Skocz do zawartości

Justified [FX]


Snejk

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Nie wiem dlaczego, ale dawno temu odpuscilem sobie ten serial po pierwszym sezonie, nie dlatego ze mi sie nie podobalo ale po prostu serial wylecial mi z glowy, niedawno postanowilem nadrobic i ojejciu, ojej, ojejuniu, nie zaluje, wlasnie skonczylem ogladac ostatni odcinek i smialo moge stwierdzic ze ten serial to male arcydzielo. :banderas:

Az sie lezka w oku zakrecila jak sobie pomyslalem ze Raylan na ostatnie pytanie...

 

 

Boyda odpowie: We dug coal together

 

I jak odpowiedzial to az mi sie cieplo w srodku zrobilo i mialem ochote przytulic telewizor X_X

 

 

Bardzo tez mi sie podobalo jak powiazali koncowke pierwszego odcinka z finalem serialu...

odpowiadajac miedzy innymi na moje pytanie co by sie stalo gdyby typek w pierwszym odcinku nie chwycil za bron

 

 

Znakomity scenariusz i swietne postacie zarowno pierwszo jak i drugoplanowe, nie bylo w tej obsadzie chyba nikogo kto by mi nie podpasowal [no ok, moze oprocz zrzedzacej Winnony]. Czuc bylo tez w 5tym sezonie ze calosc powoli zbliza sie do konca, nie bylo naglego uciecia serialu z tego czy tamtego powodu, wszystko mialo sens i zostalo pieknie zamkniete.

 

Bankowo kiedys wroce jeszcze do tego serialu, Goggins + Olyphant = :fsg::banderas::obama:

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...

Jestem po 4 odcinkach i szukam motywacji do oglądania. Na chwilę obecną jest to poziom przeciętnego procedurala, czyli jak na dzisiejsze standardy dosyć słabo. Słyszałem sporo dobrego o serialu, no ale nie widzę tego. Pierwszy odcinek był ok, choć bez fajerwerków, ale kolejne trzy mnie wynudziły. Niepozorne początki czy fałszywy mesjasz?

Odnośnik do komentarza
W dniu 25.08.2018 o 15:10, Dahaka napisał:

Jestem po 4 odcinkach i szukam motywacji do oglądania. Na chwilę obecną jest to poziom przeciętnego procedurala, czyli jak na dzisiejsze standardy dosyć słabo. Słyszałem sporo dobrego o serialu, no ale nie widzę tego. Pierwszy odcinek był ok, choć bez fajerwerków, ale kolejne trzy mnie wynudziły. Niepozorne początki czy fałszywy mesjasz?



"Justified" i "fałszywy mesjasz" nigdy przenigdy nie powinny się razem znaleźć w tym samym zdaniu.

Zakładam że jak ktoś by pierwszy raz usiadł do takiego np. Wire, Shield, Deadwood, Sopranos czy Breaking Bad to też z początku byłby odrzucony bo też rozkręcają się dosyć wolno, ale całościowo to są równe majstersztyki.

Justified może nie jest jakimś pionierem gatunku ale jest przemyślany, dobrze napisany, ma bardzo ciekawych bohaterów (Raylan to nadal jeden z moich top protagonistów serialowych) i w większości fenomenalną gre aktorską. No i ten klimat. :banderas:

Odnośnik do komentarza

Karwa, nie wiem czy rewatcha nie zrobię niedługo, bo zaczyna mi się tyle świetnych rzeczy z tego serialu przypominać. 

Chociażby, ile razy Rayland najpierw niszczył słownie bandytów a potem ich dosłownie rozbrajał, nieraz bez jednego wystrzału z pistoletu z tym swoim szelmowskim uśmieszkiem na twarzy.

Odnośnik do komentarza

Skończyłem pierwszy sezon, rozkręciło się, ale nadal bez szału. Takie 8= :D

Boyd i Raylan ciągną ten serial, ale te wątki z ich starymi to takie meh. Czasami też odnoszę wrażenie, że jak scenarzysta odcinka robił sobie przerwę na kawę to sprzątaczka na cichaczu podbiegała do biurka i pisała sceny za niego, bo raz na jakiś czas trafi się jakaś czerstwa scenka lub dialog typu Ava magicznie stoi przed domem Raylana akurat jak jego ex wychodzi w środku nocy po rukaniu i jest drama, na szczęście zamknięta w jednej krótkiej scenie. Rzuca się to w oczy, bo serial generalnie jest solidnie napisany.

Także mam nadzieje, że pierwszy sezon najsłabszy i poziom dalej będzie wzrastał.

A Winonka przępiekna jest aż nie moge się napatrzeć <3

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
19 godzin temu, Radnyns napisał:

REWELACJA !Jeszcze żadnego serialu nie oglądnąłem w takim tempie, a zaliczyłem ich sporo. Polecam 

I co teraz oglądać na prime amazon bo widzę, że The Shield jest tam dostępne, a to już dawno zaliczłyem. 

Dużo masz ale z tych top to bosch (policyjny świetny klimat z żoną wszystkie sezony w 2 tygodnie polecielismy takie dobre),  jack ryan (teraz premiera była bardzo dobry akcyjniak), goliath (dramat z mocnymi akcentami na akcje bardzo dobry billy bob Thorton w roli głównej ), mrs maisel (komedio dramat w latach 60 tych wyśmienity), man in high castle  ( zaraz 3 sezon na prime a dwa pierwsze bardzo dobre), mozart in the jungle (przyjemna komedia o pewnym kompozytorze), forever  (nowość ale mega fajna komedia dająca do myślenia o wypaleniu w związku ponad 10 letnim) to z prime produkcji taki mój top z głowy. Oprócz tego masz wiele klasyków z poza prime oraz serialów przez prime wykupionych na wyłączność w polsce (amerykańscy bogowi, preacher, mr robot, community, the office, park and recreation, świat wedlug bundych i wiele innych). 

 

A zaraz nowy serial twórcy mad men czy mr robot. Do tego nowy sezon grand tour i wiele więcej. 

 

 

 

Aby nie było offtopa justified jest za(pipi)isty!:)

Edytowane przez blantman
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 3 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...