Skocz do zawartości

Sposob na blokade regionalna - VPN


Infected

Rekomendowane odpowiedzi

Jest to kolejny sposob na obejscie tej jakze wkurzajacej blokady przy pomocy VPN (Your-Freedom).

 

Pare spraw na poczatek...

 

 

 

GOOD:

 

VPN jest za Free!

VPN mozna uzywac 6h dziennie

Nigdy sie nie konczy Trial!

Dziala na konta UK, USA, DE, CH, CA, SG, HK, FR

 

 

BAD:

 

VPN jest ograniczony do 64kb/s

Jestes automatycznie rozlaczany po godzinie, trzeba ponawiac polaczenie ;)

 

 

 

Co jest nam potrzebne:

 

1x PC

1x X360

2x Karta sieciowa (RJ45, WIFI)

1x Router

 

 

 

How To (WIN XP) :

 

 

1. Rejestrujemy sie na stronie:

 

Your-Freedom

 

- Po jakims czasie dostajemy od nich e-mail potwierdzajacy rejestracje i postepujemy wedlug wskazowek podanych w mailu.

 

2. Po udanej rejestracji kierujemy sie do dzialu download i sciagamy ich program do konfiguracji i polaczenia.

 

Your-Freedom - Downloads

 

3. Sciagamy OpenVPN

 

OpenVPN Downloads

 

4. Instalujemy oba programy

 

5. Po zainstalowaniu OpenVPN powinno nam sie pojawic nowe polaczenie sieciowe tzn "Polaczenie Lokalne".

- Wchodzimy w polaczenia sieciowe (Start->Ustawienia->Polaczenia Sieciowe)

- Naciskamy PPM na nowo utworzonym Polaczeniu Lokalnym (To od VPN!) i wybieramy "Właściwości"

- Wybieramy Protokol internetowy TCP/IP i klikamy Wlasciwosci:

-> Adres IP zostawiamy automatyczny

-> zmieniamy DNS i wpisujemy w preferowany serwer DNS: 85.214.18.161

 

6. Po uruchomieniu Your Freedom powinien wlaczyc nam sie kreator polaczenia

- Proxy Servers

-> jesli jakiegos uzywacie wpisujecie go tutaj

-> jesli nie jestescie pewni wcisnijcie auto detect

-> jesli nie uzywacie to olac = next

- Select Protocols zostawiamy tak jak jest dajemy next

- Jesli wszystko gra powinien nam teraz wyszukac servery, i wybieramy taki jaki nas interesuje patrzec na Country! (UK, USA itp) Next!

- wpisujemy swoj login i haslo ktory sobie wybralismy przy rejestracji

- Save & Exit

 

7. Naciskamy PPM na YourFreedom i wybieramy Configure

- przechodzimy na "server selection" i przesuwamy suwak OpenVPN na maxa w strone Require

- Save & Exit

- Naciskamy PPM na YourFreedom i wybieramy Show Your Freedom Window

- przechodzimy na "ports" i zaznaczamy OpenVPN

 

8. Teraz nalezy udostepnic "Polaczenie Lokalne" (VPN) tak zeby X360 mogl sie przez nie polaczyc

- Jesli wasz X360 laczy sie poprzez inne polaczenie nalezy WYLACZYC udostepnianie na tym polaczeniu!

- Wchodzimy na router (przez przegladarke zazwyczaj 192.168.0.1)

-> ustawiamy LAN IP zeby zaczynalo sie od 10.0.0.1 (adres routera) i Maska podsieci 255.255.255.0

 

[Jak zmieniamy adres IP routera na 10.0.0.1 to nie podlaczymy sie do niego wpisujac 192.168... tylko wlasnie 10.0.0.1!]

