Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Mamy ustawieia konsoli wyświetlacz i mamy

- Kalibracja Czerni (3 możliwości) -(dalej w skrócie : KCz)

- Zakres Kolorów HDMI (5 możliwości) -(dalej w skrócie ZK HDMI)

i rozumiem że te ustawienia są przeznaczone kiedy leci sygnał VIDEO do Tv po kablu HDMI (bo przy podłączeniu przez COMP. te opcje się nie wyświetlają) , ale zauważyłem że kiedy mam (a właściwie miałem) ustawione KCz na Rozszerzone i ZK HDMI na innym ustawieniu niż Źródło (to jedna z pięciu opcji) to obraz był BARDZO DUŻO gorszy przy podłączeniu do tv przez kabel COMP (czasowo myślałem że coś z grami , ich grafiką , jest nie tak - HALO ODST i COD: WOW) ; teraz mam podłączony COMP. i ustawienia KCz na Standardowe a ZK HDMI na ŹRÓDŁO i obraz jest OK .

 

Moje pytania :

 

- jakie są najlepsze ustawienia (przy odłączeniu COMP.) KCz i ZK HDMI ??? - pytam bo, jak już pisałem , te parametry też się przekładają (mimo że nie ma ich do ustawienia przy takim podłączeniu) na obraz gdy podłączymy kablem COMP. - pytam o stronę teoretyczną i praktyczną tego zagadnienia

(wiem że mogę to sprawdzić , praktycznie , samemu , i po części tak uczyniłem , ale nie mam możliwości szybkiego przełączania

między HDMI a COMP - potrzebny jest rozdzielacz)

 

- co oznaczają i na jakie aspekty obrazu się przekładają poszczególne ustawienia KCz i ZK HDMI ? i czy , teoretycznie , dotyczą one tylko obrazu wypuszczanego po HDMI ?

 

Jeśli któś wie to czekam na pomocne , szczegółowe i wyczerpujące, odpowiedzi .

Edytowane przez Paweł Dziuba
Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 5
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

tak to wszystko napisales jakby w kazdym TV bylo identycznie, a nie jest

 

kazdy ma inne ustawienia, w kazdym kalibracja ma inny punkt odniesienia itd.

 

po za tym zeby cos ustawic to prawidlowo to trzeba miec zestaw do kalibracji, niektore sklepy sprzedajace TV maja mozliwosc kalibracji TV np za jakies 200zl przy zakupie u nich TV

 

w innym przypadku to kalibracje sobie robisz na oko, tak jak Ci sie wydaje ze jest najlpiej, nikt nigdy nie jest w stanie podac Ci zadnej prawdilowej kalibracji nawet tego samego odbiornika, jakby tak bylo to po co by byla profesjonalna kalibracja? fabrycznie ustawione jedne wartosci powielone na wszystkie odbiorniki powinny byc takie same, tylko ze nie sa i w tym caly problem

 

tak samo i kalibracje wykonuje sie pod wlasne warunki oswietleniowe panujace w pokoju, wszystko ma znaczenie, a Ty nawet nie napisales o jakim odbiorniku wspominasz, czyli lcd, plazma, crt, led, fullled itd itp...

 

co do roznic miedzy komponentem a hdmi

komponent to analogowe a hdmi cyfrowe

komponent przez swoje straty i znieksztalcenia sygnalu na przetownikach analogowo cyfrowych daje rozne efekty, dla jednyk fajniejsze dla innych nie, na pewno wygladza, mozna nasycic kolory lepiej itd.

 

po hdmi jak rozdzialka wychodzaca z konsoli a to jaka jest matryca ma 1:1 to masz pixel w pixel, co to oznacza, ze obnaza wszysktie wady obrazu, zobaczysz kazdy schodek kazda wade...

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza
  • 5 miesięcy temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...