Jump to content

Mandacik


Guest

Recommended Posts

Takie pytanie - otóż dziś dostaełem mandat za picie w miejscu publicznym w wysokości 50zł, ale z faktu że jestem studentem i raczej wolałbym płacenie ominąć - mam pytanie. Czy można sobie spokojnie to olać, czy może są jakies problemy za niezapłacenie? Duzo słyszałem sprzecznych opinii w tym temacie więc postanowiłem się poradzić.

Link to comment
  • Replies 7
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Takie pytanie - otóż dziś dostaełem mandat za picie w miejscu publicznym w wysokości 50zł, ale z faktu że jestem studentem i raczej wolałbym płacenie ominąć - mam pytanie. Czy można sobie spokojnie to olać, czy może są jakies problemy za niezapłacenie? Duzo słyszałem sprzecznych opinii w tym temacie więc postanowiłem się poradzić.

Parę lat temu 4 dokładnie rownież dostałem, ale to była 100. Jako student olałem, od dwóch lat płacę podatki i nic nie było, żadnych listów itp. Więc śpij spokojnie :)
Link to comment

Różnie to z tym bywa. Jako student możesz raczej spać spokojnie. Choć nawet po roku potrafił poborca do mnie przyleźć - jak już zapomniałem o mandacie. Ale w tym momencie mówiłem, że jestem bezrobotny, uczę się i nie mam żadnego majątku. Po jakimś czasie przyszła decyzja o umożeniu mandatu. Jak już podjąłem oficjalne zatrudnienie i dostałem mandat nie płacąc go, urząd skarbowy potrafił to sobie odciągnąć od zwrotu od podatku. Więc generalnie rzecz biorąc możesz mandat spokojnie olać. Nie będą w stanie go od Ciebie wyegzekwować. Jak przyjdzie ktoś do domu, to niech domownicy najlepiej powiedzą, że nie wiedzą gdzie jesteś i nie chcą wiedzieć;) A jak już na Ciebie trafi, to powiedz mu spokojnie, że jesteś biednym studentem bez majątku, w domu nic nie jest Twoją własnością, jesteś na utrzymaniu rodziców, etc. Po prostu przedstaw sytuację w ten sposób, że nie masz jakichkolwiek środków żeby zapłacić. Po jakimś czasie powinno przyjść umożenie. Tudzież znowu poborca i sytuacja się powtórzy - do skutku, którym będzie w końcu umożenie. Tak to było w moim przypadku. Z sześć razy sytuacja się powtarzała.

Link to comment

Kiedyś dostałem mandat za przejście na czerwonym świetle w wysokości 250 zł (biegłem na autobus). Byłem już wtedy studentem. Mandat oczywiście przyjąłem (nie omieszkując powiedzieć kilku miłych słów nt. skuteczności straży miejskiej) no i cisza. Po kilku miesiącach odezwał się komornik, który chciał wyegzekwować ściągnięcie mandatu. Sprawa oczywiście rozeszła się po kościach, bo jako student nie miałem stałych dochodów, ani żadnego papierka, że np. komputer, czy konsola należą do mnie. Dodatkowo moja mama pracuje w banku i z tego co się dowiadywała to takie mandaty nie wchodzą do żadnego Krajowego Rejestru Dłużników i "nie brudzą w papierach".

 

Warto dodać, że komornik okazał się należeć do jednego z dwóch kółek myśliwskich w mojej okolicy, więc jak do nas przyszedł to moja mama miała już przygotowany bajer, że "tamci z tego drugiego koła to takie ciecie, blabla". Komornik oczywiście podłapał i w myśl zasady "wróg mojego wroga jest moim przyjacielem" nawet za bardzo się nie dopytywał o mnie. Nie wiem natomiast jak to wygląda w sytuacji kiedy komornik ewidentnie chcę z kogoś ściągnąć kasę.

 

 

 

Link to comment

Mi się uzbierało za picie chyba ze 4 stówki. Po dwóch latach przyszedł jakiś ziom i upomniał się o kasę. Ale upomniał się u matki nie u mnie bo nie pracowałem, matka zapłaciła więc nie wiem co jest jesli sie i później nie zapłaci. A jeśli pracujesz zakoszą ci ze zwrotu podatku.

Link to comment

ja tam (pipi)iłem kazdy mandat... ogólnie coś koło 2 tysięcy uzbierałem i niestety 20pkt karnych(mandaty za jazde samochodem) ... przychodziił komornik i brał dyszke za przyjazd więc płaciłem mu te mniejsze mandaty od ręki i jeszcze pytałem czy kawy się napije.. ale kiedy przyszedł z mandatem którego dostałem (600zł) to przed nim zacząłem buty i potem skarpetki ściągać i te skarpety w dłoni przed nim chciałem mu wręczyć, gdyż powiediałem ze tylko to jest tu moje, a reszta śpiewki jak u was( tez studiuje)... jednak na końcu zgodził sie na zaje.biste raty.. 10zł na miesiąc xD i se spłacam... oczywiście spłacałem pierwsze dwie... czekam aż powróci łowca nagród... niżej ch.uja z tymi mandatami... bede im ku.rwa życie zatruwał jak tylko będe potrafił z całych sił.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Privacy Policy.