Skocz do zawartości

Konkurs vol. 2


Rekomendowane odpowiedzi

Aby poszerzyć nieco zainteresowanie, druga edycja konkursu w nieco innej formie. Bardziej przystępnej, mam nadzieję.

 

Zasady proste:

1. Poniżej znajduje się .jpg złożony ze stu kadrów filmowych/serialowych. Są to wierne ekranizacje, bądź mniej lub bardziej luźne adaptacje dzieł z dziedziny literatury.

2. Wasze zadanie polega na rozpoznaniu jak największej ilości książkowych odpowiedników tych kadrów. Interesują mnie tytuły powieści na podstawie których powstały (mogą być w oryginale), nie samych filmów. Zwracam na to szczególną uwagę, bo to istotne.

3. W przypadku serii wystarczy podać tytuł ogólny, w sensie, ze nie interesuje mnie czy to "Harry Potter i Kamień Azkabanu", czy "Harry Potter i Czara tajemnic". Wystarczy "Harry Potter", bez przesady.

4. Tak jak poprzednio, odpowiadacie mi na PM.

5. Użytkownik z największą ilością poprawnych odpowiedzi wygrywa.

6. W przypadku remisu decyduje data zgłoszenia. Im wcześniej, tym lepiej.

7. Użytkownik ma tylko jedno zgłoszenie, nie ma możliwości wprowadzania poprawek, także proponuję się nie śpieszyć.

8. Istnieje opcja, że odpiszę do użytkownika w przypadku wątpliwości, czy też wymagając doprecyzowania odpowiedzi. Zdając się na własną analizę sytuacji, wypunktuję wtedy wszystkie braki i przez jakiś czas oczekuję odpowiedzi (bez pośpiechu, ale też nie przez tydzień). Takie doprecyzowanie jest ewentualne i jednokrotne.

9. Zastrzegam sobie prawo do anulowania wybranego kadru, jeśli okaże się ono dyskusyjne, niekoniecznie pochodzące z ostatecznej wersji filmu. Sam wszystkich nie oglądałem, także ewentualne błędy przeanalizujemy.

10. Konkurs kończy się, powiedzmy, w sobotę, 21-go sierpnia o 23:59, a w niedzielę postaram się ogłosić wyniki. Istnieje możliwość przedłużenia konkursu w przypadku gdyby w trakcie konkursu padło forum, albo coś w tym stylu.

11. Kwestię nagród poruszę poniżej.

12. Zdaję sobie sprawę, że konkurs nie nalezy do łatwych, ale nigdzie nie jest napisane, że trzeba mieć 100/100, prawda?

 

Dla wygody zamieszczam ponownie szablon do odpowiedzi, który wystarczy skopiować:

 

 

1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

8.

9.

10.

11.

12.

13.

14.

15.

16.

17.

18.

19.

20.

21.

22.

23.

24.

25.

26.

27.

28.

29.

30.

31.

32.

33.

34.

35.

36.

37.

38.

39.

40.

41.

42.

43.

44.

45.

46.

47.

48.

49.

50.

51.

52.

53.

54.

55.

56.

57.

58.

59.

60.

61.

62.

63.

64.

65.

66.

67.

68.

69.

70.

71.

72.

73.

74.

75.

76.

77.

78.

79.

80.

81.

82.

83.

84.

85.

86.

87.

88.

89.

90.

91.

92.

93.

94.

95.

96.

97.

98.

99.

100.

 

 

A oto Konkursowy Jotpeg.

 

 

full_4c5debe5d43c0.jpg

 

I mirrory, w razie gdyby któryś padł.

imageshack

tinypic- jakoś zmniejsza go rozmiarowo, także sugeruję wcześniejsze linki.

