Skocz do zawartości

Call of Duty: Modern Warfare 2


Rekomendowane odpowiedzi

Widać trochę niekonsekwencji w działaniu (tworzeniu kontrowersji) IW podczas przechodzenia singla:

 

 

W czwórce brakowało cywili? No to teraz są, ale też nie do końca.

1. Rzeź cywili na lotnisku? mamy!

2. Uciekający w popłochu mieszkańcy slamsów w Rio? mamy!

3. Zakładnicy na platformie wiertniczej? mamy!

4. Amerykańscy cywile uciekający/ewakuujący się podczas inwazji Rosjan? ...

 

Rozumiem, że ewakuacja przebiegła sprawnie i takie tam. Ale po co cofać się w rozwoju, kiedy stworzyli już modele oraz zachowanie cywili? Z jednej strony przekraczamy nowe granice, a z drugiej dalej siedzimy w średniowieczu? Great.

 

Odnośnik do komentarza

Gattz'owi chodziło o to ile ludzi gra regularnie w MW1 a ile w BF:BC (MW1 13 milionów kopii, BC z 3-4 miliony), wiec liczby mówią same za siebie. Z MW2 też pewnie przekroczy 10 milionów, a bad company mimo że chciałbym to nie przekroczy sprzedaży MW. Oczywiście są to dwa różne multi i każdy będzie grał w co chciał, ale wyjeżdżanie odrazu tekstami " ale bzdety" to kiepska zaczepka.

I co do kamperów w BC, a niby jak ma ich nie być. Skoro jest klasa snajpera i są kampspoty na ogromnej mapie, to jak zapobiec kampieniu?

Odnośnik do komentarza

Widać trochę niekonsekwencji w działaniu (tworzeniu kontrowersji) IW podczas przechodzenia singla:

 

 

W czwórce brakowało cywili? No to teraz są, ale też nie do końca.

1. Rzeź cywili na lotnisku? mamy!

2. Uciekający w popłochu mieszkańcy slamsów w Rio? mamy!

3. Zakładnicy na platformie wiertniczej? mamy!

4. Amerykańscy cywile uciekający/ewakuujący się podczas inwazji Rosjan? ...

 

Rozumiem, że ewakuacja przebiegła sprawnie i takie tam. Ale po co cofać się w rozwoju, kiedy stworzyli już modele oraz zachowanie cywili? Z jednej strony przekraczamy nowe granice, a z drugiej dalej siedzimy w średniowieczu? Great.

 

 

Kiedy ginie od kuli jakiś obywatel 3 świata - norma. Kiedy ginie obywatel przenajświętszych Stanów Zjednoczonych Ameryki - tragedia. Wydaje się, że to właśnie dlatego nie władowano ludności cywilnej do misji obrony USA, żeby gracz "tej lepszej części świata" nie miał jakiś niepotrzebnych rozterek moralnych. Ogólnie rzygać się chce tym amerykanizmem w MW2. Ziomalska baza w Afganie, szczytne hasełka o demokracji przed restartem checkpointa, walka z najeźdźcami ze wschodu pośród zgliszczy Białego Domu, przeciwieństwo rosyjskiego gułagu przy ratowaniu Prince'a i teksty które pełni niedowierzania puszczają nasi towarzysze. Albo IW ma nas za idiotów, albo tak czarno-biało wygląda współczesny świat. Przypuszczam, że prędzej to pierwsze.

 

Odnośnik do komentarza

Co sie tak czepiacie dllugosci singla .. Od dzisiaj nie robia krotkich gier , ta gen i poprzednia , to wiekszosc gier do skonczenia w jeden dzien. Czasy Zeldy i mario 120 gwiazdek przepadly. Singla robisz zeby ogarnac co gdzie i jak i reszte czasu tracisz na miodnosci z on line. Palce mozesz cwiczyc na misjach dodatkowych i szafa gra. Amerykanska armia na ekranie , wiec czego sie spodziewaliscie ? Ale fakt , mocny nacisk na narodowosc polozyli. Slynna snajperska misje z MW 1 mogli tutaj wrzucic w postaci odbicia zakladnika z jadacego pociagu np ;] Mniej patriotyzmu i jakis kasek , tym razem misja szybka i glosna, bo prypec byla spokojna .

Edytowane przez luck1985
Odnośnik do komentarza

^ Nie wiem ile masz wolnego czasu ale ja chyba żadnej gry nie przeszedlem w 1 dzień. Długość gry zależy od tego jak kto gra. Jak ktoś bierze łatwy/normalny poziom trudnośći to pewnie można biec heja do przodu wciskając L1 co 2 sekundy i Full auto. Ja grę mam od premiery i gram od początku na veteranie(czy jakikolwiek był najwyższy poziom). Wystarczy że wyjdę z za rogu na takzwaną "pałe" i bach, już trup. Gra elegancka i tyle :D

Odnośnik do komentarza

^ Nie wiem ile masz wolnego czasu ale ja chyba żadnej gry nie przeszedlem w 1 dzień. Długość gry zależy od tego jak kto gra. Jak ktoś bierze łatwy/normalny poziom trudnośći to pewnie można biec heja do przodu wciskając L1 co 2 sekundy i Full auto. Ja grę mam od premiery i gram od początku na veteranie(czy jakikolwiek był najwyższy poziom). Wystarczy że wyjdę z za rogu na takzwaną "pałe" i bach, już trup. Gra elegancka i tyle :D

Veterana przydzielili mi "z urzedu" po treningu milicji, zrobilem to w 29 sekund i 89% celnosci.

 

Wcale nie jest tak trudno w porownaniu z deszczem granatow w WaW. Gra sie przyjemnie, nie mozna leciec na rambo ale jak ktos troche mysli to bez problemu przejdzie veterana.

