Skocz do zawartości

Orientalny wystrój pokoju.


Toshirou

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 28
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Ja mam dużą banderę* powieszoną za monitorem , ścięty bambus [samurajskim mieczem zapewne] , w którego wetknięty jest zielony bambus oraz lampkę stylizowaną na lampion [drewno + papier + malunek czarnym tuszem].

 

To wszystko możesz mieć tanim kosztem. Bo jak chcesz drogo, to kupujesz nowe meble, drzwi takie jak w tych domkach z papieru [z tym że to są z drewna] itp.

 

*

bandera.gif

Odnośnik do komentarza

ściany w kolorze ciemnego fioletu; przy drzwiach kakemono z haiku w shousho z końca XVIII wieku, przy oknie kakemono przedstawiające dwóch onich (nie znam roku, bo hanko jest nieczytelne), figurka kuroneko i pamiątkowa maska z teatru no

 

 

Odradzam wieszanie na ścianach czy też nadmierne eksponowanie broni. obecnie jest masa tanich, chińskich (sic!) replik więc w oczach innych taki bibelot wygląda jak bezguście. Sam mam niezlą rzemieślniczą robotę w postaci ostrza do tameshigiri ale nie eksponuję, bo raz że nie pasuje do wystroju a dwa nie chcialbym aby ktoś pomyślał, że to kupiony na allegro kozik.

 

Niezłym motywem są ozdoby ze Stegu - seria orient collection przestawiająca 3 plaskorzeźby a do tego kilka znaków chińskiego zodiaku.

Odnośnik do komentarza

Do Ozdoby KONIECZNIE Zaopatrz się w stojak z pochwami i katanami  (jak napisał greah najlepiej kupić orginalne) widoczek kumpli na takie coś powinien być bezcenny, :P raz moja kuznka kupiła takie coś do saloniku, i  i mój qumpel na ta odpowiedział Stary bierz katanę i walcz jak prawdzywy Samuraj :P bo inaczej zgniesz bez honoru.

Edytowane przez Pablos1989
Odnośnik do komentarza

Ja poszlam troche w innym kierunku- na scianach mam troche plakatow z mang i anime do tego grafika kupiana w krakowskim centrum klutury japonskiej i pare slicznych wachlarzy z  kanji. Poza tym zrezygnuj z mebli i przejdź stricte do parteru-niskie stoliki futony i minimalizm  meblowy-hehe:> Bron hmm= nie lubie i za popkulturowe to... bo kazdy ma, a  lepiej sie wyroznic.No i moja kolekcja mangowa wyglada jak oltarzyk prawie, wiec mozna w tez w inny sposob wyrazic swe fascynacje krajem kwitnacej wisni...

Odnośnik do komentarza

Rampage!

 

Od kilku dni mam lekki kocioł więc nie mam jak podskoczyć do Empiku; jak tylko kupię najnowszy numer to napiszę czy o coś takiego jak ten zamieszczony w HC Room chodziło.

 

 

Ewcikson

 

Mam podobnie z tym 'ołtarzykiem' tyle, że nie z komiksami a z CD audio. Robi wrażenie na odwiedzających, bo w Polsce niestety CD ustąpiły miejsca 'kolekcjom empeczy' :)

 

Futony, niskie meble etc osobiście odradzam jeśli pokój jest jedynym do którego można zaprosić znajomych. Nie każdemu widzi się siedzieć w kucki przy stoliku, który mógłby pretendować do miana taboretu. Dobrze jest wszystko stonować tj. nie zrobić z pokoju skansenu; meble dać neutralne i w ciemnych kolorach (np. kolekcja Largo) tak aby "uwypuklić" gdzieniegdzie rozsiane orientalne ozdoby.

Oczywiście wszystko wedle uznania.

Odnośnik do komentarza

Rampage!

 

Od kilku dni mam lekki kocioł więc nie mam jak podskoczyć do Empiku; jak tylko kupię najnowszy numer to napiszę czy o coś takiego jak ten zamieszczony w HC Room chodziło.

