Skocz do zawartości

Nowy X360


Gość bigdaddy

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ od kilku lat mieszkam w Czechach tak więc nowy model kupiłem tutaj. Zakupu dokonałem w dniu europejskiej premiery (czyli 16 lipca). Xboxa planowałem kupić już na maju ale coś mnie podkusiło aby poczekać jeszcze na E3, bo "może zapowiedzą jakieś fajne obniżki" :). Po ujrzeniu na konferencji MS nowego modelu wiedziałem, że chce już tylko jego. Mimo atrakcyjniejszej (niewiele) ceny na sklepach internetowych ja swoją kupiłem w Electroworld (głównie ze względu na łatwy dostęp do "sprzedawcy w przypadku awarii - bo jak wiecie na konsole jest rok producenta, a sklep daje od siebie dwa lata). W przeliczeniu na złotówki cena wychodziła niemal identyczna jak wówczas w Polsce (niecałe 1100zł)

Tak więc po 1,5 miesięcznym użytkowaniu stwierdzam:

- jak wszyscy już wiedzą konsola łapie kurz jak lep na muchy (u mnie leży w pozycji horyzontalnej to jak ostatnio sprawdziłem sierść mojego kota była nawet pod spodem!!!);

- w okolicach otworów wentylacyjnych konsola grzeje się jak cholera (co jest oczywiście zrozumiałem skoro jest to główna droga wydalania gorącego powietrza);

- konsola nie zaliczyła mi ani jednej zwiechy choć katuje ją nonstop (po klika dobrych godzin dziennie a w weekendy to i nawet po kilkanaście);

- jeśli chodzi o jej głośność to konsola jest niemal bezszelestna gdy "pracuje" bez płyty, osobiście uważam, iż pracujący napęd wciąż głośno szumi(choć nie aż tak jak w przypadku starszych modeli), - aczkolwiek tym razem dźwięk uruchomionej gry zwykle go zagłusza.

- jak się jest fujarą to podczas czyszczenia konsoli z kurzu (nie odpiętej od sieci) można ją włączyć lub otworzyć jej napęd)

- joypad mimo, iż ładnie wykończony (teraz chociaż nie będzie odbarwień na gałkach u palaczy) to wciąż nie został pozbawiony swoich wad (mój d-pad nie zawsze reaguje "do góry" jak bym sobie życzył a i lewa gałka analogowa ma źle skalibrowaną "dead zone" - póki co zauważyłem to tylko w grze Braid, podczas układania puzzli lekkie szturchnięcie lewej gałki w lewo powoduje samoczynne przesuwanie się wskaźnika) - szkoda, że do konsoli nie dołączali już "nowego joypada", no ale to przecież MS :)

 

P.S. Pozdrawiam Juchy'ego. Kurcze, pamiętam Cię z polskiego forum xbox-scene. Twoje rady zawsze byłby trafione (sam kilka razy korzystałem), a i tutaj widzę, że walisz konkretami.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
Gość donsterydo

Możesz normalnie stary dysk wsadzić do nowego Slima. Wyciągasz dysk z obudowy i wpinasz go normalnie w złącze sata tam gdzie w slimie jest wejście na dysk. Tylko oczywiście trzeba to zrobić ostrożnie by złącza nie rozwalić. Następnie zabezpieczasz czymś przestrzenie między dyskiem a ściankami otworu na dysk (tak by się nie ruszał bo nie jest w fabrycznej obudowie przeznaczonej do slima).

Odnośnik do komentarza
Gość donsterydo

Ludzie przeglądnijcie trochę temat albo czytajcie wcześniejsze posty. Parę wyżej przypominałem, że można każdy dysk od starego X360 wsadzić do Slima, wystarczy go tylko z obudowy wyciągnąć.

 

Bigdaddy może warto to opisać w pierwszym poście.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...