Skocz do zawartości

Machinarium


izon

Rekomendowane odpowiedzi

W skrocie: chodzimy robocikiem po niesamowitym surrealistycznym swiecie maszyn. Wszystko jest narysowane cudowną techniką - jakby wyjęte z jakiegos snu. Niesamowity klimat tworzy takze muzyka ktorej nie da sie poprostu opisac. Zreszta przekonajcie sie sami o to demo ( wazy tylko 35 mb) :

 

http://www.bigdownlo...chinarium-demo/

 

I co tylko ja skladam pre-ordera ? smile.gif

Edytowane przez izon
Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 18
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Stona, chodziło o flashową gierkę Little Wheel? :)

 

http://www.fastgames.com/littlewheel.html

 

Obie gry mają genialny klimat, zainteresuję się Machinarium bo strasznie chciałem zagrać w coś podobnego do Little Wheel, aczkolwiek odpowiada mi jednak bardziej klimat tego drugiego, może za sprawą fajnie rozwiązanej grafiki (światło i cień) oraz jazzowej muzyki.

Odnośnik do komentarza

Nie-eeeee, choć w to też grałem. Tamto to było dopiero w fazie projektu. Widok był od boku i ogólnie nie pamiętam ocebe ale wyglądało za(pipi)iście. Nawet jakiś ivent w topicu robiliśmy że wysyłaliśmy twórcom meile z pytaniem kiedy gra wyjdzie i raz komuś odp.

Anyone?

 

ORAN

 

 

taaaaaaaaaaaak :D :*

 

dopiero teraz zauważyłem Twój post ;)

Odnośnik do komentarza

Machinarium faktycznie dobre, właśnie skończyłem demko. Co więcej gra przetestowana na mojej dziewczynie z pozytywnym skutkiem - wciągnęło ją :P Powinno wychodzić więcej takich przygodówek w starym stylu, marzy mi się nowa wersja Grim Fandango na konsole :)

 

 

 

 

 

---------------->

 

Właśnie skończyłem pełną wersję (bez zaglądania do jakiegokolwiek opisu), w swoim gatunku Machinarium to małe arcydzieło. Zagadki są logiczne i ciekawe, dobrze przepleciono typowe logiczne zgadywanki z problemami typu "uzyj przedmiotu" dzięki temu nie czuć znużenia. Na minus zaliczam tylko cholernie nieomylny algorytm gry w kółka i krzyżyk :/ Zajęło mi trochę czasu rozgryzienie na jakich zasadach działa, ale udało się :)

Edytowane przez Antares
Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

Ja skończyłem już jakiś czas temu, właściwie to nabyłem ją po odcinku GameTime, gra świetna, sama ostatnia zagadka mi się tylko nie podobała. Przy kluczach byłem zmuszony otworzyć książkę :q

 

 

Natomiast 'kółko i krzyżyk' wygrałem już za drugim razem, pamiętam że grałem w tą grę na swoim starym SL45i ze znajomymi na kase xd

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...
  • 7 miesięcy temu...
  • 1 rok później...

Gra jest przegenialna, a poziom trudności posrany...

To chyba w sumie moja pierwsza gra typu Point and Click, ale to raczej aż tyle nie zmienia.

Zbyt piękne jest to wszystko i zbyt genialny jest klimat, żeby robić taki poziom trudności, który frustruje i nie pozwala się w pełni cieszyć tym tytułem : /

Takie jest moje zdanie

Odnośnik do komentarza

Bez przesady, wbrew pozorom Machinarium jest wyjątkowo logiczne. Po prostu myśli gracza nie zawsze depczą po tej samej ścieżce, którą podążali twórcy gry. Pamiętam, że przez całą grę zaciąłem się totalnie na dłużej dwa razy. Fakt, kląłem wtedy jak szewc, wyzywając autorów od najgorszych posrańców :D

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...