Skocz do zawartości

Programowanie przycisków w SF4


xeda

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 32
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

cała a debata na temat bindowania, oszukiwania ect. zwróciła moją uwagę i chcę tu napisać coś od siebie... nie zależy mi na tym żebyście mnie tu z.je.bali jak psa tylko poczytali śmiesznej rzeczy...

 

od dzieciaka wychowałem się na automatach, miałem na tym punkcie jobla i nie było innej możliwości bym nie zagrał na maszynie jak ją widziałem. nastały czasy playstation i tekken 2 (1 to tak z ciekawości, bo po co grać w 1 jak się miało 2). zawsze grałem tak:

 

lewa ręka normalnie trzymała pada, kciuk krzyżak. a prawa ręka zawsze była gotowa do zmiany. 1+3 i 2+4 wciskałem normalnie, a już kombinacje 1+2,3+4,1+4,2+3 to wciskałem szybko zmieniając uchwyt na "arcade" opierając pada na udzie/kolanie i wciskałem przyciski palcem wskazującym i środkowym...

 

grało mi się tak bardzo dobrze i pewnego dnia przyszedł do mnie kumpel i WYŚMIAŁ że jestem debil/itiota/ci.. ekhm, wiadomo bo w OPTION to jest takie coś że można guziki jakie sie chce mieć gdzie sie chce... i zaczeło się... grałem tak długo że straciłem całe wyszucie pada w uchwycie "arcade" zaczeły pracować palce na Lkach i Rkach i to był mój koniec. Robiłem Multiki Kingiem przy takich twistach palców że głowa bolała (a ta satysfakcja)...

 

teraz?? SFIV

jestem lewa dupa bo gram na padzie. pod R1 3xP, pod R2 3XK. Lki to MP i MK... ukończyłem wszystkimi trail na normal i powiem wam że postacie kożystające z CHARGE to było naprawdę wyzwanie (tutaj absolutnie polecam końcówkę boksera - super combo, przejście w ultra combo na padzie - to robiłem na gałce pada bo myślałem że mnie rozwali)

 

obecnie jestem posiadaczem Namco Arcade Stick (wcześniej customowy stick i jakieś (pipi) z allegro), niedawno kupiłem przejściówkę i teraz będę się uczył na nowo grać. moge dostawać baty i wogóle ale chce mieć satysfakcję z gry i NAPEWNO NA STICKU NIE USTAWIE 3XP/3XK ponieważ sticki są tak stworzone by tego nie ustawiać...

 

koniec i .

 

ps. teraz mnie atakujta ;)

Odnośnik do komentarza

Rotfl xd dokladnie :) wogole wyobrazcie sobie sytuacje:turniej sf4, jeden gra na sticku, drugi gra na padzie.5 runda,koles na padzie odpala random ultra,trafia,ba nawet wygrywa. Koleszka ze stickiem wstaje z krzykiem,"no jak to ku.rwa!mial zbindowane 3xp!zdyskwalifikowac go!" jaka by byla wasza reakcja bo ja bym sie rozesmial konkretnie :lol:dla mnie to moga sobie ludzie ustawiac nawet lp+lk i mp+mk pod jednym przyciskiem , nawet na sticku,jak ktos chce sobie samemu granie utrudniac kozystaniem z wiekszej ilosci przyciskow jego sprawa.jak gralem na padzie zawsze 3xp ustawialem jak bylo potrzebne poniewaz cholernie niewygodnie sie ta kombinacje wciska, a jest banalna na sticku,jesli ktos na sticku problem z 3xp to moze powinen wrocic do pada i zbindowac hehe,chociaz tak jak pisalem mi to wsio ryba. W sf4 jest to potrzebne tylko do ultra.zadna magia sie nie dzieje od 3xp ;) pozatym mozna w ustawieniach ustawic czyli capcom na to pozwala:) tylko piszecie na automatach to na automatach tamto. Wielkie prosy normalnie z was,to grajcie na automatach. Japonczyki normalnie:) kombosy nie z tej ziemi,i to wszystko bez bindowania 3xp. Grajacy na padach nigdy nie beda mieli tej satysfakcji;)

Odnośnik do komentarza

w pelni popieram GhettoKingSas.

to jest konsola a nie automat. i mowienie ze sf4 to konwersja z automatu nic tu nie zmienia. czasy sie zmianieja i za kilka lat automaty pewnie przestanie sie produkowac bo stana sie nieoplacalne. doskonale widac to w japonii gdzie duze centra arcade traca klientow z roku na rok. dzieje sie tak poniewaz bardzo duzo ludzi wybiera konsole w domu zamiast wywalania mnostwa pieniedzy na zetony. oczywiscie zawsze zostanie pewna grupa graczy ktorzy beda mowic ze automat jest najlepszy, ale badzmy szczerzy kto slucha tych 0,01% graczy. dzisiaj wszystko ma byc proste do nauczenia.

chcialbym widziec kogos kto wciska 3xP lub 3xK na padzie. jest to po prostu niewykonalne w normalnej walce. na sticku nie ma z tym nawet najmniejszego problemu gdyz guziki sa duze i ulozone w jednej linii. dla graczy ktorym nie podoba sie ze ktos korzystra z opcji bindowania guzikow dobra rada: kupcie sobie automat arcade i po sprawie. wtedy bedziecie mieli jak w japonii i bedziecie PRO.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...