Jump to content

Sklepy z grami w największych polskich miastach


Recommended Posts

Witam!

Nasze hobby staje się coraz bardziej popularne, w związku z czym w całym kraju powstaje coraz więcej sklepów nastawionych stricte na rynek gier wideo. Mowa tu przede wszystkim o mniejszych, lokalnych sklepach, które oferują takie usługi jak chociażby wymiana gier, skup gier, naprawa sprzętu etc. Każdy prawdziwy Gracz wie o czym mówię ;)

W związku z tym wychodzę z propozycją, abyście podzielili się swoimi doświadczeniami i napisali, z jakich sklepów tego typu korzystacie w miejscu swojego zamieszkania. Wielu z nas może chcieć je odwiedzić chociażby podczas podróży (ah, te handheldy), wielu nie posiada podobnych placówek niedaleko siebie, co uniemożliwia im korzystanie z oferowanych przezeń dóbr. A zawsze istnieje coś takiego, jak wysyłka ;)

Wielu z Was powie - "równie dobrze można otworzyć najnowszego <<extrima>> i zapoznać się z reklamami takich sklepów". OK, rzeczywiście - ale wolnorynkowa konkurencja służy przede wszystkim nam, klientom. Poza tym wielu z Was może nie wiedzieć, że tego typu usługi świadczone są w pobliżu jego miejsca zamieszkania! Jestem żywym przykładem takiej historii ;)

Jesteście przekonani? Skoro tak - wypowiadajcie się, to w końcu nic nie kosztuje, a efekt może być naprawdę fajny. Żeby zachować jako taki porządek ustalmy sposób zapisu informacji. Najlepiej pokazać to na przykładzie - napiszę o jedynym sklepie tego rodzaju w Lublinie, gdzie mieszkam.

 

Miasto: Lublin

Sklep: VIP Gamer

Adres WWW: http://www.vipgamer.pl/

 

Wypowiadajcie się!

Link to comment
  • Replies 11
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Obecnie nie gram, ale jak kupuje gry to obadam włąsnei pare stronek sklepów, też ych mniejszych, a zazwyczaj kończy się na allegro albo na pchlim. Póki co to tutaj udało mi się najtaniej kupić pare gierek. w tych punktach skupu to mają drożej, no ale wiadomo - żyją z tego. tutaj udało mi się kupić ze 3 gry po 20 zł, a potem na allegro zeszły każda po 30-40zł, były to starsze tytuły, na nowszych tak sie zarobić nie udało.

byłem pare razy u nich: konsolki.net

Link to comment
Playsoft -Chorzów, Katowice, Bytom i jeszcze gdzieś, w Chorzowie ceny nawet nawet ( na x'a przynajmniej ).

Playsoft w Chorzowie wg mnie najciekawszy.Omijać ten w Katowicach-szczególnie jeśli chcesz tam sprzedać jakąś gierkę.Frajer tam robiący podaje zawsze takie śmieszne kwoty za które odkupi,że głowa opada(np. Valkyria Chronicles skupi za 40zł,Fallout3 za 30zł itp :D).W chorzowie i ceny dobre i za własne gry można uzyskać w miarę spoko kwoty tak więc i wymiana się opłaca.Często u nich biorę.

 

Jedyny minus we wszystkich Playsoftach to kłopoty z dostaniem najnowszych gier-sklep oferuje gry jedynie z drugiej ręki(nieliczne wyjątki) więc większość nowości ląduje u nich dopiero po miesiącu od premiery jak skupią od kogoś.

Link to comment

Zauważyłem, że wielu z Was korzysta raczej z rozwiązań pokroju giełdy komputerowe czy sklepy internetowe.

Cóż, sam nie tak dawno korzystałem z tych drugich, dopóki nie odkryłem sklepu w mojej okolicy. Wszystko jest teraz łatwiejsze, no i ogółem wychodzi taniej - nie ma kosztów związanych chociażby z wysyłką czy przelewem pieniędzy na konto.

Ktoś zna jeszcze jakieś sklepy z grami w swojej miejscowości?

Link to comment

W Krakowie jest kilka, chocby Gamesoft w hucie. Poza tym jest jeszcze OliPlay przy wadowickiej no i gielda rtv co weekend.

Mimo to korzystam glownie z allegro - zwykle jest taniej a koszty wysylki to zwykle i tak groszowe sprawy.

Link to comment
Omijać ten w Katowicach-szczególnie jeśli chcesz tam sprzedać jakąś gierkę.Frajer tam robiący podaje zawsze takie śmieszne kwoty za które odkupi,że głowa opada(np. Valkyria Chronicles skupi za 40zł,Fallout3 za 30zł itp :D).W chorzowie i ceny dobre i za własne gry można uzyskać w miarę spoko kwoty tak więc i wymiana się opłaca.Często u nich biorę.

(...)

 

Nie jest, aż tak źle ( w Katowicach ), czasami trafi się dobra okazja ( parę gier już tam wymieniłem ). Ale fakt, czasami ceny walną z sufitu. A, i z tego co wiem robi tam dwóch kolesi. Raz miałem taką sytuację, że siedzi jeden - pytam się po ile weźmie grę, a on mówi - 7 dyszek. Przychodzę parę dni później - siedzi inny, pytam się po ile weźmie ( tę samą ) - mówi 9 dyszek. Drobna różnica;). Ale generalnie można tam czasami kupić używkę/wymienić za w miarę rozsądną cenę.

 

Ale z tego co piszesz będę musiał kiedyś obadać ten sklepik w Chorzowie:).

Edited by Kris Blake
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Privacy Policy.