Skocz do zawartości

Fifa 11


Rekomendowane odpowiedzi

,w grze możemy strzelić idealnie a skrypt uzna,że to jeszcze nie pora na bramkę

 

 

na asyscie tak jest...tak samo wychylona gałka (na linie autową na przykład - gdzie na manualu stzrał poleciał by po prostu w linie boczną) raz piłka grzęźnie w okienku a raz mija minimalnie słupek

 

na asyscie tego typu akcje są nagminne...na manualu za niewykorzystane SETKI możemy mieć pretensję tylko i wyłącznie do SIEBIE...że źle przycelowalismy...źle siłe naładowaliśmy , zła noga itp...tutaj dochodzi jeszcze aspekt bramkarzy na który nie mamy żadnego wpływu...a to że bramkaarz broni wszystko w jednym meczu...to moze my podświadomie nie wierzymy że go da sie pokonać...i strzelamy myśląc że "normalnie" by to weszło.

 

masz oczywiscie racje...jesli ten random nie jest przegiety (a tu nie jest) a w Fife gra sie dla zabawy - to jest fajnie

 

 

ale z drugiej strony byłoby bardzo fajnie gdyby mozna było go WYŁACZYC- np na potrzeby turnieju.

 

nie wierze co widze :)

 

post mający tyle ciepła i racjonalnego podejścia !

jestem pod wrażeniem...wzruszyłem się aż

 

własnie...FIFA jest dla zabawy :)

 

ja także jestem za zdaniem żeby ci programiści dali nam wybór !! co chcemy to włączamy co nie chcemy to wyłączamy ! tak trudno zrobić opcje ON/OFF ?

 

gratki dla EA za to że mamy możliwość wyboru "zagrania ręką" ... to jest dobre że wprowadzając nowinke dają wybór

 

nie mówie o możliwości wyłączenia offsidów czy fauli ... bo to jest smiech

Odnośnik do komentarza

daj ktos bana mak gajwerowi np za głupote albo za pisanie posta pod postem albo za to ze ciagle powtarza jedno i to samo albo za cokolwiek

 

dziekuje

 

 

 

edit- Chris jesli mnie slyszysz ;-) to przekaz "gsrom" ze mozemy dokonac wymiany. Miejsce spotkania magazyn rybny, czas pólnoc (obowiązkowo . My wam damy mak Gajwera, oddacie nam Pieczarke.

Edytowane przez Orson
Odnośnik do komentarza

Mam pytanko natury technicznej do mistrzow- czesto gdy podaje do napastnika dluga pile (ale nie na dobieg tylko do nogi) np. obronca do napastnika (po czym chce ja oddac do tylu np. pomocnikowi) owy napastnik chowa mi sie wpizdu za obroncami druzyny przeciwnej i co... oczywscie spalony :angry2: . Wqrwiajace jest to strasznie, bo chce wypracowac sobie akcje a napastnik mi leci w pizdu i nawet sie nie pyta czy moze. Czy on jest slepy? Ja nie mowie o kontrach, gdzie faktycznie spalone to normalna rzecz ale o zwyklej akcji gdzie kazdy zawodnik stoi mniej wiecej na swoim miejscu. Jakies porady?

PS. nie gram na ustawieniu ofensywnym tylko normalnym.

Odnośnik do komentarza

daj ktos bana mak gajwerowi np za głupote albo za pisanie posta pod postem albo za to ze ciagle powtarza jedno i to samo albo za cokolwiek

 

dziekuje

 

 

 

edit- Chris jesli mnie slyszysz ;-) to przekaz "gsrom" ze mozemy dokonac wymiany. Miejsce spotkania magazyn rybny, czas pólnoc (obowiązkowo . My wam damy mak Gajwera, oddacie nam Pieczarke.

