Skocz do zawartości

Ryby


Lain

Rekomendowane odpowiedzi

No daje się cytrynę, żeby zabić smród tłuszczu, który się rozpuszcza w kwasie cytrynowym i łatwiej jest je dzięki niemu jest przetrawić. Tak samo po jedzeniu owoców morza, przy których się upier dolisz, dostajesz miseczkę z wodą i cytrynę. Cytrynę wyciskasz do wody i myjesz ręce, a nie wypijasz tego dla smaku. To, że cytrynka na rybie dodaje smaku to tylko efekt uboczny dla zabicia smrodu moim zdaniem, chociaż specem nie jestem.

 

gekon: Sól do tequili to napewno nie wymysł mekasykaninów, tylko europejczyków, więc nie wiem, czy to taki mus ; ]

Edytowane przez Blok
Odnośnik do komentarza

co dzień, dwa wrzucam makrele z puszki w sosie pomidorowym, filet, i ciagle mi się nie nudzi. dobre to jest i na pewno zdrowe, tylko zastanawia mnie jak bardzo zdorwe. gdzieś kiedyś czytałem, e im więcej razy produkt jest przetworzony tym bardizje traci swoje dobre właściwości, a taka ryba z puszki chyba musi trochę tego przejsć. Też mnie zastanawia jak się robi ten filet, bo przecież są tam osci, ale nie są takie twarde i spokojnie można zjeść - czy to nie jakąś chemią to polewają? poza tym czasami jem zwykłą makrele wędzoną. ogólnei za duzeog wyboru ryb u mnie w sklepie nie ma o jestem raczje na nią "skazany", ale i tak ją lubię. czasem pange albo mintaja na obiad. próbowałęm łososia - nie podeszło mi to za bardzo. moze jedząc w jakis wymyślny sposób lepiej smakuje. nienawidzę też szprotek z puszki, te cholerne kręgosłupy przyprawiają mnie o mdłości. pomimo tego, że się je rozwali tak, że ich nie widać to ta świadomos tego że tam były mnie odrzuca. co do skrapiaia ryby cytryną to też to widziałem, ale nie praktykuje.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Dobra, tera napiszę na poważnie.

 

- makrela wędzona

- cebula

- keczup jakiś ostrzejszy

- majonez

- sól, pieprz, czy co tam chcecie

 

Rybę obrać z ości, cebulę drobno pokroić, wymieszać z resztą składników i wychodzi zaje bista pasta na chlebuś.

Odnośnik do komentarza

 Bez keczupu byłoby w sam raz. Chyba można rownież dodać kukurydzy z puszki, zamiast cebuli, rownież wyjdzie git rzecz na chleb. 

Może być bez keczupu - raz tak zrobiłem, gdy go zabrakło. Ale to jako sytuacja awaryjna, bo zdecydowanie lepiej smakuje z płynnym pomidorem.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...