełni świadoma decyzja której nie usprawiedliwiam ani która się nie chwale, z tego co się orientuje z grania po live przede wszystkim w cod4 to większość graczy ma przerobione konsole.

ściągam filmy, muzykę, e-booki i bóg wie jeszcze co, to czemu miałbym nie ściągać gier i chyba tak myśli większość piratów.

może dlatego sprzedaż x360 jest tak duza bo można ja przerobić? tak jak to było z ps2?

Odnośnik do komentarza

Zgadzam sie w 100%. Juchy - piszesz, ze:

na systemie banow tez zyskuje MS bo co jakis czas banuje i taki zbanowany user po prostu idzie i kupuje nowa konosle i tak za kazdym razem jak dostanie bana

dodatkowo czesc tych osob z takim doswiadczeniem zaprzestaje wszelakich modyfikacji i nic nie przerabia juz w konsoli a MS ma kolejne sprzedane konsole do statystyk, nie mowiac juz o tych ktorzy przerobili stracili gware i zobaczyli awarie, tez musza kupic kolejna i sprzedaz sie napedza...

 

wystarczy skuteczny system banowania taki jaki byl w xbox 1 aby ograniczyc piractwo i wyeliminowac to calkowicie w XBL, ale to juz musi chciec zrobic MS, chyba za bardzo nie chce skoro od 3 lat nic nie zrobil skutecznego...

a ja sie pytam co jaki czas? bo na swojej FL mam 100 znajomych i wraz ze mna moze trzech gra na oryginalnych grach <_< Reszta lupie od roku, dwoch, prawie 3 lat niektorzy i nikt nie dostal bana, nikt nie ma znajomego co dostalby bana, a najsmieszniejsze jest to, ze w ogole czesto nie znaja nikogo, kto niemialby nieprzerobionej konsoli. Takie realia.

Jedyne bany o jakich slyszalem 2 lata temu, to bany za sciaganie dema HALO 3 z pirackiego Cracdown, granie przed premiera w GOW na bezszczelnego, badz zle pachowanie gier przed wlozeniem do konsoli. Koniec. Na 3 lata na innych forach znalazlo sie moze kilka wpisow, z tym 90% ludzie pisali co dokladnie zle zrobili. Dla mnie to wszyscy tylko o tych banach gadaja, a wychodzi na to ze M$ i tak (pipi) z tym robi.

A - no i nie dziwie sie, ze ludzie piraca. Na swoje gry wydalem juz spokojnie z 1500-2000 zl. W tym wiadomo, ze nie zawsze sobie na wszytsko pozwalam, ale mam to szczescie, ze znajomy prowadzi sklep w Warszawie, gdyby nie to sam juz dawno pewnie sflashowalbym naped, bo czy to utrata gwarancji, czy ban to i tak piraci sa zdecydowanie na plusie. Zlapiesz roda - naprawisz za 140 zl i konsole masz nastepnego dnia. Zlapiesz bana (co z tego ze fala jedynie byla przy iXtreme 1 co, wiec z 2 lata temu) kupisz nowa plyte glowna badz wymienisz konsole. Wychodzi na to, ze kolesie lupia w nowosci maja wszystko przez 2 lata, a jedyna ich inwestycja to w razie czego ROD, ktorego naprawa jest tansza niz zakup 1 oryginalnej gry.

 

Sznurek - po co sie zastanawiasz nad takimi niansikami. Moim zdaniem spokojnie bys sie wybronil majac takze oryginaly w domu, ale pokaz mi pirata, co ma do swoich gier takze gry oryginalne. Ja takiego nie znam, wiec po co to rozkminiac?

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza
Sznurek - po co sie zastanawiasz nad takimi niansikami. Moim zdaniem spokojnie bys sie wybronil majac takze oryginaly w domu, ale pokaz mi pirata, co ma do swoich gier takze gry oryginalne. Ja takiego nie znam, wiec po co to rozkminiac?

 

A tak jakoś zaciekawił mnie temat ;) Sam nie przerabiałem jeszcze konsoli. Za condemned zapłaciłem 20zł (sprzedałem za 40 hehe), a piracka płyta kosztuje 10zł, no może taniej. Do tej pory gram, sprzedam, kupię nową itd. Niewiem zemu tak, bo liva nie mam.

Co do pirata co ma i oryginały to ja tak kiedyś robiłem :) Jak gra była naprawdę dobra vide half-life, starcraft, gta 3, c&c to kupiłem i oryginał.

