Skocz do zawartości

"Rzecz o banowaniu" - dyskusja


Rekomendowane odpowiedzi

Chyba odbiegles troche od tematu. Skoro ktos kupuje oryginaly, to nie dlatego, ze nie wie, ze ktos piraci. Kupuje, bo nie chce okradac producenta. Zostawmy to.

 

Wlasnie dlatego, ze swiat nie jest czarno-bialy, MS wie, ze piratow nie wypleni, totez stara sie z nich wycisnac ile tylko moze kasy - chociazby za nowa konsole. I o to mi wlasnie caly czas chodzi.

Odnośnik do komentarza
Gość Albert Wesker

No tak, ale to jest ledwie małym efektem ubocznym banowania, a nie celem samym w sobie. Natomiast czytając Twój artykuł można dojść do innego wniosku. Do tego wypowiedzi zbanowanych piratów - czegoś takiego nie powinno mieć miejsca w poważnym czasopiśmie. Piraci w żadnym wypadku nie są stroną wartą do wysłuchania. Już same wypowiedzi typu: "zły M$ zbanował mi konsolę, więc ich pieprzę (w domyśle przestaję okradać) i idę do obozu Sony. Foch" są żenujące. A przytaczanie ich jako głosu w dyskusji... Sam wiesz

Odnośnik do komentarza

Tak, jak to zrobilo Sony, wprowadzajac skuteczne zabezpieczenia.

 

Aha, jeszcze do Weskera, zobacz moj post wczesniej, dlaczego nagle teraz MS zbanowal milion konsol? Dlaczego nie banuje codziennie, tylko raz na rok fala?

 

To nie jest dyskusja o piractwie, jak juz wczesniej napisalem. Wypowiedzi sa po to, zeby pokazac przyczyny dzialania zbanowanych piratow (dlaczego Sony dostanie klientow MS-a). I tyle.

Edytowane przez Trezege
Odnośnik do komentarza
Gość Albert Wesker

Ah, jeszcze odnośnie głosu idealisty pt. kupuję oryginały, bo nie chcę okradać producentów. Kupowanie oryginałów jest po prostu wygodniejsze niż piractwo. Ot, idziesz do sklepu i bierzesz. Nie bawisz się w przeróbki, wypalanie i inne bzdety. To, że w Polsce kupowanie oryginałów urosło do rangi ideologii to kwestia relacji zarobki/ceny gier.

Dlaczego MS zbanował milion konsol jednocześnie, a nie pojedynczo i codziennie? Bo tak jest skuteczniej (relacje prasy, szum na forach, wzbudzanie strachu wśród piratów) i taniej (robisz jednocześnie milion rzeczy zamiast milion razy to samo przez cały rok)

Odnośnik do komentarza

I akurat wygodniej jest w okresie przedswiatecznym?:) Nie wiem, czy kupowanie oryginalow jest az tak wygodniejsze, to chyba bez roznicy. Proponuje zakonczyc temat, nie przekonamy siebie nawzajem. Ciesze sie, ze przynajmniej dyskusja zeszla na normalne tory, bez wyzwisk i zlosliwosci. Najwazniejsze, co chcialem przekazac, juz powiedzialem: nie byly to moje opinie, a przytaczane slowa zbanowanych.

Odnośnik do komentarza
Gość Albert Wesker

W okresie przedświątecznym o czymś takim jest najgłośniej, bo wychodzi najwięcej gier. Do tego dochodzą naciski wydawców na MS, a przecież nawet MS musi się z nimi liczyć. Wystarczy przestać traktować MS jak imperium zła, nie słuchać teorii spiskowych "skrzywdzonych" piratów i pomyśleć chłodno z ekonomicznego punktu widzenia - wszystko da się logicznie wytłumaczyć. A czy banowanie konsol napędzi klientów Sony? Po pierwsze - niewielu. Po drugie MS chętnie się ich pozbędzie. I wsio w temacie.

Odnośnik do komentarza
Gość bigdaddy

Zbanowani gracze zaczęli nagle dostrzegać zalety PlayStation 3, z jej darmową usługą sieciową i kontynuacjami największych hitów, w jakie grali na królowej poprzedniej generacji konsol ? PlayStation 2. Bo jeśli już mają wydawać pieniądze na oryginalne gry, to mogą to być tytuły takie jak Uncharted, Gran Turismo czy God of War. Wielu zbanowanych graczy zadeklarowało chęć kupienia na święta PS3. Stary Xbox 360 będzie im służył do gier multiplatformowych (przynajmniej dopóki nie padnie z przegrzania przez brak możliwości instalacji gier na dysku), a PS3 do exclusive'ów i gry online.