 

 

 

 

 

 

Nagrody:

Tym razem mamy trzy miejsca na podium, dla zachęty. Pierwsze miejsce zgarnia trzy pozycje z puli, drugie dwie, trzecie jedną. Zwycięzca wybiera pierwszy, także trzecie miejsce będzie miało pule mniejszą o pięć pozycji. Koszty przesyłki pokrywam ja (Poczta Polska, priorytet). Ponieważ konkurs tym razem nie jest ściśle książkowy, toteż do puli dorzucę kilka filmów na DVD, może nawet jakaś gierka na PC, bo mi miejsca na półkach brakuje <krezus>.

 

A oto pula nagród i krótkie opisy. Część nagród jest z poprzedniego konkursu, część jest świeża. Książki są używane, ale w większości w doskonałym stanie. Filmy i gierki tak samo, oryginalne. Gdyby zwycięzca miał szczegółowe pytania to odpowiem na nie po zakończeniu konkursu. Sorry za jakość zdjęć.

 

Książki:

 

1. Keith Ablow - Architekt

wyd. Rebis 2008

Uwagi: stan celujący, raz czytana, stron 280, foto.

 

2. Joanna Chmielewska - Krętka Blada

wyd. Kobra 2006

Uwagi: 360 stron, miękka oprawa, stan idealny (raz czytane). Foto.

 

3. Daniel Koziarski - Kłopoty to moja spacjalność, czyli kroniki socjopaty

wyd. Prószyński 2007

Uwagi: 300 stron, miękka oprawa, stan idealny (raz czytane). Foto.

 

4. Juliusz Strachota - Oprócz marzeń warto mieć papierosy

wyd. Świat Książki 2006

Uwagi: 145 stron, twarda oprawa, stan idealny (raz czytane). Foto.

 

5. Niccolo Machiavelli - Książę

wyd. Vesper, 2008

Uwagi: 110 stron, oprawa miękka, stan idealny, raz czytana. Foto.

 

6. Henryk Sienkiewicz - Quo Vadis

wyd. Greg 2003

Uwagi: stan idealny, 460 stron, twarda oprawa, dostałem w liceum za wzorową frekwencję (bo przecież nie za wyniki w nauce), nawet nie przeczytałem, ale widzę, że jest to wydanie z opracowaniem (drukowane notatki i komentarze na marginesach, aby szybciej zlokalizować interesujący nas fragment; na końcu ich indeks), stan celujący. Foto.

 

7. Henryk Sienkiewicz - Pan Wołodyjowski

wyd. Greg

Uwagi: stan idealny, 400 stron, twarda oprawa, dostałem w liceum za wzorową frekwencję (znowu), nie czytana, ale także jest to wydanie z opracowaniem (drukowane notatki i komentarze na marginesach, aby szybciej zlokalizować interesujący nas fragment; na końcu ich indeks), stan celujący. Foto.

 

8. Robert T. Kiyosaki - Bogaty ojciec, biedny ojciec

wyd. Books & software co. 2000, 2001, 2002

Uwagi: książka, która według niektórych zrobi z Ciebie bogacza, więc musisz ją posiadać, międzynarodowy bestseller, u mnie w stanie idealnym, jedynie rozdział pierwszy nosi mikroskopijne znamiona czytania. Jedyne 220 stron w miękkiej oprawie dzieli Cię od bogactwa, więc nie czekaj. Foto.

 

9. Aleksandra Tomaszewska - Adamarek, Roland Zimek - ABC grafiki komputerowej i obróbki zdjęć

wyd. Helion 2007

Uwagi: stan celujący, ledwie przeglądana, dostaliśmy ją na kursie, w związku z tym na pierwszej stronie jest naklejka organizatora kursu (kompletnie nie wadzi), stron 360, miękka oprawa, Foto.

 

10. F. Scott Fitzgerald - Wielki Gatsby

wyd. Rebis, 2004

Uwagi: 185 stron, stan dobry, minimalnie zagięty róg. Foto.

 

11. Kurt Vonnegut - Rzeźnia numer pięć

wyd. Zysk i s-ka 2003

Uwagi: 190 stron, stan bardzo dobry, raz czytana. Foto.