Odnośnik do komentarza

nic nowego mozna powiedziec, naprawia przerobione bez problemu ale bedzie problem z uznaniem gwarancji na 2 LATA bo ich system pokazuje tylko 1,5 gwarancje... Byla tez taka sytulacja ze komus padala, wyslal ale odmowili serwisowana bo byla prawdopodobnie otwierana (a nie byla nawet przerobiona) i zwrocili...................

Odnośnik do komentarza

ciekawych rzeczy mozna sie dowiedziec z tego tematu;) 44bronx - co do tej konsoli która przeszła przerobiona znajomemu-zgaduje, że patent z szuszarką na plombę? /Ciekawe ilu kupców "swap magic" kupiło go po to by wrazie odpalić "kopię zapasową"../ Co do piractwa pecetowego, żałosne jest dla mnie że mając orginał np visty nie mogę korzystać z kopii xp na legalu..

Odnośnik do komentarza
ciekawych rzeczy mozna sie dowiedziec z tego tematu;) 44bronx - co do tej konsoli która przeszła przerobiona znajomemu-zgaduje, że patent z szuszarką na plombę? /Ciekawe ilu kupców "swap magic" kupiło go po to by wrazie odpalić "kopię zapasową"../ Co do piractwa pecetowego, żałosne jest dla mnie że mając orginał np visty nie mogę korzystać z kopii xp na legalu..

 

Nie mam pojęcia jakiej ''techniki'' tam uzył koleś, który przerabiał konsole, w każdym razie plomba wyglądała bardzo ładnie itp.

Odnośnik do komentarza

powyzszy post wlasnie obrazuje dobitnie i tym moznaby podsumowac ten watek, jak to MS walczy z piractwem i jakie to sa cienie i blaski

 

jesli dowolnie otwierane i poprzerabiane konsole sa przez MS traktowane na rowni z konsolami ktore nawet nikt nie pomyslal zeby przerabiac to o czym my tu dyskutujemy? (znam wiele przypadkow gdzie takie osoby jeszcze przez MS zostaly pomowione o probe przerobki i odmowily naprawy gdzie nie bylo takiej zadnej proby otwierania konsoli, po prostu sami gubia sie w tym co robia i nawet nei pomysla ze ktos kto przygotuje konsole na serwis naklejajac plomby to zrobi to na tyle dobrze ze nie ma sie do czego doczepic a biedny Józio ktory nawet nie wie gdzie jest plomba, wysle konsole a oni stwierdza proba otweirania bo chinczyk w Ms niestarannie przykleil plombe i wyglada jak psu z m... wyjeta) do tego ta przerobka jest tak prosta ze kazdy dzieciak majacy komputer i podstawowa wiedze mzoe sobie to zrobic sam w domu a naklejka jest tak prymitywna ze suszarka a niekiedy nawet bez niczego schodzi (ta papierowa jeszcze lepiej schodzi do tego niekiedy ja tak naklejaja ze obudowe mozna otwierac do woli bez jej naruszenia bo ona jest tylko na jednej polowie w calosci)

 

to tak jakby ktos polozyl 100zl na ulicy, z dolaczona karteczka "nie dotykaj" i liczyl na to ze ktos to bedzie respektowal

 

zero restrykcji po zlamaniu plomb, praktycznie zero banow juz, wszyscy rowni w serwsie, jeszcze z 10 padow na przerobiona konsole wyludzonych przy okazji, i sie dziwic ze ten proceder tak popularny? i jak sie nie dziwic ze przerabiacze jeszcze kpia z "legalnych"

 

Pod tym wzgledem Sony z PS3 to inny swiat....

 

PS.

1. naped benq/liteon

2. kazdy naped jest przerabialny i zadnego napedu nie trzeba lutowac (tylko ewentualnie otwierac)

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza

ja nie pisze o Tobie bo mnie tam inni nie interesuja co robia

pisze ogolnie z doswiadczenia co klienci opowiadaja i o tym tez masz w innych watkach co ludzie robia...

ale patrzac na ten watek i na to na co pozwala sobie MS to temat przerabiania bez restrykcji kontra nieprzerabiania jest smieszny...to nawet w X1 gdzie konsola byla zlamana w calosci temat XBL byl calkwoicie odciety od tych konsol a tu zero prawdziwych dzialan zeby je odciac...

 

btw. a co tam za trudnosc widzisz, odklejasz suszarka jak kazda inna, jeszcze mneijsze prawdopodobienstwo jej uszkodzenia bo to zwykly papier

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...