 

wtf?! o czym ty piszesz? :rolleyes:

 

Regularnie zaglądam na 4 fora i jakoś ,,wielu'' graczy już powraca na forum z nowymi x360 i oryg. grami a te ,,wielu'' co deklaruje chęć kupna ps3 na święta to głównie dzieciarnia co pisze na złość, bo MS im zaserwował Bana.i jest bee :turned:

Powracają z nowymi x360 i oryg. grami bo: mają akcesoria i oryginalne gry po zbanowanej konsoli do grania w sieci, bo mają GT które można odzyskać na nowej konsoli, bo mają roczne live kupione, bo mają hdd i inne pierdoły.....

Bo jeśli już mają wydawać pieniądze na oryginalne gry, to mogą to być tytuły takie jak

 

a co na x360 czy nawet wii to już nie można kupić oryginalnych tytułów? ...

 

przynajmniej dopóki nie padnie z przegrzania przez brak możliwości instalacji gier na dysku

no tu to już mnie rozwaliłeś, co to za głupoty....czyli wersja arcade ze sklepu bez hdd jest skazana na zagładę? To tak jakby napisać:

,,przynajmniej to będą grali na ps3 dopóki im napęd nie padnie albo nie wyskoczy ylod.....''

 

Ten artykuł w PE to jeden wielki ,,rodzyn''

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ad1. To poszukaj na innych forach, chocby xbox-scene, bo to jest zaden argument, kazdy moze napisac dzieciarnia czy cos takiego. Zreszta w artykule jest napisane, ze to nie jest wielka liczba.

Ad2. Nie chce mi sie pisac znow tego samego, ale chyba musze: to nie jest moja opinia, poczytaj troche postow wyzej.

Ad3. Tak, bo to Sony musialo przedluzac gwarancje na swoja konsole z powodu czerwonych krazkow.

 

Wczesniej napisalem juz wszystko, co mialem do powiedzenia. Wiecej nie bede odpisywal na posty. Nie zgadzasz sie ze mna, ok, wisi mi to.

Odnośnik do komentarza

Ad 2 - bronienie się że to "nie moja opinia" jest dziecinne. Jest milion sposobów na napisanie tego w artykule tak żeby wyraźnie było widać iż nie jest to zdanie autora a jedynie opinia paru osób z którymi rozmawiał. Artykuł jest jednak napisany w taki sposób jakby to była opinia autora albo przynajmniej się z nią zgadzał.

Odnośnik do komentarza

Albert Wesker i bigdaddy

Widzę, że nieźle was zabolał ten artykuł :blink: Już sam wasz upów w wytykaniu błędów i powtarzania w kółko tych samych argumentów jest zastanawiający... i zabawny bo autorowi wytykacie to, że w kółko pisze "to nie jest moje zdanie".. a sami robicie to samo.

Uważam, że każdy ma prawo do dyskusji i wygłaszania swoich opinii na temat, w którym ma coś ciekawego do powiedzenia, ale bez przesady.

Obaj macie skłonność do wyrywania zdań z kontekstu i analizy ich pod kątem "fanboyostwa". Jest to niesprawiedliwe, sami popatrzcie:

 

będą grali na ps3 dopóki im napęd nie padnie

No to jest oczywiste. Ty będziesz grał na WII, X360 czy PS3 dopóki Ci nie zabraknie prądu. Masz jakieś dowody na to, że napęd w PS3 notorycznie siada? Może jakieś liczby?

,,wielu'' co deklaruje chęć kupna ps3 na święta to głównie dzieciarnia

Nadinterpretując to co napisałes - Uważasz, że każdy kto chce kupić PS3 to dzieciak?! Cóż za krzywdząca opinia! Jak możesz tak pisać?? :P

 

A czy banowanie konsol napędzi klientów Sony? Po pierwsze - niewielu. Po drugie MS chętnie się ich pozbędzie.

a skąd takie przeświadczenie? Brałeś udział w zebraniu zarządu czy jak? Może nas dodatkowo oświeć jakie plany ma Sony na I kwartał 2012? :confused:

 

Wyobraź sobię scenkę. Leży sobie furgonetka z pieniędzmi. Stoi przy niej uczciwy gościu i czeka sobie na przyjazd jakiś odpowiednich służb. Podbiega inny i zabiera garść kasy, stanowiącej równowartość rocznych zarobków naszego gościa i spokojnie odchodzi. Potem kolejny, kolejny i kolejny. Wszyscy sobie idą niepokojeni przez nikogo i szczęśliwi. Ilu ludzi wytrzymałoby pokusę? Z piractwem (i ogólnie z ludzką uczciwością) jest podobnie.

