Skocz do zawartości

Harvest Moon : Sugar Village


Yano

Rekomendowane odpowiedzi

jedyna poooooważna wada to wszechobecne dosyc dlugie loadingi - biegajac po mapie mamy 5 sekund biegania i 5 sekund loadingu na zmiane ..

No bez jaj. I rozumiem grałeś z karty? (zresztą, pytanie retoryczne...). Czy gra ma jakiś własny Install Data lub coś w tym rodzaju, niczym większość nowszych gier?

 

Powolna rozgrywka zniechęciła mnie do gry w A Wonderful Life SE na PS2. Tyle, że tam był to bardziej żałosny framerate aniżeli loadingi. Pokładam duże nadzieje w tego nowego HM i nie chciałbym się rozczarować.

 

http://www.estarland.com/PSP.cat..product.35392.html

 

Póki co za drogo na tle innych priorytetowych zakupów. Ale niestety mam wątpliwości czy gra trafi do Europy i jakoś sensownie stanieje...

 

Btw. czy gra podobnie jak Save the Homeland trwa tylko rok, czy też nieco to wydłużyli?

Edytowane przez Suavek
Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 79
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

1 niestety to nie są jaja, grałem z karty a mimo to loadingi były dosyc długie pomiedzy każdą lokacją , normalnie te kilka sekund to nie problem, np jak wleziemy na pole i sobie je obrabiamy to szybko zapomnimy o loadingu, ale jak chcemy przebiec na drugi koniec wyspy (np na plaże) i mamy po drodze okolo 5-6 lokacji do przebiegnięcia to niestety tak to wyglada - kilka sekund biegu od jednego wyjscia do drugiego i kolejne kilka sekund loadingu

nie wiem czy jest install ale skoro nawet na karcie wygladalo to tak średnio to wąpie żeby coś poprawił (no chyba że z umd loadingi beda np 15 skeund O_O), mam bardzo wątłe nadzieje że troszke to poprawią, i ten rok czekania nie jest calkowicie zmarnowany

 

 

2 gralem AWL na ps2 i rzeczywiscie powolnosc rozgrywki byla bardzo dokwierająca, tutaj jest o wiele lepiej jeśli chodzi o całą rozgrywke (animacja też dobra) , jedyny problem to czarne ekrany z "loading" pomiedzy lokacjami, a niestety nie ma tak jak w AWL że w sumie jest jedna duza lokacja (cale miasto) i pare małych (cala farma) , tylko jest dużo malutkich lokacji, nawet farma ma 2 lokacje (rosliny i zwierzeta) , wiec serio sporo tych przerw jest jak sie biega po okolicy

 

3 nie wiem ile trwa, podejewam ze napewno wiecej niż rok, ale to tylko podejżenia oparte o strzępy pamięci

 

 

no mimo takiego dlugiego posta nażekajacego na loadingi to gra serio jest przyjemna, jest bardzo "harvest moonowa" , dużo drobiazgow ktore byly kiedyś srednie albo wkurzajace teraz są fajne i przyjemne, jest też wiecej atrakcji zbierackich (np złowione ryby mozna "zbierac" - jest wiele rodzajow, kazda ma nazwe i opis, a nie tak jak kiedyś ze small/medium/big

Odnośnik do komentarza

tak jak mowi Guernica jest juz angielska wersja, troche sprawia problemy ale da sie grać

 

pogralem tylko 10 min ALE! za(pipi)iste wieść - to na co tak nażekalem jesli chodzi o japonca zostalo poprawione!! loadingi sa o wiele krotsze! :D wtedy byly 5-6 sekund, a teraz 1-2s, wiec spora roznica!

super, jedyna powazna wada właśnie przestała istniec, to naprawde przyjemny HM bedzie :D

Odnośnik do komentarza

nie ma dzwięku, tylko muzyke ;p

 

ale pewnie na dniach bedzie juz "pełna" wersja

Pozostawię to bez komentarza.

Jakbyscie ocenili ta czesc HM porownujac ja do PSX'owego hita?

Zabawne, jak wiele osób ciągle wspomina o Back to Nature a zapomina o jego usprawnionym porcie/remake'u na GBA w postaci Friends of Mineral Town. To przecież ta sama gra, tylko ze znacznie większą ilością opcji oraz nieco zmienioną grafiką.

 

Cóż, poczekam na jakieś recenzje a następnie będę liczył na obniżkę cen.