 

12. Michel Houellebecq - Cząstki elementarne

wyd. Wab, 2008

Uwagi: 370 stron, twarda oprawa, stan idealny, raz czytana. Foto.

 

13. Jill Gregory, Karen Tintori - Księga imion

wyd. Świat książki 2007

Uwagi: stan celujący, raz czytana. Foto.

 

14. Chuck Palahniuk - Podziemny krąg

wyd. Prima, 2001

Uwagi: 220 stron, oprawa miękka, stan dobry, chyba nieosiągalne już wydanie. Z cięzkim sercem, ale oddam potrzebującemu! Foto.

15. Cormac McCarthy - Krwawy południk

wyd. Wydawnictwo Literackie, 2010

Uwagi: 440 stron, oprawa miękka, stan bardzo dobry. Foto.

 

Filmy DVD:

 

1. Akira

Wydanie z jakiegoś magazynu, ale w sumie jak sklepowe, żądna koperta, tylko tradycyjne pudełko. Zresztą - foto.

 

2. Ghost in the shell

j.w. Foto.

 

3. Dark water (jap.)

Wydanie w podwójnym pudełku (kartonowa, klimatyczna "koszulka". Foto.

 

4. Jackie Brown

Foto.

 

5. Cienka czerwona linia

Foto.

 

Gry PC:

 

1. Commandos - Ultimate Anthology

Commandos: Behind enemy lines, Commandos: Beyond the callo of duty, Commandos 2: Men of courage, Commandos: Kierunek Berlin, Commandos: strike Force.

Foto.

 

2. Escape from Monkey Island

Foto.

 

3. The Saboteur

Foto.

 

Możliwe, że coś jeszcze dojdzie do puli, ale nie obiecuję.

W razie pytań czy niejasności - pisać tutaj.

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 31
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Powiedzmy, że większość kadrów pochodzi z filmweb.pl, dział "zdjęcia" (ale nie wiszystkie!). Takie ułatwienie dla chcących pogrzebać. Jeżeli nie jesteście do któregoś kadru przekonani, że pochodzi z filmu o którym myslicie, to tam najprawdopodobniej otrzymacie potwierdzenie.

 

:]

 

Możecie też oczywiście obejrzeć wszystkie filmy świata i dopiero odpowiadać. Nie jestem w stanie Wam tego zabronić.

Odnośnik do komentarza

No siema. Tym razem zgłoszeń przyszło osiem, czyli tyle samo co poprzednio, więc nie zapchaliście mi w sumie skrzynki. Poniżej podaję poprawne odpowiedzi:

 

 