Idąc Twoim tokiem rozumowania - Oglądam wiadomości w TV i widzę jak nastolatek idzie do szkoły i morduje 10 nauczycieli.. Co robię? Oczywiście to samo, bo przecież inni tak robią. Potem jest reportaż o rozprowadzaniu narkotyków i dochodach liczonych w milionach PLN... No to sam to robię - kto by się oparł pokusie.

 

Ja naprawdę nie chcę nikogo urazić, ale skoro sami się czepiacie wyrwanych z kontekstu zdań to sami zobaczcie jak to fajnie kiedy się nas cytuje "na odwal się". Nie przedstawiacie żadnych sensownych argumentów. Ktoś tu wcześniej kilkakrotnie przywoływał prawa ekonomiczne jakby miał conajmniej habilitację. Gdybym nie przeczytał tego co napisaliście to nawet bym nie wpadł na to, że ten artykuł może wywołać tyle kontrowersji. Może trochę więcej dystansu? Żeby było jasne.. Ja nie jestem jakimś "adwokatem", fanbojem x360, ps3 czy wii. Po prostu drażniące jest czytanie waszych frustracji pod adresem autora i tego artykułu... Jeżeli jesteście od niego lepiej obeznani w temacie to dlaczego waszych artykułów nie mogłem w PSXie przeczytać? Zazdrość?

 

btw. celowo nie cytuję nickami.. nie o to chodzi żeby komuś ubliżać.

 

Co do samego numeru... chyba wszystko już zostało napisane. Sporo ciekawych recenzji, fajna okładka - moim zdaniem udany numer... wiadomo, że nie idealny, ale nie o to przecież chodzi i nie ma się co czepiać. Ja jedynie trochę żałuję, że w recenzji AC II było niewiele nowości. Znaczną część po prostu twórcy ujawnili wcześniej, ale to juz nie jest wina redakktorów. Jednym słowem dzięki wielkie za porcję świeżej lektury. Tak trzymać :thumbsup:

Edytowane przez BornToDie
Odnośnik do komentarza
Gość bigdaddy

@borntodie

 

Widzę, że nieźle was zabolał ten artykuł
a ja widzę że ciebie zabolało to, że nas zabolało i co ty na to? :turned: ciekawe jaka była by burza jakby tak o ps3 tak napisać......

 

No to jest oczywiste. Ty będziesz grał na WII, X360 czy PS3 dopóki Ci nie zabraknie prądu. Masz jakieś dowody na to, że napęd w PS3 notorycznie siada? Może jakieś liczby?

forum PE, NEO, ps3site i odpowiednie działy, coś jeszcze? nie tyle napęd co ylod :rolleyes:

 

Nadinterpretując to co napisałes - Uważasz, że każdy kto chce kupić PS3 to dzieciak?! Cóż za krzywdząca opinia! Jak możesz tak pisać?? :P

 

pisze o tych zbanowanych na x360 co deklarują kupno ps3 na forach które przeglądam.... :potter:

Wystarczy poczytać ich komenty w stylu - je%$ MS ch%^ im w d%$ pierd#%$ ku%$#'' itd. lub wejść na profil wiek 14, wiek 15lat wiek 14lat oczywiście trafiają się normalni gracze którzy przejdą na ps3.

 

to dlaczego waszych artykułów nie mogłem w PSXie przeczytać? Zazdrość?

 

a co tu zazdrościć?

i o czym pisać ? i gdzie się z tym zgłosić?

Jest jakiś dział na forum gdzie rzucane są tematy i kto najlepszy napiszę ten awansuje do publikacji swoich wypocin na łamach PE?

 

Czepiasz się nas ale sam poprzekręcałeś nasze słowa żeby były wygodne dla ciebie.

 

Dobra już więcej nie pisze na ten temat i kończę, tyle z mojej strony.