Odnośnik do komentarza

w psxowego hita gralem z 5 razy, co prawda nigdy do konca ale jednak ;p 3 razy na psx i 2 razy na psp, dosyc niedanow gralem na psp nawet

 

ogolnie to ten nowy wydaje mi sie bardziej przyjazny i przyjemny, ma miłą grafike itp ma sporo drobiazgów rozwiniętych na duzy plus w porownaniu z psxem, duzo też jest dodatkowych bajerow jak minigierki przy roznych czynnosciach zeby bylo odrobine ciekawiej

niektóre rzeczy zostały uproszczone , w wiekszosci wypadków na plus, chociaż kilka na minus

 

tak wymieniajac pare różnic (i podobieństw)

 

- tempo rozgrywki jest podobnie powolne i sielankowe

- loadingi są.. o wiele ktorsze niż w japoncu ale czeste

- łowienie ryb - kiedys byly 3 rodzaje, teraz mamy mase gatunkow o roznym wygladzie itp, samo łowienie też jest bardziej skomplikowane, nie tylko naciskanie X

- mozna zbierać sporo roslin dziko rosnacych

- mozna zbierać robaki z drzew i kolekjonowac, pewnie też sprzedawać/wymieniac

- plony sprzedajemy w sklepie, ma to wady i zalety - plus jest taki że mozemy sprzedać kiedy chcemy a nie czekać do 17 na odbiorce, ale za to czasem sklep jest zamkniety i wtedy dupa

- pole jest dosyć małe , tylko 64 pola , co jest o wieeeele mniejsze niż na psxa (i jeszcze mniejsze niż innocent life) , ale wg mnie to plus bo i tak ciezko by było ogarnąć np 500 kratek ;p, a tak to mamy skondensowane plony, pewnie akurat w sam raz zeby zasadzic rozne rzeczy

- mozna rąbac drzewo u specjalnego goscia, drewno pewnie do czegoś sie przyda (rąbałem rok temu w japoncu i nie pamietam)

- w kopalni mozna zbierac kamienie szlachetne za pomocą minigierki, co daje kase i chyba tez kamienie (jw)

- mamy spore inventory, mozna nosic wiele sprzętów na raz i wiele zbiorów (ale sprzetów wiecej)

- takie same przedmioty zjamuja 1 kratke w inventory wiec mozna miec np 20 jabłek

- miasteczko jest małe, ma tylko kilka budynkow ale za to kazdy do czegos sluzy (sklep itp, nie ma raczej ozdobnych atrap)

- można jeść rozne rzeczy co odnawia pasek zmęczenia (ktory ładnie widać)

- na ekranie jest mapka, ale nie wiem po co, raczej nie da sie zgubić w małych lokacjach xD

- są rozne fesyny

 

 

hm nie wiem co jeszcze, troche jest w pierwszym poscie sprzed roku, teraz gralem tylko 20 min dopiero 1 dzień mam , a japonca gralem rok temu , moge napsiac cos wiecej za jakis czas

 

 

ewntualnie sprobuje odpowiedzieć na jakieś konkretne pytania jeśłi jakieś są

 

 

edit: co do pytania o czas gry, to po paru dniach przyszła babka i powiedziała że rozwali wioske jeśli nie zapłacimy 50.000 po 2 latach, wiec domyslam sie ze gra trwa conajmniej 2 lata, nie wiem czy potem da sie kontynuować

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

pogralem troche, jestem w połowie lata , kilka porad

 

- warto szybko zdobyć konia żeby na nim jezdzić po wiosce, spore przyspieszenie (musi nas lubic)

 

warto robić prace dorywcze, wiekszość po kilku wykonaniach daje dodatkowe korzysci

- kopalnia - daje kase a potem kamienie (mozna sprzedawac, niektore wymagane do ulepszeń)

- drzewa - najpierw kasa, potem mozna rabać dla siebie (drewno potrzebne do rozbudowy domu)

- farma osiłka - gdy popracujemy u niego kilka razy da nam konia (pożyczy? mozna go kupic wczesniej samemu), daje tego konia ktorym najwiecej sie zajmowalismy, przynajmniej mi tak dał już 2 razy

- gotowanie - nie wiem czy odblokowuje cos ciekawego, chyba tylko przepisy, chociaż to też cos

 

 

- mozna wrzucac owoce do stawu wrózki ,spełnia życzenia za to (np zwiekszenie "lubienia" zwierząd lub dziewczyn)

 

- w kopalni mozna znalesc kryształy ktore po rozsypaniu na polu (przed posianiem ziarna) użyźniają glebe i dają podpakowane odmiany roslin (droższe)

 

- dom rozbudowuje sie u drwala, najpierw są tylko 3 możliwosci rozbudowy (buda, kurnik, obora), jesli sie coś zbuduje to pojawia sie nowa mozliwosc - kuchnia (ja kupilem bude bo najtańsza, podejzewam ze rozbudowanie czegokolwiek daje możliwosc kupienia kuchni)

 

