Skocz do zawartości

Zakup używanego auta


Redmitsu

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Albert Wesker

Powiem Ci tak. Te Mondeo ma fabrycznie 7.6 do setki. Moja Alfa 156 2.0 TS ma 8.5. A ma 150 koni. Więc na tą moc te Mondeo jeździ słabo. Alfa 156 GTA 3.2 V6 ma 250 kucy i do setki 6.2 sekundy. I to już robi wrażenie! Ja bym sobie darował tego Forda

Odnośnik do komentarza
Gość Albert Wesker

Ja uwielbiam takie jak Twój :) Czyli mam rozumieć, że do 100 jest słabo, a potem już jest super? :lol: Daj spokój, auto ma duży silnik, dużą moc, a osiągi dużo słabsze niż konkurencja. Skoro ktoś chce kupić Mondeo ST220 to przecież nie dlatego, że mu się podoba taki silnik z wyglądu tylko dla osiągów.

Odnośnik do komentarza

porownujesz ciezkie kombi do 156? to moze napiszesz o 156 z V6 pod maska ktore wogole nie jedzie a pije za trzech? jesli myslisz ze 150KM z 2 litrow to jakies osiagniecie to ustaw sie na kresce z civiciem V gen z B18C4 pod maska (kombi). Mondeo to nie scigant na 1/4 a dosc duza pojemnosc zapewnia dobre przyspieszenie przy wiekszych predkosciach, i podobno jest mniej awaryjne niz ... (Ty wiesz co). Przyspieszenie 0-100 to pikus , na samych oponach mozna urwac 0,4-05s zabawa zaczyna sie pozniej i dopiero wtedy widac kto ma wiecej sil. to ze auto ma duzo koni to nie koniecznie musi miec przelozenie na osiagi (straty w ukladzie PN, PG , zawieszenie, masa itd).

Edytowane przez POSNANIAK
Odnośnik do komentarza

Jestem blacharzem-lakiernikiem i mam możliwość samemu niskim kosztem naprawić taki samochód. Pozwala mi to m.in. na zakup samochodu który był przed stłuczką bezwypadkowy i dzieki temu, że uczestnicze w procesie naprawy po stłuczce wiem na jakim poziomie jest to wykonane. Ale najważniejszym czynnikiem jest cena która jest znacząco niższa niż modeli które są już wyklepane i pomalowane nie mówiąc już o bezwypadkach.

Odnośnik do komentarza
Gość Albert Wesker

Posnaniak, Mondeo i 156 to ta sama klasa samochodu, więc samochody są jak najbardziej porównywalne. Co do silnika 2.5V6 w Alfie to słyszałem o nim dużo złego... Dlatego o nim nie piszę ;] 150KM z 2 litrów to nie jest mega osiągnięcie, ale nigdzie też nie pisałem, że jest. A co do awaryjności: "jak dbasz tak masz" - i wszystko w temacie. No i ostatnia rzecz: co byś nie napisał Alfa 156 GTA jest sporo szybsza od Mondeo ST220. Przy każdej prędkości i w każdych warunkach :)

 

Dudek, gratulacje. Wybrałeś jak można najlepiej :)

Odnośnik do komentarza
Gość Albert Wesker

156 jest poprzednikiem 159. Klasa Focusa (czyli kompakt) to 147

Wymiary 156:

długość [mm] 4430

wysokość [mm] 1415

szerokość [mm] 1745

rozstaw osi [mm] 2595

Wymiary Mondeo:

długość [mm] 4731

wysokość [mm] 1429

szerokość [mm] 1812

rozstaw osi [mm] 2754

I masz jeszcze Focusa, dla porównania

długość [mm] 4362

wysokość [mm] 1430

szerokość [mm] 1698

rozstaw osi [mm] 2615

i 159:

długość [mm] 4660

wysokość [mm] 1417

szerokość [mm] 1828

rozstaw osi [mm] 2700

156, 159 i Mondeo to klasa średnia. Jak się nie znasz to po co się wypowiadasz?

Odnośnik do komentarza

Akurat czy Octavia to klasa średnia to można by się spierać. Może wymiarami wybija się ponad kompakty, ale cenowo to dalej klasa Golfa. To Superb jest raczej alternatywą dla Mondeo. Ale to już kwestia podejścia, Skoda po prostu oferuje tu spore samochody w konkurencyjnych cenach i zaburza "podziały klasowe".

A A4 rzeczywiście urosło, mankamentem BMW 3, C klasy i A4 były właśnie małe rozmiary (przez co mniejsza przestronność), no i Audi na szczęście to zmieniło, sprawiając, że nie ma już w klasie średniej wyboru między wielkością samochodu, a prestiżem.

Odnośnik do komentarza

planuje w niedlugim czasie (do konca roku) zakupic samochod na uczelnie, ma byc relatywnie tani - do 3-3500zl i w miare malo awaryjny, komfortowy, malo palic bla bla bla. W moje oko wpadla Renowka 19 takie o na przyklad.. 2 moich znajomych posiada owy samochod i bardzo sobie go chwala, niby francuz ale podobno daje rade. Moze znacie jakies inne auta w tej cenie godne polecenie ?

Edytowane przez __bercik07
Odnośnik do komentarza

to moze jeszcze cos o WADZE ww aut. najtansze konie mechaniczne to niska masa. stawiam w ciemno ze mondeo wazy sporo wiecej. poprzednia oktavia byla na plycie podlogowej golfa nie wiem jak obecnie jest bo jakos nie interesuje sie niczym co ma wiecej niz dwoje drzwi.

Edytowane przez POSNANIAK
Odnośnik do komentarza

__bercik07 renówke 19 hatchback miałem w dieslu 1.9D bez turbiny bardzo wygodne autko, spalanie w mieście 6/100 ON przy spokojnej jeździe do tego elektryka jak na takie stare autko to luksus także polecam, części solidnej firmy (Valeo) więc dobre, ale i dość drogie w naprawie jeśli już coś padnie. Z innych bym celował astra f (mam taką silnik 8 zaworowy bezkolizyjny i bardzo wytrzymały), golfa 3, seata ibize bądz citroena ZX. Taka kwota w dzisiejszych czasach pozwala na duży wybór, tylko pamiętaj zostaw troszke kasy na ewentualny zestaw startowy (hamulce, płyny i filtry i rozrząd)

 

Pozdro

 

Edit: zapomniałem o Skodzie felicji, autko solidne choć często lekceważone przy wyborze samochodu.

Edytowane przez Nightmare90
Odnośnik do komentarza

  @Albert Wesker

 

Sorki ale kierowałem się nie tyle katalogową przynależnością modelu do danej klasy ale subiektywną oceną przestronności wnętrza i rozstawu osi. Prawda jest że co nowy model to rośnie o kilkanaście cm, dorabia się bardziej komfortowego wnętrza i przez to aspiruje do klasy wyższej.

 

Pewnie masz rację że Alfa 156 to klasa Mondeo ale ja tam w mondeo czuje się jak w aucie o klasę wyższym hehe :)

 

 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Gość Albert Wesker

Ja nie narzekam :) Co prawda moja Alfa jest z 2001 roku, ale model jest produkowany od 1997. Zauważ, że w obrębie jednego rocznika i silnika w tym modelu różnica w cenie potrafi wynosić ponad 10.000 zł. Zadbana i dopieszczona Alfa daje kupę radości i satysfakcji z użytkowania. Zaniedbana to koszmar

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...