Skocz do zawartości

Inglourious Basterds


Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli każdy widział "Benjamina Buttona", to nowy film Tarantino zobaczy więcej niż każdy. Pojawił się pierwszy dłuższy materiał filmowy, więc można dyskutować, mimo że do premiery jeszcze kilka miesięcy.

 

http://filmowelowy.blox.pl/2009/02/Brad-Pi...iebny-dran.html

 

Klikajcie w zwiastun.

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
Gość JaMaJ
Link do pelnego scenariusza skradzionego przez meksykanow (pozdo obsolete) z posiadlosci QT.

 

LOL. Scenariusze regularnie ukazują się w sieci i oznacza to wcale ze byly skradzione. Tak bylo miedzy innymi z Death Proof - pojawil sie i tyle. Masz jakies dowody na poparcie swojej teorii czy wymyslasz historyjke? Juz to widze - meksykanie nie moga sie doczekac filmu i kradna z rezydencji QT scenariusz... Watpie zeby go trzymal w domu - prawnie jest to wlasnosc Weinstein Company - producentow filmu.

 

BTW: Czy musze pisac jak bardzo czekam na ten film czy az za bardzo to widac??

 

To ten film co mial byc krecony w Polsce?

 

Na granicy Polsko-Niemieckiej dokładniej. I to chyba tylko jedna scena. Tak kiedyś pisało na filmwebie.

 

Czekam. Grindhouse mi w ogóle nie podszedł, chyba najgorszy film Tarantino. Mam nadzieję, że tutaj nadrobi.

 

W Gorlitz dokladnie - Zgorzelec.

 

Nie mozna rozpatrywac filmow Tarantina w klasycznym pojeciu 'fajnosci' filmu czy tez jego walorow edukacyjnych, rozrywkowych, itd... Chodzi o to, ze QT robi filmy dla siebie - mojej mamie podoba sie Jackie Brown czego nie mozna powiedziec np. o Pulp Fiction. W Polsce nie bylismy wychowani na double-billach - najtanszych filmach (2 w cenie 1) przyciagajacych do kina golizna, gore'em (nie mylic z Alem!) i prostanckim tematem. Przeciez to klasyczny slasher movie - tylko ze zamiast broni wystepuje samochod.

Jesli ktos nie lubi - a tym bardziej nie slyszal o takich filmach jak: ILSA-she wolf of the SS, Eye Ball czy Bury Me An Angel to wcale sie nie dziwie ze nie trawi Gringhouse'a...

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Bez kitu. Mam dosc Tarantino. Mam wrazenie, ze on ciagle kreci jeden film, a trailer do najnowszego obrazu mnie w tym utwierdza. Koles zjadl wlasny ogon, zero rozwoju. Jakby sie powiesil po Pulp Fiction, to przynajmniej bylby wieczny splendor, a tak czeka nas "Ten sam film Tarantino na dzikim zachodzie" oraz "Ten sam film Tarantino w czasach prehistorycznych" i ch*j wie co jeszcze.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Bez kitu. Mam dosc Tarantino. Mam wrazenie, ze on ciagle kreci jeden film, a trailer do najnowszego obrazu mnie w tym utwierdza. Koles zjadl wlasny ogon, zero rozwoju. Jakby sie powiesil po Pulp Fiction, to przynajmniej bylby wieczny splendor, a tak czeka nas "Ten sam film Tarantino na dzikim zachodzie" oraz "Ten sam film Tarantino w czasach prehistorycznych" i ch*j wie co jeszcze.

A bo ja wiem, trudno mi porównać wrażenia z Kill Bill do tych z Pulp Fiction, czy Deathproof. Sam Tarantino mówi o sobie, że jest amatorem i czuje się zakłopotany, gdy jakiś rodzaj filmu zaczyna mu iść za łatwo (mówił wtedy o kinie gangsterskim). No, ale mówić to sobie można.

 

Ma jednak swój styl i podaje go z różnych stron, a nie wydaje mi się, by zrobił tych swoich filmów na tyle mega-w-chuj-dużo, by wyciekały przez gałki oczne.

 

Imo po prostu niepotrzebnie po kill billu znowu się zabrał za westerno-podobne coś. Mimo wszystko chyba można raz na te kilka lat zobaczyć jego film, co?

 

Jednak jak zawsze, decyduje najdziwniejsze zjawisko umysłu - gust.

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...

Pierwsze recenzje są bardzo mieszane. Czytałem takie, które są zawiedzione totalnie, pisząc o ponad dwóch godzinach ciągnącej się nudzizny, ale kilka osób jest zachwyconych, jakie to ambitne i jak wykonane i jakie fascynujące. W każdym razie, wniosek jest jeden - to raczej nie będzie komercyjny przebój.

