Skocz do zawartości

Programowanie przycisków w SF4


xeda

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie do was gracze,funi SF 4 pytanie czy w grajac rankingowe mecze i robiac chalenge " pomagacie" sobie programujac 2 dodatkowe przyciski ( mowa o padach i stickach ) czy gracie jak Pro ?? Ja osobiscie gram na AS w kombinacjii 6 klawiszowej, gralem tez na padzie tak samo.

Edytowane przez xeda
Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 32
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Gość GaScAn

Gram na sticku i przez myśl mi nie przeszło żeby programować. Zwłaszcza, że musiałbym sięgać do dodatkowego przycisku na Hori obok startu co jest nie wygodne.

 

Gdybym grał na padzie to bym na 100% programował 3xK i 3xP.

Odnośnik do komentarza

bo to oszustwo?

na wyzszym poziomie wcale nie przegrywasz przez to ze nie sadzissz infinita czy komba za poł paska

przegrywasz bo robisz błedy zazwyczaj najglupsze

tak 3buttons mozna sie pomyslic na stiku tak samo jak na padzie choc widaomo ze sam dostep do klawiszy na stiku lepszy. czesc gier ma 1 klatkowy bufor na multibuttony

np jak ktos skusi ten bufor to wcale mu cios nie wyjdzie albo ograniczy sobie co innego np okno 3 klatkowe na FRC jak strzeli w trzecia klatke a zgubi klatke na timingu buttonow to dalej mu FRC nie wyjdzie bo trafi tak naprawde w czwarta.

uzywajac multibuttonow eliminujesz bład ludzki

a jak wiele mozna skusic na multibuttonach mozna sprawdzic na samurai shodown w 1 i 2 jest 1 klatkowy timing na A+B (hard slash) powodzenia:) pisałem juz o tym tutaj

a teraz pomysl ze cie cisna jak szamte a ty musisz patrzec czy low czy high leci i naraz przyjdzie ci uzyc multibuttona

 

gosc co nie uzywał normalnie klawiszy tylko multibuttonow w realnej walce (ze stresem) moze mascic spokojnie nawet co 3 akcje z ich wykorzystaniem

Edytowane przez kowal
Odnośnik do komentarza
Gość GaScAn
Na padzie normalne ?? Hmm dziwne to czemu na turniejach nie mozna programowac ?? Jak ktos lubi isc na latwizne to jego sprawa, nie trzeba za wszelka cene wygrywac przeciez :)

 

Skoro twórcy gry umożliwili zaprogramowanie pada to nie jest to oszustwo wg mnie. Niewyobrażam sobie wciskać dwóch przycisków i triggera na padzie(zwłaszcza lewego). Z prawym trigerem jeszcze ok ale wtedy co postać to inną konfiguracje bym musiał mieć bo jedna używa 3xP, a inna 3xK.

Odnośnik do komentarza

straszna szkoda ze tworcy na arcade tego nie uzglednili

specialnie daje sie multibuttony aby utrudnic to dodatkowo tak samo jak sie daje QCF na speciala zamiast f+punch

aby było trudniej a nie po to aby było bo tak sie przyjeło ze ma byc zawsze QCF

to nie tworcy dali multibuttony czy macra tylko konwerterzy bo moze jakis 5 latek bedzie chciał grac albo do testow w treningu

 

jak gra jest konwersja z arcade i nie powstała na konsole to sie tego nie uzywa bo sie własnie oszukuje i guzik ma do rzeczy czy komus łatwiej czy trudniej na padzie nikt go nie zmusza do grania na padzie ani łazenia na tury

mało tego nawet jak jest na konsole a nie ma tego od razu na domyslnym cofingu to tez sie tego nie powinno uzywac bez wzgledu czy opcja do tego jest w menu

Edytowane przez kowal
Odnośnik do komentarza
Gość GaScAn
straszna szkoda ze tworcy na arcade tego nie uzglednili

specialnie daje sie multibuttony aby utrudnic to dodtkowo tak samo jak sie daje QCF na speciala zamiast f+punch

aby było trudniej a nie po to aby było bo tak sie przyjeło ze ma byc zawsze QCF

to nie tworcy dali multibuttony czy macra tylko konwerterzy

 

jak gra jest konwersja z arcade i nie powstała na konsole to sie tego nie uzywa bo sie włsnie oszukuje i guzik ma do rzeczy czy komus ławtiej czy trudniej na padzie nikt go nie zmusza do granai na padzie ani łazenia na tury

mało tego anwet jak jets an konsoel a nie am tego od razu na domyslnym cofingu to tez sie tego nie powinno uzywac bez wzgledu czy opcja do tego jest w menu