1. Sherlock Holmes

2. Wojna polsko-ruska

3. Alicja w krainie czarów

4. Skazani na Shawshank

5. Harry Potter

6. Wywiad z wampirem

7. Droga

8. Udław się

9. Nafta [a nie "aż poleje się krew"]

10. Zmierzch

11. Ciekawy przypadek Benjamina Buttona

12. Lektor

13. Pachnidło

14. Prestiż

15. Jestem legendą

16. Przez ciemne zwierciadło

17. Jarhead

18. Kompania braci

19. Koralina

20. Władca much

21. Wielki Gatsby

22. Bracia Karamazow

23. Hrabia Monte Christo

24. Imię róży

25. Portret Doriana Graya [nikt nie zgadł, choć Walter próbował z "Beverly Hills 90210". Nie uznałem]

26. Egzorcysta

27. Folwark zwierzęcy

28. Gwiezdny pył

29. Trylogia Bourne'a

30. Drakula

31. Cząstki elementarne [nikt nie zgadł ;]

32. Ptasiek

33. Klient

34. To nie jest kraj dla starych ludzi

35. Władca pierścieni

36. Wszystko za życie

37. Nędznicy

38. Tajemnicze okno/Sekretne okno

39. Park Jurajski

40. Piotruś Pan

41. Lolita

42. Opowieści z Narnii

43. Lot nad kukułczym gniazdem

44. Mistrz i Małgorzata

45. Raport pelikana

46. Cyrano de Bergerac

47. Nie kończąca się historia

48. Cienka czerwona linia

49. Kod Leonarda da Vinci

50. S@motność w sieci

51. Wiedźmin

52. Rok 1984

53. K-PAX

54. Trainspotting / Ślepe tory

55. Człowiek w ogniu

56. Ludzkie dzieci

57. Podziemny krąg

58. Zielona mila

59. Lśnienie

60. Czy androidy śnią o elektrycznych owcach? [nie "Blade Runner/Łowca androidów"]

61. Forrest Gump

62. Requiem for a Dream

63. Zabić drozda

64. Solaris

65. Lęk i Odraza w Las Vegas

66. Wiedźmikołaj [wystarczyłby "Świat Dysku"]

67. American psycho

68. Mikołajek

69. Gnój [nie "Pręgi"]

70. Wojna światów

71. W pustyni i w puszczy

72. Szczęki

73. Opowieść wigilijna

74. Trzej Muszkieterowie

75. Popiół i diament

76. Rzeka tajemnic

77. Quo vadis

78. Pianistka

79. Ojciec chrzestny

80. Oliver Twist

81. Paragraf 22

82. Frankenstein

83. Misery

84. Sokół maltański

85. Mechaniczna Pomarancza

86. Biały kieł

87. Firma

88. Millenium

89. Mały Książę

90. Grona gniewu

91. Angielski pacjent

92. Duma i uprzedzenie

93. Co gryzie Gilberta Grape'a

94. Eragon

95. Przeminęło z wiatrem

96. Tarzan

97. Na Zachodzie bez zmian

98. Wyspa Tajemnic ["Wyspa skazańców" tak samo poprawna, bo ukazały się obie wersje książki]

99. Zbrodnia i kara [sam łapałem kadr z youtuba. Fajny, co?]

100.To

 

 

A tutaj widok mojej skrzynki PM z kompletem i kolejnością zgłoszeń:

 

Bez%20nazwy%201_4c718c0c3a08f.jpg

 

 

A teraz wyniki i kilka uwag:

 

8. Pan Pieczarka - 19%

7. Mikes - 23% [nie zaliczyłem Łowcy androidów i There will be blood, bo to tytuły filmów. 4 to nie "Być jak John Malkovich", 46 to nie Trzej muszkiererowie, 55 to nie Deja vu a 71 to nie Jądro ciemności]

6. LoganOldschool - 41%

5. Marjano - 56% [nie uznałem "Aż poleje się krew" i "Pręgi" - to nie tytuły książek]

4. Walter Cronkite - 70% [1 to nie Podziemny krąg, 8 to nie Sen nocy letniej, 28 to nie Zemsta a 57 to nie Hannibal]

 

No i podium:

 

 

3. Szaden - 90%

2. Ermund - 93% [nie było tam "Myszy i ludzi", ani "Człowieka w żelaznej masce"]

1. Snejk - 97% [ 81 to nie "Utalentowany pan Ripley"]

 

 

Nie wiem kto to Ermund i poprosiłem Adminów o przyjrzenie się użytkownikowi, aby nie okazało się, że ktoś wysłał dwa zgłoszeia z dwóch kont. Bez urazy, ale delikwent nie ma nawet posta na forum, więc istnieje przypuszczenie, że to czyjeś rezerwowe konto. Póki co Snejk może mi już podesłać listę życzeń w kwestii nagród (+ adres do wysyłki, niestety, wyślę dopiero najwcześniej we wtorek), a dalsze miejsca podium czekają na moją PMkę z uaktualizowaną listą fantów.

Dziekuję za udział, każdemu gratuluję [snejk - czapka z głowy ;] i zapraszam w przyszłości na kolejna edycję, jeszcze nie wiem w jakiej formie.