Odnośnik do komentarza

Artykul o banowaniu jest idiotyczny, gdyz wychodzi z niego, ze walaka z piractwem jest samobojstwem ze strony MS, gdyz zbaniowani uzytkownicy przejda pod skrzydla Sony, dodatkowo autor implikuje jakas bzdure o rzekomej wyzszosci exow na PS3, sick ;[

 

Ogolnie nr spoko, sporo przydatnego infa, w zasadzie dotarlem do HP i na ya chwiloe tyle jestem w stanie napisac, teraz czas na suto zastawiony recenzjami stol. Fajnie, ze Kleju wrocil ze swoja tworczoscia.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

O kurna litosci.

 

Przeciez logiczne jest, ze fala banow moze obrac dla MSu rozne skutki i nikt nie moze ich wykluczac dlatego, ze... gra na nieprzerobionej konsoli lol.

Dobra, ale juz nie bede jechal takimi argumentami, badzmy powazni:

 

Bezposrednie skutki banów:

- wykluczenie nieuczciwych graczy z Xbox Live

- ograniczenie funkcjonalnosci zbanowanych konsol

- zmniejszenie ruchu na Xbox Live - odciazenie serwerow itd.

- spadek ilosci subskrypcji na Xbox Live

 

Potencjalne pozytywne skutki banów:

- wzrost sprzedazy konsol* w niektorych przypadkach (na forum xbox-scene czytalem o kolesiach, ktorzy kupowali juz czwarta konsole)

- lacznie z tym wzrost sprzedazy oryginalnych gier (dla tych powracajacych)

 

Negatywne skutki:

- spadek ilosci subskrypcji na Xbox Live, platnosci za dodatki i dodatkowe uslugi

- (potencjalna) utrata klienta na rzecz konkurencji

 

Pewnie jeszcze by sie kilka znalazlo.

* W 4 lata po premierze Microsoft powinien juz zarabiac na hardwarze.

 

Jakby nie patrzec, Microsoft robi to, bo mu sie to widocznie oplaca. To nie jest jakas krucjata przeciw nieuczciwosci... To jest biznes. Plusy przewazaja nad minusami - jednak.

 

I tyle by wystarczylo napisac. Nikt by nie byl oburzony ani nie wygadywal po tym bredni ;p.

Odnośnik do komentarza

Tylko mały niuans, dużo osób piracąc płaciło tylko raz do roku za golda, nie za dodatki. Przecież wszyscy czekali na Episodes of Liberty City, Fallout 3 GOTY - akurat mój przypadek łamał tą regułę gdyż ja kupowałem dodatki za pointsy jak piraciłem, ale skończyło się dostałem bana i doszedłem do wniosku, że (pipi)ę ten interes i znów wracam na oryginały nie narzekam póki co ;). Co do ostatniego zdania, to w pełni się zgadzam. Po co MS miałby sobie strzelać po nogach i tracić? Biznes to biznes - tu nie chodzi o jakiś niesmak czy dobre mienie bądź uczciwość w stosunku do innych tylko o to, że im się to najzwyczajniej opłaca. Pisałeś też o zmniejszeniu ruchu na XBL - dla mnie to plus :) - dla MS minus. To, albo to.

Odnośnik do komentarza

Hmm, kupujesz Live za 150zl na 12 miesiecy, w okrecie pazdziernik-listopad byl wysyp hiciorow jak AC2, MW2, L4D2,Forza3, Borderlands i tylko innych - 190x5=950zl a 5x60$=300$ gdzie Live 12/13 miesieczny w dolarach wynosi (ebay) 40$. Banujac osobe z aktywnym Live MS nie traci 300$ dla 5 gier ktore ktos skonczy w miesiac

 

Ci co mowia "kupie PS3 bo zbanowali mi Xbota" sa smieszni, jak widac wydanie 1200zl + tam ze 100-150zl dla kilka ex straroci potrafia wyrwac z kieszeni nie mowiac juz o padnietym Xie z RROD a nastepny dzien kupuje nowego Xa za 600... Niby przerabiaja osobe biedne - ktorych nie stac na zakup gry za 200 ale konsoli za 600/1200 juz tak.... T_T

 

Pomyslalem sobie, na swiecie jest xx/xmln Wii / DS - znana marka jaka jest GTA na DS poszla mizernie wg VGZ okolo miliona, Dead Space Wii - "Dead Space Extraction sold 9,000 copies in September". Obie konsole sa przerabialne lecz one sa tak b. zaawansowane ze na samym zakupie konsoli juz N zarabia. A co ze sprzedaza innych gier? Czemu tak cienko? Piractwo? Na DSa moze i tak ale na Wii?