 

- Wchodzimy w polaczenia sieciowe (Start->Ustawienia->Polaczenia Sieciowe)

- Naciskamy PPM na Polaczeniu Lokalnym (To od polaczenia X-box360 -> PC) i wybieramy "Właściwości"

- Wybieramy Protokol internetowy TCP/IP i klikamy Wlasciwosci:

-> Adres IP: 192.168.0.1

-> Maska Podsieci: 255.255.255.0

-> Brama Domyslna: zostawiamy puste pola

-> Preferowany server DNS: 192.168.0.1

- Polaczenie Lokalne (PC -> Router) zostawiamy na automatyku

- Konfiguracje X360 zostawiamy na automatyku

- Wlaczamy udostepnianie polaczenia sieciowego na "Polaczeniu Lokalnym" (VPN)

 

[Trzeba bylo pokombinowac z IP i konfiguracja bo Winda wywalila by blad o konflikcie IP]

 

9. Wlaczamy Your-Freedom i odpalamy go -> Start Connection

 

10. Wchodzimy na X360 i dodajemy do sciagania to co nas interesuje (najlepiej jedna rzecz na raz)

 

11. Jak dojdzie do 1% odlaczamy kabel X360 od komputera i podlaczamy go pod router (dzieki temu przejdziemy na swoje wlasnie polaczenie i bedzie lecialo szybciej ;) ) i logujemy sie raz jeszcze na X360

 

12. Przy 99% odlaczamy kabel X360 od Routera i podlaczamy go spowrotem na stare miejsce czyli PC, logujemy sie na X360

 

[Odlaczamy i podlaczamy kabelek od X360 tylko i wylacznie dlatego ze sciaga sie to szybciej na wlasnym laczu, bo VPN ma ograniczenie do 64kb/s]

 

[Gdyby ktos zapomnial i dosciagal do konca i wywalilo mu blad sciagania to jest ratunek... Trzeba zaznaczyc (na VPN) raz jeszcze do sciagania plik ktory chcemy i zacznie sie on sciagac od 99%]

 

13. Mozna sie nacieszyc brakiem ograniczen ;)

 

 

Sposob ten dziala zapewne i bez routera (polaczenie bezposrednie od providera do PC) ale nie mialem jak tego przetestowac.

 

 

Mam nadzieje ze pomoze to paru osoba ;)

 

 

 

PS: Jak cos wklejcie to w inny dzial ;)

Edytowane przez Infected
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 11
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

A nie lepiej zapłacić 7zł za ten sposób z onlinecenter??? O_o

 

Szczerze mowiac nie usmiecha mi sie placenie nawet 2 zeta za dostep przez VPN wystarczy ze oplacam Golda ;)

 

 

do obu sposobów konieczny jest kabel crossowy ?

 

Nie ma to wiekszego znaczenia... jesli komp/X360 polaczy Ci sie przez router to znaczy ze dziala ;)

Odnośnik do komentarza
A nie lepiej zapłacić 7zł za ten sposób z onlinecenter??? O_o
Szczerze mowiac nie usmiecha mi sie placenie nawet 2 zeta za dostep przez VPN wystarczy ze oplacam Golda ;)

To dolicz sobie koszty naprawy X360 jak spalisz kartę sieciową, czy co gorsze wyrobisz gniazdo. Na co szanse są ogromne, tym większe im więcej przełączeń (sprawdzone osobiście :) gdy miałem tylko jedno Euro w TV i musiałem zamieniać, a rodzielacz nie dawał czystego obrazu, potem 2 razy spaliłem porty w DC, raz w PSX, podłączając zawsze omyłkowo na żywca).

 

Odnośnik do komentarza

Czy na gry Xbox Originals tez jest jakaś blokada? Nie moge ściągnąć Halo :( Wyskakuje komunikat, że gra jest niedostepna z bieżącej lokalizacji... :(

(mam konto na UK, 2100 MS Points i kupa...:( Arcade moge ściągać... nie wiem o co biega...

 

 

Czy na gry Xbox Originals tez jest jakaś blokada? Nie moge ściągnąć Halo :( Wyskakuje komunikat, że gra jest niedostepna z bieżącej lokalizacji... :(

(mam konto na UK, 2100 MS Points i kupa...:( Arcade moge ściągać... nie wiem o co biega...

 

 

 

aaaaa... chyba sam sobie odpowiem na to pytanie.... mam nowy HDD... nie orginalny...

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.