Skocz do zawartości

Wycieczka do Japonii


Pejas123

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co wiem, to warto się zainteresować Japan Rail Pass:

http://www.japanrailpass.net/eng/en001.html

Sam póki co tylko przymierzam się do wyjazdu ale tak w przyszłym roku, prawdopodobnie w marcu. No ale to wszystko uzależnione jest od funduszy.

A tak przy okazji to ile zapłaciłeś za bilet i jakimi liniami lecisz?

Odnośnik do komentarza
2500zł to nie drogo. Sam brałem pod uwagę przelot liniami Lufthansy lub British Airlines bo ceny nie są astronomicznie drogie. Ale może jeszcze znajdę coś tańszego.

No to życzę miłego pobytu w Japonii ^_^

Pamiętaj o tym że grunt to odpowiednia rezerwacja. Możesz zapłacić 6000 albo 3000 i wszystko zależne jest od przykładowo zmiany terminu o dzień-dwa w przód :)

Odnośnik do komentarza

No wiem o tym, dlatego muszę dobrze się zastanowić kiedy kupić bilet i w jakie dni tam lecieć by potem nie było przykrych niespodzianek...

Jak tak patrzyłem na Lufthanse to gdybym zabukował bilet na okres prawie 3 tyg. w marcu 2010 roku to zapłaciłbym coś koło 3500zł .

I najważniejsze, oby nie wyskoczyły mi do końca roku żadne większe " nieprzewidziane wydatki" bo cały wyjazd pójdzie się kochać...

Edytowane przez Paliodor
Odnośnik do komentarza

Cegla

Pozostaje pogratulować wyjątkowej okazji jeśli chodzi o bilet. Czekamy na relacje w trakcie i po podróży :)

 

 

 

Paliodor

Jedziesz trochę za wcześnie (chyba, że kierujesz się na Kiusiu) - wybierz sobie drugą połowę kwietnia, bo inaczej ominie Cię kwitnienie wiśni. Cegla na ten przykład jedzie w jednym z cięższych okresów - lipiec to duchota, duża wilgotność a jedyny wiatr to ten zwiastujący dłuższą ulewę :)

Edytowane przez greah
Odnośnik do komentarza
Cegla

Pozostaje pogratulować wyjątkowej okazji jeśli chodzi o bilet. Czekamy na relacje w trakcie i po podróży :)

 

 

 

Paliodor

Jedziesz trochę za wcześnie (chyba, że kierujesz się na Kiusiu) - wybierz sobie drugą połowę kwietnia, bo inaczej ominie Cię kwitnienie wiśni. Cegla na ten przykład jedzie w jednym z cięższych okresów - lipiec to duchota, duża wilgotność a jedyny wiatr to ten zwiastujący dłuższą ulewę :)

Kurcze, to widocznie musiało mi się coś pomylić bo miałem właśnie jechać w okresie Hanami (myślałem, że jest w marcu), gdyż jest to chyba jeden z najlepszych okresów na wizytę w Japonii, zawsze lubiłem kwitnące wiśnie. No nic dzięki za olśnienie hehe . Co się tyczy Kiusiu to raczej nie jest to główny punkt mojego pobytu. Chociaż jeśli znalazłbym dość czasu w planie wyjazdu to może bym i odwiedził tam parę miejsc. Cóż wszystko się okaże jak będę miał rozpisany plan wyjazdu i pobytu.

Odnośnik do komentarza

bilety w tej cenie caly czas sa dostepne na lataj.pl. No ja jade w lipcu bo tylko na to mi studia pozwalaja, poza tym grupa znajomych jedzie w tym samym okresie. Bylem w egipcie na przelomie lipca i sierpnia w zeszlym roku, gdzie w sloncu bylo non stop powyzej 40 stopni i jakos dalem rade, takze mam nadzieje, ze i teraz podolam ;).

 

A sakury czasem nie kwitna caly miesiac? Z tego co pamietam to "fala" kwitnacych wisni przesuwa sie przez cala japonie przez okolo 4 tygodnie wlasnie.

Odnośnik do komentarza

Oj może, może. Mnie zabrakło ciuchów i musiałem odwiedzić pralnię ;)

 

 

Paliodor

Dlatego też ja jadę za rok w kwietniu. Z jednej strony trochę ciągnie mnie aby zobaczyć "wieś" w marcu i poczuć klimat końca szkoły kiedy w powietrzu unosi się melancholia ale z drugiej wolę "zaliczyć" wiśnie. Europejskie lato (tj. lipiec-sierpień) mam za sobą i jest z lekka męczące; fakt można sobie skręcić kark od ciągłego zahaczania okiem o masy Japonek ale nie jest to najlepszy okres na zwiedzanie. Wg mnie najlepiej wczesną wiosną albo jesienią.

 

 

btw

Cegla zapytaj Mazziego czy Cię ugości, moze nawet jakąś parapetówę zrobi :P

Odnośnik do komentarza
Oj może, może. Mnie zabrakło ciuchów i musiałem odwiedzić pralnię ;)

 

 

Paliodor

Dlatego też ja jadę za rok w kwietniu. Z jednej strony trochę ciągnie mnie aby zobaczyć "wieś" w marcu i poczuć klimat końca szkoły kiedy w powietrzu unosi się melancholia ale z drugiej wolę "zaliczyć" wiśnie. Europejskie lato (tj. lipiec-sierpień) mam za sobą i jest z lekka męczące; fakt można sobie skręcić kark od ciągłego zahaczania okiem o masy Japonek ale nie jest to najlepszy okres na zwiedzanie. Wg mnie najlepiej wczesną wiosną albo jesienią.