 

 

Ewcikson

 

Mam podobnie z tym 'ołtarzykiem' tyle, że nie z komiksami a z CD audio. Robi wrażenie na odwiedzających, bo w Polsce niestety CD ustąpiły miejsca 'kolekcjom empeczy' :)

 

Futony, niskie meble etc osobiście odradzam jeśli pokój jest jedynym do którego można zaprosić znajomych. Nie każdemu widzi się siedzieć w kucki przy stoliku, który mógłby pretendować do miana taboretu. Dobrze jest wszystko stonować tj. nie zrobić z pokoju skansenu; meble dać neutralne i w ciemnych kolorach (np. kolekcja Largo) tak aby "uwypuklić" gdzieniegdzie rozsiane orientalne ozdoby.

Oczywiście wszystko wedle uznania.

 

hehe no tak moja kolekcja dvd z animcami i manga tez robi wrazenie (jest w 3 jezykach) btw troche zartowalam z tymi meblami oczywiscie pokoj nalezy dostosowac do potrzeb ja np mam niski stolik na srodku bo mi tak wygodnie:D   i lubie siedziec na podlodze z racji ogrzewania podlogowego...dekoracje raczej poszly w str nowoczesnego wystroju... uslyszalam niedawno ze to takie fajne przezycie pomieszkac troche u mnie i przyzwyczaic sie do tego klaustrofobicznego minimalizmu japonskiego.. heheh 

Edytowane przez Ewcikson
Odnośnik do komentarza

ściany w kolorze ciemnego fioletu; przy drzwiach kakemono z haiku w shousho z końca XVIII wieku, przy oknie kakemono przedstawiające dwóch onich (nie znam roku, bo hanko jest nieczytelne), figurka kuroneko i pamiątkowa maska z teatru no

 

 

 

ja mam pytanie. Serio nie ma w polskim odpowiedników tych wyrazów? To trochę jakby pisać, że się spóźniłem, bo był traffic na higwayu.

 

laik jestem więc nie wiem jak to jest.

Odnośnik do komentarza

ja mam pytanie. Serio nie ma w polskim odpowiedników tych wyrazów? To trochę jakby pisać, że się spóźniłem, bo był traffic na higwayu.

 

laik jestem więc nie wiem jak to jest.

Wiem, że mogło to zabrzmieć pretensjonalnie ale naprawde nie takie było zamierzenie.

Każde z tych określeń jest nazwą własną tak jak sushi to nie surowa ryba tylko właśnie sushi :)

Chodziło o czytelność przekazu tj. wyraz w google i już wiemy jak wygląda np. kakemono zamiast szukać frazy 'japoński obraz na rolce'.

Odnośnik do komentarza

ja mam pytanie. Serio nie ma w polskim odpowiedników tych wyrazów? To trochę jakby pisać, że się spóźniłem, bo był traffic na higwayu.

 

laik jestem więc nie wiem jak to jest.

Wiem, że mogło to zabrzmieć pretensjonalnie ale naprawde nie takie było zamierzenie.

Każde z tych określeń jest nazwą własną tak jak sushi to nie surowa ryba tylko właśnie sushi :)

Chodziło o czytelność przekazu tj. wyraz w google i już wiemy jak wygląda np. kakemono zamiast szukać frazy 'japoński obraz na rolce'.

a nie lepiej napisac po prostu zwoj?? mamy przeciez polskie odpowiedniki - haiku no z tym trudniej ale polska fraszka to wlasnie taki mini odpowiednik haiku... nie usiluj byc japonski na sile... ja tez w dziale manga i anime moge operowac tylko japonskimi  nazwami gatunkow ale po co?

Odnośnik do komentarza

ja mam pytanie. Serio nie ma w polskim odpowiedników tych wyrazów? To trochę jakby pisać, że się spóźniłem, bo był traffic na higwayu.

 

laik jestem więc nie wiem jak to jest.

Wiem, że mogło to zabrzmieć pretensjonalnie ale naprawde nie takie było zamierzenie.

Każde z tych określeń jest nazwą własną tak jak sushi to nie surowa ryba tylko właśnie sushi smile.gif

Chodziło o czytelność przekazu tj. wyraz w google i już wiemy jak wygląda np. kakemono zamiast szukać frazy 'japoński obraz na rolce'.

a nie lepiej napisac po prostu zwoj?? mamy przeciez polskie odpowiedniki - haiku no z tym trudniej ale polska fraszka to wlasnie taki mini odpowiednik haiku... nie usiluj byc japonski na sile... ja tez w dziale manga i anime moge operowac tylko japonskimi nazwami gatunkow ale po co?