- zetnijcie wszystkie krzaki z pola ostatniego dnia wiosny bo pierwszy dzień lata to świeto gdzie jest zakaz podnoszenia czegokolwiek z ziemi, wiec nie wolno ścinać uschnietych roślin, żeby móc posadzić nowe trzeba je poscinac ostatniego dnia wiosny (albo rozkopać nowe kratki)

 

- stamina szybko spada, można jeść żeby ją odnowić, chociaz ogolnie i tak za szybko spada

 

- zbyt dużo pracy w deszczu moze spowodować że zachorujemy

 

 

 

 

inne info : gra trwa ponad 2 lata (z tego co slyszalem), po pierwsze po 2 latach trzeba zapłacic kase zeby nie zniszczyli wioski, podobno dopiero w 3 roku mozna wziac slub, to by dowodzilo że gra trwa ponad 2 lata ;p

Odnośnik do komentarza

zależy bo niektóre czynnosci zatrzymują zegar wiec zależy co robisz każdego dnia , czasem dzien szybko mi ja a czasem abrdzo wolno

tak z grubsza dzien moze trwac okolo 10 min, ale moze też 5min albo ponad 20 min

 

są 4 pory roku i każda ma 30 dni, wiec z matematyki wynika okolo 20h, ale to serio moze sie sporo różnic

niestety nie ma zegarka liczącego godizny grania, ja jestem w połowie lata (czyli zrobilem okolo 45dni) i napieprzalem sporo ostatnie 2 dni , mysle ze mam juz nabite ponad 12 godzin

 

 

 

edit: tak btw tempo rozgrywki jest dosyc typowo powolne, ale za to tempo rozwoju wydaje sie o wiele szybsze, przy odrobienie starania już pierwszej wiosny mozna miec wytresowanego konia, i zbudowany dom, oczywiscie trzeba by mocno sie starać ale jest to mozliwe, a tymczasem pamietam że na psxie to po 3 porach roku (pipi) miałem xD

 

sporo kasy można trzaskać na rozne sposoby, pamietam jak na psx głowne dochody przychodziły mi z roślin, czyli co kilka dni zbiory i przychodziło troche kasy, teraz robiac rozne rzeczy (kopalnia, ryby, dziwkie rosliniy, poboczne prace) mozna trzaskac 400-1000 dziennie, i to bez zbiorów naszych roślin!

 

niestety chyba nie ma licznika zarobków i wydatków (tylko aktualna ilośc kasy) ale mysle ze wydalem juz z 50.000

 

chociażby w kopalni mozna zgarnąć okolo 500 dziennie w pierwszych dniach gdy kopiemy dla typa , na psx to pamietam ze jak zdobylem 3000 po 2 tygodniach to byl kosmos, teraz to mozna zrobic w 2-3 dni

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

marudze na ilość staminy, na szczescie w grze są power berries, wiec mozną ja poprawic!

 

trzeba do tego użyc wytresowanego psa, wiec szybko zdobywajcie psa (wkładajcie żarło do miski, a po jakims czasie bedzie mozna podnieśc psa, są2 psy wiec wybierzcie ktorego chcecie podniesc bo ten zostanie na zawsze wasz)

Odnośnik do komentarza

w usa juz jest

 

btw co do tego ile trwa 1 rok, to serio moze byc baaardzo roznie, im dalej w las tym wiecej rzeczy do roboty, np gotowanie, najpierw opylało sie wszystkie rzeczy odrazu jak leci, ale gdy mozna gotowac to warto to zrobic bo posiłki można drożej sprzedac, a w domu nie leci czas wiec mozna i 20 min tam stać (realnego czasu)

wiec bywa ze jeden dzień gry zamiast 10-15min trwa ponad 30

Odnośnik do komentarza

Gram dopiero od wczoraj i przyznam, że trochę ciężko mapę ogarnąć. Łatwo idzie się zgubić, w BtN i rzucie izometrycznym było to łatwiejsze. ;P Dopiero chyba 5 dzień w grze, coś tam posadziłem, ale po deszczu kilka upraw zniknęło O.o

 

BTW czym karmić psa? Bo póki co udało mi się tylko mleko wlać do tej michy.

 

No i gdzie sprzedawać plony lol?

