Skocz do zawartości

Wagic, the Homebrew


Blizzard*

Rekomendowane odpowiedzi

Ano, nie jaki Wololo stworzył grę na psp/pc/linuxa opartą na karciance Magic The Gathering i wyszło mu to całkiem klawo. Sam zetknąłem się z kartami na żywo tylko raz, ale w wersji psp są również całkiem grywalne. Po krótce powiem tak; mamy 5 tysięcy kart z czego na początku mamy około 500 do wyboru, aby ułożyć własny deck. Im więcej zwycięstw tym więcej odkrytych kart możliwych do kupienia. Ai jest momentami zdolne do na prawdę dziwnych posunięć (dziwnych w pojęciu zaskakująco trafnych) i kieruje się żelazną logiką.

 

Z dodatkowych informacji:

-brak multi (ten fakt mocno ssie, aczkolwiek trwają prace nad implementacją)

-w oryginalnym wydaniu ze strony autora nie ma obrazków do kart (akurat to nie problem bo na jego forum ludzie tworzą mody, które graficznie nie odbiegają od oryginalnych zestawów ze sklepu)

-jak to w dobrze pomyślanej karciance - dużo kombinowania ;]

 

Linkacze:

Najnowsza wersja bez obrazków (v 0.10)

http://wololo.net/wagic/download/ 22mb

Wersja z obrazkami (nadaje klimat) (v 0.9):

http://www.megaupload.com/xxxxxxxxx 260 mb

 

mtg0.png

 

mtg3.png

 

 

mtg14.png

 

 

Jakim deckiem gracie? ;]

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 33
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Gość GaScAn

Gram juz od dluzszego czasu i polecam nowa wersje i obrazki do niej dograc osobno(wszystko na forum oficjalnej strony.) Nowa wersja ma cos w rodzaju trophy room i całą masę acziwmentów. Niewiem jak to zrobili ale w tym magicu komputer ma świetne AI.

Odnośnik do komentarza

pogralem chwile na pc, ciezko sie połapac w sterowaniu bo w manualu sa klawisze na psp tylko

ogolnie kiepsko sie orientuje jak na kogos kto kiedys sporo grał w prawdzwią wersje

 

 

ale mam pytanie - jak moge łatwo do najnowszej wersji ktora polecacie dodać prawdziwe fotki kart? bo bez fotek praktycznie nie ma frajdy, gra sie w ciemno itp

Odnośnik do komentarza

kurna gram w to polowe wieczoru ;p

 

fajnie ze mozna kupowac nowe karty i zbierac coraz lepszy deck, szkoda ze nie ma multi

 

 

co do legalnosci - to sa poprostu skany kart, czyli obrazki, zapewne nie wolno ich wykorzystywac w celach zarobkowych dlatego wlasnie "podstawka" nie ma obrazkow, tylko nieoficjalne mody dodają obrazki

Odnośnik do komentarza
Gość GaScAn

nie mam pewnosci jak to prawnie wyglada, wiec pytam: czy te sety sa legalne?

 

Oczywiście, że są nie legalne. Za to sam wagic jest legalny to cytat ze stronki:

The game has no card pictures, it?s ugly! where do I get the pictures?

 

We received a Cease and Desist order from Wizards of the Coast?s lawyers, asking us not to distribute copyrighted content anymore. The game still allows you to use card pictures of course, but you have to use your own, or find them by yourselves. Google is your friend.

Edytowane przez GaScAn
Odnośnik do komentarza

w morde, cała noc w to grałem xD

 

przypomnialy sie stare czasy magica, niektore karty nawet jeszcze mam (15 letnie i starsze)

 

 

zrobilem nienajgorszą tealie zieloną opartą na małych kreaturach dających mane i wielkich silnych ktore przyzywam przy pomocy małych, nie zawsze wychodzi bo przez kilka pobocznych kart talia zrobila sie ogromna, ale nie umiem zrezygnować ze wszystkiego ;p

 

 

ps na PC da sie grac ale serio ciezko znalesc odpowiednie klawisze, i łatwo sie pomylić i przewinąć swoją ture za bardzo

 

jedyne co mnie wkurza to ze jak przypadkiem za szybko tapne lądy (w fazie "draw") to potem nic sie nie da zrobic (uzyc czarow) trzeba przewinąć do następnej fazy i tapnięte lądy przepadają

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

Na razie odkryłem dwa dodatkowe tryby:

moromir - dostajemy 60 kart z samymi lądami i zależnie od tego ile odpalimy na raz many taki odpowiednio wylosowany zostanie nam potwór

evil twin - gramy przeciwko swojemu zestawowi kart

Wykonując założenia w trophy dostajemy nowe tryby, chyba. Jeszcze nie ogarniam wszystkiego.

