Jump to content

live zamula


Uriziel

Recommended Posts

Od około miesiąca jestem na srebrnym livie ( mało czasu na granie więc nie przedłużałem ), w momencie gdy przestałem być złoty zauważyłem dziwne mulenie contentu. Mianowice chodzi o to że np. jak oglądam filmiki typu major minute, ign.cośtam to co chwilę się buforują ( wcześniej to występowało w zależności od długości materiału 2-3 razy na całość a teraz non stop ) tak samo jak początkowe ładowanie. Z ciekawości sprawdziłem jeden filmik który często oglądałem i wiem że się szybko wczytywał to teraz trwa to 3-4 min !!!!!, i praktycznie co chwilę się buforuje w trakcie oglądania. Czy ktoś zauważył może coś podobnego u siebie, bo mam takie dziwne wrażenie że Microsoft traktuje mnie jako użytkownika drugiej kategorii bo jestem srebrny. Dodam jeszcze że z moim łączem internetowym jest wszystko ok.

Link to comment
  • Replies 22
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Placisz - wymagasz. Nie bulisz - nie narzekaj ;)

Takie podejscie ma MS ;).

 

jak płacilem to też była momentami lipa, ale takie traktowanie silvera to jest lekkie przegięcie rozumiem blokada grania, opóźnienie w dostępie do nowych demek i innego contentu) ale takie zamulanie to jest lekkie przegięcie, za 2-3 lata jak będzie zmiana generacji to sie głęboko zastanowię kogo wybrać bo polityka ms to kure*two

Link to comment

Robiłem dzisiaj testy i zamula na porcie 3074 TCP a na 80 TCP nie!

Czyli dema, update zamulają (po 200-300kbps), zaś Spotlight (początkowo po zalogowaniu) tylko nieznacznie (ok.900-1000kbps), ale próbując oglądać filmiki też zaczyna szaleć koło 250kbps.

 

Wygląda mi to na filtrowanie przez admina, ale nie ustaliłem kto jest winny Neostrada (filtruje p2p?) czy Microsoft (filrtuje kraje bez XBL?, a może filtruje dema bo te zamulają neta, grając tyle w miesiąc nie wyrobi się co na 1 demie).

Pochwalcie się więc łączami. Czy komuś bez neostrady też zamula? (gdy np. download dem na PC zasuwa na maxa).

 

 

 

EDIT: jednak na 80 TCP też czasem zamula, robiłem testy rano i prędkości było dużo wyższe.

Wygląda na to, że serwery XBL są przeciążone, szczególnie europejskie i ponakładali priorytety.

Z USA wszystko idzie na maxa.

Zaś z Europy:

-po zalogowaniu Spotlight na maxa

-OXM i np.o Tekkenie 6 "szybko" ok.600kbps

-dema, gry arcade, update po 200-250kbps wieczorem

(gdy moje łącze nie zamula)

Ciekawe czy tak ma Europa czy np.Polska i inne bez XBL (bo mogą filtrować po IP)?

Edited by Arek_
Link to comment

To ściągaj w środku nocy :)

 

Fakt XBL zamula, więc jak pomyślałem TLaD (1,78GB) będzie mi się ciągnąć ok.16 godzin, to szlag mnie trafiał, ale wpadłem na genialny pomysł, kładąc się spać włączyłem ściąganie po północy (ostatnio 2 noce) i prędkości okazały się ok.maksymalnych :) Jak blisko maxa nie wiem, bo spałem, ale zasr*** neostrada zerwała mi połączenie, więc z logów routera wiem w jakim czasie weszło mi 97%, nie chciało mi się dzielić, ale było 95-99% maxa.

Link to comment
heh a ja myślałem że u mnie coś się zyebało

prawie cały dzień ściągałem dodatek do Fable2, ale gra online bez żadnych problemów

mam neostradę 2mb

 

Dokładnie, podczas gry online nie ma żadnych lagów, natomiast dema, dlc, filmiki potrafią się ściągać 10 razy dłużej i nie ma znaczenia, czy ktoś ma abonament, czy nie. Co ciekawe, sprawdziłem dzisiaj koło 2 w nocy konto silver na USA i trailery ściągały się z normalną prędkością. Natomiast w dzień, niezależnie od kraju rejestracji, marketplace jest zamulony.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Privacy Policy.