Skocz do zawartości

Batman Arkham City


MaZZeo

Rekomendowane odpowiedzi

Krótka piłka - nie miałem styczności z pierwszą częścią (czego sam się sobie dziwię), ale kusi mnie, żeby spróbować z Arkham City. Brać?

 

Oczywiście, że brać, ale Arkham Asylum nie powinieneś pominąć, bo jest tak samo rewelacyjna, a w sumie klimat jest jeszcze lepszy niż w Arkham City.

Odnośnik do komentarza

To jest niesmowite, naprawde. 125 zl za Batmana w steelbooku w premiere ;)

 

U mnie 72% fabuły, chyba jutro skończe gre, albo w środę. Zobacze jeszcze jak to sobie rozłoże ;)

 

@Zwyrol - grząski grunt. Arkham City genialnie oddawał klimat psychiatryka w świecie Batmana. W Arkham City z kolei jest kapitalnie oddany klimat Gotham. Za dzieciaka nigdy nie myślałem, że będę mógł przenieść się do tak rewelacyjnie wykonanego Gotham.

Edytowane przez Voytec
Odnośnik do komentarza

No właśnie.

 

Ja bym tam Winner na Twoim miejscu brał najpierw Jedynkę. Dwójka Ci nie ucieknie a trochę stracisz nie znając pierwszej części. A jak odpalisz AC po skończeniu AA to będziesz mógł się przekonać jak arcy genialnym sequelem jest Arkham City ;] Żeby nie było - Arkham Asylum również jest świetną grą.

Edytowane przez SłupekPL
Odnośnik do komentarza

Kurcze, sam nie wiem co zrobić :>

 

Z jednej strony prawda co mówicie, lepiej zaczynać po kolei, ale z drugiej zaś szkoda, żeby mi uciekła okazja jaką jest kupienie po kosztach przy premierze w dodatku w szerszej edycji gry zapowiadającej się na tytuł roku. Mam ciśnienie.

 

Ogólnie to jestem szalony z tym kupowaniem ostatnio, bo w zeszłym tygodniu dotarły do mnie DS3 i Nier, a jutro dojdzie sieszcze nówka Dark Souls... masakra.

Odnośnik do komentarza

Najpierw zabierz się za Asylum, a potem za City. Obie gry są wybitnie dobre.

 

Kurna, przed chwilą myślałem, że zesram się ze śmiechu, jak podczas drugiej wizyty w hucie

 

Joker mówi o tym, że czasami lepiej o wszystkim nie wiedzieć i przytacza przykład serialu, który kończy się w kościele xD

 

Odnośnik do komentarza

Jestem ciekaw jakie ewentualne postaci twórcy umieszczą w kontynuacji. Jest jeszcze masa postaci, które dobrze odnalazłyby się w grze, np.

 

Great_White_Shark.jpg

 

albo

 

320px-470px-Deathstroke.jpg którego rola nie byłaby epizodyczna (jak Deadshot'a), a spotkanie doprowadziło do jakiejś walki w szybkim tempie, albo pogoni (coś jak Hermes w GoW3)

 

Również zmiana miejsca akcji na np. Bludhaven (gdzie naszym "partnerem" byłby Nightwing) i

 

powrót postaci z nikłą rolą w Arkham City - Scarecrow'a, Croc'a, Hush'a, Black Mask'a.

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Winner--> Arkham City to osobna historia można śmiało grać nie znając AA, jest kilka odniesień do poprzedniej części ale wielkich spoilerów nie ma albo nie zwróciłem uwagi :P

 

 

_daras_---> Walka jest trochę bardziej rozbudowana, walki wydają mi się jakieś takie wolniejsze, bardziej realistyczne niż w jedynce tam przy wyzwaniach nawalałem w przyciski i wszystko mi wchodziło a tutaj trzeba wolniej bo batman nie wyrabia... A rozwałka daje rade.