 

Na arcade nie uwzględnili bo tam nie gra się oczywiście na padzie. (chociaż nie wiadomo miejsce na jeden dodatkowy button w cabinecie zostawili :D )

Wiadomo, że to duże ułatwienie ale na pewno nie pomoże to nikomu wygrywać walk.

Niby się oszukuje ale ja niemiałbym nic przeciwko temu żeby ktoś kto gra na padzie przeciwko mnie używał takiego czegoś.

 

edit: o ile pamiętam domyślny config korzysta z tego.

Edytowane przez GaScAn
Odnośnik do komentarza

wyzej napsiałem ze guzik ma to do rzeczy ze to arcade wiec nie ma macr. nie ma bo nadal ma byc trudniej a nie ze jest stik.

co za problem dołozyc klawisz kolejny albo cos co jest pod 3 multibuttonami dac pod 2. no dobra jamma ma ograniczenia tak naprawde na 4 klawisze, pozostałe jak sa to z kickharnes ale nowe budy ich nie maja a zwłaszcza SFIV, nie dołzoyli ich z wiadomego powodu.

 

a ja bym mial i to bardzo:)

bo jak trafie na kolesia z identycznym poziomem to wygra własnie dzieki temu.

bo to tak jakby przyjechac motorem na wyscig kolarski i sie głupio tłumaczyc ze tez ma kierownice, 2 koła i rownowage trzeba trzymac, ba jest nawet gorszy bo z rowera jak spadniesz to sobie leb potłuczesz a z motora sie zatrzasniesz ba rowerm moze kazdy jezdzic a na motor trzeba miec prawko

wychodzi ze motorem to trudniej jednak nawet

o zasady chodzi albo sie je ma albo sie ich nie ma

tak samo jak z jajami

Edytowane przez kowal
Odnośnik do komentarza
Gość GaScAn

Jakby ktoś tak grał na sticku z takim ułatwieniem to bym się nie zgodził na to. Chociaż pewnie dużo osób na xbox live używa sticków tych "SF edition cośtam" z 8 przycikami i napewno te dodatkowe dwa to używają właśnie jako 3xP i 3xK. W przypadku pada niech sobie mają te ułatwienie i tak walczą z krzyżakiem :twisted:

 

Zresztą na poważnych turniejach w Hameryce grają na stickach to wiadomo że nie można. Ale ostatnio zrobiła sieć gamestop eliminacje do EVO w swoich sklepach przy okazji premiery SF IV. I niestety na SRK do dzisiaj wyklinają że nie można było grać na sticku i był zakaz używania 3xK. Ludzie żalili się że jak jakieś dzieciaki z getta normalnie pauzowały grę i ustawiały sobie 3xK i 3xP to obsługa bała się zwrócić im uwagę ;)

Odnośnik do komentarza

to jest problem gamestopu ze boja sie 12 letnich murzynow

ktos ma z tego tytułu brac przykład albo usprawiedliwiac ze juz byl precedens i ze jak w gamestopie to i tu mozna by tak?

to jest tez problem EVO (dlatego 99% zołtkow ma evo w (pipi)e a skila w japoni evoburgerow widac jak sie ze slotow "kwalifikuja" co 2-3 lata

zołtki nie lubia jezdzic na Evo bo przeszkadza im sam fakt ze grana jest wersja konsolowa a nie arcade

nie mowiac juz o tym ze musza grac obok murzyna co wiesza gre bugiem, wciska "niechcacy" start, gra na macrach czy multibuttonach

 

i naprawde guzik ma to do rzeczy czy ktos ma trudny czy łatwy krzyzak i ze mu triggera ciezko docisnac jest to tylko i wyłacznie jego problem niech zbiera butelki jak go nie stac na stika, robi skok na złoto babci, zaoferuje sie na dworcu jako ksiaze. naprawde wali mnie to, nic go nie tłumaczy jesli omija regułe z oryginału.

