Skocz do zawartości

Najbardziej zaskakujace zwroty akcji/koniec


Rekomendowane odpowiedzi

"trzy stygmaty palmera eldrichta". o ile pierwsza polowa jest moze troche senna, tak w miare rozwoju akcji i coraz to wiekszego zagmatwania ostatnie kartki przerwaca sie telepiacymi lapami. co najlepsze juz wcale nie z powodu rozwoju fabuly samej w sobie, a przemyslen do jakich dochodza bohaterowie, a wraz z nimi czytelnik. i to jest wlasnie ten fenomenalny przeskok, gdzie nagle wydarzenia, ktore byly glowna osia przez 3/4 powiesci usuwaja sie na dalszy plan, a glowna role przejmuje plaszczyzna filozoficzna.

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 14
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 6 miesięcy temu...
Gość Mr. Blue

AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAARGHHHH!!!!!

 

Wampis, ty mało gnido! Wiem, ze to nieprawdopodobne, ale są ludzie którzy jeszcze nie przeczytali 10 murzynków! Dzięki serdeczne.

 

PS. Odwołuje wszystko, jeżeli tylko się wygłupiłeś.

 

PS2. Żądam osta dla tej osoby za spoiler. W temacie nie ma nic o tym, że spoilery będą. jest o tym, że będą wymieniane książki z zaskakującym zakończeniem.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Tyle tu ciekawie brzmiących tytułów, trzeba będzie zapisać i rozejrzeć za tymi książkami...

 

Od siebie dodam:

 

"Gniazdo Światów" Huberatha - może to nie jest jakieś wielkie zaskoczenie, ale do TEJ KONKRETNEJ strony ciężko jest uwierzyć (mimo domysłów), że to jednak skończy się w ten sposób. I jest to chyba jedno z najbardziej oryginalnych zakończeń w ogóle.

 

"10. murzynków" Christie - pomysłowe zawiązanie fabuły, naprawdę mocne zakończenie.

 

Mr Blue - nie martw się, Wampis nie pisał wtedy o "10. murzynkach", tylko o innej książce Christie.

 

"Kraina Chichów" Carrolla - pomysł wyjściowy jest naprawdę przewrotny i pięknie zrealizowany.

 

Tyle przychodzi mi do głowy w chwili obecnej. Trza się zabrać za lekturę ;).

Edytowane przez K-rol
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 10 miesięcy temu...

Książki Harlana Cobena ("Zachowaj spokój") czy Roberta Ludluma "Rękopis Chancellora" "Klątwa Prometeusza" mają zaskakujące, często nieprzewidywalne zakończenia. Nie wiadomo kto jest głównym złym, zdrajcą, kto dokonał zbrodni- a na końcu zawsze jest szok i zdziwienie.

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 2 lata później...

Witam szanownych forumowiczów;P

 

Od niedawna mam bloga z rankingami typu "10 najwiekszych, najlepszych itede itepe". I poszukuję do nowego artykułu pod tytułem "10 najbardziej miażdzących zakończeń książek" Waszych typów. Nagród nie będzie, ale zachęcam do pisania;P

 

Mój typ to "Ubik" P.K. Dicka. Co zabawne, czytałem pierwszy raz tą książkę na kompie w formacie pdf i po przeczytaniu całości nie rozumiałem w czym ta końcówka miała być taka zaskakująca. Okazało się, że ów pdf nie zawierał ostatnich kilku stron i dopiero po przeczytaniu tych brakujących kartek "załapałem" o co chodzi;).

 

No nic, wpisujcie ludzie swoje typy!

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...