Skocz do zawartości

Nowy X360


Gość bigdaddy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość bigdaddy

X360 SLIM

 

http://www.engadget.com/photos/xbox-360-250gb-first-unboxing-0/#3077054

----

filmik z otwarcia i podłączenia konsoli:

 

http://www.engadget.com/2010/06/14/xbox-360-250gb-first-unboxing/

-----

 

wersja 250GB

 

- dysk 250GB

- wifi, najszybszy moduł

- wymienny HDD

- wejście optyczne

- 5 wejść USB

- dotykowe przyciski jak w ps3 fat

- konsola wydaje dźwięk piknięcia jak ps3

- znacznie cichsza praca wentylatora (jeden duży zamiast dwóch) i napędu

- zintegrowane CPU i GPU 45nm

- mniejsza od starych wersji

- pad doczekał się szlifów

- połyskująca obudowa

- specjalny port dla Kinecta

 

cena ok 950-1100zł

 

wersja Arcade 4GB

- brak dysku zamiast niego pamięć flash 4GB

- matowa obudowa

- brak Headseta w zestawie

 

cena ok 750-800zł

 

z8014592X,Xbox-360-Slim.jpg

 

w slimach można używać starych dysków z poprzednich Xów, tylko bez obudowy

Edytowane przez bigdaddy
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
Gość donsterydo

Moim zdaniem to nie fake. Jestem na 80% pewien, że płyta jest prawdziwa. Jeśli tak to widzę taki scenariusz: X360 Mini ma premierę w tym roku na E3 i miesiąc później trafia do sklepów z dyskiem 250Gb w cenie 250$ lub ewentualnie 200$, ale wydaje mi się, że na tej jednej rewizji zostawią sobie dwa schodki obniżki cenowej najpierw właśnie 250$, a gdzieś po roku-półtora 200$. A przy starcie kolejnej generacji rewizja na 32nm i zejście z ceną do poziomu 100-150$.

 

X360 Mini z dyskiem 250Gb w cenie 200$ już w tym roku moim zdaniem wywrócił by tabele sprzedaży konsol do góry nogami, prawdopodobnie bez mocnego cięcia cenowego nawet Wii pewnie nie dałoby rady utrzymać się przed X360 w bieżącej sprzedaży.

 

Ciekaw jestem czy jeśli Valhalla będzie w 45nm to jak mocno spadnie zużycie prądu, w końcu będzie tylko jeden chip i to w niższym procesie technologicznym - zasilacz na 100Wat ??

Odnośnik do komentarza

Jezeli cena w Polsce ksztaltowalaby sie na poziomie 7-8 stow za konsole z hdd 250 GB, to sprzedaz tych ruszylaby z kopyta, fenomem jak za czasow PSX. Mowiac o tych 200, 250 zielonych, to bylby szok i gwozdz do trumny Sony na rynku globalnym.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Gość donsterydo

Te 250$ za Mini z dyskiem (nawet jak nie 250 to 120Gb) to moim zdaniem pewniak. Wiemy, że MS nie stosuje wprost przelicznika 250$=250E dlatego przy kursie 3zł za $ taki Mini powinien u nas wystartować za 799zł ceny sugerowanej.

 

MS moim zdaniem ma ten komfort, że "wypuszczą" poważną rewizję w wyniku naturalnego spowolnienia sprzedaży konsoli po prawie 5 latach na rynku przez co zadziałałoby to jak koło zamachowe pod względem sprzedaży.

 

Moim zdaniem X360 Mini w tym roku w cenie 250$ nie ruszyłby sprzedaży PS3 tak samo jak PS3 Slim nie ruszyło sprzedaży X360, ale jakby wystartowali z ceną na poziomie 200$ to byłoby trzęsienie ziemi i jak wcześniej pisałem taka opcja praktycznie nie wchodzi w grę, MS ma cholernie długofalową strategię, wszak o zunifikowanym GPU/CPU wiemy już chyba od 3 lat, więc nie jest to rewizja robiona na szybko w pogoni za PS3 Slim.

Odnośnik do komentarza

Ach te przecieki, na E3 znowu nie będzie niespodzianek :) Nowy mały i dopracowany klocek bardzo się przyda na rynku. Póki co mój Falcon od 1,5 roku śmiga idealnie, ale chętnie bym kupił takiego slima dzieciakom pod choinkę. Dysk i niska cena - to mnie najbardziej interesuje. Wygląd nie ma znaczenia, aczkolwiek strasznie jestem ciekaw jak się to cacko będzie prezentować wizualnie.

