Skocz do zawartości

Justified [FX]


Snejk

Rekomendowane odpowiedzi

z7599143X,Justified--FX.jpg

za(pipi)isty plakat, nie ma co!!!

 

Fabula przedstawia sie nastepujaco:

 

''Justified'' jest oparty na literaturze Elmore Leonarda. Serial przedstawia losy szeryfa Raylana Givensa, którego gra Timothy Olyphant (''Deadwood'', ''Damages''). Główny bohater zostaje zesłany przez swoich przełożonych do rodzinnego Harlan w Kentucky. To właśnie stamtąd Raylan uciekł w wieku 19 lat, by zostać szeryfem. Powrót do domu nie będzie jednak przyjemny, ponieważ bohater będzie musiał się zmierzyć ze sprawami, które wolałby zostawić za sobą. Chodzi tu m.in. o jego ojca z kryminalną przeszłością (Raymond J. Barry) oraz starego przyjaciela (Walton Goggins), który teraz także wszedł w konflikt z prawem.

 

Trailer

 

 

Premiera 16 marca!!!

 

 

Dopiero dzis sie o nim dowiedzialem ale juz wiem, ze bede go ogladal. No kurde! Zapowiada sie pysznie!

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...

Ktos sledzi ten serial? Szczerze powiedziawszy nie przebrnalem przez pierwszy odcinek. Sam nie wiem do konca czemu, jakos nie zdolal utrzymac mojej uwagi. Czy dalej jest lepiej? W ogole bym sie nie zainteresowal tym gdyby nie Goggins i fakt ze leci na FX, ktory produkuje generalnie solidne seriale.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

po 11 epach opiniotwórczo stwierdzam, ze jednak serial daje rade. olyphanta bardzo lubie od czasu Deadwood i tu również nie zawodzi. Owszem, od 2 odcinka do powiedzmy ósmego odcinki sa dosc luźno powiazane, ale z czasem wszystko sie zazębia i ogladac sie to juz konkretnie. Ale nawet i te niepowiazane epizody sa w wiekszosci dobre.

Swietny byl ep z wiezniem, ktory wzial zakladnika:)

Ogolnie serial ma fajny rednekowy klimat, dobre, niekiedy zabawne dialogi i dobra obsada. Szejn z Shield, Bullock i brodacz z lostow.

 

 

- Oddasz mi moją forsę.

- Ile chcesz?

- 50 000 na początek

- Nie mam tyle.

- A ile masz?

- Nic.

- To po co pytasz?

- Z grzeczności.

:turned:

Odnośnik do komentarza

Nooo skonczyłem. Bardzo fajny serial. Nie wiem czy the Shield tak mi sie podobał po pierwszym sezonie. Na pewno nie. Jest bardzo dobrze. Podobał mi się układ odcinków. Małe wprowadzenie, potem kilka luznych epizodów aby poznać postać szeryfa i wątek główny, a na uzupełnienie gdzieś tam drobne motywy. Wszystko wypada bez minusów, a na dużego plusa zasługuje oczywiście Timothy Olyphant, znany bardziej jako Seth Bullock i "główny zły ze szklanej pułapki 4, którego można było zatłuc na śmierć miotłą". Dialogi i niektóre sceny bardzo udane. Fajny był motyw bojki w barze i kapeluszem, fajna była rozmowa z wiezniem co wział zakładników, bardzo fajna końcówka. Nie da się tej postaci nie lubić. Podobnie wypada ten gostek co grał w the Shield, no i dziadek z losta

Edytowane przez gekon
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Obejrzalem pierwszy sezon i musze odszczekac swoje poczatkowe obiekcje. Zwykle nie przepadam za serialami gdzie co tydzien zajmuja sie oddzielna, niepowiazana sprawa, ale tu to jest tak zgrabnie zrobione ze wrecz odczuwam niedosyt. Oryginalne sprawy, dobre dialogi, no i ciekawe postacie dobrze zagrane - tu mozna by dawac duzo przykladow ale najbardziej zapadl mi w pamiec kolekcjoner hitlerow i jego motywacja. A gdy w koncu rusza glowny watek idzie w zupelnie innym kierunku niz sie spodziewalem.

 

Podoba mi sie ze postacie czasam odrywaja sie od biezacego sledztwa by sobie troche popieprzyc o zyciu. Humor w Justified nie narzuca sie ale jest duzo smiesznych momentow jesli sie zwroci uwage.

 

Olyphant wypada dobrze acz musze powiedziec ze troche mnie dziwia te wszystkie zachwyty nad jego dotychczasowymi osiagnieciami. Byl najgorszym aktorem w Deadwood a o szklanej pulapce lepiej nawet nie wspominac.

Odnośnik do komentarza

czy byl najgorszym aktorem w Deadwood to kwestia gustu:). Imo dawal rade jak cala reszta. I jak tu ktos napisal; jego sztywny sposob gry idealnie pasowal do Bullocka:)

 

Justified znakomite i liczę, ze drugi sezon bedzie trochę konkretniejszy i poważniejszy, choc wybornym humorem z pierwszego sezonu bym nie pogardził w pewnych sytuacjach

Odnośnik do komentarza
  • 6 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...