 

uhuhuhuhu

z grubej rury

 

tylko pawika nie puśćsorcerer.gif

 

jak pisze że dobrze gadasz też źle...ogarnij sie

 

ja bym dał Ci bana za nieumiejętność czytania ze zrozumieniem oraz za klapki na oczach whistling.gif

 

 

Mam pytanko natury technicznej do mistrzow- czesto gdy podaje do napastnika dluga pile (ale nie na dobieg tylko do nogi) np. obronca do napastnika (po czym chce ja oddac do tylu np. pomocnikowi) owy napastnik chowa mi sie wpizdu za obroncami druzyny przeciwnej i co... oczywscie spalony :angry2: . Wqrwiajace jest to strasznie, bo chce wypracowac sobie akcje a napastnik mi leci w pizdu i nawet sie nie pyta czy moze. Czy on jest slepy? Ja nie mowie o kontrach, gdzie faktycznie spalone to normalna rzecz ale o zwyklej akcji gdzie kazdy zawodnik stoi mniej wiecej na swoim miejscu. Jakies porady?

PS. nie gram na ustawieniu ofensywnym tylko normalnym.

 

niech sie wypowie Mistrz Orson ... on jest wszystko wiedzący .. jak nie wie to to sprawdzi na fifie swojej...oupssorcerer.gif

 

 

 

Cytowanie specjalnie dla Pana Orsona...bo boje sie bana i nie chce żeby przypadkiem puścił pawika (oj powtarzam się za bardzo...)

Co do kłótni o manuala i asyste to ja od jakiegoś czasu gram 3 na semi i 2 na manualu. Niedawno postanowiłem wziąć całość na manual, zacząłem kariere i jest ciężko, na razie przerwałem. Natomiast wczoraj postanowiłem pograć sobie na asyście bo w ogóle chyba nie grałem tak w tej edycji, no i włączam 1 mecz rankingowy i strzelam bramkę w 2 minucie. Nie wiem czy to łatwość asysty czy błędy przeciwnika w sumie, ale wpadła. Fajnie się grało ale inaczej niż na semi.

 

 

Łatwość asysty zdecydowanie...gra na asyscie determinuje gre na max...czyli co akcja to bramka ma paść (skutkiem wyniki 4-5 itp, i bramki w 2 min)

tak jak napisałeś niżej...zachęca do szybkiej gry...nierealistycznej...90% podań celnych na nos

 

nie będe już przytaczał wypowiedzi co się przekonali do manuala i nie wracają do gry na asyscie ... nie chce żeby ktoś pawika puścił :(

 

Pomijając aspekt kto ile ma czasu itp. ludzie wiedzą że piłka tak czy siak pójdzie w tym kierunku jaki chcą a w 90% pójdzie do nóżki danego gracza, lub dostanie on za(pipi)iste podanie na dobieg w zależności od sytuacji, więc nie ma takiego "strachu" jak w manualu że piłka pójdzie w piz.du a wychodziliśmy 1 na 1. Dlatego akcje wychodzą lepsze niż Barcy w rzecywistości. Sam się na tym złapałem i wtedy faktycznie tempo było szybkie, prawie arcade'owe. W manualu tego nie ma bo piłka pójdzie w piz.du. Choć jestem ciekaw czy jest jakiś spec w wychylaniu gałki :P który umie grać w podobnym stopniu jak na asyście.

 

nie musisz sie bać że na Manualu piłka pójdzie w pizdu...wystarczy że dobrze przycelujesz i dasz dobrą siłe. nie da sie po 10 meczach grać idealnie...z niektórymi rozmawiam i mówią "grałem 3 mecze na manualu...do dupy taka gra" .... z takimi nie ma o czym gadać...ja mam za sobą 3 lata gry na asyscie...fify 08/09 i 10 ... jestem szczesliwy że przejżałem na oczy pod koniec World Cupa...a manual w fifie 11 jest duzo bardziej dopracowany niż w poprzenich częsciach (moze ten pro passing ? ) - wiem orson napisze że wcale nie :P

 

zapraszam Chester zmierz sie ze mną

chetnie zagram

PS nie to że jestem specem od wychylania gałki...mam wyobraźnie i mysle ze to wystaarczy do gry na recznych ustawieniach (nie użyłem słowa Manual)

a klepka na recznych ustawieniach duzo lepiej smakuje niż klepka na asyscie o którą nietrudno

 

Ja np wczoraj asyście próbowałem grać wolniej, tak jak na semi czy na manualu i naprawdę fajnie się akcje tworzyło :) więc można fajnie popykać na asyście i ja nie mam pretensji do takich ludzi jeśli tylko nie grają 100% presingu, adhd i "wszystkie bramki musi strzelić Ronaldo". Wtedy fajnie się gra bo jest różnica między takimi graczami a typowymi asystentami z cechami które wymieniłem. Może nie będzie to gra jak na manualu jeśli ktoś ogarnia, ale jak ludzie mają dobre nastawienie to funu będzie sporo :)