Odnośnik do komentarza

No pewnie, powinien się zabrać za banalne komedie romantyczne albo sensacje, koniecznie wsadzając zawsze na główną rolę jakąś ładną laskę bez talentu. Wtedy by pewnie był twoim idolem, ale że robi coś oryginalnego - ble. <prowo>

Odnośnik do komentarza

Generalnie widać, że Tarantino nie jest zbytnio zainteresowany robieniem filmów, których ludzie oczekują. Chyba nie powiesz mi, że ty go uważasz za gościa robiącego mainstreamowe kino gatunkowe? Można, a nawet należałoby, krytykować jego podejście, ale nie można zaprzeczyć, że facet ciągle chce robić coś odstającego od tego, co oglądamy w kinie zazwyczaj.

Odnośnik do komentarza
Gość lukasz
No pewnie, powinien się zabrać za banalne komedie romantyczne albo sensacje, koniecznie wsadzając zawsze na główną rolę jakąś ładną laskę bez talentu. Wtedy by pewnie był twoim idolem, ale że robi coś oryginalnego - ble. <prowo>

 

1. Tarantino był oryginalny milion lat temu, zresztą i wtedy balansował na granicy szmiry i geniuszu. W czasach Pulp Fiction takie odgrzebywanie kiczowatych elementów z niskiej kultury dało rewelacyjny efekt. Później QT już tylko leciał w dół a już ta jego koprodukcja Sukiyaki Western Django to g.ówno do potęgi entej. Taki oryginalny QT był, że zagrał w filmie będącym setną wariacją na temat Yoijmbo Kurosawy. No, oryginalny jak cholera. Teraz znowu to samo. Wymieszamy parę elosmiesznych starych elementów, które już były, damy trochę kiczu i będzie super film. Przeszło z Kill Billem i Death Proof to może i teraz przejdzie.

 

2. Chyba nawet nigdy nie oglądałem żadnej komedii romantycznej jeśli o nich piszesz. Jak zapraszałem dziewczynę do kina to np. na Lalki Kitano Twój post sugeruję natomiast, że jestem fanem takowego kina. Nie ładny cios poniżej pasa. Zresztą niesamowita logika. Jak ktoś nie lubi obecnego Tarantino to lubi...komedie romantyczne. Jak ktoś nie jest zakononnicą to jest prostytutką.

 

3. Jesteś fanem Batmana. Człowieka-nietoperza w gumowym stroju. I Ty chcesz mi zarzucić jakich ja mam idoli w kinie? :)

Odnośnik do komentarza

To, że ty nazwiesz banalną komedię romantyczną - "Vicky Cristina" - czymś innym, nie zmienia faktu, że to banalna komedia romantyczna.

 

Po drugie, nie wiem, czemu mieszasz do twórczości Tarantino rzeczy, w których zagrał albo które pomagał promować. Co to mnie obchodzi? Ja mówię o jego filmach.

 

Trzeciego to w ogóle nie rozumiem. Zawsze się uważałem raczej za antyfana komiksów, a Batmana to już na pewno, ale ty pewnie wynajdziesz jakieś zdanie z jednego posta i je przekręcisz i wyjdzie ci z tego, że go lubię. No, cokolwiek. Fakt jest taki, że spuszczasz się nad banalną komedią romantyczną a krytykujesz filmy z jajami, które eksperymentują - no cóż, kwestia gustu, nie mówię, że to źle.

Odnośnik do komentarza
Gość lukasz

1. To, że Ty w Vicky Cristina widzisz komedię romantyczną to nie znaczy, że tak jest a już tymbardziej nie znaczy, że to fakt. Tutaj właśnie posądzałbym cię o brak doświadczenia czy kontaktu z kinem puszczającym oko do widza. Takie subtelne zagrywki wychwyca się po pewnym czasie. Wiesz, zabawa formą i te sprawy. Jak fan Tarantino powinienieś coś o tym wiedzieć. To tak jakby oglądać Pulp Fiction i rozpatrywac go jako film sensacyjny a potem na forum krzyczeć, że ma płytką fabułę.

 

2. No i co było oryginalnego w takim Death Proof a czego nie było wcześniej u Tarantino? Zgodził bym się z Tobą gdybyś mówił, że QT ma swój styl, ale żeby to była oryginalność? Nikt nie mówi, że Almodovar jest oryginalny tylko, że ma swój styl. Tak też jest z QT.

 

3. Znajdę jednego posta ? Przecież Ty przez ileś bitych stron zachwycałeś się ostatnim filmem Nolana. No, film z jajami, który eksperymentuję :) No cóż, kwestia gustu, nie mówię, że to źle. Jeśli chcesz obejrzyć eksperymentalne kino to obejrzyj takie "Blue" Jarmana, bo chyba nie wiesz co to w ogóle jest kino eksperymentalne.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.