Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze X360


Rekomendowane odpowiedzi

W ogólnym same tematy o grach, więc to jest chyba odpowiedni dział na takie pytanie.

Zamierzam kupić X'a. Znalazłem parę ofert i nie wiem czy są one korzystne, tak więc proszę o pomoc.

Wątek wrzuciłem tez na innym forum, ale wolę zebrać więcej opinii zanim wydam ciężko zarobione pieniądze :)

 

Znalazłem 3 interesujące mnie oferty:

 

1. X360 Elite (120GB) - używany, bez pudełka, ok. 600 zł. W zestawie HD 120GB, pad bezprzewodowy, kabel AV, przewód zasilający i charger wire (chyba ładowarka do pada?). Lekko uszkodzona klapka od napędu.

Data produkcji - 30/10/2009

 

x360x.jpg

 

2. X360 Elite (120GB) - używany z pudełkiem, ok. 650 zł. W zestawie HD 120GB, pad bezprzewodowy, wszystkie przewody

Data produkcji - 29/10/2009

 

3. X360 Premium (60GB) - nieużywany (egzemplarz powystawowy), 685 zł (postaram się trochę ponegocjować), wszystko ładnie zafoliowane, cały zestaw - przewody, headset, pad itp. + 3 gry. zestaw Lego Batman + Pure w jednym pudełku i Quantum of Solace. Akurat te gry mnie nie interesują, więc pewnie od razu na handel pójdą.

Data produkcji - 10/08/2008

 

Wszystkie konsole z UK.

Który z w/w najlepiej kupić? Trzeci X360 wg. opisu był nieużywany, ma plomby gwarancyjne i posiada gwarancję producenta + pisemną gwarancję sprzedawcy na 6 m-cy. Na fotkach wygląda na nieużywany. Pierwszy i drugi pochodzą od tego samego sprzedawcy (trzeci jest od kogo innego). Z tego co zauważyłem sprzedaje on dużo konsol i ma bardzo dużo pozytywów (ponad 2k), jednak nie wiem jak wygląda sprawa z plombami i gwarancją. Wysłałem mu pytanie 2 dni temu, ale dalej nie odpowiedział.

W/g daty produkcji 1 i 2 są na Jasper, a 3 to Falcon, ale nie znam się za bardzo i nie jestem pewien. 1 i 2 wydają mi się aż za tanie więc boję się czy przypadkiem płyta główna nie jest wymieniona i data produkcji na obudowie ma się nijak do rzeczywistości.

 

Ogólnie chodzi mi o to, że Premium wychodzi drożej niż Elite i ma mniejszy dysk, ale posiada gwarancję. Czy opłaca się zamienić nowszą (o datę produkcji chodzi) HD 120GB na starszą z całym zestawem kabli i dodatków, 60GB, gwarancją M$ i nieużywaną?

 

Byłbym wdzięczny za wszelkie sugestie i podpowiedzi.

 

edit: Póki co nie zamierzam przerabiać konsoli. Być może później się na to zdecyduję.

 

 

Odpowiedź 1:

Ja bym brał, tą nową, bo jest na gwarancji.

 

Odpowiedź 2:

Żadnej

2 pierwsze serwisowane, 3 staroć falcon nie warto

Odpowiedź 3(ja):

A te Falcony, aż takie złe są? Przecież jeszcze gwarancja na nią jest.

To najlepszym wyjściem było by zakupienie nowej Arcade (na Jasper) i ew. później dokupić HD?

Znalazłem sklep niedaleko siebie gdzie sprzedają Arcade za 679 zł

 

I jak jest dokładnie z tą gwarancją, bo wszędzie inaczej jest napisane?

Liczy się od dnia rejestracji XBOX'a jak zgłaszamy awarię czy od dnia zakupu i ew. jeśli nie mamy paragonu to wtedy od dnia produkcji?

 

Odpowiedź 4:

Gwarancja liczy się od daty na dowodzie zakupu, jeżeli takowego nie posiadasz wtedy od daty produkcji.

 

Z góry dziękuję za wszelką pomoc

Odnośnik do komentarza

Ja bym zakupił premium z 60giga, ale jakąś z nowszą datą. Sam mam Falcona, który przez dwa lata ładnie chodził, brat ma konsolę z tą pierwszą wersją płyty i do dziś mu chodzi.

Ciężko znaleźć premium 60GB w takiej cenie.

Czy zakup nowego Arcade ze sklepu za jakieś 679 zł, a w przyszłości dysku to zły pomysł? Bez dysku chyba w żadne demo nie pogram, a z konsolą planuję zakupić jedną grę. Jeszcze nie wiem jaką, ale chyba to będzie GTA IV.