Odnośnik do komentarza

- naciśnij select to ułatwi sprawe z oreintacją :P

- deszcz czasem zmywa nasiona wiec nie wielno sadzić gdy pada lub gdy nastepnego dnia ma padać (dotyczy roslin ktore nastepnego dnia maja tylko nasiona, niektore są juz podrosniete)

- do miski mozna wrzucac byle co, ja wrzucam rzeczy dziko rosnące, np verry berry (te co leżą w roznych miejscach wioski), sprzedac je mozna za jedyne 10zł wiec niewiele sie traci dając psu, (mleko chyba jest warte az 150 wiec nie opłaca sie dawać), na poczatku psy są dzikie, po 2-3 tygodniach codzinnego wrzucania żarła do miski możesz podeniść jednego z nich i wtedy staje sie twój, od tej pory codzinnie go podnoś i karm i graj na fujarce, jak bedzie mial 2-3 serduszka to moze szukać power berries (moj jeszcze nie potrafi mimo ze jestem już na jesieni)

 

- wszystko co znajdziesz sprzedajesz w sklepach, jedzenie w spożywczym albo w kawiarni, kamienie tam gdzie kupujesz narzedznia, a jakieś kawiatki u babki od nasion , oprocz tego bywają wyjątki że dany sklep ma ochote ("wanted items") na coś nietypowego i tam mozna sprzedać po troszke wyższej cenie , wiec warto sprawdzać kto czego potrzebuje i to wlasnie jemu sprzedawac

 

- są też "delivery" niektore korzystne finansowo a inne nie, ale podobno opłaca sie je robić bo zwiekszają przyjaźń

 

 

 

- warto dawać małej pandzie ryby różnych gatunków i niech robi obrazki, jak sie zbierze dużo obrazków różnych gatunków to odblokowują sie nowe łowiska (na ktorych są nowe gatunki) , rodzajów ryb jest az 54 wiec sporo (+ jeszcze nie-ryby, np osmiornice, kraby, krewetki)

oprocz rysunków panda daje nam też przepisy na dania rybne

 

- btw po wejściu do mapy (select) mozna nacisnac trójkąt i automatycznie wrócic do łóżka, tylko róbcie to jak jesteście z dala od domu ale wszystko jest załatwione przed snem (np zwierzeta schowane) bo odrazu pojawiamy sie na ekranie save i już nic nie można robić danego dnia, ale to i tak rpzydatne zeby nie tracic czasu na dobiegniecie do domu na noc

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza
- naciśnij select to ułatwi sprawe z oreintacją

 

Nie rób ze mnie idioty. ;P

 

- deszcz czasem zmywa nasiona wiec nie wielno sadzić gdy pada lub gdy nastepnego dnia ma padać (dotyczy roslin ktore nastepnego dnia maja tylko nasiona, niektore są juz podrosniete)

 

Mi zmył już lekko urośnięte (chyba po jednym dniu).

 

- do miski mozna wrzucac byle co, ja wrzucam rzeczy dziko rosnące, np verry berry (te co leżą w roznych miejscach wioski), sprzedac je mozna za jedyne 10zł wiec niewiele sie traci dając psu, (mleko chyba jest warte az 150 wiec nie opłaca sie dawać), na poczatku psy są dzikie, po 2-3 tygodniach codzinnego wrzucania żarła do miski możesz podeniść jednego z nich i wtedy staje sie twój, od tej pory codzinnie go podnoś i karm i graj na fujarce, jak bedzie mial 2-3 serduszka to moze szukać power berries (moj jeszcze nie potrafi mimo ze jestem już na jesieni)

 

Na farmie mam jednego psa, drugi gania gdzieś na plaży, ale nic z nim nie można zrobić.

 

- wszystko co znajdziesz sprzedajesz w sklepach, jedzenie w spożywczym albo w kawiarni, kamienie tam gdzie kupujesz narzedznia, a jakieś kawiatki u babki od nasion , oprocz tego bywają wyjątki że dany sklep ma ochote ("wanted items") na coś nietypowego i tam mozna sprzedać po troszke wyższej cenie , wiec warto sprawdzać kto czego potrzebuje i to wlasnie jemu sprzedawac

 

Ue, to lipa trochę. Wolę schemat z BtN, wrzucasz wszystko do budy, wieczorem przyjeżdża ziep i skupuje towar.

 

- warto dawać małej pandzie ryby różnych gatunków i niech robi obrazki, jak sie zbierze dużo obrazków różnych gatunków to odblokowują sie nowe łowiska (na ktorych są nowe gatunki) , rodzajów ryb jest az 54 wiec sporo (+ jeszcze nie-ryby, np osmiornice, kraby, krewetki)

oprocz rysunków panda daje nam też przepisy na dania rybne

 

Najpierw to trzeba wędkę znaleźć. ;P

Odnośnik do komentarza

- oba psy biegaja gdzie popadnie czasem na farmie czasem gdzie indziej, jeden ma niebieską szmate drugi czerwoną , chyba poza wygladem sie nie róznią

 

- tym razem węda jest prosta do zdobycia - poprostu kupuje sie ją w sklepie ;p a ponieważ łatwo trzaskac kase nie powinno to stanowic problemu

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.