Edytowane przez Scorp1on
Odnośnik do komentarza
Gość Albert Wesker

Dead Space jest PIĄTYM celowniczkiem w ciągu dwóch lat na Wii. Ileż można? Jeden celowniczek na generację spokojnie wystarczy, a tutaj aż pięc w krótkim czasie. Nic dziwnego, że się nie sprzedaje. A czy gry na Wii się nie sprzedają? Mario Kart 18,6 mln, Galaxy 8.3, Zelda 5.2. Ogólnie ponad 60 tytułów sprzedało się w nakładzie ponad miliona egzemplarzy, na PS3 ponad 40.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Wiesz, dochodzi do tego czynnik nowosci.

 

Mi sie kiedys zepsula PS2, no to kupilem sobie Xbox'a.

 

Jesli Twoja kurtka lub cokolwiek uleglaby zniszczeniu to kupilbys znow taka sama, czy moze inna?

Niektorzy wybieraja wlasnie cos innego...

 

Dokładnie, ja osobiście kupiłem Xboxa w dniu europejskiej premiery, (ściągałem z Niemiec), w okresie gwarancyjnym miałem 3RROD po gwarancji kolejny i musiałem kupić nową konsole, oczywiście myślałem o kupnie kolejnego Xbox'a ale wolałem wybrać coś nowego wiec kupiłem PS3 i nie żałuje.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

PS2

 

Albert Wesker - ale to chyba dobrze ze macie tak duzo celowniczkow skoro wiilot jest do takich gier stworzony. DS mial rysik przez co prawie robil za myszke do gier FPP ale ich wyszlo kilka, pamietam glownie Golden Eye (jakos to sie inaczej nazywalo ;)) oraz Metroid Prime.

 

kold - nic nie trwa wiecznie, jesli cos kupiles i sprawdzilo sie to chetnie wezme drugi raz. Gdyby padl mi X to tez bym go kupil bo konsola sprawdzona, ma takie gry jakie mnie interesuja. Buty/kurtka ci sie zniszczy po roku dluzej to kupisz kolejne taka ktora ci sie spodoba, bo przeciez modelu z 2007r moga nie miec juz ;). Warto kupowac drozsze rzeczy by byly dluzej z nami.

Odnośnik do komentarza

Najśmieszniejsze w tym tekscie jest to że autor twierdzi że pirat kupi PS3, tjaa... jasne. IMO kupi znowu Xboxa Arcade, przerobi i znowu zacznie grać na piratach. Nie kupi PS3 bo raz że droższe, dwa nie można piracić. Nie wiem skąd koleś wysnuł taki wniosek? Pewnie to jakiś frustrat którego zbanowali, chciał trochę po MS pojechać.

Dziwny to tekst, popierający piractwo, wylewający gorzkie żale. W PE nie powinny tak słabe teksty się pojawiać.

Odnośnik do komentarza

Paru moich znajomych dokladnie tak zrobilo - kupilo nowe xboxy arcade i czekaja z kolejna przerobka, az nie wyjdzie nowy mod, z ktorym ponownie beda szalec na LIVE na kopiach.

Autor zawiodl :P.

Rowniez zaden sie nie przejal za bardzo "to co zaoszczedzilem na kopiach wystarczy mi na pare xboxow, a tego sprzedam za pare stowek", ich sprawa.

Odnośnik do komentarza

Najśmieszniejsze w tym tekscie jest to że autor twierdzi że pirat kupi PS3, tjaa... jasne. IMO kupi znowu Xboxa Arcade, przerobi i znowu zacznie grać na piratach. Nie kupi PS3 bo raz że droższe, dwa nie można piracić. Nie wiem skąd koleś wysnuł taki wniosek? Pewnie to jakiś frustrat którego zbanowali, chciał trochę po M$ pojechać.

Dziwny to tekst, popierający piractwo, wylewający gorzkie żale. W PE nie powinny tak słabe teksty się pojawiać.

Tak zrobia ci ktorzy maja kase mimo iz piracili, teraz wystarczy ze ktos da im bana, na drugi dzien ida do sklepu po PS3 bo 1200 to zaden problem wyczarowac, reszta wybierze sprawdzony i tanszy sprzet.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.