 

Odnośnik do komentarza
bo to tak jakby przyjechac motorem na wyscig kolarski i sie głupio tłumaczyc ze tez ma kierownice, 2 koła i rownowage trzeba trzymac

roz.pier.dalasz mnie takimi textami

to rozumiem ze na padzie ultra sie samo klepie,

trzeba miec na.sr.ane pod kaskiem zeby sie kogos czepiac o to ze ma pkg pod jednym przyciskiem ustawione :lol: imo jesli ktos gra na padzie powinno byc to dozwolone, ba nawet na sticku niech se ustawia jak chce :lol: przeciez to nie jest odpalanie ultra jednym przyciskiem ;) chociaz na sticku to zaden problem 3xp wcisnac, jak ktos ma z tym problemy to chyba ma za malo palcow u dloni

 

powiedz mi kowal madralo jakbys mial zamiar odpalic ultra na tym padzie:

sf4fightpad-300x300.gif

Odnośnik do komentarza
Gość GaScAn

@kowal

Co do Evo to racja, w USA jest kilku wybitnych graczy w SF ale niestety to zółci mają STYL. Amerykanie mogą tylko podpatrywać i małpować.

Kilku znanych japończyków gra online na konsoli, chociaż pewnie nie traktują tego poważnie. Bo szczerze mówiąc to i ja czasami też do tego online tak podchodzę. Mimo wszystko gdyby nie online nie miałbym z kim poważnie pograć.

 

Świat byłby piękniejszy gdyby każdy miał sticka. Nikt by też nie narzekał przez headset że na padzie mu coś nie wychodzi i dlatego dostaje.

Edytowane przez GaScAn
Odnośnik do komentarza

jeśli gra oferuje programowanie przycisków to nie jest oszustwo. Moge sie wkurzać, że ktos ustawia sobie 3p pod jednym przyciskiem, albo w jakies innej bijatyce ustawia sobie rzut, ale skoro twórcy to wprowdzili, gra to oferuje, to po to żeby z tego ludzie mogli korzystac. Nie moge mieć pretensji ze przegrywam z kimś kto z tego korzysta. Jesli przegrywam, to z braku moich umiejetnosci

Odnośnik do komentarza

Nie ma co mówić że bindowanie nie jest ułatwieniem, bo jest, i to we wszystkich bijatykach. Np w takim SC4 wciskając 4 guziczki jednocześnie, po rozbiciu gardy, odpalamy finishera kończącego rundę i tutaj jednak jest różnica mieć 100% skuteczność w tym bindując to sobie pod jednym guziczkiem a nie mieć tej 100% skuteczności i tracić gwarancję na wygranie rundy. W SC4 noskillostwo doszło już do tego stopnia że nawet na stickach bindują guziczki bo inaczej nie potrafią wykonać pewnych co trudniejszych jf'ów czy ciosów. Od tego już jest niedaleka droga do mappowania całych kombinacji pod jeden guzik no bo nauczyć się techniki do szybkiego i skutecznego wykonywania takiego A~G~A nie każdy potrafi w 5 minut, natomiast szybki slide po trzech guzikach potrafi każdy bez większego wysiłku i równie dobrze mogło to by być pod jednym przyciskiem.

Odnośnik do komentarza

rzecz w tym ze nie oferuje

jak sie gra z murzynami w gamestopie to sie mysli ze tak

BTW ta rozmowa faktycznie nie ma sesu

tu nie chodzi nawet o wygranie czy przegranie tylko o sama zasade ale nie jazysz tego w ogole

ale jak sie w zyciu pod buda nie stało tylko grało z murzynami w gamestopie

i gada o porcie ze to "tworcy"

 

Odnośnik do komentarza
Gość GaScAn

Może i rozmowa nie ma sensu. Ja oczywiście też uważam że nie jest to fajne i zgodne z duchem arcade ale mi osobiście na moim obecnym poziomie gry nie przeszkadza jak ktoś z tego korzysta.

Wiem też że ludzie chociaż odrobinę poważnie podchodzący do bijatyk nie korzystają z tego typu ułatwień(w przypadku SFIV) bo poprostu na sticku mają 100% skuteczność odpalania ultra.