 

no cóż,tutaj się nie zgodzę. nazwy są po to żeby je używać,czyż nie? gdy idziesz do sklepu to mówisz że idziesz kupić adidasy a nie "specjalistyczne obuwie sportowe":)). jakoś nigdy nie widziałem na forach mangi/anime,aby ktoś mówił "manga skierowana głównie do chłopców" na mangę shonen.w polsce kultura japońska nigdy nie była ekspolatowana i szczególnie popularna,więc może też dlatego nie mamy ścisłych określeń/słów na japońskie słowa tak jak to ma miejsce w przypadku języka francuskiego.słowa na wskroś japońskie tłumaczone na siłę na polski w moim odczuciu wyglądają ... banalnie.

Odnośnik do komentarza

Dochodzimy do pewnych skrajności - równie dobrze zamiast kanji mogłaś napisać 'znaki', zamiast futon 'materac' a zamiast manga zwyczajnie 'komiks'. Nie zrobiłaś tak, bo wiesz że futon jest materacem charakterystycznym dla Japonii a manga jest komiksem charakterystycznym dla tego regionu. Z tego samego powodu kakemono nie jest tylko zwojem a haiku nie jest określana jako mini-fraszka. Zresztą najlepszym tego przykładem jest sklep podany przez Flaha - zwoje kakemono, parawany byobu, kaligrafie do dojo.

 

Uwierz mi - nie staram się być japoński na siłę. Nie wplatam w zdania kawaii czy sugoi a zamiast dziękuję nie mówię arigatou, bo takie zachowanie zakrawa o ignorancję i brak poszanowania dla własnego języka. Tak jak napisałem - chodziło o jasność przekazu. Czy dla Toshirou, który szuka przedmiotów charakterystycznych dla Japonii bardziej pomocnym by było gdybym napisał "zwój z fraszką pisaną mnisią kursywą, kolejny zwój z diabłami, czarny kot i maska"?

Odnośnik do komentarza

Jako ekspert ds. języka polskiego na tym forum przyznaję rację greahowi.

hehehe Grzegorz a jaki masz dyplom? Zapytam z przekora, bo moze sie okaze ze jestem lepszym expertem od j polskiego niz Ty.... Ale serio hmm nie przecze, ze istnieja nazwy wlasne, ale  osoby nie zwiazane w zaden sposob z kultura japonska beda mialy problem ze zrozumieniem zdania napisanego w ten sposob jaki ty Greah to zrobiles  i jezeli radzisz juz komus pojscie w pewnym kierunku, to wypadaloby wyjasnic niejasnosci i rozumiem tu kolejne pytania odnoscie tresci posta - bo przyznam szczerze: ja tez musialam zagladnac do wiki bo nie znalam wszystkich "terminow" 

Edytowane przez Ewcikson
Odnośnik do komentarza

Jeśli ktoś nie rozumie to niech się dowie. Informacja jest łatwo dostępna, więc każdy ma możliwość szybkiego "doszkolenia". Jestem z greahem - używa konkretnych terminów, bo chodzi o konkretne rzeczy.

 

Jak jesz sushi to dodajesz "zielonego chrzanu" czy wasabi?

 

 

 

Oczywiscie ze chrzanu bo wasabi to chrzan:] a dla scislosci uzywami mierikswortel:D

Edytowane przez Ewcikson
Odnośnik do komentarza

Wiem, że wasabi to chrzan ale chyba różni się trochę od naszego polskiego wyrobu?

 

chrzan4rb.jpg                                        wasabi1.JPG

?

 

 

Klimat i czas tez sa rozne ale chyba nie o tym temat? wrocmy do dekoracji wnetrz - dzieki wam spedzilam dzis popoludnie w chinskojaponskiej dzielnicy amsterdamu i kupilam to cudo do zielonej herbaty ktos mi powie co znacza znaczki?714257_inmsg.jpg

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.