Odnośnik do komentarza
Gość bigdaddy

Miło by było zmienić na wersje która się nie sypie i jest bardziej dopracowana ale jak znam zycie może mało istotne ale szkoda mi bedzie po zmianie na nowego xa wstecznej kompatybilności chociażby dla Farenhita, czepiam się wiem ale MS napewno z tego zrezygnuje.

 

Mylisz to z ps3 60gb gdzie był chip ps2 dla kompatybilności. W X360 to jest emulator xboxa na HDD (program) tak więc dalej to pozostanie.

 

@donsterydo - nie chodzi mi o to że zdjęcia to fake tylko że płyta główna to pewnie wersje testowa/debug :) Jeszcze trochę się zmieni, ciekawi mnie ten wentylator na górze?! no chyba że na niego będzie nakładany tunel powietrzny jak w ps3 i skierowany do tyłu.

 

Ciekaw jestem czy jeśli Valhalla będzie w 45nm to jak mocno spadnie zużycie prądu, w końcu będzie tylko jeden chip i to w niższym procesie technologicznym - zasilacz na 100Wat ??

 

Chyba nie chodzi o to że jeden chip tylko cpu i gpu będą obok siebie i będą miały wspólny radiator/wentylator. Jeżeli cały procek będzie w 45nm to zasilacz pewnie będzie miał ok.100W.

 

Co do ceny to na pewno nie większa niż 250$ porównajcie sobie zdjęcie płyty głównej i ilość elementów na obu, na nowej znacznie mniej syfu do tego 1x radiator i 1x wentylator = znacznie niższe koszta.

 

Ciekawe jak będzie z HDD, czyżby wbudowane ? dalej podział na elite i arcade?

 

Kolejną informacją potwierdzającą nadejście slima jest info że wiosną dostaniemy do 360 aktualizację softu która umożliwi wykorzystywanie dowolnej pamięci usb do save-ów, gier arcade, plików iso, itd. = 1x wejście na kartę pamięci w slimie. (do 32GB)

Odnośnik do komentarza
Gość bigdaddy
Niczego nie myle MS już dawno porzucił wspieranie emulacji pierwszego Xa na x360 więc watpie żeby wrzucili to do nowej wersji.

 

jak porzucił ? zrobili emulator xboxa który odpala ileś tam gier i na każdej wersji konsoli go odpalisz...zrozum że to jest program który ściągasz na hdd x360 i grasz w gry na xboxa, tak samo ze slimem będzie, ściągasz emulator na hdd i grasz.

Odnośnik do komentarza

Niczego nie myle MS już dawno porzucił wspieranie emulacji pierwszego Xa na x360 więc watpie żeby wrzucili to do nowej wersji.

Porzucił Xboxa 1 porzucił emulator i co jeszcze porzucił ten niedobry MS? Emulator wspiera ogromną bibliiotekę gier z Xboxa 1 i o to ludziom z MS chodziło. Masz X360 i chcesz sobie zagrać w jakiegoś hiciora lub mało znany tytuł z pierwszej konsoli? Nie ma problemu bo emulator ci na to pozwoli. Nie widzę tutaj porzucenia o którym wspominasz. Jakbys nie wiedział tu masz wyszczególnione gry, które uruchomisz na X360:

 

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Xbox_games_compatible_with_Xbox_360

 

To jest mało? To jest olanie emulatora?

Odnośnik do komentarza

Ehh nie lubię takich przecieków, bo jak się na E3 okaże że to wszystko prawda to nie będzie szczękoopadu i niespodzianki, a jak się to nie sprawdzi to każdy będzie zawiedziony.

 

Jeżeli wizualnie będzie on ładny, dużo cichszy z większym dyskiem i z ceną około 800zł to na 100% kupię.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Hah, rzeczywiście, zapomniałem że w ogóle coś takiego istniało :lol:

 

xbox_hd_dvd.jpg

 

Jak się przyjrzeć to ta wentylacja jest identyczna, zdjęcie pewno specjalnie zrobione "od góry" by nie było widać przodu konsoli :]

 

Sorry fałszywy alarm, ale to nie ja go podniosłem tylko gamekings.tv :P

Odnośnik do komentarza
Gość donsterydo

Ja tam się dziwię, że VG247 daje się na takie badziewie nabierać. Jeden z większych serwisów z newsami to pewnie mieli albo nawet mają odtwarzacze HDDVD na stanie i nie potrafią rozpoznać, geezzz...

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...