Odnośnik do komentarza

Mam arcade + dorobiony dysk co wyszło taniej niż kupno tego osobno w sklepie. To już zależy od Ciebie. Arcade byl wystarczajacy gdy nie było opcji instalacji gier na dysk, teraz brałbym premiuma. Wolałbym nie oszczędzać i kupić konsole w sklepie, by mieć paragon i 3 letnią gwarancję. Falcon był już poprawiony, ale nie doskonały także lepiej jest mieć gwarancję, a nie liczyć jej od momentu produkcji.

Jaspery są już teoretycznie bezpieczne, ale i tak się psują. Loteria.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

M$ nie zbanuje takiego dorobionego dysku i czy da się na nim gry instalować?

Rozumiem, że jak kupować to tylko nówkę na Jasper?

Jeśli premium to jakie? 20GB wystarczy, czy 60 potrzebuję?

Znalazłem coś takiego - allegro, ale gościu nie odbiera, więc nie wiem jaka data produkcji.

Ogólnie nie chcę wydać na konsolę więcej niż 700 + koszt gry

Edytowane przez el dresso
Odnośnik do komentarza

Premiumów z 20 to już od jakiegoś czasu nie robią.

Ogólnie co do dysku, to z deklarowanej pojemności odpada przy 20 7GB, czyli do wykorzystania tak naprawdę jest 13. Zainstalowanie gry wymaga kilku GB, często 5-7, demko ma koło 1 GB. Sejwy przy tym mało zajmują, DLC i arcade po kilkaset mega. Czyli 20 wystarczy jeśli regularnie odpala się jedną grę i czasem ściąga demo czy DLC, ale przy częstszym użytkowaniu i korzystaniu z dobrodziejstw Live przyda się 60 czy 120.

Edytowane przez Wampis
Odnośnik do komentarza
Jeśli premium to jakie? 20GB wystarczy, czy 60 potrzebuję?

Zdecydowanie 60. Na 20GB wejdą Ci tylko trzy gry

To nówki za 700zł z 60GB na Jasper raczej nie znajdę. Znalazłem na allegro dysk 20GB za 75 zł. Opłaca się? Na początek oczywiście do nowej Arcade. 750 zł + gra powinienem znieść :D Potem pewnie większy zakupię.

Zastanawiam się nad "nieoficjalnym dyskiem". Były już jakieś bany za to, czy póki co jest to bezpieczne?

Odnośnik do komentarza

Nie słyszałem jeszcze o banowaniu za przerobione dyski. IMO jeśli nie przerabiasz, a liczysz się z finansami warto kupić oryginalną, nową konsolę (to nie tylko potencjalnie mniej wydatków na naprawy, ale też np. nowy, niezużyty pad), a przy dysku czy innych pierdołach dla oszczędności pobawić się z używkami czy zamiennikami.

Odnośnik do komentarza

Nie słyszałem jeszcze o banowaniu za przerobione dyski. IMO jeśli nie przerabiasz, a liczysz się z finansami warto kupić oryginalną, nową konsolę (to nie tylko potencjalnie mniej wydatków na naprawy, ale też np. nowy, niezużyty pad), a przy dysku czy innych pierdołach dla oszczędności pobawić się z używkami czy zamiennikami.

Chyba tak zrobię. Kupię Arcade, a za miesiąc lub dwa dokupię oryginalny, używany dysk lub sam go zrobię. Zauważyłem, że na allegro obudowy do dysków chodzą po ok. 60 złotych, a używane dyski 20GB 75-80 zł :) Wychodzi, że dysk jest warty 15-20 zł :D

Odnośnik do komentarza

Dzięki wszystkim za rady.

Wczoraj pojechałem do sklepu i kupiłem nowego Arcade. Niestety jak to u mnie z zakupami bywa nie zmieściłem się w przygotowanej wcześniej kwocie. Wyszło 1000 zł za Arcade + dodatkowy pad + GTA IV + Forza 3 (jakaś edycja kolekcjonerska z dodatkową płytką z trasami i samochodami + breloczek i pendrive 20 GB 2GB). Chyba muszę szybko dokupić twardziela, bo ta dodatkowa płytka od Forzy wymaga 3GB.

Jutro najprawdopodobniej dokupię jakiś telewizor LCD, bo jak podłączyłem X'a do mojego starego - kineskopowego, który w dodatku sam sobie kolory zmienia i ma trochę przyciemniony ekran to grać się nie dało :D

Miałem tylko X'a kupić, a teraz połowę RTV muszę w domu wymienić :P

 

Jeszcze jedno pytanie - na pudełku mam napisane, że konsola ma 256MB wbudowanej pamięci, a w menadżerze pokazuje mi, że mam 318MB wolnego i to już po instalacji jakieś aktualizacji z głównej płytki z Forzą. WTF? Jakiś tuningowany model mam?

Edytowane przez el dresso
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...