 

tylko problemem jest ze grając aby zagrać nie trafisz na ogarnietego co gra dla funu...trafisz na pipe z Realem w wiekszości przypadków.

zgadzam sie ze gra na asyscie dwóch osób którzy chcą sie zabawić jest lepsza niż z randomem...ale pisałem o tym wczesniej...gra jest taka jaką sobie ją stworzymy

 

Ale sam jestem w kropcje teraz czy zacisnąć zęby i próbować manual czy grać na asyście.. bo nie wiem ile czasu trzeba by poświęcić by być po prostu dobrym i czerpać z tego fun a nie kląć co chwile że nie wyszło.

 

 

jesli jesteś ogarniety...to nie długo...mi potrzeba było ok 15 meczów żebym już mógł strzelać bramki swiadomie...konstruować piękne akcje nie do stworzenia na asyscie...a potem juz jest tylko lepiej

 

moja rada...nie przejmować się po trzech meczach...trzeba sie przemęczyć...ale mozna czerpać z tego przyjemność...mnie strasznie cieszyła choć jedna akcja w meczu...bo była to MOJA akcja

 

 

 

i tak tego nikt nei przeczyta...lepiej posty pisać pół zdaniami i bez argumentów :/

Edytowane przez MacGyver_PL
Odnośnik do komentarza

czy oprócz mnie ktos głosuje by wywalic z tąd makgajwera?

 

 

ogłaszam plebiscyt o kryptonimie "wywalmy z tąd amerykanską stonke" <stona nie o tobie , bron panie boze i swietopełku">

up: wiesz to mu odpowiedz, a nie zachowuj sie jak down :turned:

 

 

kur.wa nie moge, forum sie juz tak spedaliło ze masakra. cgris wywal go wywal :turned:

Edytowane przez Orson
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

czy oprócz mnie ktos głosuje by wywalic z tąd makgajwera?

 

 

ogłaszam plebiscyt o kryptonimie "wywalmy z tąd amerykanską stonke" <stona nie o tobie , bron panie boze i swietopełku">

up: wiesz to mu odpowiedz, a nie zachowuj sie jak down :turned:

 

 

kur.wa nie moge, forum sie juz tak spedaliło ze masakra. cgris wywal go wywal :turned:

 

Super pomysł

 

jestem za!

 

2-0

 

i kto tu jest dzieciakiem człowieku ?

 

podniecasz sie nie wiadomo czym

 

aaa...i piszesz nie na temat :)

załóż odpowiedni pt "wywalić MacGyver'a "

 

bo na tym forum po prostu nie może być kogoś kto ma odrębne zdanie od Ciebie

 

 

up: wiesz to mu odpowiedz, a nie zachowuj sie jak down :turned:

 

 

odpowiedziałem mu na inne ważniejsze dla mnei pytania...jedno zostawiłem Tobie...żebyś sie nie nudził i miał odskocznie od dopiekania mi :)

 

 

PS Twoje insynuacje są świetne sorcerer.gif

Edytowane przez MacGyver_PL
Odnośnik do komentarza

http://www.ea.com/pl/football/wideo/ugc/50732833

 

TAAAAK !!! To jest gra wolna od bugów, co nie McGyver? Nie wiem ileż można napier.dalać kwadrat, żeby ten poje.bany obrońca wybił piłkę... No ale pewnie to moja wina, bo jakbym grał na manualu, to taka sytuacja nie miałaby miejsca!!! Sorry... chyba jednak grałem na manualu :] I co teraz?

Odnośnik do komentarza

http://www.ea.com/pl...eo/ugc/50732833

 

TAAAAK !!! To jest gra wolna od bugów, co nie McGyver? Nie wiem ileż można napier.dalać kwadrat, żeby ten poje.bany obrońca wybił piłkę... No ale pewnie to moja wina, bo jakbym grał na manualu, to taka sytuacja nie miałaby miejsca!!! Sorry... chyba jednak grałem na manualu :] I co teraz?

