Skocz do zawartości

Mandacik


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Takie pytanie - otóż dziś dostaełem mandat za picie w miejscu publicznym w wysokości 50zł, ale z faktu że jestem studentem i raczej wolałbym płacenie ominąć - mam pytanie. Czy można sobie spokojnie to olać, czy może są jakies problemy za niezapłacenie? Duzo słyszałem sprzecznych opinii w tym temacie więc postanowiłem się poradzić.

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 6
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Takie pytanie - otóż dziś dostaełem mandat za picie w miejscu publicznym w wysokości 50zł, ale z faktu że jestem studentem i raczej wolałbym płacenie ominąć - mam pytanie. Czy można sobie spokojnie to olać, czy może są jakies problemy za niezapłacenie? Duzo słyszałem sprzecznych opinii w tym temacie więc postanowiłem się poradzić.

Parę lat temu 4 dokładnie rownież dostałem, ale to była 100. Jako student olałem, od dwóch lat płacę podatki i nic nie było, żadnych listów itp. Więc śpij spokojnie :)
Odnośnik do komentarza

Kiedyś dostałem mandat za przejście na czerwonym świetle w wysokości 250 zł (biegłem na autobus). Byłem już wtedy studentem. Mandat oczywiście przyjąłem (nie omieszkując powiedzieć kilku miłych słów nt. skuteczności straży miejskiej) no i cisza. Po kilku miesiącach odezwał się komornik, który chciał wyegzekwować ściągnięcie mandatu. Sprawa oczywiście rozeszła się po kościach, bo jako student nie miałem stałych dochodów, ani żadnego papierka, że np. komputer, czy konsola należą do mnie. Dodatkowo moja mama pracuje w banku i z tego co się dowiadywała to takie mandaty nie wchodzą do żadnego Krajowego Rejestru Dłużników i "nie brudzą w papierach".

 

Warto dodać, że komornik okazał się należeć do jednego z dwóch kółek myśliwskich w mojej okolicy, więc jak do nas przyszedł to moja mama miała już przygotowany bajer, że "tamci z tego drugiego koła to takie ciecie, blabla". Komornik oczywiście podłapał i w myśl zasady "wróg mojego wroga jest moim przyjacielem" nawet za bardzo się nie dopytywał o mnie. Nie wiem natomiast jak to wygląda w sytuacji kiedy komornik ewidentnie chcę z kogoś ściągnąć kasę.

 

 

 

Odnośnik do komentarza

ja tam (pipi)iłem kazdy mandat... ogólnie coś koło 2 tysięcy uzbierałem i niestety 20pkt karnych(mandaty za jazde samochodem) ... przychodziił komornik i brał dyszke za przyjazd więc płaciłem mu te mniejsze mandaty od ręki i jeszcze pytałem czy kawy się napije.. ale kiedy przyszedł z mandatem którego dostałem (600zł) to przed nim zacząłem buty i potem skarpetki ściągać i te skarpety w dłoni przed nim chciałem mu wręczyć, gdyż powiediałem ze tylko to jest tu moje, a reszta śpiewki jak u was( tez studiuje)... jednak na końcu zgodził sie na zaje.biste raty.. 10zł na miesiąc xD i se spłacam... oczywiście spłacałem pierwsze dwie... czekam aż powróci łowca nagród... niżej ch.uja z tymi mandatami... bede im ku.rwa życie zatruwał jak tylko będe potrafił z całych sił.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...