JA skonczylem 2 akty narazie, Jak mi znowu padnie net albo nie bedzie mozna online grac to skoncze ;)

Odnośnik do komentarza

^ Nie wiem ile masz wolnego czasu ale ja chyba żadnej gry nie przeszedlem w 1 dzień. Długość gry zależy od tego jak kto gra. Jak ktoś bierze łatwy/normalny poziom trudnośći to pewnie można biec heja do przodu wciskając L1 co 2 sekundy i Full auto. Ja grę mam od premiery i gram od początku na veteranie(czy jakikolwiek był najwyższy poziom). Wystarczy że wyjdę z za rogu na takzwaną "pałe" i bach, już trup. Gra elegancka i tyle :D

 

 

 

Nie chodzi mi o to , ze kazdy gra od 8 do 16 i przechodzi. Mialem na mysli to , ze dzisiaj gry sa krotkie , nie to co kiedys na poprzednich generacjach.

Odnośnik do komentarza
Nie chodzi mi o to , ze kazdy gra od 8 do 16 i przechodzi. Mialem na mysli to , ze dzisiaj gry sa krotkie , nie to co kiedys na poprzednich generacjach.

 

Kiedys gry rowniez byly krotkie. Przyklad pierwszy z brzegu to Splinter Cell, Metal Gear Solid. Dlugosc gry ,zalezy od jej typu i gatunku. Juz to ktos wyzej napisal, ze single w MW to taki "dodatek" wprowadzajacy w arkana sterowania i sluzacy oswojeniu sie z gra. I to jest prawda. Dlugosc gry w MW ocenia sie przez pryzmat trybu multiplayer. MW,MW2, OF Dragon Rising i prawie wszystkie wychodzace dzisiaj FPS'y, to sa gry do multi. Trzeba sie z tym pogodzic.

Odnośnik do komentarza

Miedzy innymi ja to napisalem wyzej , bo narzekaja tutaj niektorzy na dlugosc singla. Dla mnie singiel w takiej grze (new war) to tryb do obadania broni jak dziala , szybkosc , jak daleko siega itp najwieksszy hype z multi . Tutaj nie czytam niczego ani nie slucham tych przerywnikow przed misjami , od razu wciskam start i jade do przodu. Nie wiem o co chodzi i szczerze - mam to gdzies :D Fabula sie moge zainteresowac w Uncharted i sluchac wszystko i ogladac wszystko ew 2 wojna ,bo na to mam faze, ale takie cos jak COD MW , byle przed siebie ;)

Odnośnik do komentarza

Jak dla mnie długość jest odpowiednia. Przejście na hardened i veteranie zajęło mi ~14h. Do tego prawie tyle samo w Spec-Ops (na razie gram sam), a mam dopiero 24 gwiazdki.

Fakt - większość misji jest powycinanych z singla, ale i tak gra się przyjemnie.  No i jest jeszcze multi, w którym się zakochałem. Oglądając filmiki myślałem, że jest trochę za bardzo na(pipi).ane na ekranie. Chodzi mi o te wszystkie powiadomienia, wykonane zadania itd., ale mimo, że jest tego dużo  więcej niż w czwórce, to nie przeszkadza. Szybkość zgonów też jest ok, bo nie lubię tańczyć z przeciwnikiem i w nieskończoność.

Boli mnie tylko ta polonizacja. Kamuflaż jesienny (w domyśle chyba Fall) dla broni jest wyświetlany jako "upadek". No kur.wa xD Pomijając to, wszystko brzmi zwyczajnie drętwo.

 

Arkady:

 

Price chyba po akcji na moście (na końcu gry) został zabrany przez żołnierzy Zachajewa. A Shepard wykorzystał całą sytuacje żeby ciągnąć konflikt dalej i mieć nieograniczoną władzę nad wojskiem. I być może celowo wysłał Allena do Makarova, licząc, że tak to się właśnie potoczy.

 

 

Edytowane przez Ohayo
Odnośnik do komentarza

No ale bez przesady, nie 5 godz. tym bardziej że, IW zapowiadało że zrobi dłuższego singla niż w 4.

 

Ktoś już w jakimś temacie to pisał, nawet dodatek do Gta za 80 zł starczy na dłużej.

Słupek ma rację, bez przesady. Krótka gra to Uncharted 2, której przejście przeciętnie zajmuje 12h, a czas przy niej spędzony leci jak przez palce. W MW2 kampania single player jest przesadnie krótka i nie ma co panów z Infinity Ward bronić, szczególnie, tak jak wspomniał Słupek, IW zapowiadało kampanię dłuższą niż w jedynce, tymczasem da się ją przejść nawet w 4 godziny z minutami.

Odnośnik do komentarza

Nie rozumiem wiec, dlaczego CoD: MW2 dostaje noty na poziomie 95%, skoro kampanie mozna przejsc w niecale 5 godzin. Ja pierdziele, skandal to malo powiedziane. Czyli ze co? Mam zaplacic za gre 150-200 zl zeby pobawic sie nia przez kilka godzin? W multi nie gram, zawsze traktowalem tryb dla wielu graczy jako bezsens i nie jara mnie to wogole.

 

Za czasow ps2 robiono gry na 12-15 godzin - czas gry byl idealny. Kiedy na PS3 wychodzilo Heavenly Sword to byla to pierwsza gra, ktorej oberwało sie za krotki czas gry. A teraz? Modern Warfare 2 starcza na 4-5 godz i na metacritic zajmuje 4 miejsce na liscie najlepszych gier na PS3? Rozumiem, ze moze byc megagrywalnie, ale ja nie dalbym wiecej niz 8, nawet pomimo doskonalego multi. Tyle

Edytowane przez Don_Pedro
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...