Skocz do zawartości

Wróg publiczny numer jeden


Gość lukasz

Rekomendowane odpowiedzi

Gość lukasz

Posłuchajcie mnie. Jeśli ktoś na tym forum był spragniony dobrego gangsterkiego kina to wreszcie po okresie suszy pojawił się ratunek. Zbawienie przyszło z Francji za sprawą filmu Jean-François Richeta pt. Instinct de mort/ Public Enemy Number One. Historia jest na faktach a opowiada o bandycie (genialny Vincent Cassel!) który z tego co słyszałem zabił 39 osób (pewnie więcej). Jeśli spodziewacie się wielu wzruszeń, nowinek techicznych, dylematów moralnych to tego tu (pipi) nie ma. To Chlopcy z Ferajny w nowych realiach i w nowym pudelku. Coś co każdy facet musi kochać. "(pipi)" w co drugim zdaniu, krew, przemoc- to wszystko tu jest. Nie będe tutaj opowiadał żadnych soczystych scen, bo nie chce nikomu psuć zabawy. Najlepiej zabierzcie się na ten film zupełnie nieświadomi o czym on jest, tak jak ja to zrobiłem. Podsumowując: OGLĄDAĆ!

 

 

instinct.jpg

 

http://www.filmweb.pl/f393442/Wróg+publicz...n,+część+I,2008

 

 

PS. Jedyny minus jest taki, że saga Jacquesa Mesrine`a (główny bohater) jest rozbita na dwie części, więc poczekamy na zwieńczenie historii wroga publicznego.

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • Odpowiedzi 42
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

film lezal u mnie na dysku jakies dwa miesiace i byl to kure.wski blad. doskonale kino, swietny cassel, porzadna dawka emocji. kino gangsterskie dla facetow, bez slodzenia, bez cukierkowatosci. to nie zaden scareface, to prawdziwy i mocny film.

 

dzieki lukasz za polecenie.

 

wlasnie zasysam druga czesc. widziales juz lukasz? rownie dobre?

Odnośnik do komentarza
Gość _Be_
film lezal u mnie na dysku jakies dwa miesiace i byl to kure.wski blad. doskonale kino, swietny cassel, porzadna dawka emocji. kino gangsterskie dla facetow, bez slodzenia, bez cukierkowatosci. to nie zaden scareface, to prawdziwy i mocny film.

 

dzieki lukasz za polecenie.

 

wlasnie zasysam druga czesc. widziales juz lukasz? rownie dobre?

Ej scarface jak na swoje czasy też był mocny i prawdziwy ;] Zbadam ten film choc nie przepadam za francuskimi filmami akcji.

 

Niemcu film dla ciebie

 

aaajol.jpg

Odnośnik do komentarza

cholera i JA nie słyszałem o tym? :sciana: lukasz mam nadzieje ze porównanie do genialnego filmu jakim są "chlopcy z ferajny" na 3 miejscu w moim rankingu kina gangsterskiego zaraz po pierwszych 2 częściach "ojca" nie są na wyrost i powiedziane pod wpływem emocji. już zassysam i obejrzę chyba dopiero po juwenaliach.

Odnośnik do komentarza
Gość lukasz
cholera i JA nie słyszałem o tym? :sciana: lukasz mam nadzieje ze porównanie do genialnego filmu jakim są "chlopcy z ferajny" na 3 miejscu w moim rankingu kina gangsterskiego zaraz po pierwszych 2 częściach "ojca" nie są na wyrost i powiedziane pod wpływem emocji. już zassysam i obejrzę chyba dopiero po juwenaliach.

 

Tzn. bardziej mi chodzi o styl, poziomem jednak odstaję. Goodfellas to klasyka.

Odnośnik do komentarza

dobra, tez zwlekalem jak Olszeski mimo, ze mialem od dawna ale przed chwila obejrzalem. Wow, ale fajowy film! Brudny, realistyczny, wulgarny, Deberman w formie jak nigdy, bardzo ladnie traktowal swoja zone :) . Doskonala rola, podobnie jak Oberiksa. W sumie szkoda, ze film nie trwa z 40 minut dluzej bo duzo rzeczy sie dzieje i da sie zauwazyc uproszczenia w fabule. No ale chuy tam. Swietne meskie kino. Lubie. Ciekawe ile z tego faktycznie mialo miejsce ;]

Odnośnik do komentarza

jestem po calosci.

 

jesli mam oceniac oba filmy jako calosc (a chyba tak jest najrozsadniej) to daje 6/6.

 

"dwojka" jest tak samo dobra, praktycznie mozna to traktowac jakby film podzielic na 2 czesci, ktore maja podobna budowe, styl itd.

 

doskonala historia, swietne aktorstwo, dobra muza (kawalki leca pod panstwo w ktorym dzieje sie akcja)

 

ponad 3 godziny swietnego kina.

Odnośnik do komentarza
Gość lukasz

(pipi) muszę obejrzeć drugą część. Ostatnio sobie przypominałem jedynkę. Przecież ta akcja z

odbijaniem więźniów to czysty rozp.ierdol xD jeszcze ten komentarz na widok hummera: to francuz

Odnośnik do komentarza

Obejrzałem pierwszą część. Jak nazywa się druga, trochę głupie pytanie - wiem, ale nigdzie nie mogę znaleźć dwójki, a niedosyt jest.

 

Wrażenia ?

 

Na początku byłem bardzo sceptycznie nastawiony szczególnie, że przez pierwsze 20 minut akcja rozkręcała się dość powoli. Po komentarzach raczej spodziewałem się rozpierduchy w stylu durnowatych amerykańskich filmów, ale okazuje się, że wszystko jest nieźle wyważone, co prawda akcja toczy się non stop, ale z sensem. Od momentu kiedy Meserine wkręca się w światek przestępczy to do samego końca film nie daje wytchnąć.

 

No i strzelanina w

więzieniu ...

 

 

 

On na serio wbił tak z gościem i karabinami pod mury po czym zaczął masakrę? Najlepsza scena filmu chyba.

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...