 

A o poziomie trudności się nie wypowiem bo trening w AA zrobił swoje i okładam wszystkich jak popadnie :whistling:

Edytowane przez kudlaty88
Odnośnik do komentarza

Może spytam inaczej... dużo stracę jeśli nie zacznę od Asylum? Ewentualnie, czy będę chciał potem powrócić do poprzedniej części i nie będę zawiedziony jeśli zacznę od City?

 

PS: Uwielbiam sandboxy i jestem rad gdy chociaż namiastka tego elementu występuje w jakiejś grze.

 

Według mnie wygląda to tak mniej więcej jak z Uncharted 2 i 1. Zasadniczo śmiało można grać w Dwójkę nie znając Jedynki ale zwyczajnie paru sytuacji nie ogarniesz czy po prostu stracisz. Wielkiej krzywdy nie będzie ale znając pierwszą część wyraźnie skorzystasz, no i chyba lepiej zagrać w Jedynkę. Bo AC jest w większości elementach mniej lub więcej poprawiony. Np. dodali parę ficzerów w walce których nie posiada Arkham Asylum i prawdę mówiąc ciężko (gorzej) by mi było walczyć teraz w AA. No nie wiem grając najpierw w Jedynkę tylko zyskasz ;]

 

A co do tego sandboxa, imo AC to taki semi albo nawet 3/4 sandbox ;p Masz teren otwarty, nie mały, nie duży w sam raz, za to cholernie szczegółowy. Masz pełno zadań pobocznych (ciekawych), znajdek, zagadek etc. etc. Ogólnie cały czas jest coś do roboty czasami nie wiadomo za co się złapać. Bo co chwilę coś-jakieś nowe zadanie dochodzi lub coś zauważasz i chcesz obadać, sprawdzić. Czyli tak jak w prawdziwym, dobrym sandboxie (Infamous ucz się ;p).

 

Natomiast "nie sandbox" wychodzi w misjach głównych wtedy gra bardziej przypomina typową liniową grę. Ale według mnie to ogromny plus akurat w Batmanie, aha i nie ma czegoś takiego jak w GTA, że masz 3-4 misje fabularne i wykonujesz którą chcesz. Tutaj jest tak jak wspomniałem - jest liniowo, misja po misji (ale od ciebie zależy kiedy ją "uruchomisz"). W każdym bądź razie jest zaje,biście bo masz poczucie sandboxowej wolności ale i zarazem misje główne z najlepszych "liniowych gier" ;]

Edytowane przez SłupekPL
Odnośnik do komentarza

Nie ma szalu gra jest dobra ale nie tak dobra jak AA

 

Fabularnie jest średnio i od

zabicia Hugo Strange przez Ra's Al Ghula przestaje mieć sens

 

Kilka postaci potraktowanych całkowicie po macoszemu

Bane ... mogło by go w ogóle nie być bo takiej postaci w jakiej jest teraz to trochę zal się robi

 

Riddler ... fajnie ze jest szkoda ze zamiast wprowadzić więcej ciekawych zagadek i rozwinąć motyw enigmy zbieramy 300 ( jak nie sporo więcej wliczając w to wszystkie zęby baloniki pingwinki i cholera wie co jeszcze ) nudnych trophy i jakiś (pipi)

Ludzie mówili o epickim zakończeniu ... no nic co kto lubi

 

Mega + za Catwoman ale i - za beznadziejne potraktowanie Denta jako Bad Ass-a ...

 

Pomarudzilem troszke ale bo gra ma niestety sporo wad ( a raczej nie wad tylko motywów które mogły by być zrobione o wiele wiele lepiej ) ale i tak dalej solidne 8+ ^_^

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

B:AC to gra genialna moim zdaniem obecnie ukończyłem dwie misje główne i zwiedzam miasto szukając wyzwań Człowieka Zagadki.

 

Mam pytanie odnośnie samego początku gry

 

Obecnie zmiażdzył mnie moment gdy odwiedzamy w podziemiach Człowieka-Kalendarz rymującego i opisującego miesiące on poźniej też będzie nucił inne wyliczanki ?

 

Edytowane przez Mencelbdg
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...