:bye:

Odnośnik do komentarza

Niestety trochę zabrakło, ale na podium się uplasowałem :D Kmiot mam rozumiec, że jeżeli okaże się, że Ermund to fake konto to mam drugie miejsce?

Się kocioł narobił, Admin nie odpowiada od dwóch dni, Ermund się zrzeka nagrody i w ogóle wychodzę na potwora, co to nagród nie chce dać. Czekam jeszcze do jutra, Ermundowi proponuje zawczasu wybrać sobie nagrody (o ile ma taką możliwość, bo podobno wyjechał), mogę je wysłać po jego powrocie, albo na adres jakiejś rodziny. Zakładając, że jest czysty. Jest mi obojętne komu wyślę nagrody, ale np. Walterowi, który zajął 4 miejsce wcale nie musi być już tak obojętne ;]

 

Gratulacje dla zwycięzców ;)

Kmiot - dzięki za konkurs ! (BTW: wszystkie moje pomyłki przypisałeś walterowi :P)

Byc może, bo Walter miał niektóre odpowiedzi tak absurdalne, że nie chciało mi się ich wytykać ;P

Odnośnik do komentarza

kmiot, nie pomyliłeś zgłoszeń przypadkiem? na 100% nie wpisywałem nigdzie żadnej zemsty ani snu nocy letniej. no, ale ilość pkt się zgadza (tzn. jak tak pobieżnie popatrzyłem to wyszło mi 71%, ale wiadomo mogłeś czegoś nie uznać czy coś), w każdym razie:

 

1. Snejk - 97%

 

ło ku.rwa, szacun!

 

ja tam nie robiłem tego dla nagród tylko dla fejmu, ale jakby się ten cały ermund okazał jakimś botem czy innym alter-ego oqgozo to chętnie przyjmę jakąś książkę.

 

25. Portret Doriana Graya [nikt nie zgadł, choć Walter próbował z "Beverly Hills 90210". Nie uznałem]

 

było dać tą ekranizację czarno-białą z lat 60tych albo najnowszą z firthem to bym zgadł, no :P

Edytowane przez Walter_Cronkite
Odnośnik do komentarza

kmiot, nie pomyliłeś zgłoszeń przypadkiem? na 100% nie wpisywałem nigdzie żadnej zemsty ani snu nocy letniej. no, ale ilość pkt się zgadza (tzn. jak tak pobieżnie popatrzyłem to wyszło mi 71%, ale wiadomo mogłeś czegoś nie uznać czy coś)

Tak, pomyliłem się, ale tylko w przypisaniu Tobie błedów, które popełnił Logan. To znaczy zliczyłem wszystko dobrze, ale notatki mi się poplątały, co już zauważył Logan.

Kmiot - dzięki za konkurs ! (BTW: wszystkie moje pomyłki przypisałeś walterowi :P)

Jeśli chodzi o Ciebie:

1 to nie Fight Club

18 to nie Hannibal Rising

20 to nie 0:1 do przerwy xd

25 to nie Beverly Hills

27 to nie O psie który jeździł koleją

37 to nie Napoleon

39 to nie Cowboys & Aliens

40 to nie Beethoven

44 to nie Rewolwer i melonik

46 to nie 20 lat później

57 to nie Księga krwi

60 to nie Czarnoksiężnik z krainy Oz

66 to nie 102 dalmatyńczyki

87 to nie Oczy szeroko zamkniete

91 to nie miłość szmaragd i krokodyl

92 to nie Wojna i pokój

95 to nie Zorro

96 to nie Księga dżungli

----------

=18 pozycji

 

Nie udzieliłeś odpowiedzi na

11; 21; 32; 38; 75; 78; 81; 88; 89; 90; 93; 97 pozycję

----------

=12 pozycji

 

18+12=30

100-30=70%

;]

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.