 

ja bym nie zaczynał meczu w śniegu,,,to po pierwsze :)

 

po drugie...nie wystarczy "napier.dalać kwadrat, żeby ten poje.bany obrońca wybił piłkę" ... moim zdaniem ważniejszy jest timing ... a może dałeś tyle poleceń że gra nie ogarnęła ?

 

nie wiem...jesteś może po prostu nieszczęśliwy

 

 

zrób sobie przerwę...może sam przez swoje nastawienie ściągasz na siebie takie nieszczęscia

 

to co sie przydażyło w tym filmiku nie ma żadnego wpływu na gre na manualu czy na asyscie wiec sie tak nie mądrzyj...dla mnie jest to Twój błąd...sorry

(po pierwsze że grałeś w sniegu po drugie że bezmyślnie "napier.dalasz kwadrat" )

 

na śniegu dzieją sie rzeczy dziwne

 

Być może Twój brejdak grał pierwszy sezon w karierze. W fifie od zarania dziejów LM jest dostępna dopiero po 2 sezonie :teehee:

 

czytaj ze zrozumieniem prosze

 

btw...wielu z Was ma z tym problem :/

Edytowane przez MacGyver_PL
Odnośnik do komentarza

 

nie wiem...jesteś może po prostu nieszczęśliwy

 

 

 

 

figlarz serio? no na tym zdjeciu w profilu sie niby nie usmiechasz ale myslałem ze pozujesz na powaznego faceta a tu takie buty :D

 

 

dont worry, 6 mikołaj, przyniesie łakocie i bedziesz szczęsliwy :thumbsup:

Edytowane przez Orson
Odnośnik do komentarza

boże makgajwer ale dopier.doliłeś za przeproszeniem.

 

1. faktycznie, powinienem zrobić disconnecta jak zobaczyłem śnieg, mój błąd.

2. no pewnie za dużo poleceń gra otrzymała i konsola nie była w stanie przeliczyć wszystkiego. mój błąd, nie będę już tak dużo guzików naciskał.

3. ok, następnym razem załączę PS3 z największym uśmiechem na twarzy jakim mogłem sobie wyobrazić, będę się modlił o wygraną, bo złe nastawienie to pewniak przegranej. znowu mój błąd

4. tak, jestem nieszczęśliwy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

<_<

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez Figlarz
Odnośnik do komentarza

boże makgajwer ale dopier.doliłeś za przeproszeniem.

 

1. faktycznie, powinienem zrobić disconnecta jak zobaczyłem śnieg, mój błąd.

2. no pewnie za dużo poleceń gra otrzymała i konsola nie była w stanie przeliczyć wszystkiego. mój błąd, nie będę już tak dużo guzików naciskał.

3. ok, następnym razem załączę PS3 z największym uśmiechem na twarzy jakim mogłem sobie wyobrazić, będę się modlił o wygraną, bo złe nastawienie to pewniak przegranej. znowu mój błąd

4. tak, jestem nieszczęśliwy.

 

 

 

 

 

 

<_<

 

 

 

 

 

 

 

 

2. No nie wiem...próbuje jakoś to wyjaśnić...ja z doświadczenia wiem że timing ma znaczenie i jak za wcześnie coś wcisnę to nie działa...za późno tym bardziej...tak samo jak napieprzam w []...trzeba sobie wyrobić dobre nawyki...rozumiem że byłeś w stresie bo piłka zmierzała do bramki :)

ja dziś miałem podobnie...strzał zablokowałem klatką i skierowałem go "przycięciem" do bramki...nie zdążyłem wybić...ale wiem że to był po prostu przypadek. Nie przejmuje sie bo gram dla funu a cały mecz mi go dał

 

3. Nastawienie jest bardzo ważne...jeśli odpalasz fife z myślami "ciekawe co dziś ta gra odpierniczy...jak dziś mnie oszuka..." to sam na siebie ściągasz takie akcje których nie umiesz wytłumaczyć inaczej jak "random"

pewnie myślisz "co ten gajwer pieprzy o jakichś siłach nadprzyrodzonych...ale nie szkodzi Ci spróbować

 

polecam książkę "Potęga podświadomości" Josepha Murpy'ego

 

 

 

4. To wmawiaj sobie po obudzeniu i przed zaśnieciem że jesteś szczęsliwy...z czasem zobaczysz poprawę

Odnośnik do komentarza
Gość kufir

Gram sobie w sezon na światowej klasie i strasznie się męczę. Potrafię wygrać trzy meczy pod rząd ciesząc się że już opanowałem grę a tu nagle kolejny mecz przegrywam 4:0. Masakra, strasznie trudna ta światowa klasa, chyba bez opanowania kilku skutecznych zwodów nie pogram. Też tak macie ?