Odnośnik do komentarza

wiecie co... szczerze powiedziawszy nie spodziewalem sie ze to bedzie tak wciagające, i to chyba (przynajmniej dl amnie) dlatego że trzeba kupowac karty, przypomina to prawdziwa sytuacje, gdyby od samego poczatku bylo dostepne 5000 kart to bym sie pogubił w tym calkowicie, nie wiedzial bym co mam zrobić i jaki deck ulozyc, a tak to zaczynalem z marnym syfem ale po paru wygranych i po sporej posiadowce w sklepie znaleazlem rozne karty ktore mi przypasowaly i na ich podstawie zrobilem juz w maire kononkretny deck (tzn nieprzypadkowy tylko majacy jakies założenia)

 

ale jednak szybko moze zabraknąć multi.. i tutaj pojawia sie pewna kwestia, jest sporo programow do grania "wirtualnie" w magica przez net! w tej chwili nie podam nazwy ale moge sie łatwo dowiedziec, na innym forum nie raz ludzie gadali ze grają przez net, nie wiem jak bardzo wygodne i "fajne' to jest (od strony technicznej) , ale mysle ze wystarczajaco fajne by sprobowac :> osobiscie mam akurat za kilka dni obrone licencjata i nie powinienem grać , ale w przyszlym tygodniu chetnie bym coś pokombinował w celu pogrania w multi :D

 

 

edit:

a co do sprytu kompa to chyba nie bylo takie trudne do napisania, w koncu tam sa dosyc proste zaleznosci w stylu "czy jest sens atakowac jesli w nestepnej turze bez bloku on mnie zabije?" itp , a jesli może to wali równo, nie patyczkuje sie ;p

 

 

mialem ciekawa sytuacje - mialem 1 zycia a on 13, i udalo mi sie rpzetrwać z 5 tur na 1hp i w koncu wygrać :P ale ogolnie to czesto mam takiego pecha z kartami ze aż żal ;p albo zero lądów, albo nie ma na co je wykorzystać ;p (co wskazuje ze słabo ulozylem deck ;p)

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza
Gość GaScAn

ale jednak szybko moze zabraknąć multi.. i tutaj pojawia sie pewna kwestia, jest sporo programow do grania "wirtualnie" w magica przez net! w tej chwili nie podam nazwy ale moge sie łatwo dowiedziec, na innym forum nie raz ludzie gadali ze grają przez net, nie wiem jak bardzo wygodne i "fajne' to jest (od strony technicznej) , ale mysle ze wystarczajaco fajne by sprobowac :> osobiscie mam akurat za kilka dni obrone licencjata i nie powinienem grać , ale w przyszlym tygodniu chetnie bym coś pokombinował w celu pogrania w multi :D

Jest kilka takich programów nawet Polski jest jeden, więcej info masz na SlightlyMagic.net Tam też znajdziesz wszystkie arty ze wszystkich edycji do różnych wersji PC, u mnie na twardym wszystko zajmuje 5,2gb. Jest też stara gra na PC od MicrProse z 97 roku tam też był online a nawet jak nie ma to warto grę ze wszystkimi dodatkami zassać z torrenta.

Odnośnik do komentarza

 

ale ogolnie to czesto mam takiego pecha z kartami ze aż żal ;p albo zero lądów, albo nie ma na co je wykorzystać ;p (co wskazuje ze słabo ulozylem deck ;p)

 

Świetny patent to statystyki, przy założeniach, że nie będziesz miał creaturów albo landów w pierwszym rozdaniu. Polecam zejść poniżej 2% w obydwu zestawieniach, wtedy taki "pech" nie powinien mieć miejsca.

 

Jakby się coś działo onlinowo też chętnie dołączę, pmkować mnie.

Odnośnik do komentarza

problem ze mam starsznie duzo kart, deck powinien miec okolo 40, a moj ma ponad 70 ;p (z trudem sie powstrzymalem zeby nie mial 90) nie wiem co wywalić , bo podbaja mi sie karty :D

 

 

zauwazylem ze strasznie chamskie są karty ktore robią cos automatycznie, np przeciwnik ma karte ktora daje 1hp za kazdy tapnięty las, w moim wypadku to masakra, przed chwila dodalem mu z 20 zycia w 3 tury ;p ale na szczescie potem zmasowanym atakiem chyba z 7 kratur (w tym 14/14 i 7/7 ) udalo mi sie zmasakrować go i zabrac ponad 24 zycia w jednym ataku :D

 

oczywiscie poeiwnienm miec na to jakiegos countera ale nie mam ;p

 

inen chamskei to np zabieranie zycia co ture za coś

 

albo akurat mocna rzecz ktorej uzywam ja -

żmijka 1/1 wchodzi za 1las wiec czesto w 1 turze, i dostaje +1/+1 za kazdy niebieski i czarny czar przeciwnika! grajac przeciw komus niebiesko czarnemu w kilka tur mozna miec 6/6 (a mam 3 takie zmije), max jak doszedlem to 12/12 , i musialem już zabić przeciwnika :D

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

problem ze mam starsznie duzo kart, deck powinien miec okolo 40

Wg ludzi z polskiej strony MtGNews.pl to powinna miec minimalnie 60(chyba, ze to turniej limited) :P

hym ja juz rozne wersje słyszalem, niektorzy robią jak najmniejsze talie bardzo precyzyjnie dobrene i majace jeden konkretny cel ktory albo szybko sie uda albo bedzie kompletna klapa :P

widzialem talie nastawioną na wyrzucanie przeciwnikowi kart tak żeby nie mial czego dobierać i przez to przegrał XD

 

 

 

EEEEDIIIITTTT

 

kurna dzis tez cala noc gralem ;p

tym razem talą z samymi elfami ktore maja sie nawzajem wspierac, czasem dziala czasem nie ;p

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

wedlug poradnikow online minimalny deck to 60.

 

Ja gram blue/white deckiem jak narazie i idzie calkiem spoko, znalazlem juz chyba zlota proporcje miedyz landami a reszta i jest git, teraz musze tylko sie zaopatrzec w te najbardziej przegiete karty (co rusz odkrywam jakas bardziej przegieta, czasami az kopara opada ;F).

 

 

ed: trzyma kciuki za online

Edytowane przez =PiT=
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...