Jump to content

Samuraii Champloo


jan95kes

Recommended Posts

Nawet fajne , ale po twórcy najlepszego anime w historii, spodziewałem się arcydzieła, a Samuraje do pięt nie dorastają Cowboyom. Niby spoko, lajtowa (czasem mniej), opowieść, lecz oglądałem bez podjarki, czasem się nawet nudziłem, a z tych 26 odcinków tylko pare obudziło we mnie głębsze emocje, i nie poczułem tego nieprzerwnego zachwytu co w przypadku Beboba (a o zarywaniu nocek nie było w ogóle mowy). Sądzi ktoś inaczej?

Edited by jan95kes
  • Downvote 1
Link to comment

Przejrzałem całą serię. Nie żałuję ani trochę. Styl jest oczywiście z deka inny od "Cowboy Bebop", ale wystarczy się przestawić z udramatyzowań i metafor życiowych na przymrużanie oka w lekko karykaturalnym sosie hyphopowo-samurajskim (choć "powaga" wciąż się pojawia).

 

Można się przyczepiać, że to wszystko żadna sztuka wyższa (ja nie będę), ale wszystkie standardy są w mojej opinii spełnione. Ot, orientalna przygoda w podróży.

Link to comment
  • 9 years later...

Hmm... Doceniana seria i to bardzo, szczególnie przez osoby które już sporo oglądały i nie boją się sięgać po starsze tytuły (o ile tytuł z 2004 można uznać za stary). Problemem tej jak i wielu innych japońskich bajek jest to że nie są polecane do oglądania na start, gdzie takiego Cowboya, czy tam FMA praktycznie zawsze się podaje.

Jednak fajnie, że ktoś odkrywa takie perełki obecnie i je docenia.

Ogólnie polecam przejrzeć twórczość tego studia, bo ma jeszcze kilka fajnych, niekoniecznie chodliwych pozycji.

Edited by Loko_PL
Link to comment

Ja właśnie zacząłem oglądać - za mną trzy odcinki. Cowboy Bepop, którego wczoraj skończyłem (piękna rzecz), to nie jest, ale i tak jest nieźle.

 

A i troszkę mi narobił hajpu na Ghost of Tsushima, więc jadę dalej. 

Link to comment
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Privacy Policy.