Odnośnik do komentarza
Czy ktoś grał w fife 11 na ps2? Fajna jest?
nie kupuj...odłóż sobie kase na ps3 i kup fife na ps3
Praktycznie samo co Fifa 10 tylko nowe składy. Odgrzewany kotlet i tyle.

i pisze to ktoś kto gra w Cod BO...

 

Zmian w nowej fifie nie zauważy ktoś kto nie grał w poprzednie... gra jest bardziej realistyczna a przez to trudniejsza... jak dla mnie najlepsza piłka tej generacji

 

Gram sobie w sezon na światowej klasie i strasznie się męczę. Potrafię wygrać trzy meczy pod rząd ciesząc się że już opanowałem grę a tu nagle kolejny mecz przegrywam 4:0. Masakra, strasznie trudna ta światowa klasa, chyba bez opanowania kilku skutecznych zwodów nie pogram. Też tak macie ?

tak... ostatnio borussia ograłem bayern 5-2 a przegrałem z koln :/

Odnośnik do komentarza

Przeczytałem pierwsze 40-kilka stron tego tematu, żeby się przekonać czy moje spostrzeżenia pokrywają się z waszymi. Gram w nową Fifę od wczoraj. W zeszłym sezonie grałem w PESa (po raz pierwszy kupiłem grę z tej serii). Wcześniej miałem parę lat przerwy, od 1998 do 06 - Fifa. Tak więc nie wińcie mnie za bycie żółtodziobem. Muszę przyznać, że nie potrafię grać w tę grę. W demku radziłem sobie ze zmiennym powodzeniem na średnim poziomie trudności. W pełnej wersji gram na poziomie world class i jest ciężko. Mam wrażenie, że na boisku jest strasznie gęsto i nie mam pola do gry, w porównaniu do PESa. Poza tym podania wydają się słabe i zawodnicy często stoją czekając aż powoli toczącą się piłka do nich dojdzie. Dogodnych sytuacji do strzału zza pola karnego tyle co kot napłakał, już nie wystarczy wymienić kilka mocnych podań (jak w PESie) żeby stworzyć sobie sytuację do strzału. Dobrze działa podanie na dobieg, ale nadużywanie go do stwarzania sobie okazji wydaje mi się mało twórcze. Fajna jest gra balansem ciała i zdobywanie nią pola, ale w praktyce przez 90 % czasu na połowie przeciwnika gram tyłem do bramki, a chyba nie tak powinno być. To takie moje pierwsze wrażenia, pewnie z czasem się przyzwyczaję. Mam jeszcze kilka pytań odnośnie gry :

 

Za pomocą jakich ustawień mogę sprawić aby więcej piłkarzy włączało się w akcje na połowie przeciwnika ? W PESie był odpowiedni suwak w opcjach

 

Czy zawodnicy spisują się gorzej jeśli są ustawieni na pozycjach, które nie są podane w tabelce z informacjami o nich, jako ich nominalne ?

 

Na czym polega gra w lidze online ? Czy każdy może wziąć w niej udział ?

 

Do czego tak naprawdę służy kontrola tempa (L2) ?

 

Będę wdzięczny za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Gość Orson

bo konsola gra dobrze, nie bedzie ci łatwo na world class a co dopiero na legendary (choc przyznam ze jak sztucznie utrzymuje sie przy piłce to krew mnie zalewała). musisz grac szybko, wymienic kilka piłek z pierwszej by rozmontowac obrone

 

 

pytania

 

1 ustaw graczom, którym chcesz by sie właczali do ataku "strzałke odpowiadajaca za atak" na wysoką a te odpowiadajaca za obrone na niską (jesli chcesz)

 

2 tak, zła pozycja = spadające atrybuty piłkarzy co jest odczuwalne

 

3 tworzysz sobie lige z kumplami, konsola tworzy tabele i wam to wszystko zlicza

 

4 kontrola tempa- musisz nadusic ten klawisz by trzaskac niektóre zwody

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...