 

Widzę że spodobała Ci się historia z murzynami z gamestopu ^_^

Odnośnik do komentarza

Ja jak pisalem grywam na padzie od wielu lat i jestem w stanie spokojnie odpalic 3 klawisze naraz by uzyc Ultry i nie binduje przyciskow to po1, a po 2 obecnie sie ucze grac na As i powiem wam ze jest mi bardzo ciezko ale dla zasady nie ulatwiam sobie programowaniem buttonow - nigdy nie bylem dobry w bijatyki , powiedzmy cos tam gralem . Widze ze dobry temat zalozylem(poruszajacy). Pozdro dla Mateusza :P

Odnośnik do komentarza
Gość GaScAn

Co do tego turnieju w sklepach Gamestopu to do wygrania jest taki automat SFIV + uczestnictwo w EVO.

x4hgfa.jpg

 

Tylko oni nie przestrzegają zasad i pauzują grę, utrudniając zapewne wielu graczom zdobycie automatu.

 

firstplayerssmall1235242664.jpg

 

Pytanie bonusowe: jaka jest ulubiona postać gościa na drugim planie zdjęcia?

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem duzo racji miał Gascan mowiac, ze gracze na padzie maja i tak spore problemy z krzyzakiem. Dlatego uwazam, ze osoby grajace na padzie (np. tak zje.banym, jak od x360) maja prawo załozyc sobie bindy na 3 przyciski. Nie oszukujmy sie, masochizmem jest proba tworzenia ideoligii grania na padzie bez bindow tylko dlatego, ze na automacie arcade nie ma takiej mozliwosci.

Z drugiej strony uwazam, ze jak ktos chce grac na sticku NIE POWINIEN uzywac bindow. Jest tak dlatego, ze w moim mniemaniu gracz wybiera styl grania, ktory jest najbardziej zblizony do maszyn arcade i jest swego rodzaju symulacja takiej gry. Wtedy granie z bindami jest raczej nie wskazane.

Edytowane przez janix
Odnośnik do komentarza
Moim zdaniem duzo racji miał Gascan mowiac, ze gracze na padzie maja i tak spore problemy z krzyzakiem. Dlatego uwazam, ze osoby grajace na padzie (np. tak zje.banym, jak od x360) maja prawo załozyc sobie bindy na 3 przyciski.

A kto ci zabrania grać na analogu :huh: ? Nie rozumiem problemu...

Nie oszukujmy sie, masochizmem jest proba tworzenia ideoligii grania na padzie bez bindow tylko dlatego, ze na automacie arcade nie ma takiej mozliwosci.

Z drugiej strony uwazam, ze jak ktos chce grac na sticku NIE POWINIEN uzywac bindow. Jest tak dlatego, ze w moim mniemaniu gracz wybiera styl grania, ktory jest najbardziej zblizony do maszyn arcade i jest swego rodzaju symulacja takiej gry. Wtedy granie z bindami jest raczej nie wskazane.

A może nie grać wogóle :lol: ? Dziś każdy może mieć sticka. Nawet krilluch* skołował sobie sprzęt do xa. Ba! Nawet dwa :lol::lol::lol:

 

 

*

Nie gniewaj się stary

 

 

Tak. Uważam, że bindowanie czegokolwiek to oszukaństwo ale nie pienię się kiedy ktoś nie potrafi bez tego grać. Wszak konsole powstały z myślą o gorylach :lol:

Odnośnik do komentarza
Moim zdaniem duzo racji miał Gascan mowiac, ze gracze na padzie maja i tak spore problemy z krzyzakiem. Dlatego uwazam, ze osoby grajace na padzie (np. tak zje.banym, jak od x360) maja prawo załozyc sobie bindy na 3 przyciski.

A kto ci zabrania grać na analogu :huh: ? Nie rozumiem problemu...

Ja gram na analogu, ale i tak źle mi się gra... Nie potrafie dobrze rozpoznac kierunków (brak "kliku" jak podczas gry na sticku). Jak cos, to gram głownie na kwadracie (ale stick nie działa pod x360). Jednak byc moze to, ze nie potrafie zrobic challengy nawet na normal, moze wynikac po prostu z braku skilla, a nie sticka...

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...