Skocz do zawartości

live zamula


Uriziel

Rekomendowane odpowiedzi

Od około miesiąca jestem na srebrnym livie ( mało czasu na granie więc nie przedłużałem ), w momencie gdy przestałem być złoty zauważyłem dziwne mulenie contentu. Mianowice chodzi o to że np. jak oglądam filmiki typu major minute, ign.cośtam to co chwilę się buforują ( wcześniej to występowało w zależności od długości materiału 2-3 razy na całość a teraz non stop ) tak samo jak początkowe ładowanie. Z ciekawości sprawdziłem jeden filmik który często oglądałem i wiem że się szybko wczytywał to teraz trwa to 3-4 min !!!!!, i praktycznie co chwilę się buforuje w trakcie oglądania. Czy ktoś zauważył może coś podobnego u siebie, bo mam takie dziwne wrażenie że Microsoft traktuje mnie jako użytkownika drugiej kategorii bo jestem srebrny. Dodam jeszcze że z moim łączem internetowym jest wszystko ok.

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 22
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Placisz - wymagasz. Nie bulisz - nie narzekaj ;)

Takie podejscie ma MS ;).

 

jak płacilem to też była momentami lipa, ale takie traktowanie silvera to jest lekkie przegięcie rozumiem blokada grania, opóźnienie w dostępie do nowych demek i innego contentu) ale takie zamulanie to jest lekkie przegięcie, za 2-3 lata jak będzie zmiana generacji to sie głęboko zastanowię kogo wybrać bo polityka ms to kure*two

Odnośnik do komentarza

Robiłem dzisiaj testy i zamula na porcie 3074 TCP a na 80 TCP nie!

Czyli dema, update zamulają (po 200-300kbps), zaś Spotlight (początkowo po zalogowaniu) tylko nieznacznie (ok.900-1000kbps), ale próbując oglądać filmiki też zaczyna szaleć koło 250kbps.

 

Wygląda mi to na filtrowanie przez admina, ale nie ustaliłem kto jest winny Neostrada (filtruje p2p?) czy Microsoft (filrtuje kraje bez XBL?, a może filtruje dema bo te zamulają neta, grając tyle w miesiąc nie wyrobi się co na 1 demie).

Pochwalcie się więc łączami. Czy komuś bez neostrady też zamula? (gdy np. download dem na PC zasuwa na maxa).

 

 

 

EDIT: jednak na 80 TCP też czasem zamula, robiłem testy rano i prędkości było dużo wyższe.

Wygląda na to, że serwery XBL są przeciążone, szczególnie europejskie i ponakładali priorytety.

Z USA wszystko idzie na maxa.

Zaś z Europy:

-po zalogowaniu Spotlight na maxa

-OXM i np.o Tekkenie 6 "szybko" ok.600kbps

-dema, gry arcade, update po 200-250kbps wieczorem

(gdy moje łącze nie zamula)

Ciekawe czy tak ma Europa czy np.Polska i inne bez XBL (bo mogą filtrować po IP)?

Edytowane przez Arek_
Odnośnik do komentarza

To ściągaj w środku nocy :)

 

Fakt XBL zamula, więc jak pomyślałem TLaD (1,78GB) będzie mi się ciągnąć ok.16 godzin, to szlag mnie trafiał, ale wpadłem na genialny pomysł, kładąc się spać włączyłem ściąganie po północy (ostatnio 2 noce) i prędkości okazały się ok.maksymalnych :) Jak blisko maxa nie wiem, bo spałem, ale zasr*** neostrada zerwała mi połączenie, więc z logów routera wiem w jakim czasie weszło mi 97%, nie chciało mi się dzielić, ale było 95-99% maxa.

Odnośnik do komentarza
heh a ja myślałem że u mnie coś się zyebało

prawie cały dzień ściągałem dodatek do Fable2, ale gra online bez żadnych problemów

mam neostradę 2mb

 

Dokładnie, podczas gry online nie ma żadnych lagów, natomiast dema, dlc, filmiki potrafią się ściągać 10 razy dłużej i nie ma znaczenia, czy ktoś ma abonament, czy nie. Co ciekawe, sprawdziłem dzisiaj koło 2 w nocy konto silver na USA i trailery ściągały się z normalną prędkością. Natomiast w dzień, niezależnie od kraju rejestracji, marketplace jest zamulony.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...