 

 

btw

Cegla zapytaj Mazziego czy Cię ugości, moze nawet jakąś parapetówę zrobi :P

No też się zastanawiałem nad późniejszym, bardziej letnim terminem ale szczerze to dość mam upałów w Polsce by jeszcze męczyć się w Japonii. Zobaczyć ten klimat końca szkoły to też fajna sprawa, już o Japonkach nawet nie wspomnę no ale trzeba iść na kompromis. Choć kto wie, kiedyś przecież mogę się wybrać i w tym okresie ^_^ .

Tak przy okazji to gdzie najlepiej zaopatrzyć się w jakieś mapy Tokio i Kyoto, a także mapki linii metra Tokio?

Odnośnik do komentarza

Chlopaki troche przesadzacie. Srednia temperatura w Tokio w lipcu to 24,7" w Egipcie kolo 35, wiec roznica jest znaczna. Ofkors w Tokio moze byc wieksza wilgotnosc i moze byc duszniej, ale upaly sa znacznie mniejsze niz np w Kairze. Pralnia mnie czeka na pewno, bo raczej nie bede bral ciuchow na caly miesiac.

 

 

Mazzi zapraszal, ale za samolot do niego musialbym zaplacic dodatkowe 1000zl, byc moze on wpadnie do Tokio ;).

Odnośnik do komentarza

Watsu jak bys znal lub trafil gdzies tani guesthouse najlepiej w Saitamie ktory da sie wynajac na 2 tyg (zeby nie bulic za miesiac bo tyle przewaznie to jest minimum) to byl bym wdzieczny.

 

oczywiscie wszytkie propozycje w innym iejscu a dobrej cenie takze mile widziane :)

 

Ja smigam z Cegla, ale tylko na 2 tygsy od 11 do 26 lipca.

 

No jak ktos moze niech napisze czy nie liczac przelotu i spania, czy 2,5tysia mi styknie na te 2 tyg (przejazdy, zwiedzanie + strawa) ? zakupow wiekszych nie planuje bo nie bedzie za co :P

Odnośnik do komentarza

orientuje sie ktos jak ma sie sprawa lotów do osaki, z europy? Ew potem juz przelot z KKW do Tajwanu (do Taipei)?

Mam w Osace znajomego japończyka, który ma chatę na obrzezach miasta i mówił zebym go odwiedził. Ma też mieszkanie w centrum tajpej i chetnie bym tez o nie zahaczyl:)

Odnośnik do komentarza
Watsu jak bys znal lub trafil gdzies tani guesthouse najlepiej w Saitamie ktory da sie wynajac na 2 tyg (zeby nie bulic za miesiac bo tyle przewaznie to jest minimum) to byl bym wdzieczny.

 

Nie bardzo sie orientuje w Saiamie, ale moge zrobic maly rekonesans. A nie mysleliscie o "weekly mansion"?

Calkiem nie glupia sprawa. Przykladowo za dwojke w WM w Shibui licza sobie 6500-7500Y za dobe.

Jesli nie przeszkadza wam miejsce bardziej oddalone od "centrum", to cena jest jeszcze mniejsza. Jeszcze jest troche czasu wiec nie musicie sie specjalnie z tym spieszyc, ne?

Zerknij tutaj:

http://www.good-stay.net/tokyo/

 

Jesli chodzi o to ile kasy powinniscie miec przy sobie to jest to scisle uzaleznione od tego, jak planujecie spedzic te 2 tyg.

Nie liczac spania mozna przjechac tydzien za 2 many, ale mozna tez w tym czasie spokojnie wydac 10 manow (100tys.Y) ^_^

Nie wiem czy macie jakies konkretne plany odnoscie miejsc, do ktorych chcielicyscie sie udac... podroz autobusem do Kansai kosztuje przykladowo kolo 5tys w jedna strone (na Shinkansenach mozna zbankrutowac, nie polecam), a tani hotel na miejscu - jesli mnie pamiec nie myli - cos kolo 3tys za dobe.

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza

no ja sie wczoraj zajaralem bo sie okazalo ze podczas mojego pobytu sa 2 za(pipi)iste gale, jedna K-1 druga MMA

 

13 Lipiec MAX FieLDS K-1 WORLD MAX 2009 World Championship Tournament -FINAL8- Tokyo, Japan Nippon Budokan

 

20 Lipiec DREAM.10 Welter Weight Grand Prix 2009 Final Round Saitama, Japan Saitama Super Arena

 

tylko jeszcze nie wiem jak na to bilety kupic ;p

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
orientuje sie ktos jak ma sie sprawa lotów do osaki, z europy? Ew potem juz przelot z KKW do Tajwanu (do Taipei)?

Mam w Osace znajomego japończyka, który ma chatę na obrzezach miasta i mówił zebym go odwiedził. Ma też mieszkanie w centrum tajpej i chetnie bym tez o nie zahaczyl:)

 

Nie wiem jak z Euro do Osaki ale do Taipei za taniej niz 800 dolcow w jedna strone bedzie ciezko poleciec.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...